Main Menu

Promena propisa i procedura

Started by Masha, May 17, 2009, 06:24:36 AM

Previous topic - Next topic

disco2000

A zasto ponovo mora da se vadi krv i odredi krvna grupa ako se neka uda?
Ponese izvod i MK vencanih, vidi se promena prezimena i daju joj novi papir o krvnoj grupi...

Xe

Quote from: Marty Maraskino on May 17, 2009, 04:49:22 PM
A zasto ponovo mora da se vadi krv i odredi krvna grupa ako se neka uda?
Ponese izvod i MK vencanih, vidi se promena prezimena i daju joj novi papir o krvnoj grupi...
U mom izvodu i dalje pise devojacko prezime, bez one napomene dole, iako sam se udala pre sedam godina.
MM je odmah upisano, zato sto se ovde i rodio i vencao.
Daleko je Raska od Novog Sada  :wall:
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

disco2000

Znaci, ti bi morala ponovo da vadis krv i da doneses lk na uvid... a kako da dobijes novu lk sa novim prezimenom ako ti u MKV nije upisana promena?! :lol:

irma

#18
Quote from: Marty Maraskino on May 17, 2009, 09:30:59 PM
Znaci, ti bi morala ponovo da vadis krv i da doneses lk na uvid... a kako da dobijes novu lk sa novim prezimenom ako ti u MKV nije upisana promena?! :lol:
u izvodu iz MKV mora da pise novo prezime... pretpostavljam da u izvodu iz MKR nisu uneli u one napomene  ;) nisu ni meni i niko mi nije pravio problem kad sam vadila lk :)



Ljubav koju dajemo je jedina ljubav koja ostaje u nama.

Xe

Mislila sam na izvod iz MKR, za vencani list se podrazumeva, koji sam jarac onda isla kod maticara :lol:
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

irma

#20
dok sam se ja editovala, ulete Xe  :-[
dakle, evo ovde nesto lepo:


Београд, 18. март 2009. године – Министарство за државну управу и локалну самоуправу Владе Републике Србије саопштило је да је Народна скупштина Републике Србије данас усвојила Закон о матичним књигама, који је припремило ово министарство.


У саопштењу се наводи да је доношење овог закона први крупан корак у реформи државне управе.

Закон представља основ за стварање националног матичног регистра који ће омогућити да државни органи комуницирају с регистрима путем рачунара, чиме ће грађани бити ослобођени прикупљања документа и лишени сувишне папирологије.

Национални матични регистар неопходан је за успостављање система регистара и зато најважнији.

Закон предвиђа и неколико новина које ће, у односу на претходна решења, омогућити значајне олакшице за грађане.

Најзначајније новине су издавање извода из матичних књига без ограниченог рока трајања и омогућавање подизања извода из матичних књига без обзира на место вођења матичне књиге.

Полазећи од принципа професионализације управе, пропис по први пут уређује услове за обављање послова матичара, односно заменика матичара, додаје се у саопштењу.

http://www.srbija.gov.rs/vesti/vest.php?id=105680


Ljubav koju dajemo je jedina ljubav koja ostaje u nama.

Xe

Tako smo se radovali i proslog milenijuma, kad su uveli JMBG :lol:
MM ima posebno da se obraduje, posto on uvek podize te izvode celoj familiji, rodjacima, prijateljima i komsijama :mrgreen:
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

irma



Ljubav koju dajemo je jedina ljubav koja ostaje u nama.

disco2000

Quote from: Xe on May 17, 2009, 09:37:39 PM
Mislila sam na izvod iz MKR, za vencani list se podrazumeva, koji sam jarac onda isla kod maticara :lol:
I to sto kazes :lol: Sta cu, ne znam  :-[

kalimero

:rofl:

jest da nema mnogo veze sa državnom i lokalnom upravom, ali mene i procedure u bankama izludjuju..... odem u banku da otvorim račun.... popunim kilometarski formular a onda ga "službenica" PREKUCAVA predamnom :wall: i kad je posle pola sata završila, e, onda ide procedura za vizu elektron - pa opet formular, pa opet prekucavanje.... :wall:

u moj mozak ne može da udje info da smo kao "kompjuterizovani", ali zato nam za svaki andrmoljak treba po minimum tabak raznih papira i papirića :wall:

vrhunac su mi "izvodi iz matične knjige umrlih, NE STARIJI OD 6 MESECI" :wall:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.