Main Menu

Dojenje

Started by emge, June 26, 2010, 07:07:07 PM

Previous topic - Next topic

Finalina

da li se onda patronazna naziva i u porodilistu ili je to neka treca sorta? :)

Lani

Patronažne su te što idu po terenu a ove u porodilištu što pomažu oko dojenja su babice.
Barem je na Zvezdari tako, posle porođaja za mame su zadužene babice a za bebe pedijatrijske sestre.

vrana

Treca i cetrvrta sorta :lol:

U porodilistu imas pedijatrijsku sestru i sestru u laktarijumu, jedna je zaduzena za bebu, druga za mleko. Meni je medjutim vise pomogla ova pedijatrijska, jer mi ga je lepo namestala, tako da je on brzo naucio da sisa, a i ja da ga drzim, cini mi se da smo tu vec pola posla zavrsili.
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

Vila

I, dobro Lani, posluša li ti ženu, ili ti je pocrnelo mleko? :deda:
:rofl:
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

Lani

Ma sve sam je slušala :pioneer:, kao u božanstvo neko sam je gledala. :lol:
Jedva dočekah leđa da joj vidim. :lol:

Još je mene našla za te priče, mene koja se večito sprdam na teme tih praznoverja i budalaština, nije mogao gori sagovornik od mene za to da joj zapadne.  ;D

vrana

meni to crno mleko zvuci kao neki delikates :lol:
Kao sto ima obicna MLECNA cokolada, i ona skupa, ekskluzivna, sa visokim procentom kakaa...e tako i Lanino mleko... :girl_haha:
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

Lani

Delikates indeed.  :crazy: :lol:

Saska

Svakakva sam praznoverja cula, ali crno mleko je hit. To jos nisam ni od kog cula.

Margarita

Quote from: Saska on October 25, 2011, 11:30:31 AM
Svakakva sam praznoverja cula, ali crno mleko je hit. To jos nisam ni od kog cula.

bas ovako :blink:

Vila

Lani, pa ti si Švajcarkinja, zapravo - i to delikatesna :lol:
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

Lani

Quote from: Saska on October 25, 2011, 11:30:31 AM

To verovatno vuče korene i od onog da se ne iznosi bebin veš noću. :crazy:

Vilo :zlocka:

stacka

Jao, crno mleko :lol:
Kaze meni sestra ove dr sto treba da me pregleda "A jos dojite" kad me pitala zbog participacije koliko Masa ima, ja kao "Pa, da" a ona na to mrtva hladna "A sto se ja iscudjavam, moj V.ima 21 mesec i jos sisa" :lol: a taman sam mislila da ce da bude u fazonu zgrazavanja pa da joj kazem koju lepu :-[
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

emge

Meni bogami već sad neprijatno da nekom kažem da Marko još sisa, jer se ljudi uglavnom zgražavaju.
Mada iskreno i mislim da je već dovoljno sisao i da je vrijeme da se pozdravljamo što se toga tiče :)

Lani

Mene niko ne smara za dojenje, osim svekra :crazy:, on se redovno raspituje do kad ja planiram time da se bavim :crazy: i sve se kao nešto sablažnjava.
Prošli put me je pitao - a šta kaže njen pedijatar na to? (čuj, na to...  :fool: kao cigare da joj dajem da puši :lol:).
Rekla sam da ne znam, da se oko dojenja ne konsultujem ni sa kim, pa ni sa pedijatrom.  ;D

emge

Šta kaže pedijatar na to :lol:

U Markovim jaslicama bi se šokirali da čuju da sisa, sa Martom su mi objašnjavali da to posle 6 mjeseci (max 8 ) ništa ne znači.