Main Menu

Ortopedske cipele

Started by stacka, March 25, 2014, 09:20:58 AM

Previous topic - Next topic

stacka

Nakon pregleda fizijatra dobili smo preporuku da Masa zbog stopala nosi ortopedske cipele i da idemo na vezbe.
Nisam uspela da pronadjem temu ako je ima nek neko spoji.

Trebaju mi preporuke za cipele, gde da ih uzmemo i ko je nosio da li je bilo poboljsanja.
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Margarita

stacka, petar nosi ortopedske vec dugo, od vrtica
prvo smo uzimali ovde
http://www.ortopedijauna.com/sajt/
ali su onda promenili majstora, pa smo dva puta morali da nosimo cipele na popravku jer su ga zuljale :crazy:

sad vec jedno 2 godine uzimamo ovde
http://www.medifitmax.co.rs/o-nama/
i zadovoljni smo; uzeli smo kod njih i uloske koje mu ubacimo u patike

poboljsanja ima, samo ne znam da li ima veze samo sa cipelama

uglavnom su se sve preporuke svodile na to da su vezbe najbitnije, ali smo mi malo bili lenji da to radimo kod kuce :-[
ali zato je redovan na sportu i folkloru, mislim da je i to dosta pomoglo :good:

cici

I Sofija je nosila Una i one sto su u Cara Dusana ne mogu da se setim kako se zovu.Kod nje na zalost nije bilo nekog efekta jer kad je prestala da ih nosi stopalo se vratilo ne sasvim na staro ali se vratilo.

stacka

Hvala.

Mardz, koji je red velicina sto se cene tice, znam da su one izdatak, cisto da se spremim psihicki :crazy: :lol:

Koleginica kaze da je maloj uzela ovde http://www.bataortopedija.com, jeste culi mozda za njih?
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

stacka

I imam jos dva pitanja

- da li njoj uzimaju otisak stopala pri porucivanju
- planiram da joj cipelice uzmemo pa da ih nosi u vrticu umesto patofni jer sam cula da minimum treba da ih nosi 6-8 sati, da li je to tako?
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Margarita

oko 7.000 su cipelice  :kiss1:

na porucivanju oni uzimaju neke mere stopala, i po tome rade
treba sto vise da se nose, ja se vise ne secam kako smo mi radili kad je bio u vrticu :think: da li ih je nosio tamo ili po kuci, ali verujem da je to umesto patofnica dobra opcija

emge

Stačka, kreće lijepo vrijeme... kod Marka će biti više napolju nego unutra. Pa kad bude tako, ti ih preimenuj u cipele za napolje :)

stacka

Ova u DZ je bila u fazonu krece lepo vreme nemojte sad da uzimate nego cekajte jesen :hm: pa sta cu da cekam da bude jos gore, ne kapiram, al' ajde. Svakako cemo prvo da vidimo za vezbe a onda i ovo.
Moracu da pocnem da igram loto ne vredi :lol:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

senka

Koje probleme imaju sa stopalima i od kada?
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

Margarita

stacka, imaju i varijante sandalica za letnju sezonu
najbolje da se prosetate i pogledate, ima bas raznih modela

vezbe u dz su ti 5 dana, traju oko 15-20 min.
tu je najbitnije da se deci i roditeljima pokaze kako se i koje vezbe rade, pa da se nastavi kod kuce

ja sam narucivala i cd odavde: http://www.centarsm.co.rs/
mogu da ga potrazim kod kuce, pa da ti dobacim :kiss1:

senka, kod petra ravna stopala

stacka

Senka,
ona ima od rodjenja problem zbog polozaja u stomaku. Valgus. Nije mi izvestaj pri ruci, Ivan ju je vodio jutros, ne mogu da ti kazem tacnu dijagnozu. Mi smo isli na vezbe tokom njene prve godine u Sokobanjsku ali smo posle prestali. Planiramo i na balet da je upisemo posto 1. trazi, 2. Summer rece da je Sari pomoglo pa cemo videti.

Mardz, hvala :kiss1:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

monochrome

stelkino desno stopalo ide malo prema van...nama vec godinama ovde govore da je to sve ok...mislim da cemo privatno negde u hrvatsku...meni se cini da to nije ok :think:

Elanor

mono, ovo je nase iskustvo: ovde je sve, ama bas sve ok ("pa u cemu je problem sto ima x noge, zdrave su i iste duzine"), u beogradu je sve katastrofa ("majko, sta ste do sada cekali!"). istina je negde izmedju. i da, definitivno je u hrvatskoj odvedi kod ortopeda.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Praslin

"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco