Knjige koje citaju vasa deca (preporuke, kritike, ideje isl..)

Started by NikkiL, May 31, 2012, 11:46:50 PM

Previous topic - Next topic

Beatrix Kiddo

Balša trenutno čita Hari Potera. A izgleda voli fantastiku - prethodna koju je čitao  (koju je sam izabrao u knjižari, onda kad smo bili u bg) je bila Antologija noćnih mora - na ovom našem "sajmu knjiga" nismo mogli naći drugu knjigu iz te edicije  :hm:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.



A često počinje da čita još jednu knjigu uz onu koju je počeo (sad je uz Hari Potera počeo još i ovu http://www.laguna.rs/n481_knjiga_vidi_majmuna_laguna.html ) - obično mu kažem da mora završiti započeto, pa onda početi nešto drugo...

Varja još nema omiljenih - njen cilj je uglavnom da prestigne Balšu  :girl_haha: pa je htjela da čita ono što i on čita, ali joj ne dozvoljavam ja (jer želim da čita iz pogrešnih pobuda  :D )
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

vrana

meni treba preporuka za neku decacku avanturisticku knjigu, slikovnice je vec malo prerastao, ima strpljenja da slusa duze vreme, tako da bi mozda i mogao da prati neki roman, ali ne neki ozbiljan...meni padose na pamet letjelica profesora bistrouma i jan bibijan...mada sam mozda pozurila, jer ja jedva cekam da citam opet decje knjige?   ;)

anyway, sta mislite?
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

anelore

Ja sam Savi tek onedavno pocela da citam romane, i uglavnom je veoma pazljiv slusalac, ali desi se da ponesto ne razume - ko, sta, kada, kome.
Do sada smo procitali Carobnjaka iz Oza, skoro pola Beskrajne price, pa je onda trazio Harija Potera i sad njega citamo.
Ja bih ti posavetovala da prvo probas sa nekim kracim knjigama sa ilustracijama, ima ih bas zanimljivih - Lagunina izdanja. Posto Sava voli grcke mitove, mi smo mu kupovali one o Odiseju, Heraklu, ali i Aleksandru Makedonskom...Ima i neka edicija Kucica na drvetu, to mi deluje zanimljivo, i to planiram Savi da uzmem. Redovno mu i dalje citam one Diznijeve knjige, sto su izlazile svake nedelje, to mi se cini kao dobra mera i za Vasu - nije slikovnica, ali ilustracije su divne, i citanje traje dobrih 15 minuta, ako se uzivis u uloge, moze da traje i duze.

AnaK

Ja svima preporučujem knjigu "Aristotel" izdanje Belog puta - priča o belom veštičjem mačku i njegovih 9 života.  :girl_in_love:
Janko 23.7.2002.

monochrome

Quote from: vrana on June 18, 2012, 10:36:47 AM
meni treba preporuka za neku decacku avanturisticku knjigu, slikovnice je vec malo prerastao, ima strpljenja da slusa duze vreme, tako da bi mozda i mogao da prati neki roman, ali ne neki ozbiljan...meni padose na pamet letjelica profesora bistrouma i jan bibijan...mada sam mozda pozurila, jer ja jedva cekam da citam opet decje knjige?   ;)

anyway, sta mislite?

http://www.gruffalo.com/   :clap: :kiss1: (apsolutni hit)

vrana

Jao te diznijeve su mi na nos izasle  :girl_haha: Ne mogu vise da ih citam, posebno macke iz visokog drustva :crazy:
Pogledacu bas te Lagunine, odisej bi mu sto posto bio zanimljiv, bas cu da svratim danas do knjizare.

Beskrajnu pricu Sava moze da prati?  :o
Svaka mu cast, ja mislim da sam ja to citala tek u sestom osnovne. I to sam nekoliko puta pocinjala pre nego sto sam je celu procitala.
A Hari Potera jedva cekam  :clap:
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

anelore

Pa dobro, nisi rekla da si citala Diznijeve, pisala si o slikovnicama, a meni one ipak nisu klasicne slikovnice. Tebi Macke iz visokog drustva, meni u Potrazi za Nemom, i u poslednje vreme, iz nekog razloga, Snezana  :crazy:
Sava je prilicno dobro pratio Beskrajnu pricu, s tim sto sam mu ja objasnjavala usput sta se dogadja u kojoj ravni, i jos ponesto. On je pratio vise onaj avanturisticki deo, ovo malo ozbiljnije teze prati. Stali smo kod dela kada Atrej nailazi na vukodlaka i ovaj mu objasnjava kako da predje u svet ljudi, pa Nista, pa lazi..To mu je bilo malo tesko da razume, i onda smo presli na Harija Potera. A Carobnjaka iz Oza je pratio bez problema. I znas sta mi jos trazi da mu citam? Hajdi  :girl_haha: Ja sam mu to jednom pricala, kad je puno pio kozje mleko, ja se setila te price, i pricala mu uz neku veceru, i toliko mu se dopala, da nam je Hajdi sledeca na spisku  :girl_haha:

vrana

jao hajdi  :girl_in_love:

anak, tog aristotela nismo citali. meni je beli put savrsen, obozavam njihove knjige, mada cini mi se, vise ja otkidam na njih nego vasa  :girl_haha:

mono nema ti taj grufalo ovde  :)
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

monochrome

kako BRE grufala nema :o
pa to je hit nad hitovima...nego, vidim ja...kad pisah na decijim provala o grufalo (buffalo soldier) vojniku, da niko ne reaguje :rofl: :rofl: :rofl:

linga

I mi smo jedno vreme čitali Diznja non stop, dok nisam sakrila  :-[ jer nemamo još police za gomile njihovih knjiga, pa ih rotiram. Jana je trewnutno u fazi Džeronimo Stiltona i enciklopedija raznih i već ih sama čita bez problema  :girl_in_love:

I malo da se pohvalim, dogovorila sam se sa bibliotekom Čika Jova Zmaj, da bibliotekarke pišu preporuke za klince različiog uzrasta, naročito za malo starije knjige kojih ima u bibliotekama a mi ih se ne sećamo a klinci ih još nisu otkrili  :girl_in_love:
Evo prve:
http://www.vodiczadecu.com/decija-biblioteka-cika-jova-zmaj-preporucuje-brezuljak-votersip/

Elanor

dvp, secate li se onih knjiga 'izaberi svoj kraj'? ima li tako nesto sada ili je bilo moderno samo krajem osamdesetih?
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

vrana

linga, ja jutros procitala preporuku  :girl_in_love:

elanor, ja nisam vidjala nove takve, ali trebalo bi da ima onih iz naseg vremena, mislim da su sasvim adekvatne. obozavala sam ih. narocito neku o nekoj deci sto sti odletela u nekom balonu.
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

AnaK

Quote from: Elanor on June 18, 2012, 11:14:51 AM
dvp, secate li se onih knjiga 'izaberi svoj kraj'? ima li tako nesto sada ili je bilo moderno samo krajem osamdesetih?

Mislim da nema. Ja sva srećna kupila pre par godina par 'ondašnjih', Janko nešto nije bio oduševljen. Možda bi sad shvatio poentu?  :think:
Janko 23.7.2002.

cici

Mi jos n ismo stigli do HP.Procitala je celu Narniju.Sad cita Dolazak tame Suzan Kuper.Uglavnom je to zanima, citala je u nedostatku drugih neke Vande i slicno ali je rekla da je dosadno.

Andrija nije kandidat za temu :crycry:


AnaK

Sad pokušavam da se setim, mislim da smo u tom uzrastu čitali i seriju (laguninu) o Zmajčetu. Vrlo brzo i o Tašiju (Beli put).
Janko 23.7.2002.