Moja Mansarda

SOBICE => Kujna => Slatko... => Topic started by: stacka on January 27, 2010, 05:58:35 PM

Title: Cheesecake
Post by: stacka on January 27, 2010, 05:58:35 PM
Jede mi se vec danima. Imate li neki dobar, oproban (ne suvise komplikovan) recept?  :girl_in_love:
Title: Re: Cheesecake
Post by: nelly on January 27, 2010, 06:04:33 PM
ma nije valjda  :girl_haha:
ja ne znam ali će se sigurno javiti neko ko zna  :kiss1:
Title: Re: Cheesecake
Post by: stacka on January 27, 2010, 06:06:17 PM
A znala sam da ces se javiti pa makar me samo zezala :rofl1:
Title: Re: Cheesecake
Post by: Ceca on January 27, 2010, 06:06:24 PM
Ja to ovako

PODLOGA

125g putera
300 g mlevenog plazma keksa
50g prah secera
sok od 1-2 pomorandze


FIL

350g slatke pavlake umutiti lagano i dodati 250 g prethodno izgnjecenog mascarpone sira i preliti preko podloge.

PRELIV

100 g secera
200 g vode
300 g voca (
Sipati u serpu i prokuvati (da prokljuca)

10 g zelatina razmutiti u malo vode i dodati u kuvano voce. Vratiti na sporet da jos jednom prokljuca.
Kad se ohladi pazljivo sipati preko kolaca i vratiti u frizider da se stegne.
Najbolje je praviti ovo u kalupu kome se skidaju stranice.
Staviti preko podloge i ostaviti par sati u frizideru da se stegne.


Ja retko kad nadjem mascarpone sir, pa stavim neki krem sir.
Verovatno postoje i ukusnije varijante ovog kolaca, ali tesko da postoji brza.
Title: Re: Cheesecake
Post by: Dawn on January 27, 2010, 06:08:40 PM
Ja imam neki recept koji se peče, samo da ga iskopam :) Odličan je!
Title: Re: Cheesecake
Post by: stacka on January 27, 2010, 06:24:16 PM
Ceco,
ova podloga i fil su isti samo sto ima i 350 gr slatke pavlake? :ces:

Dawn, super, cekam, hvala :clap:
Title: Re: Cheesecake
Post by: Ceca on January 27, 2010, 06:30:57 PM
 :o nesto mi se recept sljbvg  :crazy: eno ispravila sam
Title: Re: Cheesecake
Post by: Dawn on January 27, 2010, 06:40:27 PM
Našla!
Sastojci:

Kora:

2 šolje mlevenog keksa
1 šolja mlevenih lešnika, badema i sl.
1/4 šolje istopljenog putera
šećera po ukusu


Fil:

300g bele čokolade
850g sira- švapski neslan, ella...
1/2 šolje šećera
4 jajeta
2 žumanca
2 kašike brašna
1/2 ampule vanile


Priprema:

Zagrejati rernu na 180 stepeni.
Umešati sastojke za koru. Biće rastresita masa. Utisnuti u
podmazanu modlu kojoj se skidaju strane. Peći desetak minuta.

Za to vreme...

Umutiti sir, dodati šećer. Dodavati jedno po jedno jaje i dobro
ih umešati posle svakog. Dodati vanilu, brašno i istopljenu čokoladu
u tankom mlazu. Sipati preko kore i peći oko sat vremena.
Kad se kora stegne i potamni oko ivica, gotovo je. Možda će ostati polutečan pri sredini,
ali to se stegne kad se ohladi.

Kolač se može prelivati čokoladom, voćnim prelivom ili džemom, ja obično stavim onaj preliv za torte u kombinaciji sa nekim voćem(jagode, višnje, neki mix)
Title: Re: Cheesecake
Post by: Glitter on January 27, 2010, 06:43:40 PM
Kad sam docekala da zorule pise recepte lol
Title: Re: Cheesecake
Post by: Dawn on January 27, 2010, 06:44:34 PM
Ajd što piše, nego što pravi opak ČK :crazy:
Title: Re: Cheesecake
Post by: Glitter on January 27, 2010, 07:03:57 PM
:Crazy:
Title: Re: Cheesecake
Post by: Saska on January 27, 2010, 07:06:03 PM
Meni su najlepsi oni iz poslasticarnica  :balavi:
Title: Re: Cheesecake
Post by: Deda on January 27, 2010, 07:06:14 PM
Ja mogu da ti prekopiram onaj sa eurokremom odnosno nutelom , on se pece i ispadne braon ali je super
A znam da ga prave Masha i Plava Baklava jos
Title: Re: Cheesecake
Post by: Masha on January 27, 2010, 09:29:48 PM
Ja pravim ovako kao ceca, samo u ovaj fil dodam jos 2 kesice zelatina. I mmmmmm je  :balavi:
Title: Re: Cheesecake
Post by: Deda on January 28, 2010, 08:53:23 AM
BRAON KORICA ... Umutiti 150 g margarina, 2 kasike eurokrema, 2 jajeta, 1 soljicu secera, 1 solju ostrog brasna, 1/4 soljice kakao-a. Obloziti mali pleh pek papirom i naliti...malo je tvrdje
KREM.....Umutiti 500 g sira, 3 kasike secera i 5-6 kasika eurokrema, 2 jajeta. Isipati preko kore i peci 30-35 min na 170 stepeni u vrucoj rerni. Ohladiti lepo , pa u frizideru i seci. Brzo, neobicno i ukusno
Title: Re: Cheesecake
Post by: janavi on January 28, 2010, 09:09:55 AM
a jel ima neko...

:rofl:
Title: Re: Cheesecake
Post by: stacka on January 28, 2010, 09:24:48 AM
Nema, sem tebe  :innocent:


Hvala na receptima, sad cu da smislim koji prvo da probam da pravim pa javljam rezultate :clap:
Title: Re: Cheesecake
Post by: Lani on January 28, 2010, 09:29:53 AM
Imam ja jedan mnogo dobar recep za ČK sa višnjama ali mi je kod kuće. Ne peče se.  ;D
Napisaću ti večeras.
Title: Re: Cheesecake
Post by: Deda on January 28, 2010, 09:44:05 AM
Quote from: janavi on January 28, 2010, 09:09:55 AM
a jel ima neko...

:rofl:
Ima, mm
Sira u kolaci  :blink:
Em sam te podrzala  em prevela na moravski  :lol:
Title: Re: Cheesecake
Post by: Glitter on January 28, 2010, 10:05:50 AM
Quote from: stacka on January 28, 2010, 09:24:48 AM
Nema, sem tebe  :innocent:
ima  :D
Title: Re: Cheesecake
Post by: Xe on January 28, 2010, 10:31:59 AM
U nasu kucu jede se sve sto ima secer.
Zagorelo, izgorelo, tvrdo, suvo...
Sir u kolaci? Sto da ne, vazno je da je slatko.  :turpija:
Title: Re: Cheesecake
Post by: Unabebili on January 28, 2010, 10:41:45 AM
xe i ja zivimo u istoj kuci  :lol:

ja jela po onom cecinom receptu (kuma pravila) i stvarno je  :girl_in_love:
Title: Re: Cheesecake
Post by: cici on January 28, 2010, 04:34:47 PM
Quote from: stacka on January 28, 2010, 09:24:48 AM
Nema, sem tebe  :innocent
Ima  :-[
Nije mi dovoljno slatko.
Title: Re: Cheesecake
Post by: Lani on January 28, 2010, 04:39:04 PM
A ja ih baš zato volim, što nisu previše slatki  :girl_in_love:
Title: Re: Cheesecake
Post by: stacka on January 28, 2010, 04:56:45 PM
Lani, ja cekam jos tvoj recepAt pa sutra pravim jedan :clap:
Title: Re: Cheesecake
Post by: Lani on January 28, 2010, 07:17:27 PM
Evo darling  :kiss1:

To je recept iz neke sto godina stare Lise, pravila sam više puta.
Probala sam i druge cheesake recepte ali ovaj mi je ipak najbolji...

Cheesecake sa višnjama

Sastojci: 150 keksa prelivenog čokoladom (npr. Domaćica), 100 g putera, tegla kompota od višanja, kesica želatina, 200 g švapskog sira, 100 g šećera, 150 g punomasnog jogurta, sok od 1 limuna, 400 ml pavlake.

Priprema

Izmrviti 100 g keksa i zamesiti sa nerastopljenim puterom. Iseći alu-foliju (prečnika oko 30 cm), nauljiti je i posuti smesom od keksa i putera. Tu smesu dobro utapkati i rasporediti i pritisnuti nečim težim odozgo da se dobro poravna i ostaviti pola sata u frižideru. Kad se dobro ohladi, prebaciti u okrugli kalup.

Za to vreme ocediti višnje od soka i sok ostaviti sa strane. Prokuvati 300 g višanja sa 50 ml soka, dok se ne napravi pire i ostaviti da se dobro ohladi.

Razmutiti želatin u vodi. Pomešati sir, jogurt, šećer i sok od limuna. Razmućeni želatin dodati u tu smesu sa sirom i jogurtom. Potom dobro umutiti pavlaku i dodati u krem od sira i jogurta. Krem rasporediti po keksu, preko toga staviti višnje i ostaviti tortu u frižideru nekoliko sati ili preko noći, da se dobro ohladi.

Pre posluživanja, izdrobiti ostatak keksa i time ukrasiti ivice torte.

edit: E da, ja ne izvodim ove egzibicije s alu-folijom već direktno stavljam koru u kalup ili posudu u kojoj pravim cheesecake.

Title: Re: Cheesecake
Post by: stacka on January 28, 2010, 09:07:35 PM
Imam jedno pitanjce - jel bas mora da bude kompot od visanja? Moze li varijanta sa onim smrznutim? Cisto sumnjam da cu u mom selu naci kompot od njih :crycry:

EDIT: Imam jos jedno :lol: Punomasni jogurt - 3.2% m.m i koja pavlaka, obicna ili za kuvanje?
Title: Re: Cheesecake
Post by: AnaK on January 28, 2010, 09:21:03 PM
Verovatno hoćeš, ima višanja u teglama :) A mogu i zamrznute, s tim što njih kuvaš sa šećerom :)
Title: Re: Cheesecake
Post by: stacka on January 28, 2010, 09:23:15 PM
Joj, AnaK, kad bi ti znala u kakvoj ja selendri zivim :crycry: ovde, bre, nisam mogla da nadjem cak ni Dr.Oetker Burbon vanil secer :wall:
Title: Re: Cheesecake
Post by: AnaK on January 28, 2010, 09:27:54 PM
Ma višanja baš ima, bar 2-3 domaća proizvođača (i obrati pažnju da piše bez koštica, 10ak dinara je skuplja tegla). Verujem da ima u većini Maxija. A ako ne nađeš, i zamrznute su skroz ok, samo se duže kuvaju i zaslađuješ ih.
Title: Re: Cheesecake
Post by: Oli on January 28, 2010, 11:01:38 PM
Snezana u Knezu,jednom kad ga probas........ :girl_in_love:
Title: Re: Cheesecake
Post by: AnaK on January 28, 2010, 11:11:40 PM
Da, to je baš savršenstvo  :balavi: Ja a probah baš to tvojoj ranijoj preporuci  :girl_in_love:
Title: Re: Cheesecake
Post by: Lani on January 29, 2010, 01:48:47 AM
Stackice, ja sam uvek uspevala da nađem kompot u Maxiju npr. Ali ne vidim sto ne bi moglo sa tim smrznutim.
Ide obična pavlaka, ona slana ne za kuvanje.
Punomasni jogurt je 3.2 tj. roze kravica.
Title: Re: Cheesecake
Post by: Finalina on January 29, 2010, 01:49:13 AM
ne znam ni gde mi je taj recept, a kamoli kada sam ga posledji put pravila, a jesam i bio je dobar

ovi recepti su super
Title: Re: Cheesecake
Post by: Finalina on January 29, 2010, 01:51:14 AM
stacka, preskoci visnje moze i neko drugo voce koje volis, a koga ima u tvom kraju (mada mislim da svuda ima i visanja, nego ih nisi skoro primetila)
Title: Re: Cheesecake
Post by: stacka on January 29, 2010, 07:37:02 AM
Priznajem da nisam dugo gledala kompote, smrznutog znam da ima sigurno. Videcu danas kad budem isla u prodavnicu kakav nam je izbor :nokti2:
Title: Re: Cheesecake
Post by: Masha on January 29, 2010, 09:33:26 AM
Meni je smrznuto bolje, najcesce stavljam onaj bobicasti mix :)
Lani, ovaj pravim sledecom prilikom :balavi:
Title: Re: Cheesecake
Post by: stacka on January 29, 2010, 12:21:15 PM
Dakle :crazy:
Ne da nema u ovom nasem super  :pleasantry: Maxiju kompota od visanja, nego nema ni svapskog sira :wall: :wall: :wall: :crycry:
Uzela sam mascarpone :crazy: i kompot od jagoda... na sta ce to da lici boga pitaj :lol:

Javicu ako bude jestivo :crycry:
Title: Re: Cheesecake
Post by: Lani on January 29, 2010, 12:29:40 PM
A smrznutog voća? Nema ni njega?
Ne mislim da će biti loše sa jagodicama.  :)
Title: Re: Cheesecake
Post by: stacka on January 29, 2010, 12:31:26 PM
Ma njega ima, imam cak ja neke maline u frizu ali iskreno smara me da odmrzavam pa da bacam pasulj koliko secara da stavim i tako to... mislila sam da cu naci u ovom velikom Maxiju (od cak dva koliko imamo :crazy: ) ali............. Lani, voce se kuva u tom soku od kompota, jel tako? Valjda cu znati da ocenim kad je dosta :crycry:
Title: Re: Cheesecake
Post by: MissL on January 29, 2010, 12:32:37 PM
Quote from: janavi on January 28, 2010, 09:09:55 AM
a jel ima neko...

:rofl:

taman sam mislila da cu ovde da te zamenim, ipak cu da stanem iza tebe :mrgreen:
Title: Re: Cheesecake
Post by: Lani on January 29, 2010, 12:35:49 PM
Da kuva se u sopstvenom soku ali pazi da ne staviš previše (piše tamo 50 ml) da ti ne bude mnogo tečno.
Title: Re: Cheesecake
Post by: stacka on January 29, 2010, 12:37:15 PM
Hocu, ja sam freak kad su mere u pitanju, sve mora da bude tacno u gram :-[
Title: Re: Cheesecake
Post by: stacka on January 29, 2010, 02:55:28 PM
Napravila sam ovaj by Lani, super brzo se pravi, samo da vidimo da li ce biti ukusan ovako u izmenjenoj varijanti :nokti2:

Poslala mi i sefovica njenu varijantu Cheesecake-a, pa da stavim i taj recept ovde, da ih imamo sve na jednom mestu:


Korica: 200 gr. margarina umutiti dobro sa ¼ solje braon secera, 150 gr. lesnika (predhodno ispecenog, ociscenog i istuckanog) i punom soljom brasna. Ispeci na oko 200 ne dugo, cim zamirise iskljuciti rernu i ubrzo vaditi pleh iz rerne.

Fil: ½ kg. sremskog sira (nit je slan nit je kiseo, ima ga na Kalenic pijaci) dobro umutiti sa ½ l slatke pavlake (takodje sa Kalenic pijace kupuje se na meru, a mogu i 2 kravice, ali se pavlaka ne muti posebno u slag) i dodati 12 kasika secera. Sve se to dobro umuti rukom ili mikserom. Zatim se pripreme 2 kesice zelatina Dr. Oetker po uputstvu sa kesice (prvo se razmute sa 10 kasika hladne vode, pa cim masa nabubri doda se solja vode i greje se - ne da kljuca, dok se zelatin ne istopi), pa se prohladjeni zelatin doda u belu masu i sve se dobro izmesa. Moze se dodati i narendane kore od limuna ili kesica vanile, ali to nije obavezno, i sve po ukusu. Fil se istrese preko korice, zaravna i stavi u frizider, gde stoji izvesno vreme da se stegne.

Glazura: isti gore pomenuti zelatin se (1 ili 1.5 kesica) pripremi na isti nacin, ali se oboji sa malinama iz friza zbog crvene boje (prokuva se malo malina i procedi u zelatin da se dobro zacrveni), a bilo je da se kupi i istog tog zelatina samo bas crvenog, a sad ga nesto nema, ali treba procunjati. Prohladjeni zelatin se samo sipa preko bele mase i kolac je gotov, treba samo sat do 2 da se sve stegne, a ustvari je najbolje seci i jesti sutradan. Naravno da je pre glazure dozvoljeno staviti svasta na sir, na pr. neko crveno sezonsko voce ili iz kompota, friza,.....ali to sve zavisi od maste domacice!
Title: Re: Cheesecake
Post by: cici on January 29, 2010, 02:58:10 PM
Tog crvenog preliva za torte ima u Rodiću gotovo uvek.
Title: Re: Cheesecake
Post by: Lani on January 29, 2010, 03:14:25 PM
Javi kako je ispalo.  :girl_in_love:
Title: Re: Cheesecake
Post by: stacka on January 29, 2010, 05:43:15 PM
Ispalo je evo ovako :girl_in_love: ili bolje da kazem  :balavi:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi64.photobucket.com%2Falbums%2Fh196%2Ftweetylina_s%2Fth_IMG_0187.jpg&hash=a208c542d0ab53db8543eaaaf1acbed0b3ab5578) (http://s64.photobucket.com/albums/h196/tweetylina_s/?action=view&current=IMG_0187.jpg) (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi64.photobucket.com%2Falbums%2Fh196%2Ftweetylina_s%2Fth_IMG_0189.jpg&hash=b868afdff3af3ce5bebf995578eb72afd805e86a) (http://s64.photobucket.com/albums/h196/tweetylina_s/?action=view&current=IMG_0189.jpg)
Title: Re: Cheesecake
Post by: Lani on January 29, 2010, 05:52:35 PM
Odlično ti izgleda!  :clap:
Znači može i sa jagodicama.  :)
Title: Re: Cheesecake
Post by: stacka on January 29, 2010, 05:54:00 PM
Moze, moze. Malo je sladje sa njima (a i ja preferiram visnje u kolacima ;) ) ali skroz jestivo... mene je brinulo to sto sam pravila sa mascarponeom a ne svapskim sirom, mada i to je ok ispalo :good:
Title: Re: Cheesecake
Post by: AnaK on January 29, 2010, 05:56:57 PM
Sjajno izgleda  :balavi:
Title: Re: Cheesecake
Post by: Deda on January 29, 2010, 07:38:28 PM
Suuuper
Title: Re: Cheesecake
Post by: cici on January 29, 2010, 08:39:11 PM
Stacka ovo tako dobro izgleda da mi dodje da probam.Mada sam ja smislila falš Cheesecake :lol: Isto izgleda a slatko mi je kako treba :rofl:
Title: Re: Cheesecake
Post by: stacka on January 29, 2010, 09:10:31 PM
Cici, dodas malo vise secera nego sto pise u receptu i stavis jagode, garant ce ti biti slatko :lol:
Title: Re: Cheesecake
Post by: cici on January 29, 2010, 09:47:27 PM
Mogla bih da probam.
Title: Re: Cheesecake
Post by: nelly on January 29, 2010, 09:51:20 PM
Quote from: stacka on January 29, 2010, 05:43:15 PM
Ispalo je evo ovako :girl_in_love: ili bolje da kazem  :balavi:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi64.photobucket.com%2Falbums%2Fh196%2Ftweetylina_s%2Fth_IMG_0187.jpg&hash=a208c542d0ab53db8543eaaaf1acbed0b3ab5578) (http://s64.photobucket.com/albums/h196/tweetylina_s/?action=view&current=IMG_0187.jpg) (https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi64.photobucket.com%2Falbums%2Fh196%2Ftweetylina_s%2Fth_IMG_0189.jpg&hash=b868afdff3af3ce5bebf995578eb72afd805e86a) (http://s64.photobucket.com/albums/h196/tweetylina_s/?action=view&current=IMG_0189.jpg)
:clap: :clap: :clap:
Title: Re: Cheesecake
Post by: Glitter on January 29, 2010, 10:42:19 PM
Quote from: cici on January 29, 2010, 08:39:11 PM
Stacka ovo tako dobro izgleda da mi dodje da probam.Mada sam ja smislila falš Cheesecake :lol: Isto izgleda a slatko mi je kako treba :rofl:
zainteresovana za ovaj fals  :D
Title: Re: Cheesecake
Post by: cici on January 29, 2010, 10:51:32 PM
A evo ovako, podloga proizvoljno.Zadnji put sam napravila običan patišpanj koji sam sam malo namočila šerbetom.Napravila panakotu.U kalup stavila testo, pa panakotu i ostavila da se stegne.Skuvala ovaj fil sa crvenim voćem i kad se stegla panakota do pola prelila :D
Title: Re: Cheesecake
Post by: Glitter on January 29, 2010, 10:52:42 PM
jel mi se cini ili si i fotke kacila....secam se nesto toga :think:
Title: Re: Cheesecake
Post by: cici on January 29, 2010, 10:54:28 PM
Ima tema.Dobro ti se čini.Samo sam pravila duplu meri jer sam pravila veliku meru podloge.
Title: Re: Cheesecake
Post by: janavi on May 10, 2011, 06:36:42 PM
Meyer Lemon, Vanilla Bean Cheesecake (http://www.roostblog.com/roost/in-the-raw-meyer-lemon-vanilla-bean-cheesecake.html)

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.roostblog.com%2Fstorage%2Fcheesecake1.jpg%3F__SQUARESPACE_CACHEVERSION%3D1296779258698&hash=f7326161e327037c6629d6acc0b976b6f1eb8f85)
Title: Re: Cheesecake
Post by: bubi on February 11, 2012, 03:41:10 PM
imam jedno pitanjce,danas sam pravila ovaj cheescake po prvom receptu i ukus je super samo ne znam zasto ne mogu lepo da ga isecem.
elem pravila sam ga u okrugloj tepsiji i onaj deo sa plazmom se ne odvaja kako treba lepi se.
da li sam trebala ispod da stavim onaj mastan papir ili?
Title: Re: Cheesecake
Post by: Xe on February 11, 2012, 05:48:38 PM
Ne, verovatno je malo meksa kora nego sto bi trebalo. Sacekaj da se stegne jos malo, ili vadi lopaticom  :D
Title: Re: Cheesecake
Post by: bubi on February 11, 2012, 06:05:01 PM
kad secem manje komade bolje ide. :-X
:bighug:
Title: Re: Cheesecake
Post by: Deda on February 11, 2012, 06:24:27 PM
Pa moze i da se kusa :balavi:
Title: Re: Cheesecake
Post by: kalimero on May 05, 2013, 10:32:02 PM
pravila sam za danas cizkejk po receptu koji je ostavila lani i odlican je  :clap: jedino mi smeta kora, oseca se puter bas, pa cu da probam uskoro i onaj zorkin 'peceni' recept .....
dugo nisam nista pravila, retko i kuvam, pa rekoh, prvo da usavrsim cizkejk, popecu se mojima na glavu, ali mislim da nece imati problem da jedu toliko  :lol:
Title: Re: Cheesecake
Post by: plop on May 06, 2013, 10:00:35 AM
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi1312.photobucket.com%2Falbums%2Ft538%2Ffotosvasta%2Fsamsung_zpsd70e3f2e.jpg&hash=39126afbfa352ccead42f27c2b79b3b4dff2def4)
peceni  :)

obozavam  :love32:
Title: Re: Cheesecake
Post by: kalimero on May 06, 2013, 10:02:51 AM
plop ta divno izgleda   :)
Title: Re: Cheesecake
Post by: kalimero on May 06, 2013, 10:07:05 AM
ova moja nepecena se prvo zaledila, pa jedva odledila i sad pliva u vodi od tolikog leda....  :wall:
Title: Re: Cheesecake
Post by: plop on May 06, 2013, 10:08:49 AM
Quote from: kalimero on May 06, 2013, 10:02:51 AM
plop ta divno izgleda   :)
hvala, moja  :diva: 

evo recept

http://bilojednomukuhinji.blogspot.be/2008/11/torta-od-sira.html (http://bilojednomukuhinji.blogspot.be/2008/11/torta-od-sira.html)

kod mene je pola mere za koricu (kalup 24cm), plus saka seckanih pecenih lesnika i korica limuna

na gotovo poslagala jagode i prelila zelatinom

okolo nalepila lesnik
Title: Re: Cheesecake
Post by: Xe on May 06, 2013, 09:21:37 PM
Jao, plop, kako ovo dobro izgleda!  :balavi:
Title: Re: Cheesecake
Post by: cici on May 06, 2013, 10:00:20 PM
Savrsen je.
Title: Re: Cheesecake
Post by: AnaK on May 06, 2013, 10:00:58 PM
Savršen.
Title: Re: Cheesecake
Post by: Zumbulica on May 30, 2013, 05:53:15 PM
Plop, prelepo  :good:
Title: Re: Cheesecake
Post by: AnaK on December 10, 2015, 07:06:32 PM
Mnogo mi zanimljivo zvuči:

http://www.nezavisne.com/zivot-stil/hrana-pice/Lagani-brzi-kolac-od-samo-tri-sastojka/341169 (http://www.nezavisne.com/zivot-stil/hrana-pice/Lagani-brzi-kolac-od-samo-tri-sastojka/341169)
Title: Re: Cheesecake
Post by: Nanny Ogg on December 10, 2015, 09:39:33 PM
Baš deluje prosto
Title: Re: Cheesecake
Post by: AnaK on May 25, 2016, 12:23:48 AM
Pravila sam ČK po receptu koji je ostavila Plop, sa višnjama iz recepta koji je ostavila Lani. Kora mi je ispala pretvrda (umesto plazme koristila sam neki od onih welness keksova), ali su filovi, i opšti utisak zaista fantastični. Teško su mi se te višnje ravnomerno nanosile, pa mislim da je sa estetske strane bolje da se voće ređa pa prelije onim prelivom. Pošto sam napravila proteinsku, skoro bezgrešnu verziju, sa zamenom za šećer, a dopalo se i mm-u, koji je bio veoma skeptičan, mislim da ću praviti češće, ali ću sledeći put probati koru po Dawn receptu.