Main Menu

Multipraktik ili sokovnik

Started by hypolina, May 15, 2009, 11:32:10 PM

Previous topic - Next topic

Glitter

Quote from: Finalina on May 16, 2009, 12:05:04 AM
e sada ovako:
tehika jednog dobrog multipraktika je super pomoc u kuhinji, ali meni se nekako ne uklapa u tehnologiju (mog) rada u kuhinji.
Naime, ja uglavnom volim da radim vise stvari istovremeno, a kod multipraktika me zadrzava pranje.
Sve uredjaje koje imam, ukljucujuci u Bosch multiprkatik koji bas retko upotrebljavam, uglavnom korisitm nezavisno i prilicno istovremeno.
Ako sam ikako bila jasna   :-[
:skalp:

Finalina

i jos i ovo:
kada pravim zimske sokove (cvekla, jabuka, pomorandza, limun, sargarepa ) iskjlucivo koristim sokovnik.
To traje nekoliko sati, za kolicinu koju pravimo, pa smo onda mirni skoro mesec dana. ( Jedan deo zamrznem i to me spasava ). Tada mi pranje ne predstavlja problem. Ali za kolicinu manju od litra, nema sanse da bih ga vadila.

Za postavljacicu teme , moj odgovoro je  : sokovnik  ;)

Masha

uglavnom korisitm nezavisno i prilicno istovremeno.  :rofl:
Meni ovo nije jasno!!!

Ovaj sokovnik, cini mi se, tada je bio oko 200e, ne znam koliko je sada po nasim radnjama
http://www.amazon.co.uk/Philips-HR1861-Pro-Aluminium-Juicer/dp/B0007XHGHA

hypolina

Quote from: Finalina on May 16, 2009, 12:10:17 AM
i jos i ovo:
kada pravim zimske sokove (cvekla, jabuka, pomorandza, limun, sargarepa ) iskjlucivo koristim sokovnik.
To traje nekoliko sati, za kolicinu koju pravimo, pa smo onda mirni skoro mesec dana. ( Jedan deo zamrznem i to me spasava ). Tada mi pranje ne predstavlja problem. Ali za kolicinu manju od litra, nema sanse da bih ga vadila.

Za postavljacicu teme , moj odgovoro je  : sokovnik  ;)

Ubedila si me!  :D Multipraktik cu da uzmem kad se uozbiljim i pocnem redovno da kuvam za sve.  :-[ Za Niku mi je jos uvek stapni mikser dovoljan.  :innocent:

Nego, kako to pravis sok na veliko? Stavljas nesto u njega da se ne pokvari ili? Ja sam se bas danas mislila kako bi mi bilo mnogo lkase da napravim neku kolicinu pa da joj dajem svako jutro. Ovako svaki put ljustim cveklu i ostalo pa ubacujem u taj prastari sokovnik i posle cistim sve 2 sata. da ne pricam sto sve isprljam cveklom. :wall:

hypolina

Quote from: Masha on May 16, 2009, 12:17:27 AM
Meni ovo nije jasno!!!

Ovaj sokovnik, cini mi se, tada je bio oko 200e, ne znam koliko je sada po nasim radnjama
http://www.amazon.co.uk/Philips-HR1861-Pro-Aluminium-Juicer/dp/B0007XHGHA

Evo ga http://www.tehnomanija.rs/katalog/philips-sokovnik-hr-1861.html
Sto je mnogo, mnogo je.  :(
Mislim da cu da idem do Golsvortijeve da vidim i taj Power Juicer. Javljam utiske ako nekoga interesuje.

Masha

Duplo skuplji nego u uk, grozni su  >:( Mislim daje PJ negdeoko 10 000

Finalina

Moji nisu tako mali, pa ne piju dnevno cedjen sok od cvekle ( a dok su bili maleni nisam im daval sok, vec sami im pekla i rendala cveklu )

Sok (sa cveklom) moze da traje nekoliko dana (recimo 3-4 dana maks ).
Popijemo dnevno skoro litar, a mozda i vise ako nas dvoje odraslih navalimo. Tako bude prvih dana, dok je svez. Najcesce bude vise od 10l soka, tako da sve ostalo zamrznem u flasice od 0,5l i vadim jednu dnevno ( mesam ih sa vodom ili domacim sokom od visanja)

Finalina

Quote from: Masha on May 16, 2009, 12:17:27 AM
Meni ovo nije jasno!!!
npr  ;)  cedim sok, mutim slag/fil ili mesim neko testo, seckam luk... sve na odovojenim aparatima  :lol:

hypolina

Quote from: Finalina on May 16, 2009, 12:34:17 AM
npr  ;)  cedim sok, mutim slag/fil ili mesim neko testo, seckam luk... sve na odovojenim aparatima  :lol:

Takozvani multitasking ili ti zena hobotnica. :lol:

Hvala! OndaK cu i ja neku zalihu da stavim u zamrzivac za slucaj kada me bas mrzi da ga ukljucujem cistim, sastavljam, itd.

Finalina

janavi

sokovnik imam neki brawn od pre hrista
nekad smo ga trošili, sad stoji netaknut godinama
isti opis kao AnaK

imam mali blender u kom seckam luk (svake prestupne :lol: - znate već, prsti, i to :P)
moje dete pije isključivo sok od ceđene pomorandže, za to imam citrus presu, koja se baš isplatila
ne volim krem čorbe koje nisu iz kesice, pa mi za te potrebe sprava i ne treba
kupus takođe ne volimo/ne jedemo skoro nikad
sve ostalo seckanje "radim" nožem za sir okrenutim naopako :)
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

AnaK

Za povrće (rezanci kupusa, kolutići krompira za musaku, krastavca za salatu, čips kelerabe za grickanje...) mi je idealna varijacija na ovu spravicu (ja imam kao deo rendea, uskoro ću potražiti baš ovakvu, jedino je taj nastavak počeo da puca i malo se istupio):

Za luk, meso, šargarepu i sl. gde je važno da bude sitno, ova:

Janko 23.7.2002.

Tchi

imam takvu boshovu seckalicu, fenomenalna je

multipraktik imam tek mesec dana ovaj http://www.tehnomanija.rs/katalog/gorenje-multipraktik-sb-1000ea.html i on ima dodatak za sokovnik, neki andrmoljak koji se ubaci u ovu manju posudu, pogledaj slicicu sa dodacima, drugi red, druga slika...samo nisam jos isprobala pa ti ne mogu reci kakav je

ja imam problem sto kada seckam nesto, ostane preveliki prostor izmedju nozica i onoga sto gura namirnicu pa mi uvek ostane jedan mali deo neisecen i nastavi da se rotira iznad cinije...jel to tako i kod drugih multipraktika?

cici

Quote from: AnaK on May 15, 2009, 11:39:23 PM
Ja imam sokovnik, neki. I mislim da sam ga upotrebila jedno 20 puta. Prvo, moraš sve da oljuštiš i iseckaš na prilično sitne komadiće. Drugo, ceo komšiluk je u stavu mirno kad naiđu cvekla ili šargarepa. A pranje te skalamerije, ukljulujući i nekakvu mrežicu, četkicom, je pravo uživanje  :nokti:
Ukratko, takav nemoj da kupuješ, ja ću ti drage volje pokloniti svoj  ;D :girl_in_love:
Imam isti takav, muka mi je od njega.Zato sam i prestala da pravim sokove.A dok ga operem isprskam celu kuhinju i sebe  :wall:

Quote from: AnaK on May 16, 2009, 08:34:54 AM
Za povrće (rezanci kupusa, kolutići krompira za musaku, krastavca za salatu, čips kelerabe za grickanje...) mi je idealna varijacija na ovu spravicu (ja imam kao deo rendea, uskoro ću potražiti baš ovakvu, jedino je taj nastavak počeo da puca i malo se istupio):

Meni je to super i brzo završim, imam ga uz ono V rende.

Meni multipraktik služi za sve što su žene navele osim što nisam probala testo da mutim, imam negde i nastavak.Filove volim da umutim mikserom.Nema nastavak za sokovnik.Koristim ga gotovo svakodnevno već 10 godina i super radi.Polomio mi se neki nastavak za koji drži nastavak za rendanje ali mi je komšinica dala svoj jer ne koristi.

Xe

Imam neki mali mulineov multipraktik, samelje mi, recimo, sve za pindjur kad moja sveki pravi zimnicu :)
I filipsov sokovnik sa blenderom koji smo godinama zloupotrebljavali dok nam nije otpao neki feder.
I onu spravicu za cedjenje agruma, ja je cesto koristim.
I bosovu seckalicu :)
Volimo tehnologiju :)

A sto se bistrih sokova tice... zaboravite. Kupovni sokovi prave se od kuvane repe, odnosno bundeve, gde se dodaje suva materija voca ciji se sok navodno pravi. Zato je sok od jabuka zlatnozut i bistar :) Kad ga pravite u sokovniku, gust je i bledozelen, i brzo oksidira u smedje :) ali je zdrav, za razliku od onog prvog, kome dodaju toliko limuntsa, da me posle pece zeludac ceo dan.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL