Main Menu

Mafini

Started by kalimero, April 29, 2009, 11:46:56 PM

Previous topic - Next topic

pra-sence

Meni su oduvek marmelada,dzem i pekmez bili jedno isto ;D

Glitter

#196
pekmez od sljiva je ono iz cega vadim ljuske od voca  :crazy:


inace mafini su ispali super, okacicu fotke kasnije



Pepi

Quote from: interpreter on November 10, 2009, 06:33:55 PM
nemam pleh ovde... :crycry:
hm, maxi ili rodić možda, da prošetam, hm  :turpija:

Ima na Cvetku, na onom kao kiosku sa spoljne strane, gde prodaju plehove, šerpe, itd.

janavi

Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

janavi

Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Plava Baklava

Juce spremala mafine s kivijem i kokosom. U sredinu sam stavljala po licnom nahodjenju kockicu bele cokolade i mnoooogo su bili fini  :balavi:.

Sliku nemam, brzo su se pojeli  :girl_haha:


moj vrtiguz

...................................................
ima nas i ovde:  http://plavabaklava.wordpress.com/

moje petljancije: http://bojeduse.wordpress.com/

zona sumraka: http://razmisljarnik.wordpress.com/

janavi

Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

AnaK

Fenomenalne su fotke  :good:
Janko 23.7.2002.

janavi

Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Pepi

Jano, super izgledaju, bolje nego Bakerellini  :balavi:

Glitter


janavi

ne sećam se gde je bilo reči
ali videla sam u DM papirnate čašice za muffine
200 komada, oko 180 din
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

AnaK

Nešto ne uspevam da proverim da li sam ostavila i ovde recept za mafine od bundeve po svom ukusu. Upravo ih pravim, pa se setih:

1 šolja* rendane bundeve (sa vodom koju je odmrzavanjem ispustila)
1 šolja brašna
1 kesica PzP
1 mala čaša** šećera
1/4 malog maslaca (cca 30 g)
1 ravna kašičica cimeta
malčice đumbira
2 jaja
1/2 čaše vode

*Šolja je prava američka cup zapremine 2.5 dl
** Čaša je zapremine 1.5 dl

Dobila sam tačno 12 komada, možda bi bilo bolje da sam napravila 10, bili bi baš prave veličine.



Janko 23.7.2002.

aleks

Muffini sa vocnim jogurtom i dzemom, link na prethodnim stranama, su  :balavi:
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

prevodilica

Quote from: aleksandra-l on February 13, 2010, 03:14:14 PM
Muffini sa vocnim jogurtom i dzemom, link na prethodnim stranama, su  :balavi:

meni se ovaj recept za sada najviše dopada
da, kupila sam ne pleh, nego plehove  :turpija: mojim ukućanima je mera 2, pa dok se jedan peče, pripremim sledeći  :-[
inače, primenila sam ovaj recept i u originalu, sa sirom, bez sira, i u varijanti sa čokoladom
sad mi još pada na pamet, za moju dušu pošto dete ne volE višnje, da probam tako nešto... :think: