Letovanje 2015.

Started by Margarita, January 30, 2015, 10:53:49 AM

Previous topic - Next topic

Lani

aleks

To, pocecu s krofnicama :lol:
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

Lani

Počni sa prikupljanjem recepata.  :lol:

senka

Quote from: Deda on August 19, 2015, 06:47:02 PM
Sobzirom kako tm siri posao,hotel sa 5 zvezdica i nista drugo  :lol:
ima na Maldive da idem  :lol:
ove u Zemunu  :lol: :lol:

Quote from: Lani on August 19, 2015, 07:00:04 PM
Senka, e vala si zaslužila posle onog veranja po vrškim čukama i kozjim stazama Lefkade.  :lol:

komentarise drugarica danas i kaze, bar znam gde necu ici  :lol:
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

Margarita

Quote from: aleks on August 19, 2015, 07:30:30 PM
To, pocecu s krofnicama :lol:

ubedi ga da je to tasos :lol:
ili, kao slucajno, sednete na pogresan trajekt :turpija:

Lani

Da, kad krene trajekt, ti samo prokomentarišeš, auu što se odužio ovaj put.  :lol: :turpija:

veki

Quote from: Dacko on August 19, 2015, 03:06:49 PM
Baš ima zanimljivih hotela na ovom sajtu... Sad mi dođe da se opet prepustim na milost i nemilost bugarskim talasima a da zauzvrat uživam u biblioteci na plaži i tome što ne bih pipnula šporet deset dana.

A kakva je bila situacija s komarcima i ostalim insektima? Vidim da je okolo predivna šuma, ali ona obično podrazumeva i ne tako divne posetioce. :nokti2:

samo da dodam, hoteli na visim  kotama imaju vozice koji voze do plaze i nazad na 20-30 minuta. Komaraca, buba, i ostalih posasti ni videli nismo. Mi smo odsedali u Oazisu i Dobrudzi,  oba su na setalistu blizu plaze i odlcno pozicionirani za sve sto nam je trebalo. Oazis je za nijansu bolji jer je imao i animatore za decu i odrasle :lol:.

veki

danas mi je stigao mail od Albena resorta za rezervacije za leto 2016-te :D
za one koji planiraju  :lol:

Dear Friends,

On the August 26, Albena Resort is celebrating its 46-th Birthday!

To honor the festive-day, Albena will surprise you with the start of sales for Summer 2016. Everyone who is interested could purchase their next wonderful holiday with us.

All reservations made until 15.11.2015 will benefit from a 20% discount from the standard rates. Reservations made in the next promotional period starting from 16.11.2015 and ending on 31.01.2015 will get a 15% discount. Reservations made in February 2016 will receive a 10% discount.

Reservations could be made on our website www.albena.bg   or through our call center (dial +359 70012110 on the price of one standard intercity call).

The discount for early bookings only applies for a minimum of 5-nights stay, and 100% pre-payment within a 20-day period is required. The discount does not apply for hotels Flamingo Grand, Kaliakra and Gergana.

This is the earliest start of sales in the history of the resort! For all clients who have taken advantage of this amazing opportunity, we guarantee the best price possible for their holiday.

More information and news about Albena's 2016 holiday season you can turn to our web-site www.albena.bg

Masha

Ove godine smo bili u AI u Egiptu, Soma Bay, Caribbean World Resort hotel, zakljucak je odlican odnos cena/kvalitet

More je prelepo, tirkizno, solidno toplo i ne kao bara, plaza pescana(ali ne brasno pesak), nema guzve da ti sede na glavi, lezaljke su na pristojnoj udaljenosti i dovoljno ih ima.
Vetar sve vreme pirka i nema se osecaj da je mnogo toplo. Temepratura u sred jula je bila oko 35 i uopste nije nepodnosljivo, stavise mozda mi je i podnosljivije nego u Grckoj.

Usluga u hotelu odlicna, osoblje ljubazno, vole decu. Higijena je sasvim pristojna, nije sve uglancano, ali moze se reci da je cisto, u sobama posebno.

Hrana je prilagodjena nama, nije prezacinjena, ima svega, iako se cini da je jednolicno, ima svakoga dana 80% istih stvari ali svaki dan dodaju nesto novo.

Nigde nismo isli van resorta, osim na Rajsko ostrvo i ronjenje, to je super izlet i mogu deca da idu.

Ima non stop neke animacije i za decu i za odrasle.

Bas je za pravi odmor i ko hoce AI a da ga Turci ne oderu, preporucujem Egipat, posebno ovaj deo pored Hurgade jer su plaze prelepe, velike i izuzetno ciste.

Deda

Ako nijre tajna , moze i pp koliko je za decu koliko za odrasle i daj nam preko koga si isla
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Masha

Agencija je Faros, odlicni su :good:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Masha

Odmorila sam se kao car, pre svega zbog te hrane :rofl:

Dacko

Veki, da li ste bili u Akva maniji i vredi li čemu? I jeste li letovanje uplaćivali preko sajta koji si pomenula, i ako jeste, na koji način?

Kad se uzme u obzir ovaj popust i da bismo usred sezone potrošili manje nego u privatnom smeštaju u Grčkoj, zanimljivo mi izgleda hotel Primasol Ralica Akva klub u Albeni. Jeste daleko od plaže, ali mu je u komšiluku akva-park, sviđa mi se i to što ručak služe na plaži, a ima i relativno povoljne kritike na Bukingu i na sajtu Albena.bg. Drugi koji razmatram je Sendi bič, on se nalazi se na samoj obali pa je malo skuplji iako ima zvezdicu manje, ali očito je da zvezdice dobijaju po nekim hotelskim dodatnim sadržajima jer su sobe i usluga manje-više svuda iste ako je verovati komentarima sa sajta.
Ako se sledeće godine udavim u Crnom moru, biće to zato što sam se polakomila na desetodnevno nerazmišljanje o tome šta će ko jesti i ko će to spremati.  :girl_haha:

Lani

Meni lepo more ništa ne može da zameni, tj. ako mi okruženje nije po meri, džaba sve ostalo.

Mašo super.  :girl_in_love:

veki

Quote from: Dacko on August 25, 2015, 02:23:53 PM
Veki, da li ste bili u Akva maniji i vredi li čemu? I jeste li letovanje uplaćivali preko sajta koji si pomenula, i ako jeste, na koji način?

Kad se uzme u obzir ovaj popust i da bismo usred sezone potrošili manje nego u privatnom smeštaju u Grčkoj, zanimljivo mi izgleda hotel Primasol Ralica Akva klub u Albeni. Jeste daleko od plaže, ali mu je u komšiluku akva-park, sviđa mi se i to što ručak služe na plaži, a ima i relativno povoljne kritike na Bukingu i na sajtu Albena.bg. Drugi koji razmatram je Sendi bič, on se nalazi se na samoj obali pa je malo skuplji iako ima zvezdicu manje, ali očito je da zvezdice dobijaju po nekim hotelskim dodatnim sadržajima jer su sobe i usluga manje-više svuda iste ako je verovati komentarima sa sajta.
Ako se sledeće godine udavim u Crnom moru, biće to zato što sam se polakomila na desetodnevno nerazmišljanje o tome šta će ko jesti i ko će to spremati.  :girl_haha:

Nismo bili u aqua maniji. Uplacivali smo rpeko njih, oni nam poslali fakturu, a ostalo zavrsili u Intesi bez problema.
Sto se tice klope svi hoteli sa 2* imaju isti meni na svedskom stolu, sa 3* je malo bogatiji, sa 5* je vec to na nivou.  Ono sto znamje da je sa 2* sve i dalje previse i prebogato, pa nije neki problem sa klopom, svi hoteli se snabdeveju iz iste kuhinje + imaju svoje kuvare koji spremaju kao dnevne specijalitete. Npr, u Oazisu u kom smo odsedali je utorkom bio rostilj sa morskom ribom.
Ja se jesam odmorila za mnogo manje para nego u Grckoj priznajem, ali ono sto moras znati je da imaju svakodnevno talase, da je i ujutro i uvece prohladno za dzemper, razlika izmedju mora i vazduha nije velika.
MEni se dopalo i bili smo tamo i pre dece i tad smo bili i u aqua parku u Zlatnim Pjascima, renoviran je pre 4 godine, a verovatno jos jednom u medjuvremenu, svakako sa decom nismo ulazili. Jedino smo pare potrosili na delfinarijum i akvarijum (osrednji je, ali su njih dve bile bas odusevljene). Gradski prevoz ide od Varne na pola sata ako ste bez auta, a i ako ste sa njim, manje sekiracije. Cene hotela, pa najskuplji su na plazi, pa im pada cena kako se odmices od nje. Tako npr htl od 4* na plazi je skuplji od htl sa 5* koji je 30m povucen od plaze na setalistu. Sve je puno Nemaca, Rusa i Bugara.

Sto se tice hotela ja bi zbog dece izabrala onaj prvi, zbog sebe drugi :) one se iz bazena ne bi vadile a ja u njega ne bi ni ulazila :lol: