Main Menu

Dubai

Started by emge, October 17, 2017, 09:39:23 PM

Previous topic - Next topic

emge

Evo napokon nadjoh malo vremena da sa vama saberem utiske iz Dubaija :)

Prvo let traje oko 5h, Fly Dubai je low cost tako da svu hranu i piće u avionu plaćate. Kad sletite carinici su obučeni jako tradicionalno u bijele (muški) ili crne (ženske) haljine, pa sve to odmah izgleda malo čudno. Mi kad smo stigli bio je već mrak pa mi je vožnja taksijem kroz grad izgledala kao vožnja kroz neku video igricu.

Elem, Dubai je ko neki lego grad, kad se popnete na Burj Kalif vidite dokle su se "djeca igrala" i odakle kreće pustinja. Dobro je da vidite da pare mogu skoro sve da naprave, pa u Dubaiju ima i klizalište i skijalište :) ima čak i "rijeka" koja prolazi kroz grad :)

Najviše mi se svidjela pustinja i vožnja po dinama, to je kao dobar luna park. Interesantno mi je bilo da vidim i probam tu njihovu hranu, gdje vas vode posle te voznje po dinama. Taj izlet traje sveukupno 6h i košta 30ak eura, a uključeno je i iće i piće i vjerovatnije je najjeftinija stvar u Dubaiju.

Sve u radnjama je skuplje 30% u odnosu na nas, pa ako ne piše SALE nema smisla ulaziti. Imaju sve, nema marke koja tamo nema radnju :)
Jedini dio za šétnju po gradu je Dubai Marina iliti Dubai walk, po ostalim djelovima bijeli ljudi ne šetaju. Dizalica i gradilišta ima svuda. Taksi je prijemčiv, sa kraja na kraj grada je 25eura (na jednom kraju grada je aerodrom, na drugom je ta Dubai marina)

Pošto smo bili u oktobru spoljna temperatura nije bila previsoka, oko 38, večérnja oko 32. Znači ništa što nismo mogli ovdje da probamo :girl_haha: za mene najludja stvar je bila da je voda iz vodovoda jako topla, pa sam morala da skraćujem tuširanje. Pitala sam prijateljicu koja živi tamo kako rešavaju taj problem, rekla mi je da u maju isključe bojler, pa tokom ljeta koriste vodu iz bojlera jer je hladnija :crazy:

Voda u moru je takodje topla, skoro ne osjećaš promjenu kad ulaziš. Kod jedra svi oćé da se kupaju i slikaju (i mi smo morali) pa je tamo baš guzva i prljava voda. Par km odatle je Kite plaza na kojoj ima i ležaljki, voda divna... komplet ležaljki, istina sa peškirima, je 220dirhama iliti oko 50eura (ko je ljetovao u CG ništa strašno :lol: )

Išli smo i do starog dijela Dubaija, vidjeli i Gold suk i Spice suk, to vjerujem da je u svim arapskim zemljama isto. Metro im je jako čist ali postoji kazna za zvakanje zvake u metrou :girl_haha:
Što se garderobe tičeš možeš kako oćeš, ipak su im 82% stanovništva stranci :crazy:

Ne znam da li sam šta preskočila... Hotel nam je bio 200eura za pet dana po osobi, a avio karta oko 300eura po osobi, tako da kao destinacija nije nepriuštivo. Cijene po restoranima su jače, alkohola nema nigdje, sem po hotelima i to ovim sa više zvjezdica, u našem od 4* čini mi se da ga nije bilo :)

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Deda

Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

emge

Naravno postoje i sve brze hrane koje su pristupačnih cijena, znači Mek košta skoro isto kao i ovdje.

Ovaj naš podmladak je morao da ide kod nekog NusrEt-a kog prate na instagramu, pa sam stavila i par tih njihovih slika.

Metro je od 6 do 12 dirhama, zavisi koliko zona oćeš da se voziš - znači za nas petoro je bilo isplativije ići taksijem, a imaju te velike taksije gdje staje 6 ljudi plus vozač. Obično su nam destinacije kroz grad bile 10ak eura.

Deda

Ne mogu slike da otvorim , da li samo ja imam problem ?

AnaK

Ja vidim slike, ali trenutno nemam vremena da se tome sa uživanjem posvetim, pa ću se vratiti čim se steknu uslovi  :girl_in_love:
Janko 23.7.2002.

stacka

Ja ih vidim, predivno emge,bas vam zavidim :girl_in_love:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Lani

Vidim slike i divne su.  :girl_in_love: Delfini  :love32:
Mene taj deo sveta nimalo ne privlači ali uvek volim da slušam tuđa iskustva, baš svemirski izgleda grad.
U suštini nije nepriuštivo otići, ali kad bi stavio na papir koliko novca ti treba dok si tamo, onda i nije baš priuštivo. Ne možeš pet dana živeti na hamburgerima i pomfritu iz Meka.

Elanor

divne su slike :girl_in_love:
i odlično napisano
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Deda

Quote from: Lani on October 18, 2017, 08:38:59 AM
Vidim slike i divne su.  :girl_in_love: Delfini  :love32:
Mene taj deo sveta nimalo ne privlači ali uvek volim da slušam tuđa iskustva, baš svemirski izgleda grad.
U suštini nije nepriuštivo otići, ali kad bi stavio na papir koliko novca ti treba dok si tamo, onda i nije baš priuštivo. Ne možeš pet dana živeti na hamburgerima i pomfritu iz Meka.
Pa to, toskovi su tamo veliki

Deda

prelepe slike, i žičare i  kupanje  i luksuz  :girl_in_love:

Dacko

Quote from: emge on October 17, 2017, 09:39:23 PM
Elem, Dubai je ko neki lego grad, kad se popnete na Burj Kalif vidite dokle su se "djeca igrala" i odakle kreće pustinja.
Kakav opis! :girl_haha: Pregledala slike, super su, svi izgledate odlično. :love32:

Vila

Oduševila si me sa video igricom i lego gradom :girl_haha:

dubai je izgleda najbolji kad se ide kod nekog u goste, ko moja sestra pre nekoliko godina - onda su smeštaj i klopa jednostavniji :girl_haha: a može da se vidi i obiđe svašta.
ja bih volela da ga vidim
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

Glitter

odlican je putopis :good:
sad mi je jasno zasto su sve selakove fotke sa istih mesta  :girl_haha:

glede Dubaija, mislim da mi nije na bucket list, ako bih i birala neku od arapskih zemalja koju bih posetila pre bi to bio Oman...ako bi mi ko poklonio put u Dubai, onda bih isla :lol:

pokusavam od juce da se setim kojim povodom si isla i nisam mogla da se setim  :girl_haha:

Elanor

oman su kornjače, zar ne? one iz opstanka, kad smo bili mali :girl_in_love:
ja želim želim želim na neku plažu gde se legu kornjače. mislim, otići ću sigurno negde jednom,
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Glitter

bas te  :girl_haha:

Stiv je bio u Omanu (poslom ;D) kaze da nikada nije video lepse plaze i lepse more  :girl_in_love: