Main Menu

Ideje za rodjendanske torte

Started by Beatrix Kiddo, May 04, 2009, 02:17:09 PM

Previous topic - Next topic

Beatrix Kiddo

Googlala sam za nekim idejama za Urosevu tortu, pa sam naisla na sajt sa mnooogo slicica torti..
I moram da ga preporucim..

http://www.cakecentral.com/modules.php?name=gallery&aid=8&pageID=1
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

cici

Odličan sajt, redovno ga posećujem.


nelly

#2
http://www.knjigaknjiga.com/knjiga.php?k=1306&kat=139

o ovoj knjizi sam ti pričala, e sad tu ima neki recepat za pravljenje domaćeg dekorativnog gela,a ima i recept za pravljenje šećerne smese u koju se dodaju poslastičarske boje... :-[
niš ti ja to nerazumem.
a ti viči ako hoćeš da dodješ do nje pa ću ti je nekako doturiti :dance1:

edit;
ima i papir sa šemom za krojenje :girl_haha:
...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

Beatrix Kiddo

Quote from: nelly on May 04, 2009, 09:49:08 PM
http://www.knjigaknjiga.com/knjiga.php?k=1306&kat=139

o ovoj knjizi sam ti pričala, e sad tu ima neki recepat za pravljenje domaćeg dekorativnog gela,a ima i recept za pravljenje šećerne smese u koju se dodaju poslastičarske boje... :-[
niš ti ja to nerazumem.
a ti viči ako hoćeš da dodješ do nje pa ću ti je nekako doturiti :dance1:

edit;
ima i papir sa šemom za krojenje :girl_haha:
Ce ti se javim  ;)
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

vivi

super je!!!  :clap:
ove godine sam htela da promenim 'repertoar', ali nisam mogla nishta da smislim pametno, a kasno si postavila temu :rofl:, pa sam opet zavrshila na saher torti. :hm:
sada znam za sledecu godinu da SIGURNO necu.  :good:

koju si tortu izabrala?  :think: :innocent:
olga  6.05.05.

Beatrix Kiddo

Sto je najgore, nisam jos.. U svakom slucaju bice ili neki autic ili Sundjer Bob...
Mislila sam da mogu da nabavim onu fondan masu, ali izgleda kod nas toga nema  :(
Moracu da ukrasavam slagom, a tako mi boje ne ispadnu lijepe...

A planiram sjutra u kupovinu, a nisam ni recepAt smislila  :wall:
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

vivi

jooooooj.... :girl_sad: :lol: :lol: :lol:
dobro, imash josh dva dana fore.  ;)
meni je mozak vec bio prokuvao od silnog smisljanja, pa sam na nervnoj bazi zavrshila na 1000. saher, ne mogu sutra da se mlatim sa tortom.  :hm:

javi shta si odluchila, bash me interesuje!   :clapping:
olga  6.05.05.

NikkiL

Quote from: Beatrix Kiddo on May 05, 2009, 03:36:12 AM
Sto je najgore, nisam jos.. U svakom slucaju bice ili neki autic ili Sundjer Bob...
Mislila sam da mogu da nabavim onu fondan masu, ali izgleda kod nas toga nema  :(
Moracu da ukrasavam slagom, a tako mi boje ne ispadnu lijepe...

A planiram sjutra u kupovinu, a nisam ni recepAt smislila  :wall:

Ako te ne mrzi probaj da je napravis sa marchmallow onim belim bonbonama... bude prilicno ukusna, a ima i jos varijanti ako ti se isprobava pravljenje fondana... :)
CyberPsihologija Blog
Dekoracija torti i kolaca

Angela 27.10. 2002
Konstantin 03.01. 2006

chokoladica

Jel ima nekog koga ne mrzi da opise kako se radi sa fondanom? Korak po korak, zamislite tupana (ili glupana) i pisite  ;D

Pepi

Ima li neko adresu one radnje blizu Južnog bulevara, gde se kupuje fondan?  :)

chokoladica

Dobro ljudi, nije valjda da samo tamo ima fondan ??  :wall: Valjda ga ima negde i na NB?  :D

Pepi

Quote from: chokoladica on May 05, 2009, 08:14:58 AM
Dobro ljudi, nije valjda da samo tamo ima fondan ??  :wall: Valjda ga ima negde i na NB?  :D

Ja kupila neki u zdravoj hrani, kod Cvetka, ali ili fondan nije bio dobar, ili sam ja previše smotana  :D

Beatrix Kiddo

Quote from: Pepi on May 05, 2009, 08:14:03 AM
Ima li neko adresu one radnje blizu Južnog bulevara, gde se kupuje fondan?  :)
Ti to meni sad da kazes kako u Bg moze da se kupi na svakom cosku   :no: 
:lol:

Choko, neko je ostavio link (negdje) sa videom kako se koristi.. planirala sam da ga nadjem kad budem pravila  :D

NikkiL, ima li na tvom blogu savjeta i recapata za pravljenje fondana? Mislim, ako nije kompikovano da se upustim u to...
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

nelly

Quote from: Beatrix Kiddo on May 05, 2009, 03:36:12 AM
Sto je najgore, nisam jos.. U svakom slucaju bice ili neki autic ili Sundjer Bob...
Mislila sam da mogu da nabavim onu fondan masu, ali izgleda kod nas toga nema  :(
Moracu da ukrasavam slagom, a tako mi boje ne ispadnu lijepe...

A planiram sjutra u kupovinu, a nisam ni recepAt smislila  :wall:
:clapping:alo mala ,
evo ti kod mene recepat da napraviš tu smesu i samo dodaješ boje u nju.
...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

cici

Quote from: Pepi on May 05, 2009, 08:14:03 AM
Ima li neko adresu one radnje blizu Južnog bulevara, gde se kupuje fondan?  :)
Ulica je Mihaila Gavrilovića ne znam koji broj :rofl: Lakše bi mi bilo da odem i da ti kupim nego da se sad blamiram i objašnjavam :rofl:
Dakle, kad kreneš od Autokomande ideš do prve raskrsnice i tu skreneš desno.Ideš pravo, prodješ pored nekog gradilišta i u nekoj ruševini od kuće sa leve strane se nalazi ta prodavnica.Nema tablu, ništa ali se sve vidi.Radnim danom rade do 17h a subotom do 14h.

Cake Decorating: Fun With Fondant Ovde je pokazano kako se radi sa fondanom.

Kod nas nisam nigde videla da ima da se kupi beli marchmallow.