Main Menu

Vraćanje prezimena posle razvoda

Started by janavi, July 14, 2010, 01:03:10 PM

Previous topic - Next topic

janavi

Quote from: maripoza on July 14, 2010, 04:50:52 PM
Nisu ti potrebni dupli izvodi, sad se izdaju oni trajni, odnosno nose se overene kopije istih. Overis odmah dve.
tnx :bighug:
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Xe

http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

rafa

Quote from: Xe on July 14, 2010, 05:02:51 PM
Pratim temu, za svaki slucaj  :lol:

i ja  :lol:
ne mogu da pomognem, ali mogu da se informisem  :crazy:
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

maripoza

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Old enough to know better, but too young to care.

Elanor

eto jednog razloga sto je dobro sto mi nisu dali da promenim prezime :lol:
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

AnaK

Quote from: Xe on July 14, 2010, 05:02:51 PM
Pratim temu, za svaki slucaj  :lol:

A ja sam danas s posla zvala SOS savetovalište, i problem iznela u prvom licu. Kako su me zaaaapanjeno pogledale koleginice  :rofl:
Janko 23.7.2002.

janavi

Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

Xe

Quote from: maripoza on July 14, 2010, 06:33:25 PM

http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

aleks

Quote from: AnaK on July 14, 2010, 06:36:32 PM
A ja sam danas s posla zvala SOS savetovalište, i problem iznela u prvom licu. Kako su me zaaaapanjeno pogledale koleginice  :rofl:

joj AnaK :lol:
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

janavi

dakle da apdejtujem, ako nekom bude trebala informacija

zahtev za promenu prezimena podnosi se na opštini prebivališta, potrebno ono sa sajta nbg iz nekog od prethodnih postova
voditi računa da su sve relevantne informacije u svim izvodima koje imate potpuni, u protivnom ćete morati da trčite na razna mesta

elem, u izvodu iz MKR nije bilo upisano da je brak razveden, a u izvodu iz MKV jeste, ali izvod iz MKR je jedini validan (tako mi rekla pravnica - čemu onda služi onaj drugi, nije umela da mi objasni :) ) te sam presudu o razvodu nosila u opštinu rođenja, da isprave šta treba, onda vadila novi izvod iz MKR i odnela dopunu

čekala 4 nedelje da u opštini Zemun donesu rešenje, ja ga očekivala na kućnu adresu, ali kad je prošlo 3 nedelje, zvala kao čisto da se interesujem, oni mi rekli tek tad da moram lično da dođem, ali nije još gotovo. Ukupno 35 dana od predavanja do podizanja.

ovo rešenje sa klauzulom pravosnažnosti nosila ja (da ne bi bilo kao sa prethodnim) u opštinu rođenja, da prođe kroz matične knjige, moju i od deteta (dobro mi ovo rekoše, jer bi mi to promaklo - meni, a njima sigurno bi)

dakle, zaključak
da biste promenili prezime posle razvoda
trebaju vam dva puta sledeća dokumenata izvod iz MKR, MKV, državljanstvo

u savskom vencu bila neka redina, a ja smorena i skuvana, te odustadoh
na nbg ću, tamo je kulturiška (recimo u odnosu na istu uslugu, koja isto 'izgleda' u opštini Zemun, NBG je Beverli Hils ;) )

jel

My name is Luton, Robin Luton :lol:

janavi

jesam, donekle
sad novi izvodi, pa LK, pa vozačka, pa auto :clap:

AnaK

Janko 23.7.2002.

jel

ali prezime ti je promenjeno  :clap:  :clap:
srecno za ostalu papirologiju
My name is Luton, Robin Luton :lol:

janavi