letovanje 2014

Started by Finalina, January 08, 2014, 12:09:03 PM

Previous topic - Next topic

Finalina

kako god da ga cuva dobro je dok ne pregrize živin tomplomer :lol:

vrana

Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

linga

kalimero

:lol: :lol:  emge, ja se samo secam skijatosa , tamo smo se bese druzili? :)      meni je sitonija toliko moja i toliko odgovarajuca da ne znam gde i kako da se planiram za ovu godinu.....ne bih bas negde gde nema bas nista, ali guzvu ne podnosim.....za to mi je recimo sarti super, taman po mom merilu.....nikiti je bez duse, neos marmaras preguzvast a vurvuru prazan......e, tako nesto sad gledam na tasosu.....neko staro seoce koje je izraslo u turisticko mesto.....sta je takvo na tasosu? Skala marion koju svi hvalite mi deluje kao vurvuru....:ces:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Lani

Skala Maries i Vurvuru su kao nebo i zemlja.  :blink:

emge

Kali, koliko mene pamćenje služi družili smo samo na Adi i to u večernjim častovima :rofl:
Ostavljam mogućnost da me pamćenje izdaje... na skijatosu smo bili 2008, tad je marta bila mala.

Margarita

kali, prestani da se prisecas :rofl:

Dacko

Ne bih rekla da je Skala Marion (ili Marijes) selo koje je izraslo u turističko mesto, meni je više delovalo kao selo koje je to i ostalo, ali eto, ljudi preko leta iznajme kuće i nekim došljacima. :) Upravo ta atmosfera mi se i dopala, taj mir, komšijsko javljanje na ulicama, neobično malo turista i to uglavnom povučenih ljubitelja knjiga i prirode...

cici

Ja uopste ne znam kako se ona toga seca kad nas ne poznaje :lol:

Zumbulica

Quote from: Dacko on January 10, 2014, 11:33:38 AM
Ne bih rekla da je Skala Marion (ili Marijes) selo koje je izraslo u turističko mesto, meni je više delovalo kao selo koje je to i ostalo, ali eto, ljudi preko leta iznajme kuće i nekim došljacima. :) Upravo ta atmosfera mi se i dopala, taj mir, komšijsko javljanje na ulicama, neobično malo turista i to uglavnom povučenih ljubitelja knjiga i prirode...
Slazem se uglavnom uz nebitan dodatak da sam primetila da se dosta ubrzano gradi u onom delu ka Secernoj plazi. Meni je preslatko ali opet jako tesko za preporuciti, tako su i nama ovi poznanici vrlo oprezno preporucili  :girl_haha: Laknulo mi je kad sam videla da i Lani ide u Skala Marion  :girl_haha: Meni taj nedostatak turistickog smeka i doteranosti, ta autenticnost i realnost izrazito odgovara mada u potpunosti razumem da nekom ne odgovara. Sveukupno, Tasos je toliko lep prirodno, cist i neiskvaren da tesko nekome moze da se ne dopadne.
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Dacko

Meni se Tasos uopšte ne bi dopao da sam recimo odsela u Potosu, tako da mi je baš taj zanemarljivi broj turista u S. Marijesu mnogo važan. Stidim se što sam toliki namćor, ali stvarno mi je inače buka veliki problem na odmoru i zato mi je upravo taj najruralniji deo Tasosa, sa sve kozama pred kućom, bio skroz lekovit. Mi smo odseli u delu koji je skroz suprotno od Šećerne plaže, pa sam taj deo koji se gradi i zanemarila - mi smo se tu uglavnom samo uveče šetkali da gledamo zalazak sunca, a tad nije bilo ni radnika ni mašina tako da su mi te poludovršene građevine delovale nekako zaboravljene.

Lani

Jeste, teško je za preporučiti posebno što se veliki broj naših ljudi obično na Tasosu oduševljava Potosom, Golden bičom, Pahisom, Limenasom... što su za mene sve mesta bez imalo šarma i draži. Što se mene tiče, što manje gužve to bolje a ako vi niste u tom fazonu Kali, onda SM nije za vas. Tu imaš 3 plaže, par taverni i to je sve, nikakvi drugi sadržaji.

Zumbulica

Da, da, mi smo bili u istom delu malo blize crkvi i Beba plazi, samo pocetkom avgusta.
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Dacko

Mi smo za ovu godinu rezervisali od 15. do 30. jula.
Razmišljali smo isprva da odemo na suprotnu stranu ostrva, na Golden Beach, ali smo shvatili da još nismo iscrpli sve čari našeg seoceta. :)

Lani

Ej Dacko, vi već rezervisali? Gde ćete da budete?
Poklopićemo se na par dana verovatno ;) Mm mora još da proveri na poslu ali najverovatnije ćemo ići krajem prve nedelje jula.