Main Menu

Reklamožderacije

Started by senka, June 06, 2014, 09:19:01 PM

Previous topic - Next topic

AnaK

Ja ovu horor bankarsku nisam mogla do kraja da odgeldam  :-[
Janko 23.7.2002.

kalimero

ne mogu sa tlf, je l ona za vojvodjansku banku?
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

maripoza

Da, ona sa Cvijanovicem, Mandom, Bjelogrlicem....
Old enough to know better, but too young to care.

Nanny Ogg

Ja slicno kao poza, mnogo me nerviraju reklame i retko koja mi se dopadne.

Heineken uvek ima simpaticne, a od nasih novijim slatka mi je ona za sbb, kad Seka Sablic menja fiksni telefon... "nemoj da se ljutis, ostacemo prijatelji"  :girl_haha:

Ajte zene, ne dram'te

Margarita

mene je svaki put nervirala reklama na temu bezbednosti u saobracaju, neka sa motoristom
kao, pogledaj dva puta, a u reklami dvoje se ljube u kolima, ona krene da izadje i otvori vrata, a motorista naidje sa suvozacke strane! znaci, svaki put me iznervirala :rofl: sto on prvo ne gleda kuda vozi nego obilazi auto sa desne strane

vojka

Jedna od reklama koja je meni odlicna je ona za rak dojke
Iako je dosta osporavana
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

maripoza

vojka

Gde nabrajaju na sta sve zene trose vreme, a za samopregled treba 15 minuta
Reklama se zavrsava tako sto je zenska osoba ustvari u boksu u mrtvacnici
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

Lani

Da da znam tu reklamu, odlična je.

maripoza

Da, da, znam tu reklamu. Odlicna je. S obzirom na to sta joj je cilj, mora da bude takva da bi imala smisla i efekta.

Ima i ona za voznju pod dejstvom alkohola, ono kad se sve razbija, porodicne fotografije itd.

A i ova je na tu temu, uzasno brutalna, ali efektna:

https://www.youtube.com/watch?v=TADO4LG29bs

Lani

Uh ovo je grozno. Ali efektno.  :(

vojka

Ta za dojku je bas zato I osporavana
Zagovornici te teorije tvrde da takva reklama moze samo dodatno da uplasi zene I da ih odbihe od pregleda
Ja opet to drufacihe posmatram, da se moze izlexiti ako Sr na vreme otkrije I da treba zene da posvete vreme sebi
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

Lani

Šta znam, zavisi i od prezentacije... ta za rak dojke mi je bila OK, skapirala sam poruku, odgledala je svaki put uredno do kraja itd.
A bila je recimo ne tako davno jedna grozna reklama za životno osiguranje u kojoj je neka (veoma mlada) porodica u nekoj šetnji, idila sve lepo, leptirići, cvetići, slikaju se i onda odjednom otac pada mrtav a mama tu otprilike doživi nervni slom. To sam se jednom zeznula i odgledala do kraja, posle sam se svaki put kad je vidim bacala na drugi kraj sobe samo da što pre stignem do daljinskog da prebacim, totalno mi je bila odbojna, nije me zanimala ni poruka ni pouka, jednostavno bila mi je odvratna i nepotrebno potresna. Kažem, sve je u načinu prezentacije i kako je upakovano.

maripoza

Quote from: vojka on June 08, 2014, 11:19:01 PM
Zagovornici te teorije tvrde da takva reklama moze samo dodatno da uplasi zene I da ih odbihe od pregleda
Ja opet to drufacihe posmatram, da se moze izlexiti ako Sr na vreme otkrije I da treba zene da posvete vreme sebi

Kad malo bolje razmislim, moguce je.... Vidis, to je jedna od situacija koje je Kali objasnjavala kad je rekla da je bitna ciljna grupa. Ciljna grupa te reklame ipak nismo mi koje bismo svakako otisle na pregled. Tu bi strucnjaci trebalo da procene na koji nacin reklama treba da probudi svest kod onih koje nisu bas odgovorne po tom pitanju, a da to ni slucajno ne izazove kotraefekat. Ja ne znam, zaista, niti bih se usudila da procenjujem.

Ne mogu da se setim te za osiguranje, Lani.

Elanor

Quote from: vojka on June 08, 2014, 11:19:01 PM
verovatno su u pravu obe strane - neke ce naterati, a neke odbiti, zavisi od licnosti. kojih je vise, ne znam, ali licno verujem da je vise onih kod kojih takva sok terapija radi.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.