Main Menu

Dihtovanje prozora

Started by AnaK, February 01, 2014, 12:13:00 PM

Previous topic - Next topic

AnaK

Neophodno nam je. Imamo drvenu stolariju, 40 godina staru, fijuče nam kroz kuću. Jednu sobu smo pre nekoliko godina dihtovali aluminijumskim lajsnama, sad vidim da postoji i dihtovanje tečnom gumom i svašta nešto.
Šta preporučujete kao najefikasnije?
Janko 23.7.2002.

cici

Uzas tako je kod moje mame.I mi imamo drvenu stolariju i nije bas u sjajnom stanju ali ne duva u oknu ima dva stakla na nekom kao aluminijumskom ramu.

talas

Zamenu stolarije.
Imamo aluminijumske lajsne na svim prozorima, samo prvu zimu su kao nesto pomagale, dihtuju samo jos na jednom prozoru koji se otvara samo kad ga perem, radjena i je neka reparacija drveta i izolacija izmedju stakla i okna, i na tim prozorima mi se sad kondenzuje voda, sve u svemu bacanje para.

AnaK

Uopste ne sumnjam da bi zamena bila idealno resenje. No, kako mi nije finansijski izvodljive u narednom visegodisnjem periodu, sigurna sam da postoji neko manje dobro, a bolje od postojeceg, koje mogu finansijski da iznesem.
Janko 23.7.2002.

vojka

nemam bas neki sjajan predlog
mi smo u stanu koji smo iznajmljivali lepili onu gumenu traku na prozore
i pristojno je ferceralo
plus cebice zarolane pa u prozore  :think:
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

Xe

Kod mojih ne pomaze ni cebe okaceno na prozore. Moja soba je bila s te, kosavske strane, uzas.
Sad smo na jugozapadu, milina  :girl_in_love:
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

cici

Mozda Kali zna neko resenje, sigurno ima nesto sto moze malo da popravi stvar.

kalimero

pazi, ne bih da zvucim bzvz, ali najiskrenije, sem zamene stolarije realno nista ne garantuje da ce da fercera.....ne znam za tecni diht, pitacu u ponedeljak ove mojje hauzmajstorre, gumma/traka moze na neko vreme da pomogne....ja kod Bate u sobi guram zmijice u kutije prozora izmedju 2 stakla i svuda ispod vrata....jedino gde mi sad valja kad je krenula ova kosava je realno u kuhinji gde je nov prozor.....
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Pepi

ja sam čula za neku foru sa prijanjajućom kuhinjskom folijom i silikonom  :think:

AnaK

Ja verujem da će bilo šta biti bolje od ovoga sada. I dilema je tečna guma/ Al lajsne ili ovo što je pepi čula  :girl_haha: Realno, ja imam prozore od zida do zida, njihova zamena je moja godišnja plata. Znači, nema šanse.
Janko 23.7.2002.

Praslin

TI veliki prozori divno izgledaju, ali su prilično problematični
:bighug:

"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

kalimero

Quote from: AnaK on February 02, 2014, 08:46:26 AM
Ja verujem da će bilo šta biti bolje od ovoga sada. I dilema je tečna guma/ Al lajsne ili ovo što je pepi čula  :girl_haha: Realno, ja imam prozore od zida do zida, njihova zamena je moja godišnja plata. Znači, nema šanse.

:bighug:

pitam sutra pa ti javljam  :kiss1:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

AnaK

Janko 23.7.2002.

Pepi

kalimero

ovo zvuci totalno ok, jedino sto je mogucnost  umackivanja  i nereda poprilicna  :rofl:
salu na stranu, ok zvuci da se proba, samo dobro zalepiti foliju da silikon ne pobegne na stokove.....

i nadati se da ce da opstane na prozoru dovoljno dugo (bojim se da bi kod mene farba otpala sve sa silikonom).....ali probacu, sto da ne  :think:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.