Moja Mansarda

SOBICE => Svaštarenje => Topic started by: Saska on January 04, 2010, 09:25:57 AM

Title: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Saska on January 04, 2010, 09:25:57 AM
Ovako, mm i njegova sestra su rođeni u Bihaću. Njihovi roditelji su tu radili par godina i odselili se  i pogubili sve kontakte tamo. U pokušaju da dobijemo krštenice, zbog novih dokumenata, došli smo do toga da su nam iz Opštine Bihać poslali njihov račun i uputstva kako da uplatimo novac, a oni će nam izaći u susret u poslati dok. na adresu.
Međutim, u našim bankama (kako su nam objasnili) ne postoji mogućnost da se uplati u KM.

Imam nekoliko rešenja:
1. ako neko od vas poznaje nekoga u Bihaću, mogao bi da uradi to za nas u opštini, a mi bi mu poslali novac preko WU
2. neko iz Bosne, ko može da plaća u KM bi mogao da uplati na žiro račun Opštine Bihać, pa da nam  pošalje uplatnicu faxom, a mi njemu pare, opet po WU.
3. nešto treće, što mi trenutno ne pada na pamet

I, negde sam pročitala da može nekako da se prebaci krštenica da se vadi u Srbiji. Koji je postupak za to ili sam nešto pogrešno razumela??

Hvala unapred za sve info.
Title: Re: Treba mo pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: emge on January 04, 2010, 09:30:53 AM
Ja sam sad prebacila i izvod iz MKR iz Podgorice u Beograd.
Ja sam državljanstvo dobila 2006, par mjeseci posle odvajanja CG. Žena u Opštini mi je rekla da svi koji su par mjeseci posle mene dobili državljanstvo su automatski unešeni i u MKR, a da ja pošto nisam, samo donesem MKR iz Podgorice i ona će to da uradi. Trajalo je sekund, imam osjećaj da je samo čekirala neki checkbox :)
Title: Re: Treba mo pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Xe on January 04, 2010, 09:36:33 AM
Svi koji su rodjeni van Srbije to mogu da urade lako i jednostavno (samo da se prvo dokopaju izvoda, ofkors :) )
Oni koji su u Srbiji to ne mogu da urade  :wall:
Ja sad radim po fazama: prvo sam trazila drzavljanstvo, sad cu izvod iz MKR
Title: Re: Treba mo pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Saska on January 04, 2010, 09:39:57 AM
Quote from: Xe on January 04, 2010, 09:36:33 AM
Svi koji su rodjeni van Srbije to mogu da urade lako i jednostavno (samo da se prvo dokopaju izvoda, ofkors :) )Oni koji su u Srbiji to ne mogu da urade  :wall:
Ja sad radim po fazama: prvo sam trazila drzavljanstvo, sad cu izvod iz MKR

Ovo boldovano je nama noćna mora.
Meni šalju oba izvoda iz NS-stiže uvek za par dana, deci iz Savskog venca, kurir nam donese na "noge", ali mm je posebna priča :crazy:
Title: Re: Treba mo pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Xe on January 04, 2010, 10:43:25 AM
Hm, ja nemam nikog u Bosni. Probaj da kontaktiras Jackie ili Gizmo, mozda one mogu da ti pomognu.
Title: Re: Treba mo pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: maripoza on January 04, 2010, 11:24:16 AM
Nemam nikog u Bihacu, ali ako ne nadjes nikog, mogla bih da probam da ti nadjem nekog da uplati to odande (iz nekog drugog grada mozda).
Kad konacno dobijes taj papir, onda se lako sve prebaci da se ubuduce vadi u BG-u ili nekom drugom gradu, u kom sada zivis. I posle je sve lakse, naravno.
Title: Re: Treba mo pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Saska on January 04, 2010, 11:55:03 AM
Quote from: maripoza on January 04, 2010, 11:24:16 AM
Nemam nikog u Bihacu, ali ako ne nadjes nikog, mogla bih da probam da ti nadjem nekog da uplati to odande (iz nekog drugog grada mozda).
Kad konacno dobijes taj papir, onda se lako sve prebaci da se ubuduce vadi u BG-u ili nekom drugom gradu, u kom sada zivis. I posle je sve lakse, naravno.

Hvala :bighug:, imaću te u vidu, ako ne nađem neko jednostavnije rešenje.
Imam žiro račun opštine, samo mi treba neko ko može da plaća u KM.
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: maripoza on January 04, 2010, 02:44:30 PM
Ako ne nadjes, javi se, smislicemo nesto.
Title: Re: Treba mo pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Saska on January 04, 2010, 03:06:49 PM
Quote from: emge on January 04, 2010, 09:30:53 AM
Ja sam sad prebacila i izvod iz MKR iz Podgorice u Beograd.
Ja sam državljanstvo dobila 2006, par mjeseci posle odvajanja CG. Žena u Opštini mi je rekla da svi koji su par mjeseci posle mene dobili državljanstvo su automatski unešeni i u MKR, a da ja pošto nisam, samo donesem MKR iz Podgorice i ona će to da uradi. Trajalo je sekund, imam osjećaj da je samo čekirala neki checkbox :)

Ako sam dobro razumela, ovo se radi kod matičara, ili ne?
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: maripoza on January 04, 2010, 03:15:29 PM
Ja znam da se u NS radi kod maticara, pa pretpostavljam da je tako i u BG, ali ne smem da tvrdim.
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Margarita on January 04, 2010, 03:18:02 PM
emge, i mene zanima ovo za izvod i drzavljanstvo za rodjene van srbije, zbog pavla
do sad su nam uvek slali iz PG, ali je def. krajnje vreme da to prebacimo ovde
treba mi samo izvod iz MKR, ako sam dobro razumela, prijavim ga - gde? I posle mogu normalno da vadim izvod iz mkr i drzavljanstvo ovde?
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: emge on January 04, 2010, 04:05:07 PM
Radi se kod matičara.

Margarite, da li Pavle ima državljanstvo SR? Ako nema, morate prvo za to da podnesete u MUP-u.
Ako ima, procedura da se prebaci izvod je kod matičara.
Meni je matičarka rekla da kad neko sada dobije državljanstvo, automatski ga upisuju i u knjigu rodjenih.
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Margarita on January 04, 2010, 04:08:50 PM
Quote from: emge on January 04, 2010, 04:05:07 PM
Radi se kod matičara.

Margarite, da li Pavle ima državljanstvo SR? Ako nema, morate prvo za to da podnesete u MUP-u.
Ako ima, procedura da se prebaci izvod je kod matičara.
Meni je matičarka rekla da kad neko sada dobije državljanstvo, automatski ga upisuju i u knjigu rodjenih.
nema drzavljanstvo, znaci prvo tu proceduru moramo da odradimo
hvala
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Gost51 on January 04, 2010, 04:41:53 PM
ne znam nikoga u bihacu
ali mogu da uplatim na km racun iz brckog

posalji instrukcije na pp

ja imam problem sa drzavljanstvom i rodnim listom i znam za muke ;)
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Saska on January 04, 2010, 05:34:26 PM
jackie, puno ti hvala sto si se javila
  :bighug:
imas pp
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Saska on January 05, 2010, 02:04:31 PM
Moram i ovako javno da se zahvalim jackie na pomoći  :bighug:.
Sad nastavljam da smaram zaposlene u Opštini Bihać, da što pre pošalju izvode.
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Deda on January 05, 2010, 02:05:15 PM
Jackie  :girl_in_love:
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: stacka on January 05, 2010, 02:10:30 PM
divno :clap:
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: maripoza on January 05, 2010, 02:12:05 PM
 :clap:
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Xe on January 05, 2010, 03:22:05 PM
Super sto je reseno. Jackie  :flower:
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Gost51 on January 11, 2010, 07:28:54 PM
Quote from: Saska on January 05, 2010, 02:04:31 PM
Moram i ovako javno da se zahvalim jackie na pomoći  :bighug:.
Sad nastavljam da smaram zaposlene u Opštini Bihać, da što pre pošalju izvode.
pih, ja tek sad vidim
nista, nista
kao sto rekoh, drago mi je sto sam bila u prilici da ucinim
;)
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Saska on January 11, 2010, 07:32:51 PM
stiglo :clap: :clap: :clap:

malopre je mm doneo iz poste, stiglo i za njega i za njegovu sestru
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Gost51 on January 11, 2010, 07:56:30 PM
e, super
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: janavi on January 11, 2010, 07:57:50 PM
super :clap: :clap:
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: rafa on January 11, 2010, 08:00:44 PM
 :clap: :clap:
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Saska on February 06, 2010, 11:25:38 AM
Predali juce za pasose i nove lk :clap: nas cetvoro + zaovinih petoro  :clap: :clap: :clap:

Sad jos samo ovih dvoje (mm i sestra mu) da prebace izvode u Bg i zavrsili smo kompletno.



Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: jel on February 06, 2010, 11:39:21 AM
 :clap:  :clap: bravo
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Gost51 on February 06, 2010, 07:42:59 PM
i mi smo konacno predali za drzavljanstvo matice nam
Title: Re: Treba mi pomoć oko izvoda iz MKR iz Bosne
Post by: Saska on June 26, 2010, 05:10:58 PM
Quote from: Saska on February 06, 2010, 11:25:38 AM
Predali juce za pasose i nove lk :clap: nas cetvoro + zaovinih petoro  :clap: :clap: :clap:

Sad jos samo ovih dvoje (mm i sestra mu) da prebace izvode u Bg i zavrsili smo kompletno.
sad se prisetih pisuci na drugoj temi : zahvaljujuci ovoj temi i nasoj dragoj jackie, mm se konacno prijavio u Bg i ubuduce vadi izvod iz MKR ovde  :clap: