Letovanje 2015.

Started by Margarita, January 30, 2015, 10:53:49 AM

Previous topic - Next topic

Margarita

Quote from: kalimero on August 27, 2015, 09:16:14 PM
al na sitoniji nema sedenja u jednom mestu, plaze da se obilaze obavezno  :baba: :girl_haha:

naravno, to ce nam biti prvi put autom na more :pioneer:

Nanny Ogg

Evo ja se kanim da napišem utiske iz Toronija pa nikako da počnem  :-[

Elem, šta smo tražili - to smo i našli. Mirno mesto bez buke i gužve, smeštaj tik uz plažu, čisto i mirno more (14 dana ni jedan jedini put nije bilo talasa), a sve to po pristojnoj ceni  :)

Toroni nije za ljude koji vole gužvu i akciju, noćni život apsolutno ne postoji (a ni neki dnevni, kad smo već kod toga  :girl_haha: Barovi na plaži, npr, ne puštaju muziku, ili vrlo diskretno).

Ipak, nije nam bilo dosadno, jer se na par minuta vožnje nalaze dve sjajne plaže (Tristinika i Aretes, kog zanima mogu i o njima detaljnije), a na oko pola sata vožnje su Lagomandra, Porto karas, Sarti, Kalamici i ostale sitonijske divote  :girl_in_love:

Samo mesto je penzionersko, tri taverne, nekoliko kafića, tri dragstora, dve brze hrane (ove brojke shvatite najbukvalnije moguće  :girl_haha:), nula prodavnica suvenira, nula pekara i (što je meni najveća mana) nula apoteka i lekara. Za decu postoje dva igrališta, jedno na plaži i jedan mamipara zabavni parkić. I uopšte, mesto je dušu dalo za porodice sa sitnijom decom, jer za njih ima sadržaja, a gradska plaža je peščana, dugaaaačka, a more mirno, toplo i besprekorno čisto.

Cene su, kao i na ostatku Halkidikija, šarene, a u proseku pristojne. Obrok za troje u taverni je od 20-50 evra, zavisi dal se jede riba i pije li se. Mislim, može i više od 50 da se potroši, obviously, samo mi nismo. Frape na plaži 3 evra, ležaljku možeš bukvalno ceo celcati dan da koristiš. Gužve nikad i nigde nema, iako je mesto malo, jer je nekako razvučeno duž plaže pa valjda svi stanu, nem' pojma  :girl_haha:

Što se tiče smeštaja, ovaj naš bih, recimo, mogla da preporučim, nekom ko nije preterano zahtevan. Uprkos mojim strahovanjima, ispalo je prilično pristojno. 40 evra trokrevetni sudio u jeku sezone, 30 metara od plaže. Kad smo došli bilo je perfektno čisto, ali za 14 dana niko nijednom nije ušao u sobu, morala sam sama da čistim. Peškire i posteljinu su nam menjali kad zatražimo, i to tako što nam samo donesu čisto i ostave ispred vrata  :girl_haha: Prvo sam malo bila u fazonu "wtf" pa posle reko' ma dobro je dok nam daju čisto, šta ima veze hoće li zameniti sobarica ili ja  :innocent:

Sve u svemu, meni je Toroni super. Da li bih ponovila? Iskreno, ne verujem, jer volim da promenim i ima toliko mesta koje nisam videla, ali bih ga definitivno preporučila za porodičan odmor, a naročito roditeljima sitne dece.

Eto  :) Ako vas još nešto zanima, pitajte, a slike će biti....nekad  :-[

Ajte zene, ne dram'te

NenaS

Quote from: veki on August 24, 2015, 12:39:02 PM
danas mi je stigao mail od Albena resorta za rezervacije za leto 2016-te :D
za one koji planiraju  :lol:

Dear Friends,

On the August 26, Albena Resort is celebrating its 46-th Birthday!

To honor the festive-day, Albena will surprise you with the start of sales for Summer 2016. Everyone who is interested could purchase their next wonderful holiday with us.

All reservations made until 15.11.2015 will benefit from a 20% discount from the standard rates. Reservations made in the next promotional period starting from 16.11.2015 and ending on 31.01.2015 will get a 15% discount. Reservations made in February 2016 will receive a 10% discount.

Reservations could be made on our website www.albena.bg   or through our call center (dial +359 70012110 on the price of one standard intercity call).

The discount for early bookings only applies for a minimum of 5-nights stay, and 100% pre-payment within a 20-day period is required. The discount does not apply for hotels Flamingo Grand, Kaliakra and Gergana.

This is the earliest start of sales in the history of the resort! For all clients who have taken advantage of this amazing opportunity, we guarantee the best price possible for their holiday.

More information and news about Albena's 2016 holiday season you can turn to our web-site www.albena.bg

Boldovano ne razumem, bi li mi neko preveo? :-[
Aleksandra   14.09. '87.
Jovana         29.12. '90.
Kristina        14.01. '97.

Jasenko        23.10. '95.
Nikola           01.11. '97.

Dacko

Moraš celu sumu da uplatiš u roku od dvadeset dana od datuma rezervacije da bi se ona uvažila i da bi imala taj popust od 20 posto.

aleks

Nanny, meni zvuci super :kiss1: ni ovo gde smo mi isli nije mnogo zivlje, jedino sto ima vise restorancica i sladoleda uvece, a to je mojoj deci bilo sasvim dovoljno :lol:
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

NenaS

Quote from: Dacko on August 27, 2015, 11:34:27 PM
Moraš celu sumu da uplatiš u roku od dvadeset dana od datuma rezervacije da bi se ona uvažila i da bi imala taj popust od 20 posto.

Aha, OK. hvala!
Aleksandra   14.09. '87.

Deda

Nanny , super si opisala , ne verujem da cu u Toroni  :lol: :kiss1:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Margarita

Nanny, da potpisem dedu :girl_haha: nama ipak treba nesto malkice zivlje, bar pekaru da ima :rofl:

kalimero

upravo to...... nama ne bi bio problem da provedemo dve nedelje u Toroniju ali bismo odlepili od Batinog nivoa smorenosti treceg dana  :rofl: nit talasa, nit pekare, nit setalista i andrmolja nit guzve......
Nikiti nam se ne dopada zbog te ulice uz plazu i nekao nije "ususkano" mesto......
Neos je prevelik i brdovit......
Sarti nam je bas po meri....  :girl_in_love:

Bili smo i u Kalamiciju, to je tek selo, al ima neki smek  :love32:

U Vurvuru bih isla, zbog blizine najplaza, ali iskljucivo kad bismo nas nekoliko porodica rentali kucu ..... ovako sami, tesko.....

Ali Sitonija su plaze a ne sama mesta i smestaj.... i taj osecaj da nema nigde preterane guzve......  :girl_in_love:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

senka

Je l ima neki slika? Tih mesta, plaža...
Ja nisam nikad bila na Halkidikiju
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

Lani

NenaS

Quote from: Dacko on August 25, 2015, 02:23:53 PM
Veki, da li ste bili u Akva maniji i vredi li čemu? I jeste li letovanje uplaćivali preko sajta koji si pomenula, i ako jeste, na koji način?

Kad se uzme u obzir ovaj popust i da bismo usred sezone potrošili manje nego u privatnom smeštaju u Grčkoj, zanimljivo mi izgleda hotel Primasol Ralica Akva klub u Albeni. Jeste daleko od plaže, ali mu je u komšiluku akva-park, sviđa mi se i to što ručak služe na plaži, a ima i relativno povoljne kritike na Bukingu i na sajtu Albena.bg. Drugi koji razmatram je Sendi bič, on se nalazi se na samoj obali pa je malo skuplji iako ima zvezdicu manje, ali očito je da zvezdice dobijaju po nekim hotelskim dodatnim sadržajima jer su sobe i usluga manje-više svuda iste ako je verovati komentarima sa sajta.
Ako se sledeće godine udavim u Crnom moru, biće to zato što sam se polakomila na desetodnevno nerazmišljanje o tome šta će ko jesti i ko će to spremati.  :girl_haha:

Dacko, OASIS ima super ponudu, a pise da je 100m od plaze. I Veki kaze da je fin hotel. AI za nas dvoje bio bi 670e. Da imam sad te pare (ko sto nemam) ne bih se razmisljala...  :ok:
Aleksandra   14.09. '87.

kalimero

Quote from: senka on August 28, 2015, 10:20:47 AM
Je l ima neki slika? Tih mesta, plaža...
Ja nisam nikad bila na Halkidikiju

moze, cim se vratim i budem pre nekom kompu koji radi a ne na ovom pomocnom jadnicku :wacko:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

Deda

Dacko, ja cu samo da gledam sta ti biras, sistematicna si, stedljiva a svidjaju mu se tvoji morski izbori, znaci sta kazes, da se ne mucim  :lol:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Dacko

:lol: Meni se čini da je bilo obrnuto, da sam se ja rešila za Siviri zahvaljujući nekom linku s povoljnim agencijskim cenama koji si postavila, tako da si zapravo ti mene spasla mučenja.  :kiss1:
Ali ako nađem da me nešto privlači a da nije skupo, naravno da ću se odmah pohvaliti ovde.