Main Menu

Dojenje

Started by emge, June 26, 2010, 07:07:07 PM

Previous topic - Next topic

Gost51

ica je sa 10,5 mjeseci samo okrenula glavu
i pocela da place kao da cu da je tjeram da sisa
i gotovo

stacka

Ja nisam imala pojma da Ica vise ne sisa :nesvest:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Gost51

odavno
sama je tako htjela
ali mi je super bilo zbog posla
mada sam se bila prepala i zbunila

linga

Senka, baš mi je žao što  ti je ostao takav ukus posle tog maratonisanja :girl_sad:
Ne znam, ja nisam pristalica dugog dojenja po svaku cenu, naročito negde posle godinu dana, kada to fakat nije toliko nutritivna koliko emotivna potreba. Prosto, mislim (a i SZO preporučuje  :D ) da se dojenje nastavlja AKO prija i mami i bebi. Meni je sa Janom bilo donekle i drago što je sama prestala, bez drame.
A opet, kad pomislim da sada sa Sarkom poslednji put neke divna stvari prolazim, bude mi zao  :-[

disco2000

Elanor

Quote from: linga on November 28, 2011, 09:52:09 PM
Senka, baš mi je žao što  ti je ostao takav ukus posle tog maratonisanja :girl_sad:
Ne znam, ja nisam pristalica dugog dojenja po svaku cenu, naročito negde posle godinu dana, kada to fakat nije toliko nutritivna koliko emotivna potreba. Prosto, mislim (a i SZO preporučuje  :D ) da se dojenje nastavlja AKO prija i mami i bebi. Meni je sa Janom bilo donekle i drago što je sama prestala, bez drame.
A opet, kad pomislim da sada sa Sarkom poslednji put neke divna stvari prolazim, bude mi zao  :-[
cija potreba: bebe ili majke?
u vecini rl slucajeva koje znam, produzeno dojenje je bilo iskljucivo potreba majke. sto naravno nije lose, ako si iskren prema sebi.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Lani

Iz mog iskustva  ;D, i bebe i majke.

stacka

Ja mogu glavu na panj da stavim da je dojenje u ovom momentu Masi mnogo vaznije nego meni ako gledamo emotivne razloge :innocent:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Vockica

Meni se cini da ce Danilo naprasno okrenuti glavicu oko desetog meseca a ja cu mu pomoci  :lol: :rofl:
Dunja 10.7.2003.
Danilo 18.5.2011.

disco2000

Quote from: stacka on November 28, 2011, 10:54:31 PM
Ja mogu glavu na panj da stavim da je dojenje u ovom momentu Masi mnogo vaznije nego meni ako gledamo emotivne razloge :innocent:
I Petri je, cini mi se :think: zato mi je i zao... :(

senka

Linga, kod mene se to produžavalo sa svakom novom bebom 14, 19, 22...

na kraju se pretvorilo u agoniju i vrzino kolo koje ne znam kako sam prekinula...

poslednjih meseci sam prvo osećala nelagodnost, a na kraju i neku vrstu žestoke iritantnosti kad krene da sisa, sve vreme se budila x puta noću, a ja od umora i nemoći sam joj davala da sisa, jer mi je bilo lakše da žmurim i ležim nego da je nosam i slušam kako se dernja
nikada nije koristila ni dudu ni flašicu da bih mogla da joj uvalim nešto drugo

M. je prestao u danu, jednostavno nije više tražio, tako je bilo sa dudom, flašicom...
K. sam nosala dve-tri noći, pa je prešla na flašicu, ali i počela da spava celu noć (do tada nije)
sa A. smo već živeli sami i sve je to bila neka druga perspektiva

eto ima i takvih slučajeva sa zahebanim krajem, ne mora isključivo početak da bude težak
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

linga

Elanor, mislim da je detetova, u većini slučajeva, a ne znam što bi bilo loše i ako je mamina  :ces: . Dok ženi prija, to se tiče nje i bebe samo (dobro, nekad i muža  :D ).
Realno, na ovim prostorima žene najčešće počinju da rade kada beba napuni godinu dana, i ako do tada nije prekunito dojenje, teže se odlučuju da prekinu - jer bebu kreće da čuva neko drugi, najćešće u tom periodu dolazi do one krize odvajanja, i mnogo je da se sva ta dešavanja i po dete velike promene dese odjednom. Onda ženama počne i da smeta nespavanje, jer sad posle svog posla koje već imaju dodaje se i 8,9 sati najčešće odgovornog i teškog posla, plus se dinamika promeni porodična skroz. Sad, stvar je porodičnog ustrojsva i mame i mnogo čega da li će to dete kada mama dođe s posla dojiti 10 puta, ili samo pred spavanje. Ne mislim ni da je jedno ni drugo, ni treće (prekidanje) loše, već samo da je dobro kada se poklope želje i mame i bebe.
Na pr. Aleksa je hteo još da doji sigurno, ja sam prekinula kada je imao 15 meseci, zbog svog zdravlja i pregleda grudi. Kada sam videla da je sve o.k. bilo mi je malo krivo, ali sam shvatila da sam u stvari želela da prekinem  i da sam čekala razlog :)

linga

Quote from: senka on November 28, 2011, 11:36:35 PM
Linga, kod mene se to produžavalo sa svakom novom bebom 14, 19, 22...

na kraju se pretvorilo u agoniju i vrzino kolo koje ne znam kako sam prekinula...

poslednjih meseci sam prvo osećala nelagodnost, a na kraju i neku vrstu žestoke iritantnosti kad krene da sisa, sve vreme se budila x puta noću, a ja od umora i nemoći sam joj davala da sisa, jer mi je bilo lakše da žmurim i ležim nego da je nosam i slušam kako se dernja
nikada nije koristila ni dudu ni flašicu da bih mogla da joj uvalim nešto drugo

M. je prestao u danu, jednostavno nije više tražio, tako je bilo sa dudom, flašicom...
K. sam nosala dve-tri noći, pa je prešla na flašicu, ali i počela da spava celu noć (do tada nije)
sa A. smo već živeli sami i sve je to bila neka druga perspektiva

eto ima i takvih slučajeva sa zahebanim krajem, ne mora isključivo početak da bude težak

Jao, već vidim sebe  :nokti2: nikakav sam karakter, idem linijom manjeg otpora, imam i crne rupe u pamcenju vec.

senka

nije samo stvar karaktera
ja često govorim kako je razlika između jednog i dvoje u duplom poslu, sa troje je to totalno druga perspektiva,
između dvoje i troje je daleko veća razlika nego između jednog i dvoje
a još kada je i najstariji u perdškolskom uzrastu...
al to je druga tema
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

Elanor

Quote from: linga on November 29, 2011, 12:07:11 AM
Elanor, mislim da je detetova, u većini slučajeva, a ne znam što bi bilo loše i ako je mamina  :ces: . Dok ženi prija, to se tiče nje i bebe samo (dobro, nekad i muža  :D ).
Realno, na ovim prostorima žene najčešće počinju da rade kada beba napuni godinu dana, i ako do tada nije prekunito dojenje, teže se odlučuju da prekinu - jer bebu kreće da čuva neko drugi, najćešće u tom periodu dolazi do one krize odvajanja, i mnogo je da se sva ta dešavanja i po dete velike promene dese odjednom. Onda ženama počne i da smeta nespavanje, jer sad posle svog posla koje već imaju dodaje se i 8,9 sati najčešće odgovornog i teškog posla, plus se dinamika promeni porodična skroz. Sad, stvar je porodičnog ustrojsva i mame i mnogo čega da li će to dete kada mama dođe s posla dojiti 10 puta, ili samo pred spavanje. Ne mislim ni da je jedno ni drugo, ni treće (prekidanje) loše, već samo da je dobro kada se poklope želje i mame i bebe.
Na pr. Aleksa je hteo još da doji sigurno, ja sam prekinula kada je imao 15 meseci, zbog svog zdravlja i pregleda grudi. Kada sam videla da je sve o.k. bilo mi je malo krivo, ali sam shvatila da sam u stvari želela da prekinem  i da sam čekala razlog :)
ne, ne kazem da je lose. samo kazem da sam vidjala majke koje produzuju dojenje da bi bebe duze bile bebe, ili su prosto nesigurne (posto je krenulo u jaslice/cuva ga baba) i dojenjem pokazuju sebi da su u bebinom zivotu nezamenljive (ne shvatajuci da su nezamenljive samim sto su mame). to je sve ok, definitivno ne skodi nikome, samo iz primera prijateljica/poznanica vidim da je lakse kada majka rascisti sama sa sobom (prekinula ili nastavila da doji, svejedno).
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.