Main Menu

korektivne vjezbice za stopala

Started by Ivy, June 29, 2010, 01:23:19 PM

Previous topic - Next topic

Ivy

znam da ste pominjale ranije ali ja ne mogu da nadjem, trebaju mi vjezbe za bebe, korektivne, za stopala...sestra je primjetila da je bebanu desno stopalo usmjereno ka unutra... to moze vjezbicama da se ispravi, prije nego sto prohoda?
znam da nije strasno, ali ona hoce da pocne na vrijeme... ima li negdje vjezbica na netu, neki snimak mozda?

hvala unaprijed  :bighug:

Elanor

Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Ivy

ne bih rekla  :think: on nogu "krivi" u zglobu, palac mu je ok i nije mu stopalo "krivo" vec "krivo" gazi ...

pra-sence

Ivy ima ravna stopala mozda?? I stef kad gazi gazi na unutra(on ima kombinovano valgus + ravno stopalo). Marty i Jana ce ti najbolje objasniti vezbe kad vide temu :).

Ja ne znam kako da ti ih objasnim :-[

Ivy

mislim da nema ravna stopala, samo gazi desnim stopalom na unutra ...ok hvala ti:) cekam Janu i Marty  :kiss1:

AnaK

A da ga odvede kod fizijatra? Mislim da je to ipak najsigurnije, da lekar postavi dijagnozu  :kiss1:
Janko 23.7.2002.

Ivy

jedino za Pg da ga vodi jer ovaj "nas" kaze da nista nije strasno, samo ce se ispraviti vremenom  :hm:  :think:

i ona i ja mislimo da treba da pocne sa vjezbicama...on se rodio sa 4,5kg a ona mrsava...malo mjesta u stomaku....pa je zbog toga to tako...valjda...mozda lupam  :-[  :rofl: 

AnaK

Baš bzvz... Ja bih ga ipak odvela, gde treba.  :kiss1:
Janko 23.7.2002.

pra-sence

Stvarno bzv...imate li nekog privatnog fizija??

Finalina

Quote from: Ivy on June 29, 2010, 10:39:56 PM
jedino za Pg da ga vodi jer ovaj "nas" kaze da nista nije strasno, samo ce se ispraviti vremenom  :hm:  :think:

i ona i ja mislimo da treba da pocne sa vjezbicama...on se rodio sa 4,5kg a ona mrsava...malo mjesta u stomaku....pa je zbog toga to tako...valjda...mozda lupam  :-[  :rofl: 
pa ako nema u blizini, onda neka i ode do Pg, svakako da se konsultuje sa lekarom ... nije preporucljivo da sami izvlacimo zakljucke o odnosu tezina mama-dete ( to cak i ne mora da ima veze ) , a i sama znas da roditelji cesto "svasta vide" .... nisu te stvari sa razvojem nogu za neki tretman bez pregleda ... nadam se da ona ne brine previse i da cete naci nekog privatnog lekara ( neverovatno mi je da ne postoji negde pre Pg )

janavi

pa ja baš ne umem da objasnim... mislim umela bih uživo
a i to sam pola pozaboravljala :-[
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Summer

Ivy, moja Sara ima problem sa stopalima. Prvo, razlicite vezbe smo radili u razlicitim periodima. Ne znam koliko on sada ima. Drugo, sada nam je dr rekla da prekinemo sa vezbama, jer je suvise velika za pasivno vezbanje, a mala za saradnju, pa treba samo sto vise da hoda bosa po neravnim podlogama, a na jesen nastavljamo sa vezbama ako bude trebalo.
Trece, ja se secam svih vezbi koje smo radili, ali nema sanse da ti objasnim ovako, da nije uzivo. Ipak to treba da se vidi i da neko pokaze kako se pravilno radi.

Mislim da treba povesti dete kod dr, u Pg ili u Igalo ili gde vec nadjete fizijatra. Ima sigurno i neki dobra koji radi privatno.

David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.