Main Menu

Masina za ves

Started by Gost51, September 15, 2010, 05:54:39 AM

Previous topic - Next topic

moma

Da li je neko pokusao da praskasti detrdzent stavlja direktno u bubanj, mozda u onu lopticu za tecni detrdzent ili onako da se prospe po vesu samo (ne znam sta bi bilo bolje)? Sve ovo da izbjegnem prljanje one posude za detrdzent...

Zumbulica

Ja to ponekad radim, samo ga prospem po vesu .....
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Deda

Ja to uvek radim, reko mi majstor za masinu
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

moma

A omeksivac gdje stavljas?

Glitter

Omeksivac mora u posudu ali omeksivac je taj koji pravi budj

moma

Da da i ne znam kako da to izbjegnem. Lako mi je za posudu, ona se opere, ali dalje sve mi je sumnjivo...

AnaK

Ja sam prešla na tečni deterdžent u 95% slučajeva, i izbacila omekšivač. Imam omekšivač u kesicama, koji koristim samo kad perem ćebad i prekrivače. Praškastim deterdžentom, Persilom za belo, perem samo Jankovu uniformu i beele sportske čarape.
Janko 23.7.2002.

Glitter

Ja nisam koristila prskasti deterdzent godinama. Uvek koristim one tecne kapsule koje kao imaju i omeksivac. Omeksivac sam prestala da trosim otkad se Carli rodio. Ne nedostaje mi.
Trosim puno onih hvataca boje jer kombinujem boje i beli. Sve perem na 40 ili 60 stepeni. Peskire i krpe na 90
I kupujem lenor maramice za susenje vesa. Ali susim ves u masini jako retko

Zumbulica

Ja sam skoro skroz prestala da koristim omeksivac, susim skoro iskljucivo u masini .... Ali ne mogu bez praskastog praska  :lol: nijedan tecni mi nije zadovoljavajuci  :think: probala i Ariel i Persil tecni.
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

moma

Evo ja sam neko vrijeme unazad koristila tecni detrdzent i omeksivac. Omeksivac je definitivno problem. Uz nasu jako losu vodu koja je puna kamenca, unistava masine.
Ne znam kako da ga se odreknem, ali izgleda da cu morati. Jedino da kupujem neke malo mirisnije detrdzente.
Ne znam kakve su to maramice za susenje.

Glitter

Kad se rodi beba onda ces lako da prestanes jer je omeksivac stvarno grozan za njihovu kozu

Deda

I ja tecni ali sam preskasti stavljala u bubanj. OMeksivac u  posudu ali cesce ga nemam nego  imam , imam samo kad mi neka akcija ispred nosa pa me namami da kupim
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

moma

Da napomenem da se radi o masini koja je usla u 14. godinu pupupu. Gorenje, neki osnovni model. Najcesce perem na 40 stepeni za 40 minuta. Bijeli ves na 90 za 2,5 sata. Eventualna nova bi morala da ima neki kratki program.za sareno. Mrzim kad dugo peru.

moma

I ustvari taj omeksivac koristim samo zbog mirisa, a ne omeksavanja.

Glitter

Ima da se kupi (u stvari mozda ima) granule bas za to koje idu u bubanj
Cek da nadjem