letovanje 2014

Started by Finalina, January 08, 2014, 12:09:03 PM

Previous topic - Next topic

Praslin

Ja sam ove godine bila u Istri i nisam se ni za trenutak osetila neprijatno. Naprotiv, svi su bili vrlo ljubazni, a mogu slobodno da kažem da je ta ljubaznost bila iskrena i bez imalo snishodljivosti, što nisam mogla uvek da kažem za uslugu u Crnoj Gori.

Međutim, jedne godine sam doživela dosta neprijatnosti zbog govora upravo u Španiji, ali ne od lokalaca naravno, već od turista koji su takođe bili iz bivših nam republika  :hm:

"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

linga

Quote from: Praslin on August 08, 2014, 02:04:06 PM
Ja sam ove godine bila u Istri i nisam se ni za trenutak osetila neprijatno. Naprotiv, svi su bili vrlo ljubazni, a mogu slobodno da kažem da je ta ljubaznost bila iskrena i bez imalo snishodljivosti, što nisam mogla uvek da kažem za uslugu u Crnoj Gori.

Međutim, jedne godine sam doživela dosta neprijatnosti zbog govora upravo u Španiji, ali ne od lokalaca naravno, već od turista koji su takođe bili iz bivših nam republika  :hm:

verujem i ja da su iskustva vrlo individualna, mislim mi smo 2001. bili u Livnu sa Cacanski mregistracijama, pa nismo imali problema, ali mm se oseca drugacije jer je to njegovo rodno mesto.  i ja bih volela da odem jednom u Istru...

linga

Quote from: Elanor on August 08, 2014, 01:56:05 PM
ja ne gajim odbojnost, ali od ratova nisam bila u hr i ne verujem da cu ici, barem ne za moje pare.
iskreno, ne zelim da razmisljam o tome kojim naglaskom govorim i koliko glasno, da li ce me ko i kako pogledati, da li ce mi ko sta dobaciti - ne na mom odmoru :innocent:
a ovdasnjima preporucujem :)

E na ovo sam mislila kad sam rekla da mm neće. Prosto, opdmor treba da ti bude opušten. Iskreno, ja zato u CG idem u regiju Boke, jer se tu osećam opušteno.

Praslin

Meni je potpuno jasno da osećanja mogu i jesu različita, pa prema tome će biti i izbor.
Mislim, to je samo putna destinacija, nikakva tragedija ako se propusti, toliko je savršenih mesta na svetu za videti  :girl_in_love:
Što se mene tiče, šteta je propustiti Rovinj, ali je još veća šteta propustiti Prag, pogotovo u vreme Kvadrijenala  :girl_haha:  U tom smislu, mi ćemo sledeće godine verovatno propustiti more, a umesto toga ćemo odmor (i pare  :girl_haha: ) potrošiti u Pragu  :girl_in_love:

Samo neka ima putovanja, a gde se lepo putuje, manje je bitno  :girl_haha:

"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

Blue

Quote from: Praslin on August 08, 2014, 02:11:54 PM
Mislim, to je samo putna destinacija, nikakva tragedija ako se propusti, toliko je savršenih mesta na svetu za videti  :girl_in_love:

pa i to sto kazes. ali meni licno su ova HR i CG mesta milion puta draza od svih savrsenih svetskih metropola koje sam videla. no kapiram da je nekom ko zivi kod nas mozda i egzoticnije i atraktivnije da recimo poseti manchester ili rotterdam nego ove susedne republike.
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

anelore

Ja npr. uopste nemam neku zelju da vidim Dubrovnik, iako verujem da je divan. Niti bih nesto posebno isla na Brac ili Krk. Ali na Hvar bih, u dva grada - Vrbosku i Starigrad, to su mesta mog detinjstva, mesta koja sanjam. Gledala sam danas na netu fotografije Vrboske, pa tacno se secam svih zgrada i mostica i svega....Stvarno, za mene bi to bilo jedno pravo sentimentalno putovanje, i samo to i nista vise od toga.

monochrome

mi smo uvek letovali u hrvatskoj...moja je mama splicanka...ja sam tek '90-tih isla u crnu goru...meni se svideli vreme (prohladne noci i nisu me jeli komarci) i budva, ali kako ja takvu vrstu odmora ne volim...ono, klasicno letovanje, ja bih radije isla u istru, zagreb, beograd, prag, budimpestu, island, espanju, skandinaviju etc.
sto se mora tice, ja volim samo plivanje...znaci, bukvalno plivanje, a sve ostalo me smara...sto se tice balkana, ja bih uvek radije na zlatibor, plitvice, ohrid, kop, rovinj, dubrovnik (radi samih gradova)...u bilo koje doba godine, ukoliko je prohodno :girl_haha:

Dawn

Mi smo porodično do '91. letovali isključivo u Hr, uglavnom u Promajni blizu Makarske, nekad i po ceo mesec. Ja imam ogromnu želju da odem ponovo tamo, brat od tetke ide evo već šestu godinu, ali mm ni da čuje, ne želi neprijatnosti na moru, i ja ga razumem u potpunosti. Nadam se da ćemo ipak kao matori penzosi otići neki put :crazy:

NenaS

Quote from: Dawn on August 08, 2014, 04:26:15 PM
Mi smo porodično do '91. letovali isključivo u Hr, uglavnom u Promajni blizu Makarske, nekad i po ceo mesec. Ja imam ogromnu želju da odem ponovo tamo, brat od tetke ide evo već šestu godinu, ali mm ni da čuje, ne želi neprijatnosti na moru, i ja ga razumem u potpunosti. Nadam se da ćemo ipak kao matori penzosi otići neki put :crazy:

I ja sam letovala par leta u Promajni, negde od '79. do '84. - prijatelji su imali vikendicu tamo... Bila su to divna leta...
Aleksandra   14.09. '87.
Jovana         29.12. '90.
Kristina        14.01. '97.

Jasenko        23.10. '95.
Nikola           01.11. '97.

moma

Mi smo ljetovali 2007.-2009.na Makarskoj rivijeri, ali tad smo bili samo na relaciji plaza-apartman. Neprijatnosti tipa dajte mi hljeb, izvolite kruh i ne primjexujem skoro, jer ja jbga i zivim u takvom okrruzenju. To mi ne smeta, samo me ne diraj.
Jedne gorine smo cak imali reklamu na autu, cirilicnu.

Praslin

Meni različit govor nije neprijatnost, a koliko sam videla, ni ljudima u Istri nije.
Mi svoje, oni svoje i svi srećni, razumemo se  :-[

senka

I ja sam letovala u Promajni od '84 do '90  :girl_haha: Tatina firma je imala odmaralište tamo.
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

NenaS

Možda smo se srele nekad - ali vi ste bile malene... :girl_haha:
Aleksandra   14.09. '87.
Jovana         29.12. '90.
Kristina        14.01. '97.

Jasenko        23.10. '95.
Nikola           01.11. '97.

kalimero

ја sam vec pisala, meni su tetka, teca i tri brata u okolini Makarske, i bila sam 3 puta tamo od rata.....nikakvih problema ja licno nisam imala, niti Bata.... neki znaju i ko sam i cija sam neki nemaju pojma, ali da se osecam skroz opusteno i relaksirano, pa ne bas...... mislim, jeste mi lepo ali opet, to nije ono mesto gde sam provela detinjstvo, nekako i kad bih htela da bude nije, jer je obojeno "izgubljenim" godinama..... ja ni sa bracom nisam bliska jer nam fale te godine.....
matori isto ne bi nikako u hr i ja ne pritiskam.....ako nas i kad nas porodicno put tamo nanese....
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Dawn

Quote from: senka on August 08, 2014, 05:41:45 PM
I ja sam letovala u Promajni od '84 do '90  :girl_haha: Tatina firma je imala odmaralište tamo.

Moji su se tamo i upoznali :love32: Ja sam tamo proslavila prvi rođendan. Baš bih jaaaako volela ponovo da odem.