Ovako, mm i njegova sestra su rođeni u Bihaću. Njihovi roditelji su tu radili par godina i odselili se i pogubili sve kontakte tamo. U pokušaju da dobijemo krštenice, zbog novih dokumenata, došli smo do toga da su nam iz Opštine Bihać poslali njihov račun i uputstva kako da uplatimo novac, a oni će nam izaći u susret u poslati dok. na adresu.
Međutim, u našim bankama (kako su nam objasnili) ne postoji mogućnost da se uplati u KM.
Imam nekoliko rešenja:
1. ako neko od vas poznaje nekoga u Bihaću, mogao bi da uradi to za nas u opštini, a mi bi mu poslali novac preko WU
2. neko iz Bosne, ko može da plaća u KM bi mogao da uplati na žiro račun Opštine Bihać, pa da nam pošalje uplatnicu faxom, a mi njemu pare, opet po WU.
3. nešto treće, što mi trenutno ne pada na pamet
I, negde sam pročitala da može nekako da se prebaci krštenica da se vadi u Srbiji. Koji je postupak za to ili sam nešto pogrešno razumela??
Hvala unapred za sve info.
Ja sam sad prebacila i izvod iz MKR iz Podgorice u Beograd.
Ja sam državljanstvo dobila 2006, par mjeseci posle odvajanja CG. Žena u Opštini mi je rekla da svi koji su par mjeseci posle mene dobili državljanstvo su automatski unešeni i u MKR, a da ja pošto nisam, samo donesem MKR iz Podgorice i ona će to da uradi. Trajalo je sekund, imam osjećaj da je samo čekirala neki checkbox :)
Svi koji su rodjeni van Srbije to mogu da urade lako i jednostavno (samo da se prvo dokopaju izvoda, ofkors :) )
Oni koji su u Srbiji to ne mogu da urade :wall:
Ja sad radim po fazama: prvo sam trazila drzavljanstvo, sad cu izvod iz MKR
Quote from: Xe on January 04, 2010, 09:36:33 AM
Svi koji su rodjeni van Srbije to mogu da urade lako i jednostavno (samo da se prvo dokopaju izvoda, ofkors :) )Oni koji su u Srbiji to ne mogu da urade :wall:
Ja sad radim po fazama: prvo sam trazila drzavljanstvo, sad cu izvod iz MKR
Ovo boldovano je nama noćna mora.
Meni šalju oba izvoda iz NS-stiže uvek za par dana, deci iz Savskog venca, kurir nam donese na "noge", ali mm je posebna priča :crazy:
Hm, ja nemam nikog u Bosni. Probaj da kontaktiras Jackie ili Gizmo, mozda one mogu da ti pomognu.
Nemam nikog u Bihacu, ali ako ne nadjes nikog, mogla bih da probam da ti nadjem nekog da uplati to odande (iz nekog drugog grada mozda).
Kad konacno dobijes taj papir, onda se lako sve prebaci da se ubuduce vadi u BG-u ili nekom drugom gradu, u kom sada zivis. I posle je sve lakse, naravno.
Quote from: maripoza on January 04, 2010, 11:24:16 AM
Nemam nikog u Bihacu, ali ako ne nadjes nikog, mogla bih da probam da ti nadjem nekog da uplati to odande (iz nekog drugog grada mozda).
Kad konacno dobijes taj papir, onda se lako sve prebaci da se ubuduce vadi u BG-u ili nekom drugom gradu, u kom sada zivis. I posle je sve lakse, naravno.
Hvala :bighug:, imaću te u vidu, ako ne nađem neko jednostavnije rešenje.
Imam žiro račun opštine, samo mi treba neko ko može da plaća u KM.
Ako ne nadjes, javi se, smislicemo nesto.
Quote from: emge on January 04, 2010, 09:30:53 AM
Ja sam sad prebacila i izvod iz MKR iz Podgorice u Beograd.
Ja sam državljanstvo dobila 2006, par mjeseci posle odvajanja CG. Žena u Opštini mi je rekla da svi koji su par mjeseci posle mene dobili državljanstvo su automatski unešeni i u MKR, a da ja pošto nisam, samo donesem MKR iz Podgorice i ona će to da uradi. Trajalo je sekund, imam osjećaj da je samo čekirala neki checkbox :)
Ako sam dobro razumela, ovo se radi kod matičara, ili ne?
Ja znam da se u NS radi kod maticara, pa pretpostavljam da je tako i u BG, ali ne smem da tvrdim.
emge, i mene zanima ovo za izvod i drzavljanstvo za rodjene van srbije, zbog pavla
do sad su nam uvek slali iz PG, ali je def. krajnje vreme da to prebacimo ovde
treba mi samo izvod iz MKR, ako sam dobro razumela, prijavim ga - gde? I posle mogu normalno da vadim izvod iz mkr i drzavljanstvo ovde?
Radi se kod matičara.
Margarite, da li Pavle ima državljanstvo SR? Ako nema, morate prvo za to da podnesete u MUP-u.
Ako ima, procedura da se prebaci izvod je kod matičara.
Meni je matičarka rekla da kad neko sada dobije državljanstvo, automatski ga upisuju i u knjigu rodjenih.
Quote from: emge on January 04, 2010, 04:05:07 PM
Radi se kod matičara.
Margarite, da li Pavle ima državljanstvo SR? Ako nema, morate prvo za to da podnesete u MUP-u.
Ako ima, procedura da se prebaci izvod je kod matičara.
Meni je matičarka rekla da kad neko sada dobije državljanstvo, automatski ga upisuju i u knjigu rodjenih.
nema drzavljanstvo, znaci prvo tu proceduru moramo da odradimo
hvala
ne znam nikoga u bihacu
ali mogu da uplatim na km racun iz brckog
posalji instrukcije na pp
ja imam problem sa drzavljanstvom i rodnim listom i znam za muke ;)
jackie, puno ti hvala sto si se javila
:bighug:
imas pp
Moram i ovako javno da se zahvalim jackie na pomoći :bighug:.
Sad nastavljam da smaram zaposlene u Opštini Bihać, da što pre pošalju izvode.
Jackie :girl_in_love:
divno :clap:
:clap:
Super sto je reseno. Jackie :flower:
Quote from: Saska on January 05, 2010, 02:04:31 PM
Moram i ovako javno da se zahvalim jackie na pomoći :bighug:.
Sad nastavljam da smaram zaposlene u Opštini Bihać, da što pre pošalju izvode.
pih, ja tek sad vidim
nista, nista
kao sto rekoh, drago mi je sto sam bila u prilici da ucinim
;)
stiglo :clap: :clap: :clap:
malopre je mm doneo iz poste, stiglo i za njega i za njegovu sestru
e, super
super :clap: :clap:
:clap: :clap:
Predali juce za pasose i nove lk :clap: nas cetvoro + zaovinih petoro :clap: :clap: :clap:
Sad jos samo ovih dvoje (mm i sestra mu) da prebace izvode u Bg i zavrsili smo kompletno.
:clap: :clap: bravo
i mi smo konacno predali za drzavljanstvo matice nam
Quote from: Saska on February 06, 2010, 11:25:38 AM
Predali juce za pasose i nove lk :clap: nas cetvoro + zaovinih petoro :clap: :clap: :clap:
Sad jos samo ovih dvoje (mm i sestra mu) da prebace izvode u Bg i zavrsili smo kompletno.
sad se prisetih pisuci na drugoj temi : zahvaljujuci ovoj temi i nasoj dragoj jackie, mm se konacno prijavio u Bg i ubuduce vadi izvod iz MKR ovde :clap: