Main Menu

Vijugarenje!

Started by itacka, May 17, 2009, 10:17:28 PM

Previous topic - Next topic

itacka

Elem,valjda je ovo dobar podforum nisam znao gde da stavim.Idemo kao sto naslov kaze,neko postavi neki zadatak koji treba resiti koriscenjem vijuga.Ali da ne budu neke glupe pitalice nego bas logicki zadatak.Evo ja cu prvi da pocnem pa ko resi nek zada sledeci.

Nalazite se ispred  zatvorenih vrata.Pored vrata se nalaze tri prekidaca koja su u OFF polozaju od kojih samo JEDAN pali obicnu sijalicu koja se nalazi iza vrata.Vi naravno ne mozete da vidite da li je sijalica upaljena ili ne.Mozete da palite i gasite prekidace koliko god hocete puta ali vrata smete da otvorite samo jednom.Ono sto mene zanima je kako cete znati koji od tri prekidaca pali sijalicu?

Idemo..........
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.06.2010.

Oli

Otvorim vrata pa isprobam prekidace.

:ph34r:

Pritisnem jedan...cekam ...cekam...vratim ga na Off, pritisnem drugi i uletim ako svijetlo gori onda je taj ako je mrak onda brzo pipnem sijalicu, ako je vrela onda je onaj sto sam strakala, ako je hladna onda je onaj treci koji nisam dirala ...jel moze :D

Quote from: Oli on May 17, 2009, 10:20:46 PM
Otvorim vrata pa isprobam prekidace.

:lol: a moze i tako

Oli

Quote from: :ph34r: on May 17, 2009, 10:22:11 PM
Pritisnem jedan...cekam ...cekam...vratim ga na Off, pritisnem drugi i uletim ako svijetlo gori onda je taj ako je mrak onda brzo pipnem sijalicu, ako je vrela onda je onaj sto sam strakala, ako je hladna onda je onaj treci koji nisam dirala ...jel moze :D
:lol: :lol: :lol: :lol:

Bebel

Lav 05.10.05.

itacka

da ovaj drugoi odgovor je tacan,sorry oli znao sam da nesto nisam dobro napisao,zaboravio sam da kazem da nema pritiskanja prekidaca kad se vrata otvore   :lol:

ajde :ph34r:  pucaj
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.06.2010.

Oli

prepustam oli ...nemam trenutno ideju, a i ona je jednostavno rijesila zadatak koji je postavljen   :rofl:

Oli

A sta ako je stedljiva sijalica i nije se dovoljno ugrejala dok je ona strakala?

itacka

Quote from: Oli on May 17, 2009, 10:27:20 PM
A sta ako je stedljiva sijalica i nije se dovoljno ugrejala dok je ona strakala?

rekoh li da je OBICNA bas zbog takvih pitanja,neko bibi pitao a sta je neonka   :)
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.06.2010.

Oli

Dobrrro bibi pitao!
Zaboravila sam.

Xe

Quote from: itacka on May 17, 2009, 10:17:28 PM
Elem,valjda je ovo dobar podforum nisam znao gde da stavim.Idemo kao sto naslov kaze,neko postavi neki zadatak koji treba resiti koriscenjem vijuga.Ali da ne budu neke glupe pitalice nego bas logicki zadatak.Evo ja cu prvi da pocnem pa ko resi nek zada sledeci.

Nalazite se ispred  zatvorenih vrata.Pored vrata se nalaze tri prekidaca koja su u OFF polozaju od kojih samo JEDAN pali obicnu sijalicu koja se nalazi iza vrata.Vi naravno ne mozete da vidite da li je sijalica upaljena ili ne.Mozete da palite i gasite prekidace koliko god hocete puta ali vrata smete da otvorite samo jednom.Ono sto mene zanima je kako cete znati koji od tri prekidaca pali sijalicu?

Idemo..........
Tako sto cu prvo otvoriti vrata, a onda kroz otvorena vrata isprobati jedan po jedan prekidac. :mrgreen:
Jel moze?
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

itacka

Quote from: Xe on May 17, 2009, 10:30:15 PM
Tako sto cu prvo otvoriti vrata, a onda kroz otvorena vrata isprobati jedan po jedan prekidac. :mrgreen:
Jel moze?

ne pratis na casu  :P
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.06.2010.

Oli

Ti si jos gora od mene  :lol: :lol: :lol: