Main Menu

O probavi i drugim demonima

Started by vrana, February 27, 2016, 05:46:47 PM

Previous topic - Next topic

Blue

moja sugestija je takodje da mu se osim keksa takodje maksimalno smanje ostali slatkisi, ili, ako je ikako moguce da uzima neke zdrave slatkise ili ako voli suseno voce, orahe. i naravno ovo sto Praslin kaze - tecnost je isto bitna.
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

gasha

Mi smo imali slican problem,
ja bih isto savetovala puno tecnosti, ja bih keks i mleko izbacila potpuno kad je akutno stanje
ja sam D stavljala u kadu da cuci i igra se vodom, i u tom polozaju je uspevao da se zaboravi i olaksa

Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

gasha

ja sam pravila i kasice od sveze kruske i jabuke u multipraktiku i davala dok gleda nesto na Tv, to ga je proterivalo
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

ksenci

Vrano, neka jede keks ako voli. Imas u Maxiju divne sveze sljive, krupne, iz J.Amerike( 350din,kg). Iseckaj ili izmiksaj sljivu ili dve u secku i pomesaj sa malo mlevene plazme(da malo ublazi taj ukus vocne kiseline). To neka mu bude uzina svaki dan. Moji to jedu od sedmog, osmog meseca i NIKADA (ni jedan dan) nisu imali zatvor. Supice, corbice, voda (mozda neka aromatizovana da lakse pije), vocni jogurtic ako ne voli obican jogurt, kacamak.

gasha

Ja svom detetu ne bih davala sljive iz J Amerike, kad ovde na pijaci ima sjajnih nasih
aromatizovane vode su cista glupost , nepotrebne kalorije i hemija
dete treba normalnu vodu da pije
i to sto tvoji nisu imali tih problema, ne znaci nista, moji dvoje su sve isto jeli i pili, i jedno nema nikakvih tegoba tog tipa a drugo ima

Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

vrana

Da, definitivno cu da izbacim sve kupovne slatkise (bar onos to ja mogu da kontrolisem), a mleko da smanjim na minimum.
Vode se nisam setila, odnosno tecnosti, ali, da, to ste u pravu, to je vazno. A banane generalno voli, a ja mu ih ne dajem, mislila sam da zatvaraju. Sad me raduje ova informacija o podobnosti pegavih banana.
A sad me zanima za ruckove, npr da li da forisram kuvana jela, tipa kupus, grasak, boranija, ili da idem na varijantu meso plus sveza salata? Mislim, nece on biti odusevljen ni jednim ni drugim, ali kad vec moram da ga teram, svejedno je i meni i njemu sta ce od toga da bude
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

vrana

E da, i ja sam mislila da mu uvaljujem u jogurt nesto tipa mekinja, tacnije mislila sam vise na mleveni lan?
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

Glitter

Quote from: vrana on February 27, 2016, 10:35:35 PM
Da, definitivno cu da izbacim sve kupovne slatkise (bar onos to ja mogu da kontrolisem), a mleko da smanjim na minimum.
Vode se nisam setila, odnosno tecnosti, ali, da, to ste u pravu, to je vazno. A banane generalno voli, a ja mu ih ne dajem, mislila sam da zatvaraju. Sad me raduje ova informacija o podobnosti pegavih banana.
A sad me zanima za ruckove, npr da li da forisram kuvana jela, tipa kupus, grasak, boranija, ili da idem na varijantu meso plus sveza salata? Mislim, nece on biti odusevljen ni jednim ni drugim, ali kad vec moram da ga teram, svejedno je i meni i njemu sta ce od toga da bude
mleveni lan u jogurtu je super predlog

a da za rucak ono sto se kaze 'na kasiku'

i Vuja je jos mali, imas ti dosta vremena za tu bitku u kojoj ces mu menjati navike u jelu i prilagodjavati ih potrebama

vrana

Znam, ali sam se u poslednje vreme bas zabrinula. Deset dana je stvarno previse  :(
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

Lani

Quote from: AnaK on February 27, 2016, 08:47:32 PM
Nas vadi to što Janko voli sveže povrće - šargarepu, kupus, kelerabu. To eventualno probaj, serviraš kao voće, iseckano, kao grickalicu.

Quote from: Praslin on February 27, 2016, 08:48:00 PM
Dugoročno forsiraj više vode i organizuj nekako da duže sedi na noši/šolji (hipnoza crtaćima, ili već tako nešto).
:bighug:

Da potpišem drugarice i da  :bighug:.
Mojoj deci koja inače, kao i većina dece, nisu baš ljubitelji povrća, sirova šargarepa sečena na tanke štapiće je omiljena grickalica, verovali ili ne. Isto tako i voće mora uvek da se prezentuje na neki zanimljiv način ( i po mogućstvu način koji zahteva najmanje napora, čitaj žvakanja, od njih), recimo jabuka je poželjno da se renda.
Što se vode tiče, Gasho, bolje i tu aromatizovanu da piju nego nikakvu. Moja deca vole one Akva vivine vodice sa ukusom, pa niti su im propali zubi niti vidim sa su se navukle na njih, povremeno ih traže i piju a ja to ne branim.
A uostalom, ko bi da izbegne hemiju, ima na netu puno recepata za vode sa ukusima. Ja sam pravila prošle godine onu najklasičniju i najpopularniju (sa krastavcem, limunom i mentom), to im je naravno bilo bljak.

MissL

Stiv je bas bas cesto imao problem i sa zatvorom i sa tvrdom stolicom, stagod da jede. Na kraju sam po preporuci kupila sirup.Ja sad nazalost uopste ne mogu da se setim koji je bio, uglavnom pije se terapijski, ne po potrebi.
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

vrana

pio je on Portalak sirup, i sada pije makrogolaksan. Svi ti preparati deluju tako sto smeksavaju stolicu i olaksavaju time izbacivanje. Nisu stetni, u smislu da stvaraju zavisnost ili prave grceve, ali nije ni to trajno resenje.
Vodu obavezno moram da forsiram, sad kad razmislim, mislim da on stvarno ne unosi dovoljno tecnosti, za razliku od brata (koji pak zaista nikada nije ni imao probleme sa zatvorom)
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

Deda

MissL , to je bio neki sirup od sljiva, vise ga nema a bi je majka
Vrana, a suve sljve ? One su super i semenke bundeve da gricka
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Lani

Retko koje tako malo dete hoće suve šljive, to je bar moje iskustvo. Iva je tek nedavno počela da ih jede.
A drugo suvo voće, možda kajsije, jel bi one pomogle?  :think: Pritom su ipak i slađe i ukusnije od suvih šljiva.

vrana

Pa uspem da ga nateram tu i tamo da pojede poneku suvu sljivu, ali to ocigledno nije dovoljno da bi se postigao neki efekat. Sok od sljive, onaj hippov sam mu davala par puta, popije pola case npr, ali nije ni to delovalo
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.