Main Menu

Dojenje

Started by emge, June 26, 2010, 07:07:07 PM

Previous topic - Next topic

linga

Saska meni je tako Jana.  8) Bukvalno samo je krenula da okrece glavu i kad sam joj ukinula podoj uopste se nije potresla  :(

jel

bravo linga da ste se vec uhodali  :bighug:
My name is Luton, Robin Luton :lol:

Gost51

silikoni zato jer mi je jako dugo trebalo da zarastu otkinute bradavice
pa je mene bilo strah
pa se ona navikla
i tako se dijete koje bas lijepo sisa gadi na bradavice
ona ne zna za drugacije...
probala sam, nece
nije strasno

disco2000

Quote from: stacka on June 02, 2011, 08:35:10 AM
Masa sisa bezbroj puta u toku dana, vise sad nego kad je bila beba :crazy: :fool: povuce dva tri puta i onda se igra, pa se opet seti i histerise dok ne dobije siku i tako u krug. Pri tom ima 3 obroka regularno :crazy:
Ovako je i kod nas :crazy:
Quote from: Saska on June 02, 2011, 08:32:46 AM
Mihajlo spao na samo jedan podoj dnevno i to ujutru kad se probudi, ponekad preko dana, a uveče okreće glavu-neće :(
a ovo bi mi bas pasovalo :lol:

anelore

Meni Vida nikad ne bi spala na jedan podoj dnevno.
Ona do 1. rodjendana nije imala vise od 2 obroka cvrste hrane dnevno.
Onda je pocela da jede i po 4 obroka, i da sisa kad joj se prohte, narocito nocu.
Onda je posla u jaslice, i sikila nocu, ujutru, popodne i pre spavanja. Uz to je umela i da me ugrize.
Onda sam resila da tako vise ne moze i ukinula podoje totalno.
Bilo je malo cupavo, ali sam izdrzala.
Sikila je ukupno 16 meseci.
I dalje nemirno spava, i dalje se lepi za mene, a umesto sike ima flasicu, i to ne sa cuclom, nego sa piskom, molicu lepo.  :lol:

aleks

Ja jedva da imam vise mleka zbog bolesti. Nije ni cudo, sa dva litra tecnosti dnevno sam u zadnjih nekoliko dana pila samo po par casa...Sisa uvece (mada je preksinoc pila na flasicu, sinoc opet nije htela) i malo noci i toliko...
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

Vockica

Patronazna mi je rekla da ispraznim dojke pumpicom posle svakog podoja. Ja sam mislila da ovoga puta necu morati jer Danilo bas lepo siki. Misli jos desetak dana da se doobro razrade sike jer je on sve veci i potraznja je veca. Da li to znaci da moram i nocu???? Preko dana ok, nije problem
Dunja 10.7.2003.
Danilo 18.5.2011.

Gost51

ja to nisam radila

aleks

Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

anelore

Ni ja ih nisam praznila, a i kad sam htela da Vidi ostavim svoje mleko, uspevala sam izvucem max 60ml, a ona je super dobijala na tezini.
Ja sam ih u pocetku samo pomalo praznila kad bih osetila da su prepunjene.

emge

Voćkice, ako on fino sisa i napreduje, nemoj to da radiš. Možeš samo da nabilduješ više mlijeka nego što on može da pojede, pa posle da moraš stalno da prazni.
Kad bude skok u razvoju, on će sisati ćešće i tako će se sam pobrinuti za količinu mlijeka.

linga

Quote from: Vockica on June 03, 2011, 11:04:18 PM
Patronazna mi je rekla da ispraznim dojke pumpicom posle svakog podoja. Ja sam mislila da ovoga puta necu morati jer Danilo bas lepo siki. Misli jos desetak dana da se doobro razrade sike jer je on sve veci i potraznja je veca. Da li to znaci da moram i nocu???? Preko dana ok, nije problem

Proceni sama, kako on bude rastao rasce i njegove potrebe. Ja izmlazam, ali između podoja jer mi jako nadodje mleko i boole me grudi. Pa i tad samo 20, 30 ml, da se ne prave jos vece kolicine. ON ce ti imati skok otprilike sa 3 nedelje, 6 nedelja, 3 meseca. Videces ,po ceo dan ce traziti da doji, daj mu svaki put, on ce navuci vece kolicine mleka za dva tri dana, i to je to...

Ali, ja nesto gledam ovo mleko koje bacam i dusa me boli, razmisljma da zovem Banku mleka, ako ne bude suvise komplikovano, probacu da doniram za neke male mrvice  :girl_in_love:

Lani

Ni ja to nisam radila.
A i kad se desavalo da odem iz kuce na duze od npr. dva sata dobijala je Aptamil. Nisam uspevala mnogo da izvucem pumpicom, nerviralo me je to pa sam batalila.

Despina

Ja sam to radila samo sa prvim i nabildovala mlijeka za jos tri bebe :crazy:
Kasnije sam se izmazala samo kad osjetim prepunjenost i to po malo.
A, L, S

Lani

Ma da, ja sam sad sa Unom u porodilistu to radila, prvih dan-dva da ne bih dobila mastitis. Posle kod kuce svega par puta. A i Una je profi sisavac od prvog dana pa je ona sve uspevala lepo da isprazni.
Sa Ivom je bilo dosta teze, i ona i ja smo bile prilicno kilave dok se nismo uhodale.