Main Menu

Put oko sveta kroz 80 knjiga

Started by AnaK, July 11, 2010, 09:05:17 AM

Previous topic - Next topic

martina

italija... sta mislite ... eco? jako volim ime ruze i znam da je prevedena jos odavno. i super je da se cita. ili neku noviju? ja sam citala baudolino, dobra je isto....druge mislim da nisam, osim eseja par knjiga... bila sam pocela da citam fukoovo klatnoo davno nekad, ali nisam zavrsila

nego.... baudolino se ne desava bas u italiji... a ime ruze mislim da jeste italija... neki manastir u alpima negdje
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

AnaK

Moram da razmislim oko Italije - ja volim i Amanitija, i Dina Bucatija  :think:
Janko 23.7.2002.

Simplicija

Što se Italije tiče htela sam da skrenem pažnju na 2 pisca :
Paolo Đordano, Usamljenost prostih brojeva
Paolo Maurensig, Canone inverso
A kad se govori o mestu dešavanja radnje, pošto je tema zamišljena kao neka vrsta putovanja po zemljama bilo bi idealno da se radnja odvija u zemlji iz koje je pisac, ali mislim da to nije presudno, a nije uvek ni moguće.
Setila sam se, razmišljajući o kanadskoj književnosti, jedne škotske autorke, zove se Stef Peni, a knjiga "Nežnost vukova". Radnja se događa u Kanadi, tako da sam mislila da je kanadska autorka  :-[ . Pri tome je jedina književnica iz Škotske koje mogu da se setim.
Da li ste razmišljali o ruskoj književnosti, koga da uvrstimo ?
Kad smo već kod toga da li da podelimo književnost na period Rusije i SSSR, isto važi i za SFRJ i države nastale njenim raspadom, a tako dobijamo i više knjiga  ;).

martina

hej, pa procitala sam ovu od djordana - usamljenost prostih brojeva... samo malo mi tesko da skontam sta je sta sa prevodom
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

Simplicija

Quote from: martina on February 23, 2012, 02:31:19 PM
hej, pa procitala sam ovu od djordana - usamljenost prostih brojeva... samo malo mi tesko da skontam sta je sta sa prevodom
Prevedena je
http://knjige.kombib.rs/Usamljenost-prostih-brojeva

Svatila sam da pogledam temu, juče sam dodala još pet zemalja i pozdravila sa sa vama, da sad ne ponavljam - mislila sam da je u pitanju forum o uređenju enterijera  :D , ali ipak sam dala svoj doprinos, bar ovde.
Sad je sve to nestalo, nadam se greškom.
Pozdrav  :bighug:

Nanny Ogg

Jeste greska, imali smo nekih tehnickih problema.
I bas nisi morala toliko brzo da odes, taman nam je postalo zanimljivo  :ljut:

Sto se teme, tice, ja bih delila i SSSR i SFRJ  :turpija:

Ajte zene, ne dram'te

AnaK

Pa baš :burko: Kakve veze ima što nije forum o uređenju enterijera, kad smo ovako zanimljive  :girl_in_love:
Janko 23.7.2002.

Simplicija

Porodica, deca,  ima vremena za tu problematiku  ;D, nisam rekla zbogom, drago mi je što sam članica, pa jednog dana... ko zna ?  Da ne trolujem više, žao mi je zbog izbrisanih postova,  nemam kopiju, ali nadam se da ćete završiti temu.
A ja odoh da tražim forum o enterijerima.
Pusa  svima  :kiss1: .

AnaK

I razumem, i žao mi je :) Eto, pokrenula si nas :)

Svrati  :kiss1:
Janko 23.7.2002.

Simplicija

Quote from: AnaK on February 23, 2012, 07:10:57 PM
I razumem, i žao mi je :) Eto, pokrenula si nas :)

Svrati  :kiss1:

Ne treba da ti bude žao, forum je tu, ja sam tu, samo sve u svoje vreme.
Hvala, hoću  :kiss1:.