Main Menu

Ideje za rodjendanske torte

Started by Beatrix Kiddo, May 04, 2009, 02:17:09 PM

Previous topic - Next topic

rafa

Da se pohvalim danasnjim ulovom.  :clap:








Elem, podcenila sam moju radnju  :lol:, u njoj ima svega, SVEGA  :clap: cak i mqqueen pleha, kao i milion drugih plehova, oblika, boja, ukrasa, dzidza bidza, ma svega.
E sad, ti plehovi su jako niski (2.5-3cm) i kako svaki kosta 15-20eura a ja ni izbliza nemam ideju sta bih sa njima tako plitkima niti sam majstor, malo cu da razmislim da li da ih uzmem. Mislim da mi je lakse da napravim tortu sa ravnim fondanom preko i samo postavim figure, nego da farbam onu reljefnu.  :ces: Sta mislite?
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

Dawn

Divni ukrasi! Kad si već našla to, nema potrebe da praviš reljefnu tortu :)

rafa

Jel i ti mislis da bi reljefnu bilo teze izvesti?
Mnogo su dobri oni plehovi.

Ima zvezda, klovn, silne neke princeze, srce, ma vise se ni ne secam.
A ja se pored auta zaljubila u fudbalsku loptu.  :love32: :rofl:
Savrsena za neku nepecenu tortu, da se napuni.
Kako li se to izvadi odatle?  :think:
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

Dawn

Našla si koga ćeš da pitaš :rofl:
Meni je poduhvat da namažem šlag ili da pospem čokoladne mrvice :crazy:

A za loptu, verovatno se podmaže pleK nečim.

rafa

Dawn, ja mislila ti ozbiljan igrac.  :rofl: :kiss1:
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

cici

Rafo super si pazarila.Mani se reljefnog pleha.Samo poredjaj te džidže preko fondana i biće super.


rafa

Quote from: cici on May 09, 2009, 09:25:12 PM
Rafo super si pazarila.Mani se reljefnog pleha.Samo poredjaj te džidže preko fondana i biće super.

:kiss1: hvala, tako sam i mislila da je lakse
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

gasha

Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

Beatrix Kiddo

Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

NikkiL

#69
Quote from: rafa on May 09, 2009, 08:35:00 PM
Jel i ti mislis da bi reljefnu bilo teze izvesti?
Mnogo su dobri oni plehovi.

Ima zvezda, klovn, silne neke princeze, srce, ma vise se ni ne secam.
A ja se pored auta zaljubila u fudbalsku loptu.  :love32: :rofl:
Savrsena za neku nepecenu tortu, da se napuni.
Kako li se to izvadi odatle?  :think:

Ali reljefna torta je tako laka, jedna od najlaksih da se napravi a izgleda fenomenalno!!  :)  Prvo - nema pecenja, napravis neki kasato, plazma, stagod da se oblikuje i ostavis preko noci da se stegne. Posle samo iscrtas konture filom i popunjavas unutra zvezdastim nastavkom, imas uz pleh shemu kako da to uradis sa sve bojama... mnoogo je prosto kad imas pleh!!Evo ovde sam detaljnije pisala o bas tim tortama pa pogledaj.

A ja vadim tortu iz tih plehova tako sto na dno PRE nego sto stavim smesu postavim onu providnu foliju (najlon) da viri sa svih strana. Onda preko toga naguram smesu i ostavim u frizideru da ocvrsne i kad treba da se izvadi samo hop - povucem najlon i torta izasla ...

I nije mala, kasato torta je vrlo teska i kompaktna plus kada jos dodje slag i ukrasavanjepreko bude sasvim OK velicina (naravno pitanje koliko gostiju imas, ako ih imas dosta trebace ti jos torti...)
CyberPsihologija Blog
Dekoracija torti i kolaca

Angela 27.10. 2002
Konstantin 03.01. 2006

rafa

Aaaaa, Nikki nemoj to da mi radis, taman sam odlucila.  :rofl: :kiss1:
Ako ostane sutra vremena, idem po fudbalsku loptu pa sta bude.  :turpija:
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

dmi

ja sam resila da napravim kasato sa malimo modifikacijama (moje dete ne voli zele) i nju cu da probam da ukrasim fondanom
a koliko sloj slatke pavlake treba da namazem da bi se fondan lepo uhvatio?
Tesa Principessa 12.06.2005.
"...you're never fully dressed without a smile..."

"Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act."  — Leonard Cohen

Oli

Ne,ne,ne ne trebas da stavljas poslednji sloj slatku pavlaku,istopice fondan.
Ili butter cream ili tanki sloj marmelade.

dmi

Quote from: Oli on May 12, 2009, 10:36:07 PM
Ne,ne,ne ne trebas da stavljas poslednji sloj slatku pavlaku,istopice fondan.
Ili butter cream ili tanki sloj marmelade.

nadam se da ces mi reci i gde ima da se kupi taj butter cream  :girl_smile:
marmeladi cu pribeci samo u krajnjoj nuzdi
Tesa Principessa 12.06.2005.
"...you're never fully dressed without a smile..."

"Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act."  — Leonard Cohen

Oli

Butter krem:
60 gr putera
80 gr šećera u prahu
1 kašika mleka

Izvolis!