Main Menu

Torte bez secera

Started by Blue, September 12, 2014, 12:43:39 PM

Previous topic - Next topic

Blue

Quote from: rafa on September 15, 2014, 11:49:34 AM
Ne sede svi kulturno, nestrpljiva je vecina - ne brini  :lol:, ali se nauce.  :kiss1:

rafo, hvala ti na svemu sto si napisala  :kiss1:

a pogotovo za ovo izdvojeno, sto znaci da za nas jos ima nade  :lol:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

kalimero

blue, naravno.....navici ce se BB ....meni je slatko sto on voli voce i hoce da jede  :girl_haha:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Blue

Quote from: kalimero on September 15, 2014, 12:25:16 PM
....meni je slatko sto on voli voce i hoce da jede  :girl_haha:

aaaaa, to samo u vrticu. kuci bas nije ljubitelj voca. ni povrce ne jede, potpuni je necejed.

ja mislim da on to radi u vrticu zbog toga, da bi se igrao i jurio, a ne sto mu se jede  :lol:

anelore

Blue, tako ja dajem voce svojoj deci i klincima mog devera na placu  :girl_haha:
Svi vec znate da su moja deca bila alergicna na mleko, belance i soju, da je Sava imao reakciju i na kikiriki kada ga mu je drugarica ugurala dva smokija u usta, sin moje drugarice ima celijakiju, kao i sestra Savinog drugara, i ja stvarno imam puno razumevanje za razlicite rezime ishrane.
Sa druge strane, ja sam, kada su moja deca imala tu alergiju, svojoj deci nosila hranu koja je prilagodjena njihovom rezimu ishrane gde god smo isli a gde je bilo najavljeno da ce biti hrane - na svaki rodjendan sam nosila kolac koji moje dete moze da jede, da ne bih opterecivala domacine. Realno mislim da je jako lepo da domacini vode racuna o rezimima ishrane svojih gostiju, ali nekada to stvarno moze da bude previse komplikovano i ja mislim da nije realno da neko obezbedi ishranu koja odgovara svima - a da se radi o nekom dogadjaju u privatnoj reziji.
Sto se kolaca i slatkisa u vrticu tice, ja bih Blue na tvom mestu radije napravila neku kartonsku tortu a unutra upakovala neke healthy treats, kao sto su ti ovseni kolaci bez dodatog secera i crna cokolada, i tako obezbedila da BB ima nesto sto lici na pravu tortu a istovremeno ispostovala sva pravila vrtica.
Npr. u Srbiji se prave ovi super kolaci https://www.facebook.com/ukusnoizdravo sigurno ima nesto slicno i kod vas.

disco2000

Cekaj, sme da se donosi pravljena torta u vrtic? :blink: :lol:

anelore

Kakva anarhija  :lol:
Vidis da sme, samo ne sme da ima secera, ali zato moze da ima crnu cokoladu, maslac i jaja  :lol:
Quote from: Blue on September 12, 2014, 12:43:39 PM
kako nam se rodjendan priblizava, razmisljam kakvu tortu da napravim da je nosimo u vrtic, a da ispunjava njihove kriterijume (da je bez secera) i moj (da nema oraha i slicno). pritom bi jos valjalo da lepo izgleda, lako se pravi i da je veoma ukusna  :lol:

imate li neki isproban recept za zdravu tortu koja ce se deci svideti ? :turpija:
Podsetila me je ova tema na razgovor sa jednom profesorkom iz Zagreba, makrobioticarkom, koja mi je svojevremno sa odusevljenjem pricala kako jedva ceka da ide na seminar o pravljenju kolaca bez jaja, mleka i secera  :girl_haha: Doduse, mislim da su u tom slucaju neki orasasti plodovi prilicno izvestan sastojak.
Blue, znam da su kod Save u skoli engleskog isto pravili neke healthy muffins, mozda mozes i da ispeces mafine i poredjas ih jedne na druge, da lice na tortu.
Evo i recepta, nema dodatog secera, ali ima jaja. MIslim da Savin mafin nije bio dovoljno dobro ispecen, ukus je, onako, pristojan
Sastojci:
2 jajeta, 250g integralnog brašna, 1 prašak za pecivo, 100g čokolade, 1 limun, 4 veće banane i 50ml ulja
Priprema:
Oljuštiti i izgnječiti banane, Izrendati koru limunu, koji je prethodno odstojao potopljen u sodi bikarboni, a zatim ga i iscediti. Umutititi 2 jajeta i dodati brašno, prašak za pecivo i ulje. Sastaviti obe smese i dodati čokoladu izlomljenu na sitne komade. Peći 25 min u rerni zagrejanoj na 180 C

kalimero

pa, torta bez jaja i mleka moze, to sve posne torte tako krecu.....e, sad, umesto secera moze med :think:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Blue

Hvala puno svima na idejama i preporukama!

Quote from: anelore on September 15, 2014, 04:00:55 PM
Vidis da sme, samo ne sme da ima secera, ali zato moze da ima crnu cokoladu, maslac i jaja  :lol:Podsetila

Ja nisam sigurna da sme sve gore navedeno. Sigurno je da ne sme da ima secera i to mi je skroz ok i razumem. A da li moze da ima crnu cokoladu, maslac i jaja, to ne znam, nisam proverila. Samo sam pretpostavila da moze, jer nisam procitala da je to zabranjeno.

Inace, videla sam juce da je jedno detence za svoj rodjendan pocastilo suvim grozdjicama u majusnim kutijicama - sto je meni smesno, ali i slatko u isto vreme  :rofl:

E sada, ovde nije tradicija kao kod nas da se za rodjendan moraju donositi torte i ne verujem da iko od roditelja tako nesto i donosi. U svetlu toga, mislim da cu promeniti pristup, da ne bi ispalo da se mi tu nesto bahatimo ili pak izdvajamo :lol:

Ovo sto je AnaK postavila (raznjici od voca) su uvek opcija a i razmisljala sam o nekim mafinima, tako da hvala puno za recept  :flower:

Lani

Pa i ovde retko ko baš nosi torte u vrtić, ja već godinama deci pakujem za rođendan slatkiše u one torte od papira.
Možda i u njih može voće... neko manje i koje ne može da se ugnjavi.  :think: Recimo neke šljive, kruške, jabučice... Naravno, staviš prethodno u neku kesicu pa gore vežeš šarenom trakom. Znaš na koje torte mislim?

Blue

Lani, ovo je preslatko i mislim da cu tako nesto i napraviti...samo da smislim kako to da napravim (mozda ima gotov da se kupi karton i masnice za tako nesto  :think:) i sta da ubacim unutra. I kako da nabodem na to dve svecice a da se ne zapali  :lol:

i da, obavezno mora da bude nesto sa miki mausom jer to je nas idol  :girl_in_love:

Lani

Svećicu moraš da zalepiš. Iseci manji krug od hamera (ovo na slici je isto hamer) i kroz taj krug provuci postolje svećice i onda zalepi na tortu.