Komplikujete li ili pojednostavljujete?

Started by Unabebili, September 18, 2014, 03:18:12 PM

Previous topic - Next topic

Unabebili

Nesto sam se presabirala ovih dana, pa sam shvatila da sam puno stvari u zivotu komplikovala,
a nije bilo potrebe za tim.

Jedva sam se naucila  da stvari pojednostavljujem i da ih ne raclanjujem na bozone, sa najgorim mogucim scenarijima u pripremi.

Kako prilazite stvarima, da li se ucite da ih pojednostavljujete ili morate da isecirate do neprepoznatiljivosti  :rofl:

Cini mi se da se dosta stvari/pojava/odluka moze  sagledati/ doneti bez dubljenja,
jer na kraju krajeva, malo je toga sto se moze drzati pod kontrolom.

i koliko uspevate unapred da predvidite sled dogadjaja?
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

kalimero

vraticu se na ovu temu za koji mesec, kad budem razumela sta sam procitala.....  :girl_haha: :kiss1: :kiss1:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

Glitter

Komplikovala sam, analizirala do besvesti
Sad pojednostavljujem vodim se intuicijom i instinktima i radi
U medjuvremenu izmedju ove dve faze sam shvatila da ziveti svoj zivot samo u glavi sa beskonacnim dijalozima i scenarijima nije bas lep, ni meni ni drugima
Priznajem da se nerviram samo oko stvari gde mi neko ugrozava mikrokosmos

Unabebili

 :cigla: :rofl:

Ti sad komplikujes, a od decebra ces da pojednostavljujes  :lol: :kiss1:
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

monochrome

Quote from: Glitter on September 18, 2014, 03:21:54 PM
Komplikovala sam, analizirala do besvesti
Sad pojednostavljujem vodim se intuicijom i instinktima i radi
U medjuvremenu izmedju ove dve faze sam shvatila da ziveti svoj zivot samo u glavi sa beskonacnim dijalozima i scenarijima nije bas lep, ni meni ni drugima
Priznajem da se nerviram samo oko stvari gde mi neko ugrozava mikrokosmos

ovako :innocent:

veki

ja sam jednostavna, odluke donosim na osecaj vrlo brzo, ne razmisljam previse, uverila sam se kao mladja da to merkanje nista ne znaci, i da je sve u zivotu pitanje ciste srece, pravog trenutka u glavi onoga ko resava.


Elanor

ne komplikujem, uglavnom. uglavnom jasno sagledavam pobude za postupke ljudi oko mene, ali nisam dobra u predvidjanju.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

martina

nemam pojma. meni je profesionalna deformacija da analiziram i dodjem do sustine, ali mozda mi je nekad proces vise interesantan vise od rezultata, pa malo previse analiziram
isto tako ljudi nekad ne vole da se prebrzo dodje do rjesenja, kad se mucis ispada da si vise radio

ko bi znao tacno gdje ja tu dodjem, mislim da imam periode.

nekad, opet, naprosto ne vidis jednostavno rjesenje, bas jucer mi se to desilo, sedmicama pokusavam da uradim nesto i cijelo vrijeme kontam da nesto tu fali kako radim, i jucer mi tip rece tri rijeci, i meni puklo pred ocima

u sustini, mislim da nas vecina komplikuje najvise jer je tako lakse

tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

monochrome

ja sam shvatila, da treba da verujem svom instinktu...slepo :rofl:

vojka

Kako bih ti rekla  :turpija: ja na tu temu imam sizofrena cepanja  :rofl:
Recimo odluku o kupovini stana Sam donela instiktivno I na prvi pogled, bez komplikovanih razmatranja scenarija I sl
A recimo odluku o odabiru cokine skole Sam rasclanila do sitnih crevaca, razmatrala razne mohucnosti , konsultovala se sa silnim ljudima, I sl...... I recimo I sad kad naletim na nekog, koga una znas,  ko krene o njenoj skoli, I kako ne valja nista I da treba da je ulisem u drugu, samo me nervira  :lol:
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

Lani

Meni je u prirodi da komplikujem, analiziram sve do besvesti, predviđam sve moguće i nemoguće scenarije ali srećom često nemam vremena za tako nešto pa sam primorana da naprečac donosim odluke i oslanjam se na instinkt. I definitivno je jednostavnije tako.

Finalina

ne komplikujem stvari, naprotiv....ne znam kako vama zvuci ovaj odgovor  :girl_haha: , ali ja ne bih mesala opsirno tek ponekad komplikovano  izrazavanje :D i jednostavno postupanje ili odlucivanje, ako se razumemo.... elem, hocu reci da ne komplikujem jer uglavnom mogu da se oslonim na to da znam sta znam, a da ono sto ne znam doznam pa onda sve bude svakako jasnije i nema komplikacija....
nego, ako mislimo na dozivljaj sopstvenog misljenja i shvatanja problema ili situacije tu ponekad briljiram u kompikovanju, ali to spada u ovo dole, sto martina pise. da je proces ponekad drazi od rezultata :lol: i da ja po prirodi nisam bas lagana pa mi ni proces razmisljanja nije takav za razliku od realizacije tj resenja gde su moje putanje i rastojanja veoma kratki
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


ukratko : ja volim da razlozim stvari tako da mogu jednostavno da se sastave kada se dobro proanaliziraju i mislim da nisam komplikovana
takodje vazno mi je u tom samopcenjivanju da uzmem u obzir i sa kim dolazim u kontakt svojom jednostavnoscu ili komplikovanoscu jer to mu negde dodje slicno onome " lepota je u ocima posmatraca" gde se najpre osvrcem na to medjusobno (ne)azumevanje ... jer ja ponekad, a to i nije tako retko, nailazim na ljude koji ne razumeju sta cuju (kod mene, kod drugih, svejedno) i time znacajno komplikuju stvari jer bas kao sto martina kaze tako im je lakse

Quote from: martina on September 18, 2014, 04:40:23 PM
nemam pojma. meni je profesionalna deformacija da analiziram i dodjem do sustine, ali mozda mi je nekad proces vise interesantan vise od rezultata, pa malo previse analiziram
isto tako ljudi nekad ne vole da se prebrzo dodje do rjesenja, kad se mucis ispada da si vise radio

ko bi znao tacno gdje ja tu dodjem, mislim da imam periode.

nekad, opet, naprosto ne vidis jednostavno rjesenje, bas jucer mi se to desilo, sedmicama pokusavam da uradim nesto i cijelo vrijeme kontam da nesto tu fali kako radim, i jucer mi tip rece tri rijeci, i meni puklo pred ocima

u sustini, mislim da nas vecina komplikuje najvise jer je tako lakse


ovako nekako u prvom boldiranom, a podvuceno potpisujem da je poenta odgovora

Glitter

Jasno je da duzina odgovora direktno odgovara na temu :lol:

Finalina


disco2000

Komplikujem, sebi samoj :think: Drugima, onako, kako kome :lol: