letovanje 2014

Started by Finalina, January 08, 2014, 12:09:03 PM

Previous topic - Next topic

Margarita

monochrome

NenaS

Aleksandra   14.09. '87.
Jovana         29.12. '90.
Kristina        14.01. '97.

Jasenko        23.10. '95.
Nikola           01.11. '97.

Vockica

Dunja 10.7.2003.
Danilo 18.5.2011.

stacka

Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

disco2000

Dawn

Zumbulica

Dacko, bas sam mislila na vas  :bighug: Bezveze za poplavu  :(
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Pepi

Dacko

Ma svekar je veća muka od poplave, kad pomislim da je mogao i da zapali kuću, u stvari da to i dalje može kad hoće. Nego dobro, to je sad neka druga priča o potrebi da ljudi s Alchajmerom budu u nekom plaćenom domu ukoliko već u svome nikog nisu zadužili toliko da ih s ljubavlju čuva i pazi i potpuno im se posveti.
Elem, u svem tom poslu shvatih danas da bi trebalo da promenim nadimak u Žalosna Sova (večiti pesimista iz stripa Komandant Mark) kad nisam umela prvo da napišem sve što je valjalo, nego odmah udarih u kuknjavu.
Dakle, da se pohvalim da mi je dete bilo nepresušan izvor ponosa zato što je:
- samostalno sklapao rečenice na engleskom koje su ljudi razumeli i na njih odgovarali
- lepo se družio sa decom svih naroda i narodnosti
- naučio da pliva, roni i prevrće se u vodi bolje nego što sam ja ikad znala
- pročitao sedam knjiga, od kojih tri imaju preko sto strana
- razbijao nas je u monopolu i remiju, a uspevao da se dokopa drugog mesta u lori, što je neverovatan uspeh s obzirom na to da smo muž i ja stari igrači i lore i preferansa
- bio kao bubica u putu, na plaži, u sobi - ako mi verujete, niko mu nije znao ime sem ako ga baš ne pita za njega, što već sve govori s obzirom na to kako smo svi saznali imena sve ostale dece prisutne na plaži
- i naravno, porastao je, pocrneo i izgledao kao pravi macan. :girl_in_love:

A sad podaci koji će možda koristiti onima koji idu u isto seoce:
- Napokon i mi imamo giros za poneti, što je zgodno kao brz ručak na plaži, po ceni od 2,5 u kafanici ispred internet kafea, poslednjoj u nizu na keju. To smo skapirali tek kad smo videli ljude da izlaze iz nje sa upakovanim girosima, pošto se uopšte ne vidi spolja.
- U mesari svakodnevno imaju iseckano meso za suvlaki (u našem slučaju za leskovačku mućkalicu ;)) i krmenadle, po ceni od oko 6,5 evra za kilogram.
- I dalje mi je najukusniji feta sir onaj koji se u dragstoru kupuje na merenje.
- Povrće po raznim prodavnicama toliko je svenulo i nekako jadno da ima smisla poneti odavde ono što mislite da će vam svakako zatrebati (npr. luk i papriku za pomenutu mućkalicu)
- U dragstoru na ulazu u selo sa one strane gde je put za jezero, najjeftinija je voda, kao i sokovi. Mi smo se davili u nekom soku od narandže za 1,1. Naravno to što piše 100 posto voće ne znači da je u pitanju ceđena pomorandža, nego je koncentrovana, ali isti je đavo i sa našim nekst sokovima i svim ostalim, a ovaj je sok stvarno imao nekako lep i prirodan ukus (ili smo mi tamo bili strašno žedni sve vreme pa nam se tako činilo).
- Na Beba plaži u vodi s leve strane od bara ima crnih trunki koje mogu izgledati i kao ježevi, ali nisu, radi se samo o šišarkama i trunkama s drveća koje je more verovatno dovuklo iz nekog požara. S desne strane voda je čista, bistra, topla i divna kao i pre, a ni cene u baru nisu menjane, osim što ove godine najaktuelniji nije bio nes frape, nego hot-dogovi za klince.
- Obišli smo Teologos, selo je divno, ali nije trebalo da večeramo kod Augusosa jer je jagnjetina bila smešno loša, hrana generalno preterano slana, u grčku salatu ne stavljaju maslinovo već obično ulje, lokumadese su pravili bez meda, znači ogrešili su se o sve što su mogli. Barem je Boris sa velikim zadovoljstvom razbio gipsani tanjir uz grčku muziku, tako da smo ipak to uračunali u lepo iskustvo koje će nam pomoći da više cenimo našu kuhinju. :)

Lani

Dacko hvala na info  :clap:  :kiss1:, ja i dalje ne znam koji ti je taj sir na merenje, tj. gde je tačno... i prošle godine smo ga pominjale.  :think:
Super za B. i bravo za druženja a posebno za broj pročitanih knjiga.  :girl_in_love:  :girl_haha:
Mi smo prošle godine bili u Kazavitiju, to je na fazon Teologosa, i ove godine planiramo tamo iako se mm više sviđa Teologos. Ali Kazaviti je meni kao mesto mnoogoo lepše, prava mala bajka u zelenilu i kamenim kućicama, prelepo.

Kako je ovako inače, ima li gužve? Jeste skitali kojekuda ili ste uglavnom bili na Bebi? :love32:

Zumbulica

Dacko, hvala  :bighug:

Nama su prijatelji preporucili, kao obavezno, neko zivopisno seoce, nije Teologos, verovatno je Kazaviti  MM je pamtio  :girl_haha:

Lani

Mnogo je lepo, ovo je slika sa neta tog restorana gde smo mi bili, da ne kopam sad i tražim naše slike. Posle smo se malo prošetali kroz mesto, sve je u kamenu i minijaturnim i strmim uličicama.

Zumbulica

:love32:
Jao, ne smem jos da se radujem  :nokti2:, ja se obicno opustim tek kad stignemo pa drugi dan  :lol:

Dacko

Quote from: Lani on July 31, 2014, 07:00:55 PM
Kako je ovako inače, ima li gužve? Jeste skitali kojekuda ili ste uglavnom bili na Bebi? :love32:
Nema gužve sem u Potosu, čini mi se da je na Tasosu generalno praznije nego prošle godine, mada ne i na Bebi - maltene su svi ljudi koje sam viđala prošle godine ponovo došli. Nismo se skitali po plažama, jednom smo otišli na Paradajz, jednom na Psili Amos, dva-tri puta na šećernu a ostale dane proveli na našoj plažici, ne iz neke lenjosti, nego zato što nam stvarno prija.
Sir na merenje se kupuje u dragstoru iznad Šećerne ili u onom u centru, koji drže isti ljudi. Vlasnici sasvim lepo govore engleski tako da ćeš se lako dogovoriti da isprobaš razne vrste pa vidiš razliku u odnosu na fabričke. Onaj čisto kozji je baš dobar. Neki naš tip se raspitivao kod njih i za maslinovo ulje, u šta se već nimalo ne razumem, ali mi je bilo zanimljivo to što je žena tvrdila da je fabričko mnogo kvalitetnije nego ono koje pojedinci sami cede, a da se turisti zalete pa kupe to domaće koje nema odgovarajuću čistoću.
Za Kazaviti nisam znala ni šta je ni gde je, to će nam znači ostati za neko naredno letovanje. Meni inače ne prija da ponavljam čak ni kad mi je sve bilo super,  tako da ću sledeće godine pokušati, ako muški opet zapnu Tasos ili propast (a kad uporedim niški i tasoski vazduh nije da ih ne razumem), da nađem smeštaj na na istočnoj strani, tamo gde je Golden Beach.