Main Menu

DETOX diet

Started by Lukina mama, May 12, 2014, 06:16:51 PM

Previous topic - Next topic

Dawn

Samo da napomenem, P. Geldof se overdozirala heroinom iako se u početku mislilo da je prirodna smrt u pitanju.

Praslin

Ovaj mooshemin tekst se odnosi na detox dijete u kojima se samo piju sokovi od voća i povrća. A na kraju se, kao što je Dawn rekla, pokazalo da Pičiz nije umrla od posledica takve ishrane, već od heroina, tako da je tekst izgubio svoj glavni motiv.

Ova LM varijanta dijete nije uopšte dijeta na kakvu Mooshema upozorava, naprotiv, to je čak blisko onome što mooshema preporučuje kao način ishrane.

Odoh da još malo proučim.

"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

dmi

Quote from: Glitter on May 14, 2014, 07:25:45 AM
A i trade joe nije americka prodavnica no nemacka ako se dobro secam :)

mozda neka druga :rofl: ove koje mi posecujemo su cistokrven USA http://www.traderjoes.com/about/index.asp
Tesa Principessa 12.06.2005.
"...you're never fully dressed without a smile..."

"Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act."  — Leonard Cohen

Glitter

mooshemin tekst bez obzira na ishod u slucaju Geldof baca senku na detox dijete, ja znam jednu curu koja nekoliko puta godisnje ih drzi da dobije onaj heroin chick look
takodje mooshema je vrlo lepo obajsnila, bez obzira na dijetu, jo-jo efekat.

nit branim nit napadam, svako radi po svom, ali kada neko pogleda unazad pa shvati da godinama jedino o cemu razmislja je dijeta, u smislu restrikcije, ne u smislu rezima ishrane, onda se stavi prst na celo pa se donose neke odluke.
i mislim da je svakom od nas vrlo lako da pogleda svoju rutinu i ukapira gde pravi greske (koliko se hleba pojede u toku dana, moze li manje, koliko se vode popije i moze li vise, koliko paste vs svezeg povrca i voca, da li se kada zelim secer pojede kockica cokolade za kuvanje ili 300 milka sa keksom, dal mi uzina voce ili cips i naravno kad jedem piletinu dal mi najsladja kozica ili mogu da je se odreknem)
zagovaram hrono pre nego detox vidi se :lol:

Glitter

Quote from: dmi on May 14, 2014, 09:34:58 AM
mozda neka druga :rofl: ove koje mi posecujemo su cistokrven USA http://www.traderjoes.com/about/index.asp
:o meni u prodavnici rekose da je nemacka  :crazy:

rafa

Quote from: Glitter on May 14, 2014, 09:42:24 AM
mooshemin tekst bez obzira na ishod u slucaju Geldof baca senku na detox dijete, ja znam jednu curu koja nekoliko puta godisnje ih drzi da dobije onaj heroin chick look
takodje mooshema je vrlo lepo obajsnila, bez obzira na dijetu, jo-jo efekat.

nit branim nit napadam, svako radi po svom, ali kada neko pogleda unazad pa shvati da godinama jedino o cemu razmislja je dijeta, u smislu restrikcije, ne u smislu rezima ishrane, onda se stavi prst na celo pa se donose neke odluke.
i mislim da je svakom od nas vrlo lako da pogleda svoju rutinu i ukapira gde pravi greske (koliko se hleba pojede u toku dana, moze li manje, koliko se vode popije i moze li vise, koliko paste vs svezeg povrca i voca, da li se kada zelim secer pojede kockica cokolade za kuvanje ili 300 milka sa keksom, dal mi uzina voce ili cips i naravno kad jedem piletinu dal mi najsladja kozica ili mogu da je se odreknem)
zagovaram hrono pre nego detox vidi se :lol:

ja bih se slozila, s tim sto mislim da je hrono dijeta u periodu restrikcije prilicno restriktivna, prakticno neka ublazena varijanta (hrono ili heljdin hleb) proteinske dijete

dopada mi se generalno hrono princip ali ne na restrikciji  :rofl:
znaci uz ubacivanje bitnog faktora iz mediteranske ishrane - sto su grasak, socivo, pasulj + povrce na maslinovom ulju, dva puta nedeljno

I pirinac za rucak mi nedostaje, neka je I od celog zrna, 1-2 nedeljno, kao prilog ili u jelu

poneka vocka u vreme koje je predvidjeno popodne, ne svaki dan

To je meni blizu idealne ishrane.  :innocent:
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

Vila

I jao Rafa, meni ovaj standardni hrono sistem prilično odgovara, uz poneki izlet ;D
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

martina

glitt je potpuno u pravu. naprosto nije dobro za psihu stalno sebe ogranicavati u necemu, ne samo u ishrani

ja isto mislim da neke, da kazem klasicne detox dijete nemaju smisla, ne moze niko normalan da zivi i ne jede, ali ovo sto LM navodi se meni cini sasvim pristojno, ipak se tu jede

moja prijateljica je na detoxu danima samo pila jedan te isti buckuris ( koji je otprilike voda s limunom), ljudi su me zapitkivali jel ima rak, na to se dovela
ja ne mogu da vjerujem da ikome nakon 15 dana toga mozak radi kako treba

inace, jako puno tih dijeta se baziraju na neglutenskoj ishrani, a i to je fraud zesci... opet dolazis u situaciju da se ogranicavas do besvjesti, a velika vecina ljudi nema apsolutno nikakvih problema s glutenom.

i onda se covjek umori od svih tih samonametnutih ogranicenja, i posalje sve dovraga

tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

Lukina mama

Samo note za traders joe, partially je glitti u pravu, kompanija je u vlasnistvu nemacke porodice koja je isto vlasnik prodavnica aldi.
Luka ,09 April 2005

Xe

Quote from: Praslin on May 14, 2014, 09:20:25 AM
Ovaj mooshemin tekst se odnosi na detox dijete u kojima se samo piju sokovi od voća i povrća. A na kraju se, kao što je Dawn rekla, pokazalo da Pičiz nije umrla od posledica takve ishrane, već od heroina, tako da je tekst izgubio svoj glavni motiv.

Ova LM varijanta dijete nije uopšte dijeta na kakvu Mooshema upozorava, naprotiv, to je čak blisko onome što mooshema preporučuje kao način ishrane.

Odoh da još malo proučim.
A Mooshema bi mogla i da prestane da puši, kad već promoviše zdrav život.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

Lukina mama

ne znam mooshemu, ali znam da mi je danas opet na losiju stranu.....opet me glava boli , i malaksala sam....

ipak cu ja da malo korigujem neke stvari, jer treba izdrzati ovaj period, a meni je najteze sto je oko mene sva ona regularna hrana koju ja volim, a koju ne mogu da jedem  :crycry: :crycry:

ajde da probam da izdrzim do petka pa da vidim sta cu i kako cu dalje...
Luka ,09 April 2005

AnaK

Janko 23.7.2002.

dmi

Quote from: Lukina mama on May 14, 2014, 02:48:39 PM
Samo note za traders joe, partially je glitti u pravu, kompanija je u vlasnistvu nemacke porodice koja je isto vlasnik prodavnica aldi.

ma da idete vas dve u ludnicu :rofl:
sad cete za kaznu obe da citate o poreklu Tjs
zato sto ste me sludele
:rofl: pa sam morala sve da iscitam
lanac radnji je napravio amer u kaliforniji a onda je kupila nemacka porodica koja zivi u usa :rofl:

http://en.wikipedia.org/wiki/Trader_Joe's
Tesa Principessa 12.06.2005.
"...you're never fully dressed without a smile..."

"Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act."  — Leonard Cohen

AnaK

Znači, svi ste pomalo u pravu, a?  :think: Mir mir mir, niko nije kriv  :lol:
Janko 23.7.2002.

kalimero

:lol: :lol: :lol:

LM, kako je prosao dan 3?
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.