Main Menu

rihanna, miley and co

Started by monochrome, October 07, 2013, 05:53:50 PM

Previous topic - Next topic

Urbana

Quote from: martina on October 08, 2013, 10:00:10 PM

izvini, ali meni to ko da joj branis da se penje na mont everest... dijete niti ima zelju, niti priliku ( nema samostalni pristup internetu i nemate tv - a gdje trece to moze da vidi...), al ti joj branis

Ja mislim da je mono svojvremeno imala istu temu sa bad romance....valjda dete kad ode kod oca izlaze se riziku, on joj ne brani da slobodno surfuje ako se dobro secam
Ne bojim se nacizma i terorizma imam strah o pomodarstva i primitivizma

monochrome

Quote from: martina on October 08, 2013, 10:00:10 PM

izvini, ali meni to ko da joj branis da se penje na mont everest... dijete niti ima zelju, niti priliku ( nema samostalni pristup internetu i nemate tv - a gdje trece to moze da vidi...), al ti joj branis

mozda je u pitanju semantika, ali meni nekako to nema logike... branis joj nesto sto ionako nece i ne moze sad-zasad, dok ti puravljas pristupom internetu... mozda ja nesto nisam skontala... al u cemu je poenta eksplicitne zabrane... ili je li to zabrana ili sta?

htela sam da diskutujemo o dostupnosti vrlo losih pojava...moje dete je 10 god, a bice i starija...meni je normalno da upravljam koristenjem interneta kad je u pitanju dete ovog uzrasta...nisu ovde samo u pitanju miley i rihanna...ima toliko katastrofalnih pojava i to u daleko vecoj dozi nego ikad, a mi podizemo decu u tome svemu...neki od nas zensku...

monochrome

Quote from: Lani on October 08, 2013, 10:02:19 PM
Pa... možda.  ;D

ok  :(
izvinjavam se! (mada gresis i to jako i to samo zbog toga sto se moje misljenje ne poklapa sa vecinom)

monochrome

Quote from: Urbana on October 08, 2013, 10:02:36 PM
Ja mislim da je mono svojvremeno imala istu temu sa bad romance....valjda dete kad ode kod oca izlaze se riziku, on joj ne brani da slobodno surfuje ako se dobro secam

nije vise slucaj  :)

martina

stajaznam, ja sam prezivjela rat... valjda ce i oni internet
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

Lani

Mono, deluješ mi na ovakvim temama konfliktno jer čim primetiš da se tvoje mišljenje ne poklapa sa mišljenjem većine, povećava se broj tvojih postova, argumenti se nižu, i to isti sve oni već ponovljeni na nekoj prethodnoj strani. Tako je bilo i sa pričom o porođaju kod kuće. Kako neko nešto napiše, ti odmah uskačeš sa svojim ali, da vam ja kažem...
OK, rekla si svoje mišljenje, ostaješ pri njemu i zdravo. Kao što ti nećeš promeniti stav zbog nečeg što ja kažem tako ni ja neću promeniti svoje mišljenje posle tvog desetog - ali to je stvarno pogubno za malu decu argumenta.

Nema ljutnje. :flower:

Urbana

Quote from: martina on October 08, 2013, 10:08:18 PM
stajaznam, ja sam prezivjela rat... valjda ce i oni internet

Ma naravno sve je to umetnost, kad se skine Alanis Morissette ( koju ja mnogo volim ) onda je to samo umetnost
Alanis Morissette - Thank You (Video)

monochrome

ne delujem ti dobro...zaista gresis lani  :kiss1:
ako u vezi necega imam stav, ja ga i iznesem...to nije zbog toga sto zelim kavgu, nit' zbog toga da nekog omalovazavam...ako me neka rasprava interesuje, a imam vremena ucestvovacu...zasto da ne, ali imam osecaj da nije dobro sto imam drugacije stavove po nekim pitanjima...
nisam ljuta...vise sam tuzna...

Urbana

Quote from: monochrome on October 08, 2013, 10:19:07 PM
ne delujem ti dobro...zaista gresis lani  :kiss1:
ako u vezi necega imam stav, ja ga i iznesem...to nije zbog toga sto zelim kavgu, nit' zbog toga da nekog omalovazavam...ako me neka rasprava interesuje, a imam vremena ucestvovacu...zasto da ne, ali imam osecaj da nije dobro sto imam drugacije stavove po nekim pitanjima...
nisam ljuta...vise sam tuzna...

A ybga mono nismo svi dosledni i istrajni u sporvodjenju svojih stavova....a mnogi od nas su se i smorili....maraton, a slaba kondicija .... ali nema mesta tugovanju, jer znas onu od ceg bezis to te stize. Boj se ovna, boj se govna, pa kad ces ziveti....

monochrome

Quote from: Urbana on October 08, 2013, 10:31:26 PM
A ybga mono nismo svi dosledni i istrajni u sporvodjenju svojih stavova....a mnogi od nas su se i smorili....maraton, a slaba kondicija .... ali nema mesta tugovanju, jer znas onu od ceg bezis to te stize. Boj se ovna, boj se govna, pa kad ces ziveti....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
placem jbt  :rofl:
ali moram...zivot i jeste da se zivi, a ne da se trosi na gledanje miley i rihanne...o tome ja i pricam  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :dog: :dog: :dog: :dog: :dog: :dog:

rafa

Pogledala sam oba spota...

Rihanna mi je grozna I kao pojava, ne volim ni njenu muziku ma nikako

spot je valjda zamisljen da bude skandalozan a cak mi to I nije, sve je vec vidjeno (a sta danas nije vec vidjeno :think:).
Vise vulgaran I skroz primitivan, da ne govorimo o umetnickim vrednostima.  :innocent: Da se razumemo, I strip contest I pipanje polnih organa :lol: moze da ima neku pricu, cak I da bude posmatrano kroz urban umetnicku prizmu (:rofl:)...ali to ovde svakako nije slucaj.
Nije mi problem da ga Teodora vidi, zna sta je striptiz I da tamo neke zene skidaju odecu I okrecu se oko sipke, da je to primitivno I moralno neprihvatljivo, za neke jadne zene bez skole, bez drugih mogucnosti u zivotu ili koje bi da zarade lake prljave pare I da je bljak.
Isto tako zna I da se silni muskarci od puberteta pa dok su zivi loze (samo) na te silne sise I dupeta  :lol:, objasnila sam to hormonima I da nas takvi muskarci u zivotu ne trebaju preterano bas zanimati.

Nemojte da mislite da sam joj svasta objasnjavala u ovim godinama  :lol:, ne znam ni kako smo uopste dosli do teme striptiza pre par meseci pa sam morala da objasnim.
Zato mnoge druge stvari, koje bi svakako lako do sada mogla da sazna, ona ne zna.
Ne zna tehnicki sta je seks, sasvim sam ubedjena. :-[

Skoro me je pitala sta znaci prostitutka, pa sam I to blago objasnila.
Da ne pricam da je na Kipru najgledanija domaca serija jedne sezone bila @Marija, prostitutka@  :o, da su zene masovno padale u trans I pratile iz dana u dan, cak znam I par devojcica iz njenog razreda koje su to gledale.  :(

MIslim da na nju ne bi lose uticao ovaj spot niti bi je posebno zainteresovao, verujem da bi komentar bio zgrazavajuci ali bez nekog dubljeg osvrta, samim tim sto je I pesma bulshit.
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

rafa

Miley C je meni druga prica, pre svega mi je beskrajno zao. :(

Ona ne znam ni da li je dobacila do 20 godinica zivota a verujem vec desetak ili bar 7-8 je u zizi popularnosti, danonocna snimanja, putovanja, intervjui, slikanja, portali, obezbedjenja, obaveze...znamo kako je zavrsila vecina te dece koja je gurnuta u showbiz I ekponirana toliko u mladosti. Nadam se da se nije odala zestokim porocima koji ce je ubiti, a sta je u njenoj glavi, i kako povezati iskustvo deset necijih zivota u telu i mozgu 20godisnjakinje...ma grozno.

Spot...sta ja znam, meni pesma uopste nije toliko losa (ako se samo slusa), niti je ona katastrofalno izvodi.
Reziser se malo zaneo, iako je malo kopirao Senead O Conor (zato valjda i njena reakcija), a malo zeleo da je predstavi kao fatalnu zenu uzavrelu od neuzvracene strasti  :lol:...malo da pokaze kako je zgodna i da je odrasla :crazy: pa sve to da upakuje u neku svoju ideju.
Da je izbegao ono lizakanje, raskreceno dupe u prvom planu i onu totalnu (nego doziranu i seksi) golotinju, spot mi ne bi bio ni toliko los.  :innocent:

Ovakav kakav je, veruejm da bi vise zbunio moje dete od Rihhanihog spota.
Prvo sto dobro zna ko je Miley, kako smo godinama gledali Hannu Montanu i mislim da bi se pitala sta se to s njom desilo u samo 2-3 godine.
Drugo, zbunila bi je predstava ljubavi i ceznje plasirana kroz spot, kada je u njenoj maloj glavi ljubav (i bol :girl_haha:) nesto sasvim drugo.
10.12.2002.
19.05.2005.

rafa

Da li sam za zabrane...jesam, za one koje smatram da bi svakako ugrozile moje dete na bilo koji nacin.

U ovom periodu, to su sve eksplicitne scene nasilja (cak i malo), teske patnje, teske bolestine, teme o teskim narkomanima, ratovi, razaranja, ubistva, kao i - podrazumeva se - sve eksplicitno sto se tice seksa.
Mislim da u ovim godinama nije u stanju da sve to razume i preradi kako treba.

OVa dva spota (pogotovu prvi, drugi onako) je verujem ne bi posebno uznemirile, jednostavno zato sto joj nisu u sferi interesovanja. Niti bi bilo poistovecivanja, niti zelje da bude kao one, budibogsnama.  :lol:

Strasnije ce mi biti da ove stvari gleda za 3-4 godine kad neke od njenih drugarice budu pocele da se skidaju, nabijaju na stikle i pokazuju sisice, u pokusaju imitiranja neke svoje ideje seksualnosti (koja im se neumereno plasira na sve strane :crazy:). To bi u kombinaciji sa spotovima tada mozda uticalo na nju...mada ne verujem, jer joj trenutno nista od toga nije interesantno.
Sto ne znaci da joj nece i biti.  :no: Mogu samo da radim na tome i da se nadam najboljem.
10.12.2002.
19.05.2005.

Nanny Ogg

Quote from: Urbana on October 08, 2013, 10:00:28 PM
Moja Lola upravo pevala Miley....pa sam se informisala.....kaze meni Lola ..... mama pa ima drugi video :lol: onaj gledaju samo deckici

A meni je ovo boldovano npr mnogo veci problem  :(
Svi se ubismo od sekiracije da nam zenska deca ne podlegnu uticajima i ne pocnu da se poistovecuju sa polugolim pevaljkama, a realno sanse da se tako nesto desi su stvarno minimalne, uz sav trud koji mi kao roditelji ulazemo (bilo kroz zabrane, razgovore, sopstveni primer...sta god). A niko ne misli kako takvi spotovi deluju na decake i niko njima ne brani da ih gledaju, a oni samo mogu da izvuku pouku da su zene sex crazed glupace zeljne paznje   :hm:

Ajte zene, ne dram'te

gasha

moje dete gleda spotove na yt , pusta meni nove pesme, pricamo o tome
juce sam je pitala za oba ova spota , jedan yna, gledala je , bljaks joj je , drugi nije gledala, ali smo i o njemu pricale
pricale smo i o takvom skretanju paznje nasebe

ov o sto nannny kaze ,  :good: apsolutno podrzavam, mislim da je na te teme vazno pricati i sa njima jednako ozbiljno kao i sa devojcicama

mono, nemoj da se ljutis ali previse si iskljuciva, mozda i to sto zivimo u razlicitim kulturama nas razlikuje ali ja nisam pristalica takvog iskljucivog stava. u yivotu sam mnogo svojih stavova revidirala ako ne i totalno promenila  ;)
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.