Kako uskladjujete vaspitne metode sa muzevima ili osobama koje aktivno ucestvuju

Started by maxic, June 27, 2010, 04:01:35 PM

Previous topic - Next topic

Deda

Quote from: Maki on June 27, 2010, 06:27:35 PM
E,da.Potpuno te razumem.Ima toga i kod nas.Ne konkretno na tom primeru, jer mm nikada nije uspavao Sofiju zato sto ona hoce samo mamu uvece i nocu.Ali se ne slazemo najvise oko duzine gledanja crtaca i igranja igrica.Naravno ja sam "baba roga", ali to je za njeno dobro i ne popustam uglavnom.
Ali primetila sam(ispravite ako gresim) da je u vecini porodica mama ta koja je strozija, a tate popustljivije.Meni to bas smeta.Nekad se uhvatim da ceo dan govorim - nemoj ovo, nemoj ono,peri zube, ne moze toliko cokolade,gotovo sa kompom........A onda dodje mm na odradjen posao i samo se poigraju.Nepravda.
Kod mene je tata stroziji  :-[
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

maxic

Quote from: Maki on June 28, 2010, 09:20:33 AM
Mm isto hoce sve da radi oko dece,nema tu problema.ALI na njegov nacin - koji se ponekad razlikuje od mog.Ne bi to bio problem da on moze da se bavi istim stvarima stalno pa da se dete na to navikne.Na primer:je je taman istreniram da se sama skida i oblaci za kupanje, a njega onda kad je kupa mrzi da je ceka(jer to traje i traje) pa je on obuce.Ja posandrcam,jer ce prvo sledece vece kad je ja budem kupala da trazi i da je obucem posto je tata pusta.A ne mogu da iskontrolisem i podviknem jer za to vreme ja dojim i uspavljujem Olgu.

Maki, rekla bih da imamo slicnu situaciju.
Evo primjera od juce. Kupii smo ogromnu kutiju onih grickalica (50 -60 kom)tipa boznite. Tri vrste unutra, sve svi vole,
Kad traze, ja im dam koju izvadim i niko nista ne kometarise. On ih pita koju hoce, onda oni misle, pa uzmu razlicite, pa on kopa po kutiji, trazi. Onda krenu da jedu, pa Marko hoce onu sto ima Milos, pa se to onda opet prekopava, mjenja, Milos hoce onu sto ima Anja, mislim napravi se komplikacija  bez potrebe. I meni ne smeta, neka komplikuje ako mu je volja, ali mi smeta kad sutra pocnu da se pogadjaju samnom i od proste uzine dodjemo do rasprave .

Svidja mi se Itackin stav :lol:

Rekoh vec oko nekih nama bitnih stvari, prilicno smo usaglaseni.
A ja sam danas divno naspavana.
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

stacka

Quote from: itacka on June 27, 2010, 09:52:51 PM
ja nekad ludim koliko S. meni kontrira i dopusta A. svasta,ja sam deda roga :D ali sam joj rekoa da cu sve sa M. da joj vratim,odnosno kad M. njoj bude vadila mast ja cu da budem popustljiv  :mrgreen:
:rofl1: istina, rekao je da ce mi vratiti

Nije istina da dopustam A. svasta :ljut: prosto smatram da neke stvari treba iskulirati i ne kaznjavati ga za svaku sitnicu jer onda svrha kazne bledi i da kad ga budem trebala kaznjavati nece imati efekta
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Saska

Quote from: maxic on June 28, 2010, 03:21:09 PM

Rekoh vec oko nekih nama bitnih stvari, prilicno smo usaglaseni.
A ja sam danas divno naspavana.

ovo je sustina, sve ostalo su sitnice i gubljenje vremena. ja tek sad vidim, kad su ovo dvoje porasli, koliko su neke stvari ustvari nebitne, a koliko covek gubi zivce oko njih. ovo sam uvek mrzela kad kazu, ali toliko je istinito mala deca-mala briga

anelore

Quote from: stacka on June 28, 2010, 03:30:36 PM
:rofl1: istina, rekao je da ce mi vratiti

Nije istina da dopustam A. svasta :ljut: prosto smatram da neke stvari treba iskulirati i ne kaznjavati ga za svaku sitnicu jer onda svrha kazne bledi i da kad ga budem trebala kaznjavati nece imati efekta

I kod nas je MM stroziji, a ja uglavnom imam stav kao Stacka. I takodje mislim da se on ne moze uvek ponasati onako kako mi odredimo da bi trebalo, dok je MM mnogo cesce sklon da ne tolerise Savina odstupanja od njegovog plana. I u poslednje vreme se bas trudim da vise toga resavam sa Savom kroz razgovor i da probleme resavamo zajednickim naporima - citam onu knjigu koju je AnaK preporucila. 

Ivanjuška

u principu smo usaglaseni, ali sam ipak ja stroziji drug clan  8)

kad se uozbiljim, zna da je presla granicu i momentalno prestaje  :D

kod mm-a mi smeta sto nekad poludi zbog sitnice i onda kaze kaznu (nema crtaca  :turpija: ) ali onda popusti  :wall: e to se trudim da secem u korenu  :ljut: , doslednost je najvaznija

Zumbulica

Kad je Jelena bila bas mala onda sam bila zabrinuta koliko smo neusaglaseni, MM je na svaku moju strogocu reagovao katastrofalno, a ja sam se mnogo lose osecala zbog toga. Gajio covek iluzije da se i sa tako malom decom sve postize pricom ....Prica je uvek primarna, ali kad se postavljaju granice nekad potpuno neproduktivna.
Sada, Saska je u pravu, vaspitanje postaje ozbiljan posao. Mislim da smo odlicno usaglaseni, on je stroziji u nekim stvarima (meni ponekad smesno pa pokusavam da ga omeksam kad smo nasamo), ja u nekim drugim. Bitno je da se podrzavamo i kad ne mislimo bas isto, a to neslaganje raspravimo nasamo.
MM mi jedino nikada ne dozvoljava da se zanesem i u nekim situacijama reagujem previse afektivno, zahvalna sam mu za to. I obrnuto.
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Finalina

uf! .... dobra tema, doooobra ... ( ostavljam da procitam natenance maxićkin post, već unapred imam osećaj da je dobar)

.. a ovo mi je upalo u oči :lol:
Quote from: cici on June 27, 2010, 08:35:47 PM
Mene svi slušaju :D MM i ja smo dosta uskladjeni samo ja ne umem da se inskontrolišem kad se ne slažem sa njegovim načinom.
ovu poentu, koju potpisujem, razradicu naknadno :D