Main Menu

da podelim...

Started by monochrome, October 19, 2013, 05:26:22 PM

Previous topic - Next topic

monochrome

dobro izmesati kasiciu kakaa sa malo kipuce vode pa dopuniti solju kokosovim mlekom+ malo agava nektra...FENOMENALNO!!!  ;)

Praslin

mono, nemoj da se ljutiš, ali meni su ovakvi recepti  :lol:
sasvim je normalno da sipamo kokosovo mleko i agava nektar  :lol:

nemoj da se ljutiš, super je što se tebi sviđa  :good:

"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

monochrome

Lani

Praslin hoće da kaže da ovde nema gde da se kupi agava nektar, a ja čak nisam ni sigurna šta je to.  :think:
Kokosovo mleko mislim da sam videla samo u Merkatoru.

prevodilica

recimo, ja sam guglala da vidim šta je agava nektar :lol:

kakao u našoj izvedbi bi sigurno bio mleko (kravlje)/ voda + kakao prah + malo žutog šećera, moji klinci obožavaju zimi posle večere :good:

monochrome

aaaaa!!!  :-[ :rofl:

ma moze med devojke, a kokosovo mleko nisam ni pomislila da nema...mislim, eto ima ga u merkatoru  :rofl:

monochrome

ma med je ok zanema...agava je veganski med   :)

monochrome

zamena*

btw, u kroejsi ima agave i u dm-u, mileru, bio bio i vecim supermarketima

Lani

Onda može tako, samo ne znam kako se uklapaju kokos i med, tj. ne mogu da zamislim tu kombinaciju ukusa.

Praslin

a zašto vegani ne jedu regularan med?
u čemu se agava razlikuje?

"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

monochrome

Quote from: Lani on October 19, 2013, 05:41:12 PM
Onda može tako, samo ne znam kako se uklapaju kokos i med, tj. ne mogu da zamislim tu kombinaciju ukusa.

agava je jako slicno i super je, a sa medom ne znam...mislim da bi to bilo to...

Quote from: Praslin on October 19, 2013, 05:41:15 PM
a zašto vegani ne jedu regularan med?
u čemu se agava razlikuje?

agava nektar se pravi od par vrsta agava i dosta je sladji od meda, a slicnog okusa, texture...
a ovo za med, da ne ulazim u dubioze, vegani ne jedu med  :rofl:

Praslin

I nemoj da se ljutiš zbog smeha. Podsetilo me na neku emisiju o kuvanju koja se ovde jedno vreme emitovala. Neke dve tete su kuvale sve neka egzotična jela od namirnica koje ovde ne mogu da se nabave ni u ludilu. Najluđe mi je bilo kad su spremale kotlete od bizona  :lol:

Praslin

poenta je da se taj nektar pravi ekstrahovanjem nečega iz biljke agave, a ne prave ga pčele?
je l' u tome fora?

Lani

Bizona mogu da ulovim jedino u Zoološkom vrtu.  :rofl:

monochrome

Quote from: Praslin on October 19, 2013, 05:46:14 PM
I nemoj da se ljutiš zbog smeha. Podsetilo me na neku emisiju o kuvanju koja se ovde jedno vreme emitovala. Neke dve tete su kuvale sve neka egzotična jela od namirnica koje ovde ne mogu da se nabave ni u ludilu. Najluđe mi je bilo kad su spremale kotlete od bizona  :lol:

ma ne ljutim se, nego bukvalno mi nije bilo jasno o cemu pricas...sorry  :kiss1:
ovde uglavnom moze da se nadje sve sto postoji :lol:
glavni hit je meso kengura, krokodila i vise ptica u jednoj...
mada...ima dosta tih egzoticnih namirnica u dm-u, miller-u...jel imate te prodavnice?