letovanje 2014

Started by Finalina, January 08, 2014, 12:09:03 PM

Previous topic - Next topic

Lani

Dacko, zaboravila sam, jesi kontaktirala već ove na Tasosu kod kojih idete, ili ćeš preko Nikane?
Mi još nikako da to pokrenemo, datume smo otprilike utanačili, ali ne možemo da se dogovorimo da li ćemo naš apartman od prošlog leta ili ovaj pored. Naš apartman ima posebnu spavaću sobu i manju terasu a ovaj drugi je kao studio, sve je zajedno ali zato ima jednu manju i jednu ogromantnu divnu terasu, veliku pa maltene kao i sam apartman.

Dacko

Pošto je identična cena i preko vlasnika studija Lija i preko Nikane, a depozit u svakom slučaju obavezan, uplatila sam još početkom januara opet preko agencije, neka bar oni uzmu neki evrić na račun alavog vlasnika kad već nije hteo da spusti cenu u direktnom kontaktu. Pošto mi idemo opet u najobičniji trokrevetni studio, doduše sa ovećom terasom koja je uglavnom u hladu i sobaricom koja svakog dana očisti kupatilo i pospremi sobu, koštaće nas 35 dnevno od 15. do 30. jula. Prednost je i to što klima može da bude uključena i dok smo napolju, tako da nas uvek sačeka prijatna temperatura, a mana su mnogopominjane koze na livadi preko puta kuće, ali šta da se radi, u celom mestu nisam našla ništa drugo za te pare. Meni ni skuplji grčki smeštaj ne odgovara, tj. ne deluje mi komforno kad ga uporedim sa zlatiborskim, na primer, pa onda stvarno gledam da tu prođem što jeftinije, a da mi ostane više para za druga letnja zadovoljstva i jedini mi je uslov da bude čisto, što je prošlogodišnji smeštaj zaista bio.
Neko je ovde pominjao Tutulu, ni oni nisu skupi, ali meni ne odgovaraju jer ne samo što se tamo izlazi maltene na ulicu iz apartmana u prizemlju nego su i terasice tako male da se dvoje ljudi sudara nogama dok sedi i jede, naravno svima na oku, jer je odmah tu prometna ulica.
Verujem da ti uopšte nije lako da rešiš hoćeš li posebnu spavaću ili veliku terasu, i jedno i drugo ima svojih čari, mada je meni leti ipak najbitnija terasa, a spavaću ću koristiti kod kuće.  :lol:

Deda

Dacko, mozes li link da das , i  jesu li u junu jeftiniji ?
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Margarita

Quote from: Dacko on January 29, 2014, 09:34:16 AM
Pošto je identična cena i preko vlasnika studija Lija i preko Nikane, a depozit u svakom slučaju obavezan, uplatila sam još početkom januara opet preko agencije, neka bar oni uzmu neki evrić na račun alavog vlasnika kad već nije hteo da spusti cenu u direktnom kontaktu. Pošto mi idemo opet u najobičniji trokrevetni studio, doduše sa ovećom terasom koja je uglavnom u hladu i sobaricom koja svakog dana očisti kupatilo i pospremi sobu, koštaće nas 35 dnevno od 15. do 30. jula. Prednost je i to što klima može da bude uključena i dok smo napolju, tako da nas uvek sačeka prijatna temperatura, a mana su mnogopominjane koze na livadi preko puta kuće, ali šta da se radi, u celom mestu nisam našla ništa drugo za te pare. Meni ni skuplji grčki smeštaj ne odgovara, tj. ne deluje mi komforno kad ga uporedim sa zlatiborskim, na primer, pa onda stvarno gledam da tu prođem što jeftinije, a da mi ostane više para za druga letnja zadovoljstva i jedini mi je uslov da bude čisto, što je prošlogodišnji smeštaj zaista bio.
Neko je ovde pominjao Tutulu, ni oni nisu skupi, ali meni ne odgovaraju jer ne samo što se tamo izlazi maltene na ulicu iz apartmana u prizemlju nego su i terasice tako male da se dvoje ljudi sudara nogama dok sedi i jede, naravno svima na oku, jer je odmah tu prometna ulica.
Verujem da ti uopšte nije lako da rešiš hoćeš li posebnu spavaću ili veliku terasu, i jedno i drugo ima svojih čari, mada je meni leti ipak najbitnija terasa, a spavaću ću koristiti kod kuće.  :lol:

e ovo je i nama bila najveca dilema :lol:
na kraju smo izabrali apartman koji ima 2 odvojene sobe i lepu terasu, ali je 300 m od plaze

Margarita

Quote from: Deda on January 29, 2014, 09:35:44 AM
Dacko, mozes li link da das , i  jesu li u junu jeftiniji ?

jesu sigurno
ajde u asprovaltu, ako ces vec da ides u junu :D

Dacko

Saska

odvojena spavaća soba mi je obavezan uslov na letovanju

Deda

Deda

Quote from: Margarita on January 29, 2014, 09:38:23 AM
jesu sigurno
ajde u asprovaltu, ako ces vec da ides u junu :D
Ma veci su izgledi da ne idemo  :lol: ali ono ajde da gledam kao da idem  :rofl:

Deda

Dacko, super im je ovaj zid izmedju kreveta, moja deca bi odmah pitala za svrhu  :lol:

Deda

Ali svidja mise , pokusavam da vidim koze, nisu ih slikali  :rofl:

Lani

Quote from: Saska on January 29, 2014, 09:43:49 AM
odvojena spavaća soba mi je obavezan uslov na letovanju

I ja tako razmišljam. I ne, nije zbog sexa  :P već volim da imam sobu u kojoj skladištim stvari, kofere... nekad su ormani nedovoljno veliki za sve stvari pa nešto bude i u koferima a najviše mrzim da se saplićem o prtljag i kojekakve kese na podu. Isto tako, ova spavaća soba ima TV pa uveče možemo decu da spakujemo tamo da gledaju neki crtać ili šta već, lakše će zaspati ako se odvoje u posebnu sobu.
Eto, to su samo neke od prednosti te spavaće sobe.

Dacko

@Deda: Mi nismo imali zid, on je samo u četvorokrevetnim studijima u prizemlju, oni imaju i kameni pod, a mi smo bili na prvom spratu. Prvo smo zbog njihove greške, iako nam je na vaučeru lepo pisalo prvi sprat, proveli jednu noć u studiju na drugom spratu, koji je odmah ispod krova i tamo mi je bilo skroz neuslovno, mnogo manja prostorija i vrlo sparna, pa i o tome treba voditi računa ako neko bude išao baš tamo.

Koze se manje vide a više osećaju. :rofl: Dobro, kad sediš na terasi zapravo si visoko pa nema tog miomirisa, ali te obavezno zapahne kad se vraćaš s plaže zato što onda baš prolaziš kraj te livade na kojoj one pasu.

@Lani: Ništa ti ne verujemo.  :lol:

Glitter

nas su putovanja pocela mnoooogo vise da kostaju zbog te odvojene sobe, ali nekako kapiram da u datoj situaciji Malac treba da ima svoju sobu