Zubic vile, DedaMraz&ostala divna bica

Started by jel, September 02, 2010, 11:44:01 PM

Previous topic - Next topic

jel

pitanje - kada deci i KAKO otkriti istinu
                                        da ustvari sve te vile ne postoje??    :lol:

vukiju je ispao jos jedan zubic
ali ovaj u vrticu i on se hvalio pred celim drustvom kako ce mu doci ZubicVila i staviti nesto ispod jastuka u zamenu za njegov zubic  :love32:

slatkica -tako ga ja vidim
naivcina- tako ga vide drugari   :-\

eno ga sad spava i jedva ceka jutro da pogleda ispod jastuka, ja sam naravno spremila pokloncic, ali mi je zao da ga na kraju deca ismejavaju
(on sad ima skoro 6 god)

redovno kod nas dolazi i DedaMraz, i to je takav fenomenalan dogadjaj
dodje sa poklonima za svu decu, potpuno premaskiran i cesto udje kroz terasu
(prethodno presedi koji sat na zimskoj hladnoci)
divan divan dogadjaj  :love32:  :love32:

sad ja treba da mu kazem, da ne bi moje dete ispao smesan u drustvu
da sam ga svih ovih godina lagala  :girl_sad:

kako?? kako??

My name is Luton, Robin Luton :lol:

jel

mm od starta negoduje na sve ove moje izmisljotine
a meni je to za klince nekako divno
nekako mi je podstrek za razvijanje maste  :girl_in_love:

i ne samo izmisljena bica, nego i natprirodne moci
tj. vuki ima neku specijalnu energiju kojom leci  :-X
zaista kod mene funkcionise, ako me boli glava prosto nasloni ruku na moje celo
koncentrise se (on slatkica zatvori oci) i ...bude mi bolje

verovatno je to pokupio iz nekog crtaca, ali tako je slatko
a ja i mislim da psiha moze puno da uradi  :lol:

My name is Luton, Robin Luton :lol:

Xe

Quote from: jel on September 02, 2010, 11:44:01 PM
pitanje - kada deci i KAKO otkriti istinu
                                        da ustvari sve te vile ne postoje??    :lol:

vukiju je ispao jos jedan zubic
ali ovaj u vrticu i on se hvalio pred celim drustvom kako ce mu doci ZubicVila i staviti nesto ispod jastuka u zamenu za njegov zubic  :love32:

slatkica -tako ga ja vidim
naivcina- tako ga vide drugari   :-\

eno ga sad spava i jedva ceka jutro da pogleda ispod jastuka, ja sam naravno spremila pokloncic, ali mi je zao da ga na kraju deca ismejavaju
(on sad ima skoro 6 god)

redovno kod nas dolazi i DedaMraz, i to je takav fenomenalan dogadjaj
dodje sa poklonima za svu decu, potpuno premaskiran i cesto udje kroz terasu
(prethodno presedi koji sat na zimskoj hladnoci)
divan divan dogadjaj  :love32:  :love32:

sad ja treba da mu kazem, da ne bi moje dete ispao smesan u drustvu
da sam ga svih ovih godina lagala  :girl_sad:

kako?? kako??

Mi smo na letovanju bili s jednim prepametnim i preslatkim sestogodisnjakom, koji je znao na cemu nebo stoji, ali je na pitanje: "Ko ti ostavlja poklon ispod jastuka" mrtav ozbiljan odgovorio: "Vila".  :love32:
Brzo oni ukapiraju da je sve to masta, ali se i potrude da sebe i nas sto duze drze u toj slatkoj iluziji. Ne bih se ja uzbudjivala da sam na tvom mestu, ti mu samo razvijaj mastu, snaci ce se on sa drugarima  :girl_in_love:
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

Vila

Mislim da oni svi polako sami shvate da su to naše lepe izmišljotine, ali uživaju zajedno s nama u tim akcijama. Ksenija je prvo kao baš mala verovala u njih, a onda postepeno shvatala, i prihvatala da je to sve bajka, ali lepa bajka :love32:
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

Deda

Jaoo, ja sam odrasla u surovoj realnosti- nema Deda Mraza, nema Zubic vile, glupo je kititi jelku, i to je toliko bzv da ne mogu da vam opisem  :'(
Zato moja deca imaju sve junake  :clap:
Taman pomisle da ne postoje , ja ih razuverim  :-X
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Zumbulica

Ko kaze da ne postoje?!  :ljut:

Divna ti je tema  :love32:
Ja mojoj deci nikada necu eksplicitno priznati da ne postoje, jer i meni samoj sve te lepe stvari postoje kao neki vid dobre energije toliko potrebne u zivotu.
Svim silama se trudim da odgajim decu realiste koja ce cvrsto stajati na zemlji, ali opet, ne vidim nista stetno u tome sto ce u detinjstvu uzivati i iziveti neke tople, bajkovite stvari.
A proces sumnje ide spontano, ne moras ti tu nista da radis. Samo s vremena na vreme da namignes i nastavis da se pravis blesava  :girl_in_love:
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Lani

I ja mislim kao Vila.
Ima dece koja ta saznanja malo emotivnije dožive, ja se sećam da je moj brat pustio neku suzicu kad je shvatio da ne postoji DM  :girl_haha:. Mada sigurno je da im lakne kada shvate da će pokloni i bez DM da nastave da stižu svake zime, da ćemo i dalje da pravimo kolačiće, da kitimo jelku, ukrašavamo kuću i palimo prskalice... da se u suštini ništa bitno ne menja. To je i najvažnije im objasniti zar ne...
A naravno mnogima, kako rastu, i nisu potrebna neka naša objašnjenja, sami shvate da sva ta bića ne postoje, uvek se tu nađe neki drugar iz vrtića ili stariji brat, sestra da im "objasni" kako stvari stoje.

Kod nas DM ne ulazi sa terase nego mu uveče 31. ostavimo kolačiće koje smo taj dan ispekle i mleko i onda mm to naravno smaže kad ona legne da spava. Pa ujutru kad se probudi nastane takvo skakanje od sreće kad vidi da nema kolačića i mleka a pokloni ispod jelke. To je tako slatko i dirljivo kako se iskreno oduševi.  :love32:
A za zubić vilu je konkretno odgovorna ona epizoda Pepe gde joj ispada zub. Do tada Iva nije ni znala za tu vilu. Pepa je kriva. :lol: :love32:

Vila

Jao, mi imamo ludu priču za Zubić Vilu: Kseniji je prvi zub ispao u vrtiću, vaspitačica ga je lepo spakovala u rančić, ali je jedna bezobrazna drugarica iz druge grupe preturala po svim rancima i Kseniji je ispao zubić, i nestao negde :ljut: Ona se isplakala silno - kako će sad da stavi zubić ispod jastuka za Vilu? Mm i ja smo joj ispričali da Vila zna da je njoj zubić ispao čak i kad ga ne stavi ispod jastuka, i da će joj sigurno doneti nagradu, a onoj bezobraznici koja joj je izgubila zubić neće, jer nije bila dobra ;D naravno, Zubić vila je bila dobra, i donela parice (ne znamo za onu malu, da li je kaznila ili nije :rofl:)
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

Deda

Nedi je ispao prvi zub pre od najbolje drugarice i posto se ova mala ubila plakajuci sto ce Zubic vila prvo kod Nede, majka od drugarice (koja je inace bajkovita, ne znam sta joj je bilo) objasni obema da Zubic Vila ne postoji nego da ja stavljam poklone ispod jastuka  :hm:. Onda Neda placuci pita mene da li je to istina a ja kazem" Pa naravno da tebi Zubic Vila donosi, videla si da smo zajedno otisle na spavanje, sad ne znam....mozda jadnoj Ivi nece da dodje jer se naljutila na nju sto sumnja  :think: "
Zubic Vila je inace donosila i Andriji pokloncic za Nedin zub ali vise ne , jer nece da popravlja zube  :girl_cray: . U Grckoj nas je posetila Zubic Vila Grkinja sa evricima  :lol:

Elanor

pitala me je za deda mraza pre neki dan.
ja je pitam 'a sta ti mislis?'.
'mislim da postoji, jer ko bi mi inace ostavljao poklone.'
'pa naravno, otkud bi inace dosli pokloni :)'
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Deda

Ah da , kad je ovoj maloj kasnije ispao zub, ne znam kako je vila  uspela uopste da leti od onolikih poklona  :lol:

Lani

Pa dobro, i ona ima verovatno pomoćnike, kao Deda Mraz.  :lol:
Ne tegli valjda sve sama.  :lol:

Saska

dodje to nekako postepeno, malo su pricali izmedju sebe u vrticu, malo smo mi provukli, a malo i kad su prepoznali vaspitacicu koja se maskirala u DM :lol: ovo je bilo sa jovom, za minu se on 'pobrinuo', ali ruku na srce, pitao me za dozvolu. ok je to verovanje do odredjenog uzrasta, ali zamislite npr 9-10-11 god, a da stvarno veruje-ne ide.

Zumbulica

Quote from: Saska on September 03, 2010, 09:44:52 AM
dodje to nekako postepeno, malo su pricali izmedju sebe u vrticu, malo smo mi provukli, a malo i kad su prepoznali vaspitacicu koja se maskirala u DM :lol: ovo je bilo sa jovom, za minu se on 'pobrinuo', ali ruku na srce, pitao me za dozvolu. ok je to verovanje do odredjenog uzrasta, ali zamislite npr 9-10-11 god, a da stvarno veruje-ne ide.
Naravno, Jelena odavno veruje koliko i ti i ja npr., ali ipak vidim da je jos uvek u velikoj meri u tom svetu imaginacije i decije fantastike. To prerastanje je potpuno prirodan i spontan proces. Kod Eme ce mnogo duze trajati jer je takvo dete.
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

anelore

Ja sam kao dete bila surovi realista, ni u sta od tih stvari nisam verovala, a nisu me ni mnogo u to uveravali.
MM je slican muzu od jel, on to nista ne bi podsticao, a ja sam negde na pola puta - ne podsticem previse, ne razuveravam ako veruje.