Main Menu

Deca i mobilni telefoni

Started by Urbana, December 26, 2013, 11:35:44 AM

Previous topic - Next topic

Urbana

Quote from: Finalina on December 26, 2013, 01:02:11 PM
sam sadržaj koji nas povezuje je diskutabilan za to zbližavanje, onako suštinski, osim što ja čak ne bih poredila radio i net

Pa sad ni ja to ne bi uporedjivala.....mislim nemam ja nista protiv toga....hocu reci gleda ona TV, slusa muziku, igra igrice, FB, twituje , za mene poprilicno izlazi i socijalizira se face to face ..... i to je sve u granicama prihvatljivog .... u fazonu odvoji vreme ali jednostavno zelela bi da se disciplinuje i tako odvoji vreme i za ucenje i vreme za instagram i whatsapp.
Ne bojim se nacizma i terorizma imam strah o pomodarstva i primitivizma

kalimero

ja bih ovom prilikom potpuno potpisala finku  :good:

uz radio/tv moguc je, za pocetak, multitasking dok drustvene mreze traze fizicku vezanost sedeceg dela i ruku....
a usput sam uvek pre za "face to face" druzenje, narocito mladjih narastaja, u odnosu na dokuckavanje.....
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

martina

mi ne ogranicavamo, a ne vidim da koriste za drustvene mreze, nego samo poruke

nije da me uopste ne nervira, al ne smeta mi previse i nemam neku posebnu ideju da je stetno.
luka je prosli mjesec poslao i primio 8000 poruka... ja sam najvise zadivljena, posto nesto uopste nemam utisak da je stalno na telefonu, kod kuce je mahom na komjuteru, a komjuter imaju ogranicen

mene sto nervira je sto oni uopste ne znaju da telefoniraju. ono, kad treba nesto da se dogovre konkretno, ne padne im na pamet da nazovu nekoga, nego salju poruke. a s druge strane, oni su bolji od nas s tim porukama...

tako da je nasa ideja uglavno da pustamo da ide svojim tokom, a kad se prekardasi, onda uzmemo skroz... i tako

jedan od nacina je, svakako, i ja sam ga primjenjivala, da im uzmem kad su kuci... posto im tad realno ne treba... ali ne kao ogranicenje, nego kao kaznu za druge stvari

nije da mislim da to specijalno radi, u sustini sam za to da stvari idu svojim tokom osim ako bas ne mogu da zive od svega toga

tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

martina

kali, to za sta si ti ce da ti radi jos par godina

poslije prosto drustvo preuzme... nije bas da ne mozemo da uticemo nikako, apsolutno, ali borba je nevidjena i pritisak i malo-pomalo popustis... jer ne moze covjek stalno nesto da im brani, oduzima... mi se puno opiremo sa konzolama za igrice, tu smo skoro skroz zastarjeli, u torontu nemaju uopste, imaju u collingwoodu... igrice im ne kupujemo namjerno, ne damo ni njima od svojih para da kupe... martin je prekukao decembar za novu konzolu, tri proposal je napisao  :lol:...

jos su nasi aktivni, idu na sportove, bave se stvarima.... ma nema tu teorije da covjek izgura bas sta hoce, osim ako ima neku djecu koja su posebno specificna

i onda ti samo ostane da predefinises sta ti je vazno
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

senka

svako vreme ima svoje posasti
nama je normalo ono s cim smo rodjeni, na novotarije se prilagodjava ko kako ume
u dogledno vreme nasu decu ce nervirati sto njihova salju poruke mislima, da bar uposle prste....

e sad valjda se podrazumeva da nema "ometaca" dok se uci
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

martina

mi smo luki i martinu ukinuli ometace za ucenje

a titi nismo... ona citav zivot uci uz tv... ili tako nesto... njihova osnovna skola je bila "open concept" ( nema ucionica) i noj prija taj haos dok radi nesto

luki i martinu, opet, to nikad nije prijalo...

sto se igrica tice, moj zet mi je primjer, on tvrdi da je znao dane da provede u zamracenoj sobi igrajuci igrica... a eto nekako je ok ispao, vrijedan, voli da radi... i sad vise ne igra igrice, proslo ga... ko ce znati...
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:

kalimero

Quote from: martina on December 26, 2013, 05:50:31 PM
a titi nismo... ona citav zivot uci uz tv... ili tako nesto... njihova osnovna skola je bila "open concept" ( nema ucionica) i noj prija taj haos dok radi nesto

ja sam ceo fakultet zavrsila uz TV, radio.....  :-[
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

martina

moja je teorija da dok su rezultati ok, ostavljam njima da skontaju kako

tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:

Finalina

Quote from: kalimero on December 26, 2013, 06:03:05 PM
pa zar ti tehnicki fakulteti mogu ikako drugacije da se zavrse  :girl_haha:

kalimero

Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Urbana

Quote from: martina on December 26, 2013, 05:50:31 PM
mi smo luki i martinu ukinuli ometace za ucenje

:lol:
Pa tako je nekako i moja Lola da li to kod iskuliranih likova nije problem, ne znam ali tako nekako ispada, dok Monika ( maksimalno nemirnog duha ) zna da joj neodgovara i trzai mir....ali ja opet mislim da kad bi Lola odvajala vreme i bila temeljnija da bi imala izvrsne rezultate.....nekako za Moniku znam da ono sto pruza da je maksimum, dok mi je kod Lole uvek utisak da pruza samo koliko je potrebno i dovoljno.
Ne bojim se nacizma i terorizma imam strah o pomodarstva i primitivizma

maxic

Quote from: kalimero on December 26, 2013, 06:03:05 PM
Vi sa arhitekture ste glavni sagovornici bili na radiju, ni jedna nagrada nije otisla ni na jedan drugi fax :lol: Po petoro vas radi citavu noc, samo se smjenjujete na tel :lol:

Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

maxic

Glede teme, ja sam ovisnik o telefonu, ne bih imala srca da im uzmem.  No, pratim.
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

Vila

Mm se ceo život i igra i radi, njemu se računar pretvorio u produžetak tela i uma :girl_haha:
I bogami živimo od njegovog rada samotako - tako da igra na računaru nije nužno loša ;)
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

Praslin

Quote from: Vila on December 27, 2013, 09:08:22 AM
Mm se ceo život i igra i radi, njemu se računar pretvorio u produžetak tela i uma :girl_haha:
I bogami živimo od njegovog rada samotako - tako da igra na računaru nije nužno loša ;)
Potpis  :good:
S tim što to delimično važi i za mene  :-[

"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco