Main Menu

Uvodjenje nemlijecne ishrane

Started by Despina, May 14, 2009, 10:31:59 PM

Previous topic - Next topic

Masha

Ne zna se od kog trenutka se racuna odlaganje, mozda se misli na produzeno dojenje posle prve godine, ili uvodjenje mleka od 2. god.

Glitter


AnaK

Pa piše u članku:

QuoteTests showed that delaying the introduction of cow's milk products beyond 9 months significantly increased the risk of eczema, a chronic skin condition characterized by dry patches of very itchy skin.
Janko 23.7.2002.

hypolina

Quote from: Elanor on May 15, 2009, 04:45:29 PM

Delaying the introduction of cow's milk may increase, rather than decrease, the risk that a child will develop allergies in the first 2 years of life, researchers from the Netherlands report.


Meni ovo deluje kao ono dansko istrazivanje da je dojenje posle 4. meseca stetno.


hypolina

Quote from: Glitter on May 15, 2009, 10:36:22 PM
hypo stvarno odlicna tabela :good:

Da je sledece godine u ovo vreme primenis.  :innocent:


Masha

Quote from: hypolina on May 15, 2009, 10:32:19 PM
Znas ti dobro jos jednu streberku koja je toliko pazljivo izanalizirala moju tabelu da mi je i greske u kucanju nasla. Javice se ona... :mrgreen:

Cekaj zar nije Vanjina omiljena kombinacija socivo i jabuka.  :rofl:  :kiss1:

Da, industrijske pahuljice mogu sa vodom i vocem. Tako joj ih ja sada dajem (7 corn)
:rofl: Imamo i novu zumbana (zumance+banana)

Glitter

Quote from: hypolina on May 15, 2009, 10:38:12 PM
Da je sledece godine u ovo vreme primenis.  :innocent:
:bighug:




nama je drka za malca rekla negde oko prvog rodjendana da u prvoj godini i ne pokusavamo sa kravljim mlekom, da ako ikako finansijski mozemo da izdrzimo adaptivano i u drugoj, ali da ne produzavamo mnogo jer i neuvodjenje kravljeg mleka moze da prozrokuje neke nezeljene efekte kasnije.

Masha

Bas me mrzi da citam tekst :-[ Da li kazu koje kravlje, obicno ili adaptirano?

AnaK

E pa stvarno  :-\

Hypo, morala sam i ja da vidim tabelu :) Svaka čast za sistematičnost  :clapping:
Janko 23.7.2002.

Elanor

#39
Quote from: Masha on May 15, 2009, 11:22:36 PM
Bas me mrzi da citam tekst :-[ Da li kazu koje kravlje, obicno ili adaptirano?
misle na obicno kravlje mleko, a pominju i drugu hranu.
u principu, ne daju zakljucak. dojenje je i dalje najpozeljnije (i ostace, sigurno), ne postoji jos dovoljno informacija da bi se promenile trenutne preporuke, ali postoji poprilicna verovatnoca da ipak nije sve onako kako verujemo. ko zna kako ce preporuke izgledati za desetak godina.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

vrana

cini mi se da sam prozvana ovde...hypolina pobrala lovorike za sistematicnost...vidim da cu morati da isucem svoju tabelu pod nazivom dinamicki plan sna i ishrane za sedmi mesec  :lol:

Sto se tice uvodjenja nemlecne hrane, ja sam pocela polako da mu uvodim sa nepunih 5 meseci ali je to islo dosta polako (minimu 5 dana sam mu uvodila jednu namirnicu)
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

disco2000

hypo, svaka cast, kakvi detalji :)

janavi

Quote from: Masha on May 15, 2009, 10:39:16 PM
:rofl: Imamo i novu zumbana (zumance+banana)
ti garant imaš moje dete
pečeno meso sa breskvom je najomiljenija od svih omiljenih  kombinacija hihi
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

hypolina

Quote from: janavi on May 16, 2009, 08:01:29 AM
ti garant imaš moje dete
pečeno meso sa breskvom je najomiljenija od svih omiljenih  kombinacija hihi

Da prijavim junetinu i bananu.  :wall:


Masha

Quote from: janavi on May 16, 2009, 08:01:29 AM
ti garant imaš moje dete
pečeno meso sa breskvom je najomiljenija od svih omiljenih  kombinacija hihi
Odlicna ideja, cekamo breskve :)