Konverzija filma za kućni DVD/DivX Player

Started by MissL, July 26, 2010, 01:50:47 PM

Previous topic - Next topic

MissL

Imam jos jedno pitanjce posto nisam bas upucena u stvar - koliko traje konvertovanje filmova u drugi format? Pre nego sto sam postavila pitanje, skinula sam neki program, konvertovao je, ja mislim, dva sata, mislila sam da to ide brze?

Elem mozemo uvesti i novu definiciju toga sta je bedak - bedak je kad konvertujes film dva sata, a onda shvatis da ti ni taj format ne odgovara :nesvest: :lol: (jer nisi ni pregledao sve dostupne formate  :-[ )
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

DekiTaja

Quote from: MissL on July 26, 2010, 01:50:47 PM
Imam jos jedno pitanjce posto nisam bas upucena u stvar - koliko traje konvertovanje filmova u drugi format? Pre nego sto sam postavila pitanje, skinula sam neki program, konvertovao je, ja mislim, dva sata, mislila sam da to ide brze?

Elem mozemo uvesti i novu definiciju toga sta je bedak - bedak je kad konvertujes film dva sata, a onda shvatis da ti ni taj format ne odgovara :nesvest: :lol: (jer nisi ni pregledao sve dostupne formate  :-[ )
Dva sata za konverziju filma je malo... barem po današnjim standardima.
Ne bi bilo loše da daš konkretan primer šta ti je potrebno da konvertuješ (u kom je formatu izvorni materijal i u kom formatu ili za koju namenu/uređaj ti treba odredišni materijal), pa da to malo prodiskutujemo (po mogućstvu u jednom novom topicu :) )...

Ako je to uredu, ti odgovori na ovu poruku, pa ću ja splitto-vati ovaj deo teme u novu.

MissL

Mozda je trajalo i duze doduse... Treba da konvertujem Mp4 u format koji cu moci da gledam na kucnom DVD-u (DivX? npr), thanx :)
Stiv 24.11.2003.

DekiTaja

Morala bi da znaš tačno, koje formate tvoj player podržava.
Ako ne piše na njemu, ili ako nemaš njegovo uputstvo, najbolje bi bilo da ostaviš ovde oznaku modela i proizvođača (potražićemo informacije kod proizvođača)...

Kad vidiš koji format je odgovarajuć, onda svaki video možeš da konvertuješ u njega da bi ga gledala na ovom player-u.

Usput samo da spomenem da možeš uvek da film konvertuješ u DVD format... Zauzeće ti celi DVD, ali će moći da se prikaže na svim DVD playerima...

MissL

Nisam sigurna, neki je bzvz DVD Samsung, mnogo losiji od prethodnog koji sam imala... Pokusacu sad da nadjem model, mnogo stosta nece da pusti, a i pregledanje fotografija na njemu je da odlepis :hm:
Sad cu da potrazim pa javljam... mada mi najsigurnije zvuci ovo konvertovanje u DVD, bez obzira na velicinu :good:

edit: ne mogu ovako da nadjem, kad dodjem kuci pogledacu koji je tacno model
Stiv 24.11.2003.

DekiTaja

U slučaju da i običan DVD format pije vodu, možeš da upotrebiš Video To DVD Converter , koji je deo Free Studio-a.

MissL

E super hvala ti, sad cu da 'skinem', a model cu da vidim veceras

Stiv 24.11.2003.

MissL

juce uspesno konvertovan 2. put :lol:
danas cu se valjda setiti da otkrijem model onog dvd-a
Stiv 24.11.2003.

MissL

Evo me konacno.
Dvd je Samsung P370.  Ima problem i sa nasim slovima kad pustam DivX. Vidim na netu da ima objasnjenja kako bi to moglo da se sredi, ali da pitam ipak da li da se usudim da to probam (vidim da je nekom tipu 'riknuo' nakon pokusaja :mrgreen: )
Trebalo bi da je DivX i Mpeg4 kompat, ali ovaj nece da pusti mp4, vec prijavljuje 'no codec' npr
Thanx
Stiv 24.11.2003.

DekiTaja

U specifikaciji piše:
QuotePlayback Formats: MP3, WMA, VCD, SVCD, DVD-Audio, JPEG, MPEG-4, DivX
Znači tvoj player bi trebao da može da reprodukuje DivX kodirane fajlove (ne XviD, ne H264.) i to verovatno verzije 5 i niže. Takođe bi trebao da bude sposoban da reprodukuje fajlove kodirane Microsoft MPEG-4 kodekom verzije 3 i niže. Pritom, zvuk u ovim fajlovima može biti samo mp3 ili wma (ne AC3, ne DTS, itd.).
To što fajl ima ekstenziju .mp4 ne znači da je mpeg-4 fajl... Znam da to ne izgleda kao da ima puno smisla, ali na žalost tako je.
Da bi proverila koji audio i video kodek je korišćen u video fajlu, možeš da upotrebiš MediaInfo.

Postoji mogućnost da se i filmovima koji se iskonvertuju u DVD format dodaju titlovi, ali taj proces sa freeware alatima zahteva malo ozbiljnije angažovanje. Postoje i komercijalna rešenja, koja bi trebala da sa par klikova mišem na dugme Next na kraju daju film u DVD formatu sa titlom (npr:  ImTOO DivX to DVD Converter, VSO ConvertXtoDVD, itd.).

Što se tiče upgrade-a firmware-a, takve operacije su obično donekle rizične, ali daju rezultate. Za tvoj konkretan model ne bih mogao ništa da prokomentarišem, jer nisam dosad imao iskustva sa Samsungovim DVD uređajima...

Glitter

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

MissL

Hvala glitt :kiss1: ne mucim se mnogo, ima na cemu da se gleda, ali mi ide na zivce :crazy: doduse trebalo je da se isprsim za taj dvd mozda malo vise od sadasnjih 35 evra :rofl:
DekiTajo thanks :innocent:  (ponesto sam i razumela :lol: )
Stiv 24.11.2003.

DekiTaja

Quote from: MissL on August 01, 2010, 10:58:25 PM
DekiTajo thanks :innocent:  (ponesto sam i razumela :lol: )
Nema na čemu. Na žalost ova tematika zahteva popriličan nivo razumevanja oko kodeka i sličnih stvari... pa i ne uspevam da nađem neki jednostavniji, razumljiviji način za objašnjenje...

U svakom slučaju, ako šta zatreba, tu sam...

MissL

Stiv 24.11.2003.