Da li ste cekali bas punih 6. mjeseci za uvodjenje klope?
Sonja samo sisa, ok napreduje i preporuka je da startujemo od 6.mjeseca sa zitaricama.Danas naletih na onu prvu kasicu od rize i kukuruza/4.mjeseca i kupih :)
.
Ja nisam čekala, Ana je sisala i uzimala dohranu, pa sam sa 5 meseci krenula sa Rice-Corn kašicom :)
David je startovao od 5 meseci sa standardnim krompirom, sargarepom, bananom, pirincem pa smo polako uvodili. Daniel kasnije, tek od 6,5
Mislim da slobodno mozes da joj das :)
Krenuli sa 6 meseci i 2 dana, prvo zitarice :)
Ako pokazuje da je spremna za kasice, zasto da ne ;)
Nisam ni ja čekala, sa Sofijom sam počela sa pet ipo sa Andrijom sa pet.
E, ne mogu da verujem! Ja juce naletila na tu Milupa kasicu i kupim je. Iako sam mislila da sacekam do 6, ali kao da imam, mozda pocnemo i koji dan ranije. Davidu sam to pocela davati nekih 7 dana pre nego sto je napunio 6 meseci.
Mada nisam pametna da li smem da joj dajem tu sa adapatiranim mlekom, obzirom da ima ekcem i velike sanse da ima neke alergije? Ili da se izmuzam? Ili da kupim onu bez mleka, pa da dodajem ono NAN HA?
Ima li ko savet?
Despina, ubacih se sa pitanjima :bighug:
:kiss1:za drugaricu Sonju
Summer, da ipak malo sačekaš?
Meni se čini da bih sad sa Sofijom možda i kasnije krenula, mada te kašice sa adaptiranim nije ni jela skoro do devet meseci.Mnogo sam vodila računa šta ću da joj dam, baš sam bila opterećena.Kupovala sam one što se prave sa vodom.I ona je imala ekcem, a u 3. godini su joj se pojavile alergije na hranu koje su bile prolaznog karaktera.
Quote from: cici on May 14, 2009, 10:53:10 PM
Summer, da ipak malo sačekaš?
Meni se čini da bih sad sa Sofijom možda i kasnije krenula, mada te kašice sa adaptiranim nije ni jela skoro do devet meseci.Mnogo sam vodila računa šta ću da joj dam, baš sam bila opterećena.Kupovala sam one što se prave sa vodom.I ona je imala ekcem, a u 3. godini su joj se pojavile alergije na hranu koje su bile prolaznog karaktera.
Pa te sto se prave sa vodom imaju u sebi adaptirano :ces:
Popila je 2 puta do sada NAN HA, po 50 ml (kad sam je morala ostaviti na par sati, a nisam imala dovoljno mog mleka da joj ostavim) i nije imala reakciju.
I ja sam opterecena, skroz.
Ne znam imaju li adaptirano u sebi, nije mi logično da imaju ako se već prave sa vodom.Ne sećam se, davno je bilo.
Većinom sam joj spremala kašice ali ni na jednu kupovnu nije reagovala.
Nadam se da Sara neće ispoljiti alergije.
Summer :bighug:
Ove moje su posebno kukuruz i riza, kukuruzna se pravi sa maj.mlijekom a sutlija :lol: sa vodom.Rizina ima u sebi adap. mlijeko a kukuruznu je bez glutena i mlijeka.
Ako je vec pila adap., ne vjerujem da ce biti reakcije.Jedino zbog ekcema, mozda da sacekas jos koji dan.
:kiss1: za drugarku Saru :love32:
Jesam cekala do 6 meseci. Ali!! Sa 4.5 sam mu dala da proba sok :lol: I, ja sam pocela sa vocem.. pa povrcem, uopste se ne secam u kom momentu sam mu dala zitarice :ces: Oko prihvatanja bilo koje hrane nije bilo problema, jedino sto stvarno treba voditi racuna oko alerg. reakcija. I kasnije naravno. Secam se da sam mu dala jaje i sir istovremeno, i malo se osuo. I onda nisam znala od cega je :hm: Pa sam sve to iskljucila do godinu dana (imao je mozda 8-9 meseci tada ). Kivi sa 18 meseci.. :o Kakav osip je dobio, sav je bio u tackama. To mu nisam ponovo dala do skoro. Jesam li otisla malo u OT? Da. Bolje se strpeti, (gledam iz ove perspektive) nema ama bas niceg zanimljivog u davanju cvrste hrane pre vremena, a nesto ne vidim ni da im je potrebno. :)
mi smo sa 8m punih (korigovano 6) prvo povrće pa voće pa tek posle žitarice
Planiramo putovati za 15 dana i to je ono sto mi remeti koncepciju :lol:
Ako cekam tacno 6.mjeseci znaci da cu uvodit klopu na moru, i odmah mi padne na pamet neka reakcija i da necu moci provaliti da li se to desilo zbog klope ili zbog promjene klime :nokti:
Al` sam komplikovana i paranoicna 8)
Ja sam počela da joj dajem žitarice sa 6mjesci i 1 dan :D
Ne znam čemu žurba, ako lijepo sisa.
Mene je kopkalo da krenemo sa nemliječnom ishranm, a kad smo krenuli pitala sam se čemu sam se nadala. :rofl:
Dok samo sisa, tad je laganica. Kad krene da jede ostalo.. da li je dovoljno, da li joj se sviđa, da li da više skuvam...
Isto :lol:
Na moru smo od 1. do 13. juna, a ona puni sest 8. juna. Ne pada mi na pamet da joj uvodim na moru, ne zelim dodatni stres. Tako da ce verovatno biti sa 6 i 7 dana. Nista joj nece faliti, samo mlekce. Uvescu joj vodu, do sada je nije pila :rofl:
OT, sto ne idete u Cavtat u avgustu, mi cemo tamo biti svakog dana?? :dance1:
Isto, voda :lol:
U avgustu Anja krece u skolu :innocent:A za kraj maja smo nasli povoljne karte :girl_smile:
nama patronazna rekla od cetvrtog, ne znam da li je to pu cetvrti ili pun treci, pretpostavljam ovo prvo i da dodjemo u dz na savetovaliste za uvodjenje cvste hrane...ovaj moj trpa u usta sve sto mu je u blizini, pa valjda necemo imati problema sa time :)
I ja sa 5 dala sok, sa 5,5 prvu kasicu, ona nije htela ni da je vidi, vratili se na iskljucivo dojenje...Svakih 15-20 dana ponovo pokusavala :lol: da bi konacno pocela sa punih 7 meseci (pod "pocela" podrazumevam jednu kasicicu, eventualno dve :lol:). Prvu konkretnu kolicinu je pojela kad je prestala da sisa.
Sad mi se cini da sam se bezrazlozno opterecivala i zurila...
poceli sa punih 5 meseci sa blendanim povrcem, zitarice tek behu sa 6+meseci, voce takodje...
nisam za zurbu ali verujem da jesam pozurila sa pocetkom nemlecne ishrane, same namirnice sam odlagala koliko god se odlagati moglo, zumance sam mu dala tek sa godinu dana, sa belancetom sam jos sacekala i tako neke frikovske stvari
i da
gotove kasice koje se pripremaju sa vodom vec imaju adaptirano, one koje se spremaju sa mlekom pruzaju izbor sa kojim cete mlekom spremati.
na svim sokovima i vecini bebecih kasica pise 4+ sto ne znaci da tad i treba davati...moje skromno misljenje :innocent:
ja licno mislim da je bezveze zuriti, ali je podjednako bezveze i slepo cekati tih sest meseci (ko li odredi tu granicu?).
ima dece koja i dosta pre sest meseci gledaju u usta dok roditelji jedu i cokcu li cokcu (da se razumemo, moja nisu bila medju takvim). zasto takvo dete muciti cekanjem do 6 meseci?
trazila sam sada na babycenter.com onaj spisak s znacima da je dete spremno za nemlecnu hranu i naletela na ovo:
http://www.babycenter.com/204_delaying-cows-milk-solid-foods-may-not-prevent-baby-allergie_5234345.bc (http://www.babycenter.com/204_delaying-cows-milk-solid-foods-may-not-prevent-baby-allergie_5234345.bc)
Delaying the introduction of cow's milk may increase, rather than decrease, the risk that a child will develop allergies in the first 2 years of life, researchers from the Netherlands report.
Lazar je poceo sa pet i po, valjda Milupine pirincane pahuljice, sa mojim mlekom pravljene. Imam snimak prvog obroka, kako je odusevljeno gutao, bukvalno me uhvati za ruku i gura kasicicu u usta :lol: to su bili dani :rofl:
Sa vasim tajmigom odmora verovatno bih pocela posle mora... osim ako nije zaista spremno, kao sto opisuje Elanor.
(Ako pitas Lakijevog dedu :rofl: recice ti da sa tri puna treba da se pocne i da dete do sestog mora sve da proba i od tada nema sisanja, mleko kravlje pred spavanje i sve uobicajeno plus takvo dete ne postane izbirljivo kao ovo moje :lol: )
ako pitas jednu zensku osobu iz moje familije kravlje mleko se odmah daje po rodjenju,jer je adaptirano skupo i vestacko ali zato joj je sad 6 godina kasnije imuna baza na nuli, a uopste ne znaju na sta je sve vise alergicna, a pocelo je kad je imala 3 meseca kao sitan osip oko usta, koji je od vrucine :fool: a na koji nisu obracali paznju
Quote from: Glitter on May 15, 2009, 04:59:50 PM
ako pitas jednu zensku osobu iz moje familije kravlje mleko se odmah daje po rodjenju,jer je adaptirano skupo i vestacko ali zato joj je sad 6 godina kasnije imuna baza na nuli, a uopste ne znaju na sta je sve vise alergicna, a pocelo je kad je imala 3 meseca kao sitan osip oko usta, koji je od vrucine :roll: a na koji nisu obracali paznju
stomak me zaboleo na ovo
Quote from: Marty Maraskino on May 15, 2009, 04:53:53 PM
Lazar je poceo sa pet i po, valjda Milupine pirincane pahuljice, sa mojim mlekom pravljene. Imam snimak prvog obroka, kako je odusevljeno gutao, bukvalno me uhvati za ruku i gura kasicicu u usta :lol: to su bili dani :rofl:
Sa vasim tajmigom odmora verovatno bih pocela posle mora... osim ako nije zaista spremno, kao sto opisuje Elanor.
(Ako pitas Lakijevog dedu :rofl: recice ti da sa tri puna treba da se pocne i da dete do sestog mora sve da proba i od tada nema sisanja, mleko kravlje pred spavanje i sve uobicajeno plus takvo dete ne postane izbirljivo kao ovo moje :lol: )
:rofl: :rofl:uljepsa mi popodne :kiss1:
Evo Nikine tablice dohrane. Skromno verujem da je vrlo korisna. :lol:
Vidi se da mi nedostaje posao tako da sam sve lepo spakovala u excel, dan po dan do 10.5 meseci. :crazy:
Odmah da napomenem da je ovo samo dnevnik kako sam ja njoj sta uvodila. Samo je dojena, nikada nije pila ad zato ga nigde ni nema. Pokazala reakciju na jogurt tako da smo i to odlozili. Ja sam njoj dosta kasnije oformila sva tri obroka jer je ona u principu necejed pa nisam mogla brze. Jednostavno sam pratila njen ritam. :innocent:
Takodje mozete da primetite da su banana i palenta vrlo zastupljeni, a zasto je to tako, samo Nika moze da da objasnjenje. :wall:
Hypolina :clap: ovo je odlicno, da mi je ova tvoja tabela bila ranije ne bih razmisljala sta sutra za klopu :)
Inace, industrijske pahuljice bez mleka mogu i sa vodom da se spremaju.
Quote from: Elanor on May 15, 2009, 04:45:29 PM
Delaying the introduction of cow's milk may increase, rather than decrease, the risk that a child will develop allergies in the first 2 years of life, researchers from the Netherlands report.
:blink:
Quote from: Masha on May 15, 2009, 10:28:31 PM
Hypolina :clap: ovo je odlicno, da mi je ova tvoja tabela bila ranije ne bih razmisljala sta sutra za klopu :)
Inace, industrijske pahuljice bez mleka mogu i sa vodom da se spremaju.
Znas ti dobro jos jednu streberku koja je toliko pazljivo izanalizirala moju tabelu da mi je i greske u kucanju nasla. Javice se ona... :mrgreen:
Cekaj zar nije Vanjina omiljena kombinacija socivo i jabuka. :rofl: :kiss1:
Da, industrijske pahuljice mogu sa vodom i vocem. Tako joj ih ja sada dajem (7 corn)
Hypo, ovo je sjajno, bas ti hvala :kiss1:
Ne zna se od kog trenutka se racuna odlaganje, mozda se misli na produzeno dojenje posle prve godine, ili uvodjenje mleka od 2. god.
hypo stvarno odlicna tabela :good:
Pa piše u članku:
QuoteTests showed that delaying the introduction of cow's milk products beyond 9 months significantly increased the risk of eczema, a chronic skin condition characterized by dry patches of very itchy skin.
Quote from: Elanor on May 15, 2009, 04:45:29 PM
Delaying the introduction of cow's milk may increase, rather than decrease, the risk that a child will develop allergies in the first 2 years of life, researchers from the Netherlands report.
Meni ovo deluje kao ono dansko istrazivanje da je dojenje posle 4. meseca stetno.
Quote from: Glitter on May 15, 2009, 10:36:22 PM
hypo stvarno odlicna tabela :good:
Da je sledece godine u ovo vreme primenis. :innocent:
Quote from: hypolina on May 15, 2009, 10:32:19 PM
Znas ti dobro jos jednu streberku koja je toliko pazljivo izanalizirala moju tabelu da mi je i greske u kucanju nasla. Javice se ona... :mrgreen:
Cekaj zar nije Vanjina omiljena kombinacija socivo i jabuka. :rofl: :kiss1:
Da, industrijske pahuljice mogu sa vodom i vocem. Tako joj ih ja sada dajem (7 corn)
:rofl: Imamo i novu zumbana (zumance+banana)
Quote from: hypolina on May 15, 2009, 10:38:12 PM
Da je sledece godine u ovo vreme primenis. :innocent:
:bighug:
nama je drka za malca rekla negde oko prvog rodjendana da u prvoj godini i ne pokusavamo sa kravljim mlekom, da ako ikako finansijski mozemo da izdrzimo adaptivano i u drugoj, ali da ne produzavamo mnogo jer i neuvodjenje kravljeg mleka moze da prozrokuje neke nezeljene efekte kasnije.
Bas me mrzi da citam tekst :-[ Da li kazu koje kravlje, obicno ili adaptirano?
E pa stvarno :-\
Hypo, morala sam i ja da vidim tabelu :) Svaka čast za sistematičnost :clapping:
Quote from: Masha on May 15, 2009, 11:22:36 PM
Bas me mrzi da citam tekst :-[ Da li kazu koje kravlje, obicno ili adaptirano?
misle na obicno kravlje mleko, a pominju i drugu hranu.
u principu, ne daju zakljucak. dojenje je i dalje najpozeljnije (i ostace, sigurno), ne postoji jos dovoljno informacija da bi se promenile trenutne preporuke, ali postoji poprilicna verovatnoca da ipak nije sve onako kako verujemo. ko zna kako ce preporuke izgledati za desetak godina.
cini mi se da sam prozvana ovde...hypolina pobrala lovorike za sistematicnost...vidim da cu morati da isucem svoju tabelu pod nazivom dinamicki plan sna i ishrane za sedmi mesec :lol:
Sto se tice uvodjenja nemlecne hrane, ja sam pocela polako da mu uvodim sa nepunih 5 meseci ali je to islo dosta polako (minimu 5 dana sam mu uvodila jednu namirnicu)
hypo, svaka cast, kakvi detalji :)
Quote from: Masha on May 15, 2009, 10:39:16 PM
:rofl: Imamo i novu zumbana (zumance+banana)
ti garant imaš moje dete
pečeno meso sa breskvom je najomiljenija od svih omiljenih kombinacija hihi
Quote from: janavi on May 16, 2009, 08:01:29 AM
ti garant imaš moje dete
pečeno meso sa breskvom je najomiljenija od svih omiljenih kombinacija hihi
Da prijavim junetinu i bananu. :wall:
Quote from: janavi on May 16, 2009, 08:01:29 AM
ti garant imaš moje dete
pečeno meso sa breskvom je najomiljenija od svih omiljenih kombinacija hihi
Odlicna ideja, cekamo breskve :)
majkin sin je najvoleo bananu+ jogurt, piletinu + jogurt, banana + mleko :blink:
joj kad se setim te moje panike :wacko:
pocele sa malko manje od 6 meseci (1.juna, a 12.juna je napunila 6), milupa rice & corn... pa tako 5 dana (mozda cak i 7 :-[)... onda sargarepa, pa krompir, bundeva, jabuka itd itd
inace, sisa jos uvek, doduse ona mazenje-varijanta pred spavanje, a klopa bukvalno sve :love32:
nego, kad smo kod panike i paranoje... danas sam joj prvi put dala jagodu, celu jednu :-[, je l' da teram tako par dana, jednu, pa 2... ?
Quote from: irma on May 17, 2009, 05:33:24 PM
nego, kad smo kod panike i paranoje... danas sam joj prvi put dala jagodu, celu jednu :-[, je l' da teram tako par dana, jednu, pa 2... ?
jagode u principu izazivaju alergijsku reakciju tek kad se drugi put unese u organizam, daj joj sutra jos jednu, pa ako nema nikakve reakcije neka jede cura koliko god hoce :girl_in_love:
hvala :kiss1: nadam se da nece imati alergiju, jer su joj se bas dopale :girl_smile: a i mi ih obozavamo :D
Zanimljivo, nisam znala, hvala Glitter :)
Hypo, sačuvah ja tvoju tabelu, zbog ideja šta da spremam ovom mom prdici :girl_smile:
Sa Ksenijom sam čekala do pred sam kraj 5. meseca sa uvođenjem nemlećne hrane, ali ovaj mali će početi već narednih dana.
Mi smo otisli na kontrolu sa 5 meseci pitala nas lekarka jesmo li joj poceli da joj dajemo meso :o, kad smo joj rekla da pije samo mleko napala nas jer je ona napredno zdravo dete. Tih dana poceli smo da joj dajemo milupa rice & corn, i to jedan obrok u flasici jer na kasikicu nije htela. Sa 6 meseci smo poceli postepeno da joj uvodimo ostalu hranu povrce, voce pa tek onda meso
Pa ima preterivanja na obe strane, najbolje je naravno naci neku sredinu i pratiti dete. Al sam izrekla mudrost nevidjenu :lol:
Ali stvarno, ja sam jedva cekala da krenemo sa uvodjenjem cvrste hrane, i kada smo poceli, prvo je sve islo kako treba, i onda je odjednom poceo da povraca prilikom uvodjenja odredjenih namirnica (banana, krompir npr). Onda smo lepo usporili, ogranicili se na par kasicica dnevno, pa smo vrlo vrlo polako povecavali i kolicinu i asortiman hrane.
I ja sam inace dobila savet od jednog pedijatra (starijeg, naravno i inace vrlo simpaticnog, ali ocito ga je vreme malo izgazilo), da mu sa 4,5 meseca uvedem junetinu. Taj isti mi inace savetovao da sa sokom od sargarepe i jabuke krenem lagano kada Vasa napuni dva meseca. Mislim, stvarno covek da se prekrsti i levom i desnom.
Vilo, sto krecete sa 4.mjeseca?Jel on samo na adaptiranom mlijeku, pa zato?
Da svecano objavim pocetak radova od juce :rofl:
Krenuli smo sa pirincanim pahuljicama koje se prave sa vodom, probala malo promuljala i pljunula :girl_haha:
Danas je pojela par kasikica i zakljucila da je interesantno lizati vodu iz case :girl_smile:
Prijatno :)
Quote from: Despina on May 26, 2009, 11:19:40 PM
Da svecano objavim pocetak radova od juce :rofl:
Krenuli smo sa pirincanim pahuljicama koje se prave sa vodom, probala malo promuljala i pljunula :girl_haha:
Danas je pojela par kasikica i zakljucila da je interesantno lizati vodu iz case :girl_smile:
Prdica siki, ali je napredovao manje od očekivanog, pa sam rešila da ne čekam 6. meseci kao sa njegovom sekom, već da dam čoveku da jede nešto konkretno :D
Počeli smo 20. maja, dakle sa 4. meseca i 1 dan, o dosad je uspešno jeo šargarepu, rice and corn kašicu, šargarepu sa krompirom, sa jabukom, samu jabuku, bananu, a sutra ćemo jesti bundevicu :)
Bravo za vrsnjaka Duleta :clap:
Mi jos nismo poceli, dala sam joj caj neki prije par dana, ispljuvala ga najstrasnije, vodu takodje. Cekacemo jos.
Nego, da pitam i ja nesto, prosto me sramota koliko sam sve zaboravila :-[
Kako se pravi bebama kukuruzna krupica (griz)? Jel to moze odmah po pocetku dohrane?
I moze li obicna riza ili moraju pahuljice?
Koju vodu koristite za kasice i za pice? Sjecam se da sam kupovala onu Humana vodu, ali ne znam do kad. Moze li da se koristi, recimo, Jana voda?
I do kad ste prokuhavali vodu?
Quote from: Gizmolina on June 02, 2009, 10:48:19 PM
Bravo za vrsnjaka Duleta :clap:
Mi jos nismo poceli, dala sam joj caj neki prije par dana, ispljuvala ga najstrasnije, vodu takodje. Cekacemo jos.
Nego, da pitam i ja nesto, prosto me sramota koliko sam sve zaboravila :-[
Kako se pravi bebama kukuruzna krupica (griz)? Jel to moze odmah po pocetku dohrane?
I moze li obicna riza ili moraju pahuljice?
Koju vodu koristite za kasice i za pice? Sjecam se da sam kupovala onu Humana vodu, ali ne znam do kad. Moze li da se koristi, recimo, Jana voda?
I do kad ste prokuhavali vodu?
hehehe, i ja pozaboravljala, pa stalno zapitkujem ove mlađe :D
Što se tiče kukuruznog griza, meni se baš sviđa gotova kašica, planiram da mu dajem klasični kačamak tek kasnije, kad budem mogla da mu u njega dodajem sir ili pavlaku. A kad je pirinač u pitanju, mislila sam da mu recimo skuvam pirinač i malo izmiksam, to mora da je fino, pa dodam neko voće.
Dajem mu aqua viva vodu, a planiram da koristim i druge flaširane. Kseniji sam flađiranu davala do 1. rođendana, posle je pila istu vodu kao i mi, česmovaču.
Da dodam, ni Dulence neće vodu i čaj, ili popije tek gutljaj, a klopa kašice sve u šesnaest :)
Da se i mi prijavimo ovde :)
Krenuli smo sa nemlecnom ishranom pre desetak dana. Prvo pirincanu kasicu, pa kukuruznu, zatim sargarepicu, i danas smo prvi put probali krompir :)
Mali guzonja je sve prihvatio iz prve, kao da je to oduvek jeo :clap:
Neverovatna je promena u ponasanju od kako smo uveli dodatnu klopu! Dete je od jednom postalo dobro :o, i nasmejano :o, i igra se u ogradici po sat vremena :o
Sve vreme je bio gladan :( a ja sam bila ubedjena da je razmazen :-[ jer je po vagi napredovao u granicama normale... Ocigledno da njemu nije bilo dovoljno...
Hypo, ova tabela je sjajna :good:, hvala ti sto si je podelila sa nama! :flower:
Quote from: SC on June 27, 2009, 11:43:14 PM
Da se i mi prijavimo ovde :)
Krenuli smo sa nemlecnom ishranom pre desetak dana. Prvo pirincanu kasicu, pa kukuruznu, zatim sargarepicu, i danas smo prvi put probali krompir :)
Mali guzonja je sve prihvatio iz prve, kao da je to oduvek jeo :clap:
Neverovatna je promena u ponasanju od kako smo uveli dodatnu klopu! Dete je od jednom postalo dobro :o, i nasmejano :o, i igra se u ogradici po sat vremena :o
Sve vreme je bio gladan :( a ja sam bila ubedjena da je razmazen :-[ jer je po vagi napredovao u granicama normale... Ocigledno da njemu nije bilo dovoljno...
Hypo, ova tabela je sjajna :good:, hvala ti sto si je podelila sa nama! :flower:
Hej imam modifikovanu, dopunjenu, novu. Tu imam neku gresku u mesecima, ali niste vi dotle stigli (9-10. mesec) Sad sam u vikendici i nemam je na ovom kompu. Okacicu je kad stignem za par dana u Bgd. Hvala... :)
hypo :bighug: ja polako krecem da strebam prvo ;D
Zanimljivost: Hipp je, izgleda, korigovao uzrast kojem preporucuje odredjene proizvode. Prelepili su deo ambalaze na kojem pise od koliko meseci se moze koristiti hrana, tj. sok. Npr. preko "Od 4. meseca" za sok od sljive stoji "Od 6. meseca".
kad je vec podignuta tema, mi poceli da ruckamo pre nekih 10 dana, prvo milupinu kasicu sa pirincem, sad sa pirincem i kukuruzom sto mnogo vise voli i za nekih desetak dana planiram i prvo povrce...dasa lepo jede, sad pojede preko 100 ml
Quote from: Marty Maraskino on July 22, 2009, 10:45:47 AM
Zanimljivost: Hipp je, izgleda, korigovao uzrast kojem preporucuje odredjene proizvode. Prelepili su deo ambalaze na kojem pise od koliko meseci se moze koristiti hrana, tj. sok. Npr. preko "Od 4. meseca" za sok od sljive stoji "Od 6. meseca".
ah
sad sam gledala na hippovom sajtu ne pise nista za uzrast, cak nisam ni nasla njihov proizvod, dok na nasem sajtu stoji da je taj sok od 6 meseci, cak nema nista sto bi bilo ispod 6 meseci, sto ukoliko su odredili nasi pedijatri smatram da nije ispravno jer nemaju pravo da sami to propisuju, ali ipak nadam se da je to bila stamparska greska jer soku od sljive nije mesto na 4+
Nije ni za uzrast od 6 meseci, ali barem su malo pomerili.
Quote from: Tchi on July 22, 2009, 11:32:08 AM
sad sam gledala na hippovom sajtu ne pise nista za uzrast, cak nisam ni nasla njihov proizvod, dok na nasem sajtu stoji da je taj sok od 6 meseci, cak nema nista sto bi bilo ispod 6 meseci, sto ukoliko su odredili nasi pedijatri smatram da nije ispravno jer nemaju pravo da sami to propisuju, ali ipak nadam se da je to bila stamparska greska jer soku od sljive nije mesto na 4+
pogledaj pazljivije na mnogim sokicima mnogih proizvodjaca decje hrane pise da su za 4+
a daleko je to od uzasta u kojem bi trebalo da ih piju
da podignem temu, valjaće i vama...uskoro... :)
mali dasa mi nešto slabo napreduje sa jelom, mleka popodne i uveče ima slabije , iako bi on stalno sisao i stalno mu na zahtev i dajem
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
pa se razmišljam šta da mu dodam da prevaziđemo to
radije bih krenula sa konkretnom klopom, vidim Vila je tako - šargarepa, krompir, pirinač, jabuka i Rice/Corn varijanta
mada sam kupila danas i adaptirano, ako mi baš bude frka da probamo
pritom, ne zna ni da pije na cuclu, probala baba da mu daje vode pa nije uspela
šta mislite?
ja računam da će na moju produkciju mleka manje uticati da ga hranim nego da pije adaptirano
moji stavovi sto se tice dohrane i nemlecne i mlecne su mnogo liberalniji nego prosle godine u ovo vreme tako da bolje da cutim :D
Ja sam sa Ivom čekala pet meseci i nešto za uvođenje "čvrste" hrane.
(Ne solim pamet samo kažem kad sam ja. ;))
U svakom slučaju pošto misliš uskoro da krećeš možda prvo te neke varijante pirinčanih kašica pa onda povrće polako.
Ja sam sa Ksenijom čekala punih 6 meseci, ali ona je napredovala odlično. Dušan je manje napredovao, pa sam počela sa nemlečnom ishranom ranije, sa 4 meseca. On se odmah "primio", svidelo mu se, lepo je prihvatao i povrće, i voće i rice corn.
Sad jede daleko manje nego kad je počeo, to je ono čuveno usporavanje sa godinu dana, sećam se sa setom kako je tamanio klopu, sad se jurimo po kući (tj. moja mama se juri s njim, ja mu dam, ako hoće, ako neće, doviđenja...)
Quote from: Lani on March 20, 2010, 09:27:49 PM
Ja sam sa Ivom čekala pet meseci i nešto za uvođenje "čvrste" hrane.
(Ne solim pamet samo kažem kad sam ja. ;))
U svakom slučaju pošto misliš uskoro da krećeš možda prvo te neke varijante pirinčanih kašica pa onda povrće polako.
I ja sam sve ovako i sve bih ovako. :kiss1: :rofl:
Hocu da kazem, ako vec zelis da krenes sa dohranom sa njegova 4 meseca, licno ne bih krenula sa povrcem, samo pirincane kasice. :bighug:
da vas pitam, postio sam zaboravila kako sam sa starijom... poceli smo sa dohranom, i prosli smo pirincane pahuljice, krompir, sargarepu, tikvice i dodjosmo do jabuke
kako da dam jabuku? samo sameljem u blenderu sa malo prokuvane vode ili ?
Prokuvaš jabuku, pa izmiksaš. Za početak im se daje sve kuvano, dok im se crijeva ne naviknu.
ja sam jabuku i bundevu i pekla u rerni, pa gnjecila. sveze voce je tesko za stomak u pocetku.
Ja sam sve pozaboravljala :rofl: Mislim da bih tako uradila, skuvala pa propasirala sa malo vode... :think:
ja sam kupovala kasice :-[
Slano sam kuvala, slatko kupovala kašice. :)
I ja sam sve kuvala ili pekla u rerni.Jabuka je lepša pečena.
Quote from: Lani on September 27, 2010, 08:53:58 PM
Slano sam kuvala, slatko kupovala kašice. :)
To kad vasa deca hoce da jedu kupovne kasice. Moja su ih pljuvala.
ja sam najvise volela kasicu od pecene jabuke i banane. sve sta im ostane ja bih im pojela.
Što ja to muljavo ne volim, nisam mogla ni da probam.Baš sam grozna :blink: Pečena jabuka može sa svačim lepo da se kombinuje.
I meni su pecene jabuke bile :balavi:
Od kupovnih je jeo Juvitaninu sljivu i ne mogu da se setim koju jos :think:
Jednom sam mu kupila neki Nestle mix u teglici i vise nikad :lol:
Plus mnoge kasice meso + povrce sadrze i punomasno mleko :sissyfight:(nestle, hipp).
da dignem temu, da nam bude pred ocima-ova junsko-julska grupa ce poceti uskoro...
:girl_in_love:
Sve zaboravila
Ja planiram da počnemo 15. decembra. I sa Martom sam čekala punih 6, mislim da ću i sad. Fino napreduje i samo na siki, pa što bih žurila. Kad se samo sjetim te agonije, spremim a ona neće. E, pa ne žuri mi se još, ovako mi je super :)
Naravno. Ja sam čekala punih 5 meseci i koju nedelju da počnem, videću kako ćemo sad, ima vremena.
Nasla sam da je A. prvo jeo neku Milupinu kasicu, valjda toga ima jos da se kupi :lol:
Ima. :lol:
Mi smo startovali s nekom Milupa pirinčanom, naravno pojma nemam kojom. :crazy:
http://www.biofarm.hr/milupa2.php?id=71 (http://www.biofarm.hr/milupa2.php?id=71)
Ja cu ti kazem, pisala si na mojoj temi u proslom zivotu :rofl1: Mi smo neku plavu kutiju, Milupa kukuruzni griz ti si pisala da si uzimala pirincanu... e sad koliko ima Milupinih pirincanih nemam pojma, valjda nema 15 :rofl:
:rofl:
E hvala. Ima baš na ovom linku ta u plavoj kutiji.
Quote from: stacka on November 10, 2010, 12:43:48 PM
Ja cu ti kazem, pisala si na mojoj temi u proslom zivotu :rofl1: Mi smo neku plavu kutiju, Milupa kukuruzni griz ti si pisala da si uzimala pirincanu... e sad koliko ima Milupinih pirincanih nemam pojma, valjda nema 15 :rofl:
imas Milupine pahuljice kojima se dodaje samo voda a mislim da tim plavim kutijama se dodaje mleko.
Luka vise voli humanine kasice iako pije aptamil.
i ne voli onaj mix sa vocem.
ja jos nisam uvela zumance.
hoce da jede kupovne kasice vocne ali nece povrce.vise voli kad mi skuvamo.
Ja sam Aleksi uzimala te koje se prave sa mlekom i stavljala moje mleko. Malo se neckao ali je prihvatio na kraju. On je posle jeo i one kupovne kasice, nije ih odbijao. Sa Masom cu probati isto tako, pa cemo videti kako ce cica da reaguje.
Quote from: emge on November 10, 2010, 12:14:29 PM
Ja planiram da počnemo 15. decembra. I sa Martom sam čekala punih 6, mislim da ću i sad. Fino napreduje i samo na siki, pa što bih žurila. Kad se samo sjetim te agonije, spremim a ona neće. E, pa ne žuri mi se još, ovako mi je super :)
i ja kad se sjetim
mada mislim da je ana bila spremna i prije nego sto sam joj dala kasice
odmah je prestala da bljucka mlijeko
Jao :love32: kašice.Kad se setim kako je Sofija obožavala višnju.
A ja kad se setim da je cudoviste od Andrije od dojenja odmah preso na punjene paprike :crazy:. Ama ni jednu nije hteo da okusi.
Quote from: Deda on November 10, 2010, 02:53:13 PM
A ja kad se setim da je cudoviste od Andrije od dojenja odmah preso na punjene paprike :crazy:. Ama ni jednu nije hteo da okusi.
isto kod nas - Vasko je oma prešo na pečenu skušu, čorbe od povrća, supu, meso itd.
danas jede tako da bi mu svaki nutricionista pozavideo :pljucka:
Quote from: Deda on November 10, 2010, 02:53:13 PM
A ja kad se setim da je cudoviste od Andrije od dojenja odmah preso na punjene paprike :crazy:. Ama ni jednu nije hteo da okusi.
I moj :rofl: sa 9 meseci je jeo pasulj spremljen za odrasle sa suvim mesom.Mislila sam da to neće preživeti.Posle toga nije hteo da okusi ni jednu kašicu :rofl: A nije mi bila namera da mu dam nego da svi porodično ručamo :rofl: Lepo videlo dete da mi jedemo nešto drugo :lol:
moji su jeli sta im dam nikad nista nisu odbijali, nadam se da ce i mali tako kuc-kuc. ja planiram da krenemo oko nove godine-on 12. jan puni 6 meseci-pa tamo negde posle praznika-taman za rusku salatu :)
Quote from: Deda on November 10, 2010, 02:53:13 PM
A ja kad se setim da je cudoviste od Andrije od dojenja odmah preso na punjene paprike :crazy:. Ama ni jednu nije hteo da okusi.
cijenim da ce ica tako
Saska, ne moze ruska bez 'ladne prasetine :crazy: pa Nova Godina je :rofl:
Petra jos uvek ne gleda posebno dok neko klopa. Muce je zubici, pa zeva na sve sto joj se stavi pod nos :crazy:
Nije ni Andrija dok nisam iznela taj pasulj :lol:
Quote from: interpreter on November 10, 2010, 02:54:33 PM
isto kod nas - Vasko je oma prešo na pečenu skušu, čorbe od povrća, supu, meso itd.
danas jede tako da bi mu svaki nutricionista pozavideo :pu-pu:
To ti je kosmicka nagrada za prvo dete necejeda ;))
sta onda mene ceka posle 2 zderavca :nokti2:
da, ja isto zelim Marty :pljucka:
Evo je tema, za Stačku, pa mene, pa Marty :)
Porasla nam djeca :love32:
:love32: velika deca :love32:
Kad pre :love32:
kad startujete, emge?
meni tako zao
Mi cemo sacekati da Masa ozdravi, danas je cetvrti dan pod temperaturom. I sa Aleksom sam krenula tipa dva dana nakon sto je napunio 6.
Ja sam se stvarno ponadala da je ta temperatura prošla, i 2 dana je dosta, a ne 4 :(
Mi ćemo iduće nedelje da krenemo. On sad već mljacka i prati kad jedemo, što Marta nije radila nikad :)
Jao matoraci :love32:
meni nije zao. naprotiv, jedva cekam da vidim kako ce mali da reaguje
Petra gleda, ali ne znam da li da pocnemo... Sa Lakijem sam krenula nedelju dana pre punih 6 meseci...
Inace, mala se odusevi, sva je srecna kad joj dajem vodu na kasicicu, kad joj kaplju AD kapi na jezik :crazy:
Mozda cemo sad za vikend... E, da, pravicu joj sa adaptiranim, nema sanse da izvucem ni kap pumpicom :crycry:
Marty, to je smor dok krene. Ja sam poslednji put izvlačila tako što sam Marka stavila na jednu, a izvlačila iz druge. Tad samo lije :)
Ali se isto mislim da krenemo sa milupa kojima se dodaje voda :-[
Probala sam i to, da izvlacim dok je ona na drugoj...
ja se sad nesto prisecam i uopste se ne secam da sam davala te zitarice u kutijama :ces: . pocinjali smo sa jabukom i sargarepom.
Ja samo da vam poželim da vam bebe budu hoćejedi :clap:
Ja sam A. prvo davala pirincanu kasicu iz kutije, sa adaptiranim. I dalje je sisao normalno do 11 meseci. I sa S. cu tako.
Koristila sam Milupine kasice uglavnom i neke bio decje...
Mi vec nekoliko dana pokusavamo da nadjemo tu plavu, Milupinu od kukuruznog griza ali ne uspevamo. Da li se pravi ona jos uvek :think:
velike bebe :love32:
stacka, jesi probala u milupino radnjama?
Zivela bih u zabludi da mi fina teta u Ivancicu nije otvorila oci da je zuto pakovanje ostalo zuto a plavo pakovanje promenilo boju i postalo zeleno :rofl:
Kupili smo, samo jos da cica ozdravi i krecemo :)
ja mislila prvo mrkvu i jabuku
zaboravila na te kasice
i zaboravila da mi treba nesto da ih razmutim :wall:
jackie, nije problem, mozes prvo sargarepu i jabuku, ne moras te kasice uopste. prati svoj osecaj i sta ti je zgodnije, nije to egzaktna nauka :)
Jackie, mi smo Aleksi krenuli sa zitaricama jer smo se bojali da li ce ih posle prihvatiti kad oseti slatko. Sto kaze Elanor, tu ti je bar sirok izbor, uradi kako mislis da je najbolje i kako ti najvise odgovara. Uostalom, rano ti je jos da mislis o tome :kiss1:
Ja razmisljam da li da promenim provereni recept sa Lakijem :rofl:
Ne znam šta bih ti rekla ja sam uradila sa Andrijom drugačije i prvo mu dala slano.
ja sam prvo tu pirincanu kasicu Milupa i onda slano. Tako mi preporucili kod dr.
cini mi se da sam ja mrkva, jabuka, krompir, rizolino...
Jacke, možeš slobodno isti redosled opet.
Kod nas je to danas izgledalo ovako :girl_haha:
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi64.photobucket.com%2Falbums%2Fh196%2Ftweetylina_s%2Fmasha%2FIMG_0313.jpg&hash=17c64c0e5c319fe841d4ee00761d9b2f5bfffc64)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi64.photobucket.com%2Falbums%2Fh196%2Ftweetylina_s%2Fmasha%2FIMG_0311.jpg&hash=b596d8bdcace6df8e545b37a46e85847f0f5e27b)
uopste nije bila odusevljena, definitivno joj nije bilo jasno sta se desava :lol: , sve vreme je pokusavala da I. otme kasiku i tanjir :lol: par kasicica je progutala, par bljucnula, sve u svemu krenuli smo :love32:
Jao... već :love32: :'( :kiss1:
Jao kako je slatka :love32: meni liči ovo na jedno vrlo uspešno ručkanje :clap:
Super je Maša :clap:
I meni liči da je to super prošlo. Mi ćemo za 2 dana :)
i meni lici na zadovoljnu facu :clap:
emge, koja se cvrsto drzi satnice :)
Sad ce biti najveci fazon kako objasniti Aleksi da je pocela da rucka a da moze i dalje da pije mleko iz sike. On je i dalje toliko uporan da hoce da siki i on da ne mogu da vam objasnim :girl_sad:
jesi li mu ponudila/ marta je tražila, ja joj ponudila, zvala je da proba. krenula je kao da bi htjela, ali onda joj bilo glupo, nije znala kako i odustala je. sve ovo je trajalo 10ak min, ja je nagovarala "ajde, ajde". od tad nije nijednom tražila. tad sam joj dala da lizna mlijeko koje sam joj sprcnula na prst.
Sofija je probala, liznula je sa nadlanice, i rekla da je odvratno.
Quote from: stacka on December 13, 2010, 04:10:28 PM
Sad ce biti najveci fazon kako objasniti Aleksi da je pocela da rucka a da moze i dalje da pije mleko iz sike. On je i dalje toliko uporan da hoce da siki i on da ne mogu da vam objasnim :girl_sad:
Stvarno? :nokti2: Iva nema takvih pretenzija na sreću.
masa :love32:
i moji su probali, Luka vise puta, rekao da je bljak i zbrisao :girl_haha:
saška, utorkom idemo u nabavku, tako da mu svakako slijedi srijeda za prvo jelo :lol:
a, eto poklopilo se sa 6m :)
Emge, nisam mu dala jer se plasim da ce skapirati kako i sta cu onda :crazy: pitala ja njega kako bi on to sikio, pokazao mi, delovao mi je ubedljivo :lol:
ja sam marti punudila i izgledala je da hoće, dok se nije baš približila siki, onda je ipak odustala :)
pa šta i ako hoće, sumnjam da bi više od par puta - uz priču da je to za bebe. a i sumnjam da je neki super ukus. nabildovaće mlijeko za mašu :lol:
ma mislim da nema sanse da bi uspeo. ipak je to specifican pokret.
Quote from: Lani on December 13, 2010, 04:20:37 PM
Stvarno? :nokti2: Iva nema takvih pretenzija na sreću.
Isto :nokti2: na srecu, valjda...
Bravo, Maso :love32: i mi cemo za neki dan...
ma nema teorije stacka :rofl:
Luka je stavio i usne u odgovarajuci polozaj i nije uspjeo nista izvuci. daj mu da proba, vidjece da je to bezveze i da je sok od jabuke mnogo bolji :girl_haha:
Marty naravno da je na sreću. :rofl: Zamisli da me juri ovde po kući da sisa dete od 5 godina. :lol: :crazy:
Ne znam vise :crazy: mi slavimo kad Lazar izrazi zelju nesto jestivo da proba :wall: ovo bi bio "korak od ocaja"...
jao sto je preslatka, bas uspesnmo ruckanje :girl_in_love:
i teodora je svojevremeno trazila aleksandrovu dozu, cak i povukla, zgrozila se i odustala :innocent:
ako mu decidirano ne das, mislice da je to nesto ne znam kako lepo i rezervisano samo za masu :rofl:
Quote from: rafa on December 13, 2010, 06:24:49 PM
jao sto je preslatka, bas uspesnmo ruckanje :girl_in_love:
Baš :love32:
masa je medena :love32:
Hvala :innocent:
bravo, maske!
emge, nemoj da se zabrojis
ja cu 2.2.2011. :rofl:
Masa je veeelika :love32:
Sacka, daj mu da proba, on vise nema refleks za sisanje, nece znati sta treba da radi, pohvali ga da je veliki decak i to je to.
Jesam, sinoc :rofl:
Zbunio se skroz na skroz. Stavio je u usta i nije znao sta dalje. Ja ga pitam "I? Jel vidis da tu nema nista interesantno" kaze on "Vidim" i smeje se. Onda smo se dogovorili da je probao i da je to samo za bebe, da vise nece traziti, rekao je da obecava i to je to. Videcemo koliko ce dugo drzati obecanje :D
Jao, veliki čovek :love32:
Ksenija obožava mleko, i kad je Dušan sisao, tražila mi je da proba to mleko iz flašice. Dušanu je ostalo moje izmuzeno mlekce u flašici (ostavljeno za njega dok sam bila kod mm-a u bolnici) i ona je pila malo, rekla da je fino i slatko, i to je to. Nije posle više tražila, valjda je prosto bila radoznala.
Ovako je to danas izgledalo :girl_in_love: Kao da je oduvek klopala :girl_haha: posle je popila i malo vode iz soljice :girl_haha:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
jao ljubav mila :love32:
kol'ke su joj oci na drugoj slici :girl_in_love:
Quote from: Saska on December 16, 2010, 12:13:59 PM
jao ljubav mila :love32:
kol'ke su joj oci na drugoj slici :girl_in_love:
To se izbuljila u fotoaparat :rofl:
Jao srce malo sto uzivka :love32:
:love32:
jao :girl_in_love:
marty, ona je med medeni :girl_in_love:
hihi pa poješće i tebe :girl_in_love: :love32:
Grabila je kasicicu, odusevljena :rofl: i Laki je tako :nokti2:
Kakva slatka plavusanka :girl_in_love:
Petra :love32:
Meni Masa ukupno ne pojede ni 20 gr, imam utisak da je Aleksa mnogo vise jeo nego ona. :think:
pa polako, tek pocinju
ma znam da tek pocinju ali aleksa je vec tada iako se mrstio jeo sigurno 6-7 kasika, ona ako pojede 3-4 to je super. doduse, ona je i sa sikom mrljavila, valjda joj treba vremena da se uhoda
:love32:
Petra je secer!
Joj sad videh Petru, medić medeni. :love32: :kiss1:
Stacka pusti bre dete. :sissyfight: :rofl:
jao kako su slatke i Masa i Petra :love32: :love32:
ovaj moj klopa ali kad je kraj ako nisam oprezna leti i tanjir i kasika i ruku umrlja onda istrlja sa tom rukom nos i na krajus ve je umrljano
Jao :love32: Taman sam htela da ti kažem da te je univerzum nagradio, a onda videla tvoj drugi komentar :nokti2: :kiss1:
Još jedan uspečan ručak :clap:
Quote from: AnaK on December 16, 2010, 04:53:24 PM
Jao :love32: Taman sam htela da ti kažem da te je univerzum nagradio, a onda videla tvoj drugi komentar :nokti2: :kiss1:
Bilo nekad, jos se pripoveda... Lakijev rucak sa 14, 15 meseci... kako je sam jeo...brokoli i karfiol, u cveticima, oslic obaren i preliven maslinovim uljem, u komadicima, skuvan proso... :blink:
petra :love32:
Petra je preslatka :love32:
Marko još nije probao drugu hranu, čekamo vikend :)
citam po netu ali pitam i vas sta bi trebala da uvodim Luki sad kad ima 9.meseci?
gledam spominju pite,jogurt,pavlaka....
Ja sam sa 9. meseci Aleksi uvela gluten ako se dobro secam. :think:
Martaje od 7ipo ili 8 pila jogurt. On je bez glutena, njega može. I on je fermetisano mlijeko, pa se lako vari.
Gluten je i Marta sa 9 počela, ja mislim.
Ja se ne secam :rofl:
Danas, manje uspeha sto se klope tice, ali kako pije vodu :nesvest: iz one najmanje soljice za kafu... sa kojim odusevljenjem i apetitom :lol:
pa žedno dete :girl_in_love:
Bude mi je zao u trenutku... siroto zedno dete :rofl: a dajem joj vodu :lol:
ja se niceg ne sjecam
i ne dam joj nista
:rofl:
dok se ne sjetim
Jao i sa sve pozaboravljala. :girl_wacko:
Kupim jedan broj Moje bebe, oni ionako u svakom broju nadugačko i naširoko o dohrani i rešen problem. ;D
Slabo ide Milupina, bas... Kupila sam Hippovu, mozda ce ici lakse...
Ni Marko ne voli Milupu, ali ja računam uskoro će normalan pirinač :)
Sjutra ću da mu dam šargarepu.
Masa je citavih nedelju dana mrljavila sa Milupom ali je zato danas sve nadoknadila sargarepicom :rofl: cak je pocela da place jer sam je suvise sporo hranila :lol:
Uzela sam danas u DZ Humanin flajer o kašicama, ima svakakvih.
Ja sam Ivi samo Milupine davala, držala se njih ko pijan plota. :crazy:
Aleksa je isto jeo samo Milupine i nije bilo problema. Izgleda da sestra ne deli njegovo misljenje :girl_haha:
Stačka, šargarepu si samo sa vodom miksala ili sa svojim mlijekom?
Skuvana u vodi sa truncicom maslinovog ulja, bez mleka.
Isto smo tako i mi Ivi davali. :)
Pa i ja Marti, ali se sad mislim da li bi moje mlijeko poboljšalo ukus šargarepi. :lol:
Inače, vagala sam ga večeras ima oko 8800gr (koji gr više).
Blesava si :lol:
Ja cu sledece krompir da joj uvedem i to cu praviti sa malo mog mleka, da bude ko pire :girl_haha:
:rofl:
Emge veliki dečko. :girl_in_love:
mina je imala malo vise sa godinu dana :girl_haha:
Quote from: emge on December 20, 2010, 10:18:03 PM
Pa i ja Marti, ali se sad mislim da li bi moje mlijeko poboljšalo ukus šargarepi. :lol:
Inače, vagala sam ga večeras ima oko 8800gr (koji gr više).
mislim da bi vegeta dala bas lijep ukus :rofl1:
:rofl:
jackie :burko:
toliko slaže face na milupin pirinač (koji je pravljen samo sa vodom, znači neko adaptirano je unutra). Mrzi me da izvlačim mlijeko, ali sam počela i o tome da razmišljam :)
ja cu opet
necu pumpicu necu pumpicu necu pumpicu
ma neću ni ja i kraj. ako joj se svidi šargarepa, ješće pirinač i šargarepu :)
Quote from: emge on December 20, 2010, 10:51:27 PM
ma neću ni ja i kraj. ako joj se svidi šargarepa, ješće pirinač i šargarepu :)
O Boze, ti si prsla idi spavaj :lol: Valjda ako mu se svidi :lol:
Btw. ova Milupa je sa mojim mlekom pa se opet mrsti, izgleda da generacija nula nije fan Milupe :lol:
prsla sam potpuno :lol:
stačka, sad mi lakše, da sam izvlačila mlijeko, a da se mršti... bojim se da bismo se posvadjali :lol:
probao mm milupu i kaže da je OK, ali on je generacija 3 :rofl:
A sta posle ovih pahuljica, sargarepu, a?
ja ću šargarepu, pa krompir, pa jabuku, pa krušku, pa palentu.
mada na rodi nadjoh da oni šargarepu i krompir tek od 7 mjeseci, a za početak tikvice. Ipak ću šargarepu :D
Pa tikvice su veci alergen nego sargarepa, gde je tu logika? :ces: Sargarepa rules :D
Mislim da je to zbog bezukusnosti istih :D
Evo ga tekst http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=238&Show=2778, (http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=238&Show=2778,) na dnu strane je njihov preporučeni redosled.
Ja ću se držati svog :D
TakoDZe :girl_haha:
A ja cu vaseg :lol:
Kad treba bundeva?
Ja sam bundevu posle krompira. Bas rano.
pirincana kasa,sargarepa, krompir bundeva.
kad hoces
(moja je probala s pune tri :D )
moji su prosto tamanili bundevu u bebecem uzrastu, jer im je bas bila sezona oba puta. evo sad i treci. ona je tu u klasi sa krompirom i sargarepom.
šargarepa mu se nije nešto svidjela :)
Kako pripremate bundevu bebama?
Aleksa je jeo kupovnu, tada nije bila sezona. Masa odusevljena sargarepom, pojela je 80 gr danas :girl_haha:
Ja sam bundevu davala pečenu bez ikakvih dodataka.
Ili tako pečenu klot ili Juvitanu muskatnu tikvu. ;D Iva je obožavala.
pecenu, a u kasnijem uzrastu sa pirincem i mlekom. sto je to dobro, i mi veliki smo jeli, al sam skroz zaboravila na tu poslasticu.
A, koliko je pečete i na koliko? Ja probala jednom, bila sva suva i bljaks.
Ja nemam odgovor na to pitanje :rofl:
Petra samo lizne iz prve kasicice i posle nece :(
A sad je blenula u djuvec bez mesa (pirinac i mesano povrce) i dala sam joj da proba i zevala je na drugu kasicicu :nesvest: Ako joj bude nesto, znacu od cega je :nokti2:
Pekla sam je pokrivenu folijom da se ne isuši.Ne sećam se ni koliko ni na kojoj temperaturi.Bocneš viljuškom, pa kad je mekano gotovo je :rofl:
Malo parče 10-15 minuta u MW :turpija:
AnaK :friends:
To, Marty! Ja cu odmah sarmu!
A te tikve, jedete li ih vi? Boze me sacuvaj... ;D
ja volim bundevu. uzmem malo vece parce, pa kad se ispece skinem gornji sloj koji se osusi i stvrdne, a ono iznutra bude bas ukusno.
I ja volim bundevu :girl_in_love:
I ja, najviše u piti. :balavi:
pa sa cimetom :balavi:
obozavam :balavi: dobro ste me podsetile da kupim ovih dana.
Jela je sargarepu :clap:
A kad se pocinje sa "vecerom"? Ako je ovo sad sto klopa "rucak" :lol:
:clap:
Edit: ne znam odgovor na pitanje,.sve sam zaboravila. Prepisacu od vas
Ja cu posle nekih mesec dana da uvedem i veceru.
Sargarepa i krompir uspesno, danas jabuka - ne bas, ali ni Aleksa je nije voleo.
dala sam malom da lizne sargarepu. malo je lickao, ne bas odusevljeno, pa mi se cinilo da nije nista otislo u stomak. medjutim, malopre je bljucnuo narandzasto, znaci malo je ipak uslo.
Ja se razmisljam sta bih mogla Masi sutra da dam. Bila je Milupina kasica, sargarepa, krompir, jabuka. Da li krusku ili neko povrce :think:
ja cu krusku. nego, sta radis kad pojede samo kasikicu-dvije? ja sam danas prvi put posle dvije kasikice jabuke spremila milupin pirinac, da bar nesto pojede. to je sad poceo da voli, znaci pojede cetvrtinu doze :)
Nista. Ponudim siku. Ne pada mi napamet da spremam drugu klopu, vaspitam je od malena :rofl:
ma ja racunam da onda ostadosmo na iskljucivom dojenju :lol:
Quote from: emge on December 27, 2010, 11:14:39 PM
ja cu krusku. nego, sta radis kad pojede samo kasikicu-dvije? ja sam danas prvi put posle dvije kasikice jabuke spremila milupin pirinac, da bar nesto pojede. to je sad poceo da voli, znaci pojede cetvrtinu doze :)
Ja sam im "zalivala" sikom dokle god su hteli. Mislim da im su im tek sa oko 9 meseci to postali pravi obroci.
ma zalivam i ja sikom, nego da pojede svaki dan makar 7-8 mini kašičica nečega :)
Cekam da Petra ozdravi pa da nastavimo sa eksperimentisanjem.
Kako da joj dam krusku a da je pojede? :girl_haha: Juce je bas slabo jela, malo sam je prokuvala, kao i jabuku. Nju je htela. I, mogu li bananu da joj dajem ili da cekam 7? Ne znam sta bih posle kruske :think:
Bundevu?
supa od mesa?
bundeva?
podgrij joj rucak od juce ;)
ja ću marku rice&corn. da posle mogu i na palentu da predjem. Možeš i bananu i bundevu.
Razmislicu. Definitivno nije fan kruske :crazy:
marko nije ničega fan :lol: za sad :)
Masa je sargarepu i krompir bas lepo prihvatila.
Petra je odusevljena cevapom :wall: jedva sam odbranila cevap od nje :lol: kad ga je zgrabila i pocela da grize :blink: a ja joj samo dala da pomirise :crazy: bila je to lavovska borba... rasplakala se :nesvest:
Jao :love32: Marty, sestro, obećava :girl_in_love:
:love32:
srceeee :love32:
Ne place kad joj otimam kasicicu sa Hippovom ili Milupinom kasicom :lol:
Pa sto zadirkujes dete :ljut: :love32:
A sta da radim, da joj dam da jede?! :nokti2:
pa do sada je vec trebalo sarme da joj dajes, pitaj vd svekra :rofl:
Da, do punih sest sve, vec kasnim sa virslama :rofl:
Kao moja mama danas: "Kako sam ja vama sa tri i po dzigericu przenu..." :deda: bareno zumance, i to cetvrtinu i cedjenu narandzu
Elanor :rofl:
Aleksa je Masi dao lizalicu skoro :crazy: kaze htela je, gledala je u njega :lol:
ja joj ne bih dala cevap ali bih joj verovatno uvela neko meso... sta bese ide prvo, piletina? :think:
Quote from: stacka on December 30, 2010, 11:18:32 PM
Elanor :rofl:
Aleksa je Masi dao lizalicu skoro :crazy: kaze htela je, gledala je u njega :lol:
ja joj ne bih dala cevap ali bih joj verovatno uvela neko meso... sta bese ide prvo, piletina? :think:
Ne bih ni ja, ali gledala je :rofl: dala sam joj da pomirise, kad vec tako gleda :lol: sirota... istraumirana Lazarom... mukica, sad mi je zao :rofl:
Cek, pa jesi dala ili nisi? Nisam te skapirala :rofl: ja sam razumela da si uspela da joj otmes i da nas sad pitas sta da radis :girl_haha: odo' da spavam, ocigledno mi vijuge ne rade kako treba :girl_haha:
Ugrabila je i strpala u usta i pocela da cokce dok sam ja pokusavala da joj otmem :crazy: brza je i jaka :rofl:
:love32: :girl_haha:
Nije lako izboriti se, svega mi :rofl:
:rofl:
tako je mm jovi pruzio bananu, kao da vidi sta ce da uradi. kad je odgrizao parce i krenuo da mulja, jedva sam mu izvadila iz usta. jos je bio mali i jeo samo pasirano.
Quote from: Marty Maraskino on December 30, 2010, 11:03:00 PM
Petra je odusevljena cevapom :wall: jedva sam odbranila cevap od nje :lol: kad ga je zgrabila i pocela da grize :blink: a ja joj samo dala da pomirise :crazy: bila je to lavovska borba... rasplakala se
Jana je tako maznula mladi luk, kakvo je to uzivanje bilo :lol: a Aleksa prasece pecenje :nesvest:
Vasko je juče jeo onu pulpu ili kako se već zove, kad u sokovniku cedis sok, pa ono sto ostane od voca (ljuske i sl) :nesvest: ceđena pomorandža, jabuka, šargarepa...
kaže mm - ko kuče me gledao dok mu nisam dao i na kraju negodovao što nema još
Jao, mali njupavci :rofl:
Marty, pa mogla si da joj daš malo da ga gnjavi, ionako ne bi mogla da ga stvarno pojede, pretpostavljam da ni nema čime da grize :)
jova je dobio prvi zub sa 14 meseci, a dotle je vec jeo sve i kidao meso i hleb i kekse.
Danas je smazala skoro celu porciju kruske :crazy: :rofl:
trebalo joj vremena da se navikne na ukus
kupila sam juce onaj Milupa pirinac i sad sam 100% sigurna da to nikad nisam davala. Jel 4 supene ili kafene kasike? Napravila po uputstvu sa 4 kafene i ispalo maltene tecno.
Supene kašike :)
probacu danas, ono je bilo bljak-prosula sam
:sreca:
Sinoc je trazila veceru! :rofl: I ja sam konacno videla kako izgleda dete, odnosno beba koja guta hranu ocima dok drugi jedu :nesvest:
Petra :love32:
Marty, da potraje :kiss1:
Ja ne mogu da se setim posle kog vremena se uvodi i drugi obrok, mislim da je i Masa spremna za to :girl_haha:
Ovo nije bilo planirano, ali.. ona je tako gledala u nas... i tako mljackala posle svoju kasicu :blink:
skapirala sam da nije bilo sa namerom, al kakve veze ima :love32: jos ako mi kazes da je i lepo spavala posle toga ima da joj uvedem koliko veceras :lol:
........pa........onako :lol:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
poceo pre nekih 10tak dana, probao sargarepu, jabuku i pirinac iz kutije. danas mu dala malo soka od jabuke. imam utisak da ce pojesti i mene i onaj tanjir :)
samo da tako i ostane :pljucka:
Saška :love32: :pljucka:
saška divno :love32:
Marko i dalje slaže face na sve što sam mu ponudila, kad je extra raspoložen pojede par kašičica. Čekam dan kad će da počne da jede, mislim da samo treba da mu kvrcne :D
Divan je, Saska :love32:
Ja mogu slobodno da kazem da Masa rucka :girl_in_love: danas je smazala karfiol kao od sale. Aleksa se na to, naravno, mrstio... ne kapira da je i on to nekada isto tako slatko jeo :rofl:
Saska, kakav je :love32:
Krompir, sargarepa, sta posle? Karfiol?
Cice male :girl_in_love: Mihajlo je kao šećer. :girl_in_love:
Marty mi smo ovim redom: Milupa kukuruzni griz, sargarepa, krompir, jabuka, kruska, banana, bundeva i danas karfiol.
Tako nekako ja planiram, za jedno dva meseca. Primaklo se baš. :blink:
Mislila sam na povrce... To je onda karfiol, dakle. Mada, i bundeva, zvanicno, spada u povrce, jel' da?! :crazy:
Probala je jabuku, sad cemo dalje sa vocem, onda...
Sve cu da prepisujem od vas :rofl:
Stačka, jel stavljaš svoje mlijeko u povrće?
Da li praviš nekad mliječne kaše?
Ne stavljam, samo sam u krompir stavljala da bude kao pire ali i to sa mojim mlekom.
Ostalo rucka sa malo maslinovog ulja. U voce ne stavljam ni to :rofl:
Mlecna je bila Milupina i to sam joj davala prvih nedelju dana, posle toga nisam. Plan mi je da kada bude imala dva obroka jedan budu zitarice sa mojim mlekom a drugi voce/povrce.
bravo za njupatore male :love32: :love32:
sa velikima sam brzo uvodila 2 obroka-vocna uzina i rucak: povrce, kasnije povrce+meso ili povrce+zumance. posle nekog vremena sam uvodila mlecnu uzinu popodne i na kraju veceru i dorucak. tako cu i sad.
Danas je ruckala prokelj sa mojim mlekom... kako je samo mljackala da ste je videli :girl_haha:
Prokelj, solo, pasiran, i nije bila odusevljena... a onda sam joj dala jedan, onako u komadu :rofl: grickala i mljackala :lol:
Lako je njoj da gricka kad ima cime :girl_haha:
Masa klopala do sada: jabuku, bananu, krusku, krompir, sargarepu, bundevu, karfiol, prokelj, brokoli, milupu kukuruzni griz.... sta bi mogla sledece da joj dam :think:
meso...
Mihajlo je jeo jabuku, bananu, sargarepu, krompir i bundevu. Najbolje je prosla bundeva, najlosije sama banana, ali u komb. sa jabukom smlati punu ciniju.
sutra cu da probam krusku
Meso?
Ja sam počela Marku da kuvam povrće sa mesom prekjuče.
Koje?
Ja sam počela sa pilećim bijelim. Sledeće ću teleće ili juneće. Malo mesa, jedna kockica :)
tenk ju :kiss1:
Vec meso? Kako vreme leti :nesvest:
P je probala zutu boraniju. Sa maslinovim.
I vecera redovno vec dve nedelje.
Stvarno, dva obroka? Znaci, mogla bih Masi da uvedem jos jedan, nije red da nas mukica gleda kako klopamo uvece a ona nista :girl_haha:
Pa, da, koji dan posle Ngod. Pisala sam negde...kako nas je gledala dok smo vecerali. Prvi put sam videla tako nesto (kao kuce :rofl: )
E, pa secam se kad si pisala :girl_haha: nego nisam skapirala da vam je preslo u rutinu. I, sta joj das za rucak a sta za veceru? Meni manjka ideja :girl_sigh: kao da mi je prvo :fool: :lol:
nama se opasno priblizilo
moracu da iscitam temu pazljivo
je l ovo sve sto jedu masa, mihajlo, petra, marko blendano ili gnjeceno viljuskom?
joj kad se sjetim kockica mesa :love32:
i, da, je l oni nisu nista pili, jeli do 6 punih? Voda? Ivana nije ni vodu. Kako sad da je uvedem? Posle obroka? Kasicica ili flasica?
vec neko vrijeme guta ocima i hoce da sjedi za stolom dok jedemo
i, da, neki dan mi je rodbina sa sela rekla da ce mi dijete biti gluvonijemo
jer nisam davala vodu
Petra pije vodu, pomalo i caj, od rodjenja i to joj dajem iz soljice ili kasicicom. Dajem kad god, sada trazi tokom obroka malo i posle. Klopa je blendirana, ali bude i mrvica, nije skroz glatka.
Za veceru dobija zitarice, Milupin pirinac i Hippov pirinac/kukuruz, preci ce sad na one "sa vocem" :rofl: Za rucak isprobavamo voce ili povrce. Nesto mi se i ne svidja raspored...
Quote from: jackie on January 22, 2011, 09:57:20 PM
vec neko vrijeme guta ocima i hoce da sjedi za stolom dok jedemo
i, da, neki dan mi je rodbina sa sela rekla da ce mi dijete biti gluvonijemo
jer nisam davala vodu
:krsti:
Ta rodbina je... no comment... Izbegavaj ih, pliz :kiss1:
A kada planirate:
- zumance
- mlecne proizvode
- gluten?
:think:
Ja se secam samo da sam gluten Aleksi sa 9 meseci tako cu i sad. Ostalo cu morati da procitam, zaboravila sam :-[
Žumance sa punih 8.
Jogurt ću za jedno nedelju dana, a gluten od punih 9.
nisam iscitala temu
a sledece sedmice treba da dam djetetu hranu
qq
:crycry:
neprocitah temu
a sutra djetetu treba da dam da jede
Pa, dobro, ne mora to u dan :bighug:
ma, znam, nego mi mrsko da citam :rofl:
bice da cu ofrlje
sutra mrkva
ne mogu je vise gledati kako guta dok mi jedemo
i ne moze da nas gleda dok jedemo za stolom
nego moram da i nju dovedem
Pa daj joj danas :)
Mi smo krenuli sa pirinčanom kašom, ali možeš bilo šta iz te prve palete: šargarepa, krompir, jabuka, pirinač...
Ivana ce da rucka :love32:
jedva cekam da i Sofija krene sa pravom hranom :clap:
Ja sam krenula sa 5.5 meseci. Isto je bilo mljackanje dok mi jedemo i pruzanje rukica prema hrani. Za sad jede fino, pojede po punu ciniju. Dala sam mu i curetinu danas. Jedino se malo mrstio na kupovnu kasicu od breskve, ali i to je jeo.
dala sam malo mrkvice
super je liskala za prvi put
nekoliko kasicica
uopste ne mogu da se sjetim kako sam blendala te male kolicine
jedna mala mrkvica nema sanse da se samelje u velikom blenderu
Ivana :girl_in_love:
Saška verovatno mu je breskva malo kisela. :)
Quote from: jackie on February 02, 2011, 12:35:18 PM
uopste ne mogu da se sjetim kako sam blendala te male kolicine
jedna mala mrkvica nema sanse da se samelje u velikom blenderu
Štapnim mikserom?
:girl_in_love:
Jao a kad se setim seckanja komadića mesa dovoljnog za jedan obrokić, na veličinu kutije šibica. :girl_haha: :love32: :girl_haha:
Još malo pa ćeš ponovo :love32:
Primaklo se i to, prolete vreme. :girl_sigh:
ja ne vjerujem da cu ponovo
kuvam nezacinjenu supicu nama
procijedim i to je to
ani sam skoro do 3.god sjeckala meso posebno za nju
stapni mikser, hvala
moracu da kupim
preporuka neka ili na sta da obratim paznju?
Ja stvarno mislim da za to što ti treba bilo koji sasvim odgovara :kiss1:
Ma da Jackie bilo koji. Moj je valjda Moulinex. :think: Najprostiji neki, ništa ono sto funkcija, ludilo...
ja sam imala neki mali malecki blenderčić (mi smo blendali duuuuuuuugo ;D), u kom sam kasnije seckala kojekakvo povrće
Ja sam imala blender za Ivu, pa isto posle seckali u njemu sve i svašta. Zato sam kupila ovoj maloj da ima novi štapni, mislim da je sa njim lakše za te manje količine, eksperimentisala sam.
Ja sve blendiram štapnim mikserom :)
ponovo shvatam zasto sam obozavala stolicu za hranjenje
mislim da sam danas pretjerala sa mrkvicom
gurala sam koliko sam mogla
opteretili smo stomacic :(
i voda joj je potpuno nepoznata
nema pojma sta bi kad joj dam
Šta znači opteretili ste stomačić, koliko kašičica, grama?
Ako ona lepo sisa i OK napreduje, nemoj da forsiraš, treba vremena da se navikne i da nauči na sve te nove ukuse. Tek ste počeli. :kiss1:
Moje malo prase više ne gura onako panično kašičicu jezičkom kad joj dajem AD kapi, sad joj je najnormalnije ubacim u usta, bez otpora. :girl_haha: Još par nedelja pa i mi krećemo. :love32:
nisam bas brojala
ali nije puno bilo
mozda 1/4 male hipp teglice
ali da je stvarno pojela
toliko je podrigivala dusa
skuvala kasicu
dok sam samljela, ovo ono
ona zaspala :hm:
kupovne kasice
ani ih nisam skoro ni davala
ivani hocu
mijesacu kupovne i domace
mislim da ovo povrce i voce koje sad imam da kupim u supermarketima nije nista zdravije od onog u teglici
pitanje:
kad ne pojede beba kasicu, da li je ostavite u frizider za sutra ili bacate?
mislim kao ono sto pise na teglici
izvaditi dio, podgrijati
ostatak ostaviti u frizider
jeli smo ovih dana krompir i mrkvicu
sad cemo na jabuku mislim
Ja sam ponekad ostavljala u frižider on što nije pojeo, pa onda nekad davala sledeći put, nekad mešala s nečim što sam napravila - npr. kad otvorim voćnu, on ne pojede, ja je posle umešam u neku žitnu kašicu, milupu npr. Ali ako stoji više od dan-dva frižideru, ide u kantu.
ako je jela kašičicom direktno iz teglice, onda baci, jer ima njene pljuvačke
zato bolje odspi malo, ugrej, pa ostatak zatvoriš i u frižider, mislim 24 ili 48h nisam sigurna
Ovako kako Janavi kaže.
Marko sad fino jede, mjera mu je oko pola hipp teglice, bilo da pravim ili kupujem.
On jede neki dan kupovno, neki pravljeno, kako kad. Povrće i voće koje sad kupujemo stiglo ko zna odakle, a na hipp kašicama piše da su bio proizvodnja :)
ok, uglavnom sam tako mislila
hvala
emge, je l siki posle pojedene pola teglice?
on je jos uvijek na jednom obroku?
Ima dva obroka, jedan oko 12-13h, drugi oko 19h. Oba puta po pola teglice, količinski.
Siki oko 14-15h i pred spavanje oko 20:30.
Samo da pribelezim kako je fino pojeo mesavinu krompira i prokelja. Sve, sve, al sto onaj prokelj gadno mirise...
Ovaj mali ladno pojede po punu teglicu bilo cega. I sisa. I opet ne dobija mnogo u kilazi, izgleda da je laka kategorija :) Uglavnom pravim kasice, kupovnu sam mu dala samo breskvu do sad.
zato moji ne jedu na oko puno, a dobijaju na kilaži bez problema. Jadna Marta kad poraste :lol:
Danas klopala jogurt prvi put. Koje odusevljenje :girl_haha:
:love32:
:love32:
jogurt :love32:
sa cim?
ivana danas jabuku
ona nije odusevljena hranom
sa onim milupinim grizom sa kojim smo i poceli pricu.
nije nista cudno sto ica nije odusevljena hranom, masa klopa gotovo dva meseca pa i dalje vecinu hrane koju prvi put proba gleda pa... cudno :girl_haha: drugi, treci dan je vec mnogo bolja prica. ovo sa jogurtom je izuzetak, bas se vodelo da ga slatko jede
Marko je tek posle skoto mjesec dana počeo da jede bolje, kad smo stili do karfiola i brokolija. Danas je probao prokelj, svidio mu se. Jogurt je probao prije 3 dana, isto mu se svidja.
A zar ne treba prvo zumance? Pa tek kasnije mlecni proizvodi :think:
Petra obozava supu :nesvest:
jedva cekam da dodjem do supe
ana je othranjena na supama, corbama
tek prosle godine pocela da jede viljuskom
to je zakon
Mi smo Aleksi zbog ekcema uveli zumance tek oko 10 meseci, bas sam citala u dnevniku.
:think:
A ekcem nije reagovao na mlecne proizvode?
ne.
da ne bude zabune tako nam je rekla pedijatar da uradimo, nismo na svoju ruku.
Jasno, naravno.
Meni pedijatar rekla da uvedem žumance odma, ali nisam danas jer nisam imala svježa jaja.
Ovih dana krećem sa žumancem, a jogurt sam dala prije par dana. Mislim da sam tako i Marti.
Ni Marku ekcem zasad ne reaguje na jogurt.
Na prvoj kontroli mi je dr dala odstampan tekst sa ishranom i vezbicama. Elem, po tom kalendaru zumance ide sa punih 7, ono postupno 1/8, 1/4, 1/2 i na kraju celo, naizmenicno sa mesom. Sa punih 8 jogurt, kiselo mleko i mladi sir. Tad i prestaje pasiranje, a pocinje gnjecenje viljuskom, pa sitno seckanje. Sa punih 9 gluten.
To se poklapa sa onim sto sam radila sa Jovom i Minom, pa cu i sad.
moji nisu okusili prvih godinu dana ni jaja, ni kravlje mleko ni bilo šta pšeničnog porekla ... a ni banane :D
.... ubacih se na temu iz dosade :rofl:
Iz nekog posebnog razloga ili onako?
Meni je najzesce bilo kad je Mina krenula u jaslice (23. Juna-a dva dana pre toga napunila godinu) i zove me mama na posao da mi kaze da za dorucak imaju virsle :wall: -ona je vodila na privikavanje. A ja dotad birala samo najlepsa mesa, biftek, kao nesto pazila, a ovamo odma pa virsle.
Quote from: Finalina on February 10, 2011, 01:26:57 PM
moji nisu okusili prvih godinu dana ni jaja, ni kravlje mleko ni bilo šta pšeničnog porekla ... a ni banane :D
.... ubacih se na temu iz dosade :rofl:
isto, sve, uključujući i poslednju rečenicu :lol:
a iz dosade: sto banane?
meni bi dete umrlo od gladi u nekom periodu 8-10 meseci, kad su je napali virusi i dobila netoleranciju na laktozu da nije bilo banana.
banane su jako teške za stomak, tako mi rekli
a i oko godinu pri put kad je probala, recimo pola sata posle je povratila, sve što je pojela
i tako 2-3 puta kad god je jela bananu
Quote from: Saska on February 10, 2011, 01:36:26 PM
Iz nekog posebnog razloga ili onako?
objektivno iz posebnog razloga -zato sto sam odrasla uz komentare (strucnjaka) da se tako najlakse provociraju alergije tj odgovor organizma na sastojke jaja, pileceg mesa i mleka ( hormoni i sl) , pa mi je to nekako bilo logično&primenjivo kada su moja deca dosla na red ...... istina, moj otac me vise puta pitao "kada ces prestati da im dajes ovu bolnicku hranu" :lol:
subjektivno sasvim bez razloga - nije mi niko u tom trenutku tako savetovao :)
banane nisu voce sa naseg podrucja, to je jedina logika kod ishrane njom tj uvodjenja iste kod beba
To je istina, ali su toliko rasprostranjene u nasoj ishrani, mislim na banane. Verovatno su bile retkost kad smo mi bili mali. Ko zna kad sam ih ja prvi put jela :lol:
ista priča i sa citrusima
a secate se kad smo bili klinci da je bas bilo hoh poklanjati banane (uz kafu i bombonjeru) :lol:
udje mamina prijateljica na vrata, nama po secernu tablu, mami kafu i jos pod miskom visak grozd banana...wow :rofl:
ja se uopste ne secam da su banane bile neki hit .... pamtim samo kivi :lol:
kivi je stupio na scenu posle banana :lol:
ili si ti malo mladja od mene, ne bih znala kaz'ti :turpija:
pa jeste posle banana nastupio kivi, zato se i ne sećam jer je bilo davno :D .... šalim se, stvarno se ne sećam da su banane bile hit
upropastismo ovaj deo teme :rofl: .... iz dosade :lol:
Ih, kivi je egzotika :lol:
a da ne skrecem sa teme, moja velika deca ga jos nisu jela, nema sanse da probaju. Ja ga obozavam, al me mrzi da ga gulim.
dakle saska, nemajko nijedna .. tol'ka deca, a kivi jos nisu jela :lol: ... ma ovo je tema za bebe, a ne za školski uzrast :rofl:
ja se secam, kad je moj brat bio beba (mladji 10 god) da smo mu davali na kasicicu po nekoliko kapi soka od pomorandze
a secam se i hit banana ;)
Kad smo kod kivija, iz dosade, samo ga Andrija voli ali pošto mene peku dlanovi kad ga ljuštim ne jede ga :D
Quote from: Finalina on February 10, 2011, 02:31:19 PM
dakle saska, nemajko nijedna .. tol'ka deca, a kivi jos nisu jela :lol: ... ma ovo je tema za bebe, a ne za školski uzrast :rofl:
a ni mango, papaju, a bogami ni avokado :lol: . Ma, dobro im uvalim i jabuke.
hoćeš reći da redovno jedu pomelo? :rofl:
ish odavde
ja sam tek na mrkvici
Quote from: Margarita on February 10, 2011, 02:31:42 PM
ja se secam, kad je moj brat bio beba (mladji 10 god) da smo mu davali na kasicicu po nekoliko kapi soka od pomorandze
a secam se i hit banana ;)
To mi je i moja mama pricala. Prva klopa, valjda, posle soka od narandze sa jedno dva, tri meseca, jeste dzigerica, pa zumance :lol:
Posle toga ide cuvena recenica: i sta mu/nam/vam fali? :lol:
džigericu nikada nisu okusili, niti će, dok se ja pitam :D
bez recenice nista :lol:
ma secam se da smo mu muckali u flasicu sa mlekom sargarepu, pilecu dzigericu i zumance (propasirano kroz cediljku, jelte,
posto nije bila nikakvih aparata na tu temu :D ) :nesvest:
dzigericu ni moji nece da okuse, dok se oni pitaju :lol:
Quote from: Saska on February 10, 2011, 02:27:56 PM
Ih, kivi je egzotika :lol:
a da ne skrecem sa teme, moja velika deca ga jos nisu jela, nema sanse da probaju. Ja ga obozavam, al me mrzi da ga gulim.
kivi se ne guli :D
presece se na pola i jede kasicicom, kao rovito kuvano jaje.
Dobijala sam ja savet da Dušanu dam vodu s malo limuna kad je imao mesec dana :crazy:
A džigu sam im davala tek negde u drugoj godini, i tad samo zato što je mm voli (ja je mrrrzim), on insistirao :lol:
zasto su svi davali dzigericu?
Ja ne znam da li su moji nekad jeli dzigu, mislim da nisu. :think: ILi ipak jesu pokoji put...
Kao bebe sigurno nisu.
Strasno retko pravim, ali se sad ne secam da li je retko ili nikad u prethodnih nekoliko godina. :crazy:
A secam se dogadjaja iz ranog detinjstva.... :nokti2: :nokti2: :rofl:
Quote from: jackie on February 10, 2011, 03:31:12 PM
zasto su svi davali dzigericu?
jer se smatralo da je super za krvnu sliku :)
Quote from: Elanor on February 10, 2011, 03:24:40 PM
kivi se ne guli :D
presece se na pola i jede kasicicom, kao rovito kuvano jaje.
sad htjedoh ovo napisati.
A ne, ja ga ogulim, isecem na kriske i jedem viljuskom. Ili ubacim u vocnu salatu. :sissyfight: .
Moja mama obavezno opise kako sam ja to bas slatko ruckala :rofl:
edi: dzigericu
I moji su jeli pilecu dzigu u bebecem uzrastu, al tad sam imala proverenog dobavljaca. Sad ne vole ni da je vide.
Quote from: Elanor on February 10, 2011, 03:24:40 PM
kivi se ne guli :D
presece se na pola i jede kasicicom, kao rovito kuvano jaje.
ovako i ja
to je neka francuska fora ;)
e da, i Vanja je pila citruse u vodi vrlo rano, ništa joj ne fali, majke mi :lol:
definitivno omiljena kombinacija za sada
bundeva + banana
a i bundeva + krompir je super prosla
najela se rizolina prvi put
super je
i dosta joj je
treniramo nezalivanje mlijekom (sikenje) ako ikako moze
sa koliko ste poceli da uvodite 2. obrok?
Masa ima drugi obrok tek unazad 10ak dana. Verovatno ne bi ni tad da nisam procitala u Aleksinom dnevniku da je on sa 8.5 imao i treci :-[ :rofl:
Petra je imala 6 i po meseci.
I ja ovako kao Marty, bilo mi bezveze da jede voce u vreme rucka, pa sam rasporedila na vocnu uzinu prepodne i povrce za rucak.
paaa mi imamo 6,5 mjeseci
ali tek smo poceli
Marko 3 nedelje posle uvodjenja prvog, dobio i drugi obrok - večeru. Ručak povrće (zadnjih dana sa mesom), večera voće i žitarice.
Danas sam mu prvi put dala malo jabuke maloprije, kao voćnu užinu. Za večeru planiram palentu i jogurt.
Samo da prijavim da je oduševljen palentom, kao što mu je i sestra bila :)
:love32: :girl_in_love:
divno
palenta je super
ana jogurt ni danas ne pije :(
Jesi porbala razne proizvodjače, neki su manje kiseli.
Quote from: cici on February 16, 2011, 07:25:46 PM
Jesi porbala razne proizvodjače, neki su manje kiseli.
jesam
njoj je i mladi sir kiseo :(
bar sad pije mlijeko
u jednom periodu nije pila ni mlijeko
P je probala jogurt jutros, kako se samo stresla sva :rofl: zevala je na svaku sledecu kasicicu ali i namigivala :lol:
:girl_haha: :girl_in_love:
Quote from: jackie on February 16, 2011, 08:42:42 PM
jesam
njoj je i mladi sir kiseo :(
bar sad pije mlijeko
u jednom periodu nije pila ni mlijeko
Šteta za jogurt.Možda da joj ponudiš ponovo posle nekog vremena?
Moji su jedno vreme pili samo subotički.Sad pijemo neki šabački jer se meni svidja :lol: jer ponekad popijem i ja a samo od tog me ne boli želudac.
probam svako malo
kad je bila mala tamanila je vocne jogurte
kad se ono uvode?
Uopšte se ne sećam za voćni.
Ja sam vocne uvela kad i obicni, ali recimo sa ukusom breskve.
da, sa ukusom breskve
ana je to tamanila
toliko da su joj se zgadili
i onda ih vise nikad nije okusila
a sjecam se da su joj svi samo to kupovali
jer je obozavala
posle je tako bilo za monte
I Mina je obozavala vocne jogurte kad je bila beba, sad nece. Za Jovu se ne secam ni da li je to tad imalo da se kupi kod nas.
Ja ne volim mleko, nikad ga nisam pila, kaze mama od kako sam prestala da sisam.
Ni ja mlijeko ne volim, samo sa cerealijama.
Moji drugi jogurt, kasiku, dvije, uglavnom vocne jedu.
Moji obozavaju mleko i jogurt, sad nam nema nista litar mleka, litar jogurta dnevno, to je obavezno uz dorucak ili veceru. Jedna od stvari koju volim u vezi s njihovom ishranom, mada ja forsiram jogurt...
I kod nas se jogurt troši na litre.Mleko ne toliko a i nije velika šteta.
dakle, kasicu od jabuke ooobozava
sva se zacrvenila danas dok je jela koliko je zurila
i nije dala da prestanemo
:)
:love32:
molim cijenjeni sud da mi potvrdi da je ok
da ono sto ostane od kasice
moze da se pojede za nekoliko sati (u toku istog dana)
cuvano na sobnoj temp, pokriveno, nepodgrijano
mislim da pocinjemo da uvodimo polagano drugi obrok
kad hoce, kad je ostavim s babom da ima cime da se zabavi (pocinjem da treniram ostavljanje u glavi)
neke slatke kasice, za sada
a moze malo i one od rucka, pa slatka
juce je liskala krompir (gnjecen) pecen za nas za stolom :)
kad karfiol?
mi odavno klopamo karfiol, to joj je jedna od omiljenih namirnica.
sto se tice onog prvog pitanja, od juce, nemam pojma, ja joj spremam uvek drugaciji rucak od vecere, ali kapiram da moze, ne ide tu nista kvarljivo.
i ja spremam drugaciji rucak od vecere
ali ponekad mi ostane malo bundeve
a ona je bas voli
pa mi zao da je bacim
jer imam neku domacu
koju necu moci vise nabaviti
Ma bundeva moze sigurno.
e, danas je ruckila karfiol
i poslije zalila sokicem
nisam joj do sada davala sokice
mislila sam i da necu
ali sam se predomislila ;)
ja dam pola one kupovne flasice dnevno, to bude oko 60 ml
Quote from: Saska on February 22, 2011, 03:02:48 PM
ja dam pola one kupovne flasice dnevno, to bude oko 60 ml
da, i ja sam pola nasula
Nisam se pohvalila, od utorka večeramo pirinčanu kašicu. :)
To su naravno minimalne količine (mislim da ne pojede više od supene kašike ukupno) ali definitivno imam utisak da joj se sviđa.
divno :love32:
mi klopamo sta stignemo
Super! :clap:
Petra dobija vocnu uzinu uz dva obroka. Zumance planiramo uskoro...
Sofi probala sinoc Milupinu pirincanu kasicu, dobro je krenulo. Prvo se mrstila, a onda malo i gutala. Sve u svemu, par kasicica.
A danas je vec htela da pojede i mene i kasicicu i ciniju :love32: I posle je popila 3 kasicice vodice. Htela sam samo da probam, da vidim kako reaguje na vodu.
Srculence medeno :love32: :kiss1:
:kiss1:
Bravo :love32:
sofi :love32:
kako rastu :love32:
alex, a da je vidimo? :ljut:
postavljam slike jos koliko veceras :kiss1:
:clap:
jedva cekam :love32:
Ljudi, kad se kreće sa bananom? :think:
Una je danas pojela prvu teglicu, bili smo napolju u vreme ručka, celu je slistila. :girl_haha: :love32:
Ja sam bananu Masi uvela medju prvim stvarima i pogresila :-[ navukla se skroz na nju, mislim da se silno razocara svaki put kad vidi da nije nju dobila za jelo :rofl:
Marko ne voli bananu, ali nije ni Marta voljela, pa mi nekako normalno.
Marta je zavoljela banane sa 3 godine, a i sad čini mi se radije jede jabuku nego bananu.
ja mislila nekad kasnije :think:
mada, Sofija nije nesto odusevljenja hranom. Sta znam...bundevu bas obozava, krompir onako, sargarepu i jabuku ni da pomirise...
Ni paskanat nece...ne znam ni sta bih dalje davala.
moram da iscitam paziljivo ovu temu.
Iva ni dan danas ne voli bananu. :hm:
Jel davao neko bebama avokado? Ja sam njoj (Ivi) probala ali nije bila oduševljena pa sam odustala.
On je baš zdrav i jedina mu je mana što nije sa ovog podneblja ali što se hranljivih vrednosti tiče je super.
Aleks evo ti jedan fini link.
http://www.askdrsears.com/html/3/t032000.asp (http://www.askdrsears.com/html/3/t032000.asp)
hvala, bas mi treba :kiss1:
nekako sam totalno izgubljena...
Isto :wacko:
Danas sam kupila mnogo lepe banane, pa mm pitao kad sme banane a ja muu :blink: pojma nemam.
Baš ću da pitam nutricionistu kad to treba, dogovorile smo se da dođem kad bude sledeći pentaxim, to je za deset dana.
ja sam banane tek posle godine
tj, probali smo sa oko 10m (prva hrana bila sa 8, mi smo korigovani)
ali je povraćala od nje svaki put (dva puta), pa sam prestala
inače mislim da je banana teška za stomak
ne znam za avokado, al on jeste jako zdrav, naročito mu je odličan sadržaj masti, sve nezasićene
Jeste, zato ga baš i preporučuju za bebe.
Mogla bih da probam nekako Ivi da opet počnem da ga dajem, da joj ga mešam s nečim drugim i tako podvalim. :think:
avokado nisam sigurna ni da sam ja jela :ces:
moram da kupim da probam
Bananu mesam sa svezom jabukom, ne dajem je samu, jer je bas bljak onako smuljana, ne svidja se ni meni.
Mali zasad jede sve sto mu dam, malo se mrsti na jogurt, kiselo mu je, sav se strese :girl_haha: , ali ne odbija
ivani je omiljena kasica banana
ana ih ne jede ni danas
nisam joj davala kad je bila mala
kad ste uveli jogurt?
A kad vocni jogurt
mi smo na 3 obavezna obroka vec neko vrijeme, inace kuka
danas kombinacija
riza, mrkva, brokoli, zumance :crazy:
ona odusevljena :D
Mozes vec sad jogurt, mladi sir, kiselo mleko. Pavlaku malo kasnije zbog % masti.
Vocni jogurt nisam jos, zbog secera, ima ga mnogo u kupovnim.
Jogurt sa 8, znaci mozes sad. Vocni nisam, ali mozes da pravis vocni jogurt.
Koje obroke ima i sta jede?
Marko insistira da zvace, pravi problem kad ga hranim kasikom. Poceo je da jede sjeckano meso, povrce na kockice, ali ja tako ne znam koliko je pojeo.
Blago vama. Masa je jedno krace vreme bila dobra, sad opet izvodi gluposti. Jede lepo za rucak, povrce, kad je bez mesa, sa mesom kad ima to je katastrofa, dorucak i veceru stavi 3-4 kasicice u usta i dalje nece. Vise ne znam sta da joj radim, izgleda da gajim malog necejeda :girl_sad:
Koricu hleba nece ni da uzme u ruke, jedino sto voli da gricka je plazma i to je vise onako trlja o desni, kapiram da joj prija jer jos zubici nisu izasli.
Koje sve kombinacije pravite za dorucak/ veceru?
Ja ću danas da probam da nahvatam nutricionistu, vodim Unu u DZ pa ako vas nešto zanima mogu da je pitam.
Quote from: emge on March 28, 2011, 11:14:53 PM
Jogurt sa 8, znaci mozes sad. Vocni nisam, ali mozes da pravis vocni jogurt.
Koje obroke ima i sta jede?
Marko insistira da zvace, pravi problem kad ga hranim kasikom. Poceo je da jede sjeckano meso, povrce na kockice, ali ja tako ne znam koliko je pojeo.
jede slano oko 11h (zavisi od spavanja, setnje...)
oko 15h obicno neku slatku, vocnu kasicu
oko 18 ponovo slanu ili neku mlijecnu, tipa rizolino...
sisa oko 20h, pa ujutru 6-7h, onda nastavi obicno da spava jos do jedno 9-9.30h, pa opet siki, mada ovo sisanje odavno namjeravam da pretvorim u dorucak
ponekad sisa i u po dana
sta spremam?
nista pretjerano zanimljivo
krompir i riza su mi kao osnova, da, i mrkva uglavnom
kombinujem sa tikvicama, brokolijem, karfiolom...
meso ili zumance
jackie, to i za dorucak/veceru? meni ove sto si nabrojala sluze kao namirnice za rucak
edit: ignorisi me, prsla sam, citav prvi deo posta mi je promakao :lol:
I kod mene ovako kao kod jackie, s tim sto su nam zamenjene vocne kasice i slan obrok.
I nema sanse da preskoci nesto, odmah se buni. Juce smo isli u neku radnjicu gde kupujem bebecu hranu, kad je video pune rafove teglica, hteo je da iskoci iz kolica
Quote from: stacka on March 29, 2011, 01:08:35 PM
jackie, to i za dorucak/veceru? meni ove sto si nabrojala sluze kao namirnice za rucak
edit: ignorisi me, prsla sam, citav prvi deo posta mi je promakao :lol:
ma, mi nemamo dorucak :rofl:
imamo rucak, uzinu, veceru ::)
ovo je za rucak
ako ostane povrca, moze i da vecera
ma, nemam pojma, dovijam se...
Meni Una poslednjih dana slabo šta hoće osim mleka, čak ni pirinčane koje inače baš voli. :hm:
Ovo kako je bila bolesna sisala je 20 sati dnevno :nokti2:, ništa drugo nije htela da uzme i nastavila tako i kad je ozdravila.
Inače mi je drugarica rekla da je čula od nutricioniste da je sigurnije bebi davati neke stvari tipa jabuku iz teglice nego sa pijace "jer ko zna čime ih prskaju".
Mi jedemo jabuke sa pijace sve u šesnaest.
Vida je jela i jabuke i banane sa pijace (dobro, uglavnom iz Vera), kasice nije htela ni da pomirise.
I vama sto se nervirate oko nejedenja:
Vida je sa 11 meseci imala ukupno 2 obroka cvrste hrane dnevno, ostalo je kategoricki odbijala, a i ta dva su bila hranjenja na misice, uz pesmu, pricu, cvrkutanje, cucanje ispod hranilice pa iznenadno pojavljivanje, bacanje i pljuvanje hrane. Bila sam ocajna, a koliko sam hrane pobacala, tesko mi je i da pomislim. Moja mama mi jedno vreme nije verovala, a onda probala u nekoliko navrata da je nahrani, bez uspeha - i rekla "Ovo dete CAK NI JA ne mogu da nahranim, odustajem".
Negde oko prvog rodjendana je to pocelo da se sredjuje.
Sada kolicinski ume da pojede vise nego Sava. Banane tamani, meso takodje, cak i kupus salatu, koju Sava jede samo u vrticu. U jaslicama su mi jednom rekli da nisu vise smeli da joj sipaju pasulja, plasili se da joj se ne slosi od kolicine.
Dakle, ima svetla na kraju tunela.
Petra se cereka naglas od srece kad joj dan celu, oljustenu jabuku, kakva je to ljubav :lol: glodje, tapse, okrece, bori se k'o lav :lol:
Ja sam ocajna sto se njenog jela tice, ali zaista. Masa bukvalno ima jedan obrok dnevno i to rucak, kad je povrce. Ovo ostalo, ma ni pod tackom razno :girl_cray: Banane koje je tamanila nece ni da lizne, jogurt kad oseti pravi facu kao da ce da povraca, uzas, uzas, uzas :girl_cray:
ja cutim, zasad, ako pocnem da se zalim, znacete da se promenilo :pljucka:
Stacka, znam kako se osecas, kroz sve to sam prosla, bila uplasena za njeno napredovanje, i to kako ce u jaslice kad ne jede nista, hranila je, ona pljuje, ja placem, pa bacam hranu, pa izmisljam sto kerefeka, a ona i dalje nista. Dobro je jela proslog leta na placu, i onda odjednom - paf, nece nista. U novembru je pocelo da ide na bolje, u decembru i januaru se skroz sredilo - kako, zasto, nemam pojma.
Stačkice :bighug:
Quote from: Saska on April 01, 2011, 10:17:23 AM
ja cutim, zasad, ako pocnem da se zalim, znacete da se promenilo :pljucka:
i ja
Marko zadnjih par dana jede OK, do prije 5-6 dana je bilo na mišiće, ali izgleda da je to bila posledica boginja.
I dalje voće ne ljubi, ali uspijevam da mu podmetnem pomalo. Količine koje pojede su uglavnom pola količine male teglice. Ima ručak oko 13h, voće oko 17h i večeru oko 19h- večera je nekad kao ručak, nekad palenta, nekad pavlaka i hleb.
piju li vase bebe one instant cajeve, npr hipp?
danas pokusala ici da dam kamilicu, u nedostatku sokica, ne svidja joj se
Pila je onaj od komoraca prvih nekoliko meseci, davacu joj, mozda kasnije, vocna, zbog homeopatije.
Marko samo vodu pije osim sisanja i to slabo, 20ml dnevno u vr' glave.
Mi kao kod emge.
Imam neki Hipp od kamilice koji Iva pije ponekad :lol:, ova mala uzela jednom-dvaput.
Sokove neće.
Moje pilence za sada ima samo rucak. Gotove kasice ne ljubi nesto posebno, ali mora i to da se jede ponekad :D Kuvano rucka skoro celu vecu teglicu.
Voce skoro nikako, na tome cemo da poradimo jos.
Kod nas ce biti dorucak, rucak i uzina, jer je spavanje vec oko 18-19h pa ne znam kako da uguramo i veceru.
Sve u svemu, samo strogo :diva:
Jos samo da je nekako naviknem da malo gucne i adaptirano i moja misija je uspela :turpija:
rekoh da necu sjeckati meso na kockice, a sjeckam i pakujem :)
jogurt voli
voli da pije iz case
Odavno nismo pisali ovde.
Jutros je mali doručkovao kajganu od 2 žumanca i jednog belanca, nadam se da neće biti reakcije.
o, ici jede sve zivo
ne moze se od nej jesti
prvo nju nahranim, pa onda mi
a onda ona hoce da jede
e, pa, sad je fino stavim sa nama za sto
i dalje je mrvica
zovemo je sitnis
neki dan me drka pita koliko kila ima
ja kazem 9
ona klimnu glavom
mi na vagu nabrzaka
7kg
omg
kad se onomad razboljela izgubila i apetit
nije mogula one kasice da jede :D
dzaba sam nosala :lol:
otimala je sestrinu pastetu za dorucak :lol:
juce sam joj dala punjene paprike sa pavlakom
pola paprike (mesa iz iste) je smazala u trenu
voli da jede banane i jogurt obozava
suprotno od sestre totalno
Ma kako samo 7 kila, po slikama se nikad ne bi reklo.
I mali voli punjene paprike :)
nemam pojma
onda moja vaga nije tacna
na mojoj kucnoj, digitalnoj (iz tempa :) ) kaze 9kg
kad se probudi izvagacu je ponovo
a ono je bila neka u dz
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
, ona stocna
i nabrzaka smo se vagalivise me bilo sramota sto ce se vidjeti koliko ja imam kg :crazy:
a jeste sitna
ana izuzetno krupna za svoj uzrast
a ica sitna
vidim po drugoj djeci
no, ne marim
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
moja vaga kaze 9,1kg
Ma, to je onda ispravno, sigurno. Mali je pre mesec dana, znači kao sad Ica imao 9.5. Ne izgleda mi ni mršav ni debeo, baš onako taman.
tako i meni ica izgleda
ni malo debelo
a ni mrsavo uopste
mislim mozda je mrsava u odnosu na nas ostale :D
imam pitanje :)
koliko pojedu vasa decica po obroku? jel smazu celu teglicu? Sofija je uspela samo dva puta za ovih 10 meseci.
I sta im dajete za dorucak? ja uglavnom one hipp teglice, zitarice i voce. Ali nesto joj dosadilo...za veceru one mlecne kasice i poparu...
Ja za doručak Uni neku od pirinčanih kašica ili kašica sa ostalim žitaricama koje se mute s vodom, kiselo mleko sa i bez sredine od hleba, jogurt sa hlebom/kiflom... Mislim, nešto od toga, ne sve zajedno. :lol:
A teglica joj je mera ona veća, od 190 g. Iva te velike nije uspevala da pojede u cugu ni sa godinu dana :blink: ova mala već sa 7 meseci prešla isključivo na te.
U Grčkoj su velike Nestle teglice 250 g, čak i sa tom je uspela da se izbori.
Mali pojede celu onu veliku teglicu.
Za doručak vrtim kačamak, poparu, griz, leba i pavlake, kajganu i one pahuljice za bebe. Danas sam mu dala prženice i jogurt. Al to sa jajima sam počela oko rodjendana.
Za večeru isto, ponekad mu dam i onog Barnija (to je kao neki keks) i mleko.
Una za kačamak ni da čuje :(
Marko tek zadnjih 3-4 nedelje pojede po cijelu teglicu - malu :lol:
Do skoro mu je mjera bila pola male teglice, pa smo prešli na pola velike teglice - i to onoga što ja kuvam.
A ono voće i žitarice, kupovno HIPP, velika teglica mi je bila za dva dana. Pred more nas je šokirao i pojeo cijelu.
Jedino pojede cijelu breskvu, pojede sredinu od normalnog parčeta hleba sa pavlakicom...
Ima oko 11,5kg 80cm i na oko je baš dundast.
Marta je sa godinu dana imala 9.9kg i 77cm i bila na oko dundasta.
Koliko je Ica dugačka?
hvala :kiss1:
Znaci, ok je. Pojede skoro celu teglicu, ali celu nikada...
Nekako mi je mrskasta. Tj. nije mi mrsava, samo nekako malo jede. 7660gr i 76cm.
Sa jajima cekam jos malo. Dr mi je rekla da je bolje zbog koze. Imala je neki iritacioni ekcem prvih par meseci i kao bolje da sacekam do godinu dana.
Ja teglice ne kupujem, nece ni da ih lizne :crycry: a da bar s vremena na vreme hoce nesto od toga nego svaki dan lupam glavu sta da joj spremam.
Ona za dorucak i veceru jede jogurt i mlevenu plazmu :crazy: kiselo ili pavlaka sa kriskom hleba, 7 corn opet sa jogurtom... adaptirano nece ni da lizne, ja mog nemam dovoljno da joj pravim kasice sa njim.
Jedino za rucak pojede lepo povrce, kad je bez mesa pojede vise nego sa mesom, mislim da pojede oko 200 gr u proseku. Aleksa je jeo mnogo vise u tom periodu (nije ni cudo sto je imao 2.5 kg vise od nje :lol: )
Da li se belance uvodi nesto posebno ili tipa tako przenice, przeno jaje, proja? Posto je od ovoga ponesto i probala, nije bilo reakcija :pljucka:
Zaboravila sam :-[
Ja jedan dan samo napravila kajganu od 2 žumanca i jednim belancem. Pojeo i nije bilo reakcije, pa sam nastavila.
Počela sam i kravicu da mu dajem, tj pravim kašice.
Ja sam Uni već davala celo jaje :-[, ne samo nego kao deo pohovane tikvice, koju je u slast smazala. :girl_haha:
Ja cu svakako morati da joj dam i kravicu uskoro jer ce je piti u vrticu :crazy: ja uopste nisam znala da deca u jaslicama imaju isti obrok kao deca u vrticu :crazy: kako ce ona mukica da jede ono meni stvarno nije jasno...da, moracu da pocnem i jela sa zaprskom da joj dajem :fool:
E, digle ste temu, super :rofl:
Laki je pojeo 3/4 od jedne palacinke, a ona dve cele :rofl:
Uzela je nekoliko zrna pasulja, a onda shvatila da joj se vise svidja suvo meso :girl_in_love:
Jedva cekam da krene u vrtic :rofl:
Evo i mene da se prijavim ovde i osvezim temu malo :D
V. ce sutra napuniti 8 meseci i za razliku od seke, voli da rucka.
Trenutno smo na 2-3 obroka, vecericu cesto ne stignemo, prosto kratak nam je dan, ali da se on pita rado bi imao 3 obroka svaki dan plus sika, razume se :)
Planiram da mu uvedem jogurt, zumance, gluten, a s'obzirom da su to sve potencijalni alergeni, ne znam kojim redom da idem i koliki razmak da pravim izmedju uvodjenja... Da li i za njih vazi 3 dana ili treba duze?
Za sada ruckimo sve od (bezglut.) zitarica osim projinog brasna, to ne voli (zato i mislim da ce mu jogurt pomoci), od voca: jabuke, kruske, sljive, kajsije, breskve, od povrca: sarg,tikvice, krompir, paskanat
i iskrena da budem, sve mu se svidja :clap:
Pozdrav svim bepcima i prijatan ruckic vam zelimo! :bighug:
Super ceco, da tako i ostane
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
:bighug:
Kakav divan avatar. :girl_in_love:
:flower:
kako ste pravile bundevicu?
stavim je u rernu, koliko dugo i na koliko stepeni?
pokrivale alu folijom da ili ne?
ja bih ti rado odgovorila, da sam je pravila, ali nisam, ne podnosim miris bundeve, samo pssst...jer sam ja iz Kikinde, tamo to ne smeš reći :lol:
ali moja svekrva inače kad je peče ne pokriva folijom, ni mama moja, možda možeš samo da skineš taj tvrđi sloj
Evo tu mi je mama, ona kaže iseku se iste veličine kocke i tako u pleh da se peče.
Bocneš nečim da proveriš da li je mekana pa ćeš tako znati jel gotovo.
inter :lol: za psssst
hvala devojke :kiss1: :bighug:
svidja joj se :pljucka:
krompir i sargarepa, dolaze u obzir samo ako pomesam sa pirincem i dodam mnooogo mleka da bude skoro tecno, nesto to ne ljubi bas preterano :girl_haha:
i ja sam mesala sa princem, on mi je skoro svuda prolazio
danas je u necejed fazi :crazy:
Biće toga, samo polako. :bighug:
Sećam se kako sam iščekivala te kašice da počnemo, kao malo da im bude raznovrsnije, pa uvek neka drama sa dojenjem te ima li mleka te nema li. Posle vidiš koliko je dojenje zapravo milina i lagano naspram ovog kasnije.
Quote from: Lani on February 06, 2013, 07:30:21 PM
Biće toga, samo polako. :bighug:
Sećam se kako sam iščekivala te kašice da počnemo, kao malo da im bude raznovrsnije, pa uvek neka drama sa dojenjem te ima li mleka te nema li. Posle vidiš koliko je dojenje zapravo milina i lagano naspram ovog kasnije.
potpuno si u pravu, uvek adekvatne t, ispravnosti, i uvek dostupno
probali i jabuku :clap:
svidja joj se sve sto je tecnije konzistencije
Super :clap:
probali jos svasta nesto
i dobro proslo :pljucka:
presli smo i na kasastu konzistenciju :girl_haha:
da vas pitam koji jogurt ste im davali da probaju?
Ja sam samo pazila da bude punomastan a uzimala sam od raznih proizvođača.
ja onaj sboticki 5 plus ili kako se vec zove, u crvenom pakovanju
ali mislim da to nema veze mnogo
i ja isto uvek samo punomasan, a obično Imlek, jer i inače pretežmo to kupujem
Al u svetlu ove afere s mlekom, sad im kupujem ono Organik Bello, čisto da umirim savest.
Da da, sad možda najsigurnije da uzmeš to Organic, i mi ga uzimamo, i mleko i jogurt.
hvala :bighug:
http://abcnews.go.com/GMA/video/kids-hilarious-reactions-food-19152881 (http://abcnews.go.com/GMA/video/kids-hilarious-reactions-food-19152881)
:girl_haha: :girl_haha: :girl_haha:
:girl_haha: :girl_haha:
:girl_haha:
kad ste poceli da im dajete keks?
i koji? :think:
Plazmu sa oko 9 meseci.
Nece da mi otvori video, pogledacu od kuce.
Ja mlevenu plazmu a ima i neki mleveni Lino keks da se kupi, plava kutija sa velikom slikom mede na njoj.
Una je počela mlevenu plazmu negde sa 8-9 meseci, ali samo kao dodatak voćnoj kašici.
Čim je prvi zub izašao počela sam polako da joj dajem pravi keks da gricka, da vežba, isto plazmu. :)
to sam mislila :think:, da nesto gricka, da vezba girckanje
Obavezno. Uni je prvi zub izbio kad smo bili na moru, odmah sam joj kupila tamo neki njihov bebeći keks, glabala ga je i strugala na taj jedan zub stalno. :girl_haha: :love32:
Ja sam davala i polovinu jabuke, da struže - onako debeo komad, da ne može da odolomi komadić :)
A keks sa nekih 9-10m. Mada Marta je krenula u vrtić sa 11m, pa je sve tad uvela :lol: osim bjelanca, za to su vodili računa da napuni 12m.
Najzgodnije za vezbanje grickanja je kora hleba
Sto se keksa tice,svi su ti oni isti po sastavu,nije plazma tu nista bolja od drugih
Meni je uvek bila frka od hleba i jabuka, ipak keks omekša u ustima, lakše se istopi...
Koliko god da vrebam uvek sam mislila da može da se omakne pa da slučajno proguta veće parče jabuke ili hleba nego što sam ja zamislila.
vojka, ja sam keks pocela da dajem sa skoro dve godine (koliko se secam), ukljucujuci i mleveni, a zvanicno su krenuli da jedu palzmu&mleko sa cetiri-pet :D .... za vezbanje grickanja nama tj meni ;D korica hleba je bila sasvim ok
pa ja sam se nesto mislila da plazmu kao odlozim, zato sto ima med u sebi
a opet da joj dajem nesto da vezba grickanje
pogotovu sto krece u jaslice u septembru
i na sastanku su nam rekli da bebe dobijaju istu hranu kao i predskolci , samo vaspitacice bebama izgnjece viljuskom
pa da je izvezbam do septembra :think:
a mozda da joj dam i plazmu, bolje da proba preda mnom plazmu tj med, da znam da nema alergiju
nego da je prvi put u jaslicama
glasno razmisljam :think:
Ja znam to za med i svesno sam im dala i jednoj i drugoj. Što ti kažeš, ako će da ima reakciju, bolje kod kuće nego jednog dana u vrtiću.
i ja sam dala da probaju, kao i jos dosta toga i to bas po sistemu "neka probaju sa mnom", ali nisu jeli neke stvari do daljnjeg
Do 2. godine nisu jele med na kašiku, jagode, kivi, kikiriki i sve tome slično...
A ovaj med u tragovima koji postoji u Plazmi smo probali rano.
takodje
Meni vujin alergolog rekla da med uopste nije problematican alergen
Meni je to sve cudno.riba recimo koja moze da da izuzetno ozbiljnu al.reakciju,ukljucujuci anaf.sok. se bebama uvodi sa 9,10 meseci,a jagode i med kao ne treba pre godinu dana iako su daleko bezopasnijh.
med nije alergen, koliko ja znam. sporan je kod dece zbog neke vrste bakterije koja se nalazi u medu, koja nama odraslima ne skodi, a kod njih moze da izazove haos. zaboravila sam kako se zove.
ta bakterija je clostridium botulinum
ali sa njom se tesko nose i odrasle osobe
pravilnom kontrolom proizvda to se izbegava
ja sam vise zbog mogucih alergijskih efekata, izbegavala kod coke med pre druge godine
ali cu dujki dati da proba, ne cisrti med, vec recimo plazmu
da bih je prpremila za jasle
primetile ste da sam opterecena tim polaskom u jasle i tamosnjom ishranom :lol: :rofl:
evo mene sa jednim pitanjem.
malenica je veoma lepo jeo, sve do pre mesec dana. od tada pocinje da odbija da jede kuvan rucak - dakle kuvano povrce i meso, bilo da je pasirano ili gnjeceno ili u komadicima. jednostavno nece, odmice usta, place, udara, ma koliko gladan bio. iz ocaja sam mu ponudila i gotovu hranu (rucak), ali ni to bas nece.
da li postoji nacin da ga se privoli da jede i da li se to prevazilazi?
napomena: voce, jogurt, hleb, keks i ostalo hoce. med. sestra savetuje da mu se ponudi kuvano predvece i da mu se nudi 30 min. i onda ako nece, da mu se nista ne daje osim sisanja sve do sutradan i tako 3-4 dana i kaze kada shvati da nece nista dobiti i da ostaje gladan, onda ce poceti da jede nakon par dana. samo meni to zvuci previse surovo i kao dresiranje pasa i zao mi je kada place koliko mu se to ne jede :think:
Ja bih mu u slani ručak dodala malo jogurta, probala bih tako.
Blue, koliko on ima mjeseci?
deset, a ceo problem je poceo negde oko devet i nesto. :think:
samo rucak preskace, koliko god bio gladan, bilo da je u 14 ili u 17, ostalo ne.
NJima se mijanja ukus...
meni su djeca znala mjeseci-dva da svaki slani obrok jedu sa šargarepom, jer šta god da ima šargarepu nisu odbijali. Posle par mjeseci nisu htjeli da je taknu, ali bi se pojavila druga omiljena namirnica :girl_haha:
Ako voli jogurt, ja bih njega dodavala u slane obroke, jer bi mi bilo bitno da ručak pojede.
problem je sto je taj jogurt koji voli takodje sladak, pa mi ne ide u slano :crazy:
nista, smislila sam da cu da izbacim iz ishrane sve slatko osim mleka (umesto slatkog voca cu avokado i slicno), dok se ne progladni. :turpija:
ja sam stavljala malo pavlake
ali su i dalje slabo jeli slano, najbolje su klopali supicu
stanje se pogorsava :(
pavlaku bas i nece. uglavnom hoce samo slatko.
bilans sa danas (do sada) - 20 borovnica i jedna sljiva :crazy:
juce - 2 maline i manje od pola kruske, 2 zalogaja sendvica i 2 keksa :girl_cray:
borba se nastavlja, danas kuvam povrce sa mesom...
ako ovo ne prodje uskoro, otici cu kod pedijatra da vidim da li tu ima ikakvog leka
nemoguce da mu je ok da je samo na mleku i nikada, ali nikada ne pokazuje glad. kao neki bunt, sta ja znam :think:
Moguće, moguće, i moj dasa bio nećejed, ja svaki dan kuvala, on kašičicu-dve i neće, samo visi na sisi :rofl:
Ni sada nije bolji, kod kuće retko šta jede, a u vrtiću skoro sve, u društvu ::)
pepi, moj ima vec oko 11,5 kg i bucmast je, sto je super. ali, skoro sve bojkotuje osim da sisa. rado konzumira samo keks i borovnice :crazy:
uzas, znaci vrtic je jedino resenje :fool:
blue, a da mu dodas svoje mleko u svaki obrok :think:
onako dosta, da mu bude poznat ukus i to voli
pa da ako to proradi, vremenom smanjujes kolicinu svog mleka u kasicama
Quote from: vojka on September 10, 2013, 12:56:34 PM
blue, a da mu dodas svoje mleko u svaki obrok :think:
onako dosta, da mu bude poznat ukus i to voli
pa da ako to proradi, vremenom smanjujes kolicinu svog mleka u kasicama
ovako i ja mislim
problem je sto on nece ni da proba, ni da okusi. a ako mu dam na silu, onda kao da povraca, ispljune sve. udara me, place.
nije stvar u ukusu, on skoro nista nece da jede. i ne bi mi to bio problem da to vec ne traje mesec dana, a ranije je tako lepo jeo :(
sada sam mu spremila povrce sa pavlakom, jako ukusno, plakao je i nije hteo :(
a onda sam mu ponudila da sisa, i naravno navalio je kao lud. to uvek hoce.
blue, koliko puta dnevno sisa? ... u svakom slucaju budi strpljiva :kiss1:, dogadja se to kod nekih beba, ali sve se sredi i sigurno ces naci neki trik da krenete sa konkretnom ishranom ... ne vredi nista na silu pa da povraca tj ja mislim da dete i ne moze da se nahrani na silu... nacices mu neki ritam, napravi neki svoj raspored i drzi ga se makar tri dana da vidis kako ce da reaguje kada mu samo nudis hranu preko dana ... probaj da smanjis svoju nervozu, nije nista strasno i neobicno, bice to sve u redu, videces
posto sam na odmoru sisa sigurno 3-4 puta dnevno i isto toliko puta nocu.
dok nisam bila na odmoru obicno je sisao oko 3 puta dnevno i 2 puta nocu.
fina, hvala puno na recima utehe :bighug:
blue :bighug:
naidje im takav neki period kad slabije jedu ili ne jedu
kod dosta beba se to poklopi i sa nicanjem zuba
mozda te iznenadi za koji dan sa nekim zubicem
ako lepo sisa , nema razloga da se sekiras, unosi potrebnu kolicinu energije
meni dujka je letos na moru, mesec dana vadila mast :lol:
vec sam bila na rubu nervnog sloma :lol: u strahu da ne postane necejed kao njena starija sestra
ali to se poklopilo sa nicanjem cetvorki
kako su sve cetiri izbile tako se stanje sredilo :turpija:
pri tom htela je da jede iskljucivo ono sto mi ostali jedemo
ni da lizne iz njene casice :ces:
ali iz mog tanjira je sve bilo jako interesantno :lol:
vojka, jos davno procitah, ali zaboravih da ti se zahvalim :bighug:
samo da se pohvalim, izgleda smo krenuli sa mrtve tacke: BB je od jutros pojeo jednu bananu i jednu sargarepu, a juce 3 jogurta i parce hleba :sreca: :sreca: :sreca:
borovnice je u medjuvremenu poceo da odbija :rofl:
moram da dignem temu, imam trilemu..... 10 dana je na zitaricama (pirinac - nemlecne pahuljice + moje mleko, pa kukuruz - kacamak od belog projinog brasna na vodi)... onaj pirinac na pocetku ga je zapusio, treci dan nije imao stolicu a pusta gasove... nista to nije za neku ogromnu brigu, ali me interesuje sta dalje da mu dajem.....
- sargarepu ? to mu dodje po redu ako sam planirala zitarice/povrce/voce
- sljivu ? da mu regulise stolicu....
- neku drugu povrcku/vocku koja bi ga otcepila ili bar ne bi zacepila dodatno? kruska?
- samo da siki ceo dan?
:think:
kacamak je odlican za ciscenje creva ako ima zatvor
pa evo treci dan na kacamaku i nihc....samo pusta gasove i kuka po malo..... :girl_haha:
Ja bih mu šargarepu počela polako. I imao je Hipp neki sokić/čajić od šljive baš za male bebe a protiv zatvora, da probate to? :think:
:girl_haha:
pa, mogla bih da mu i sutra dam kacamak a da mu dam i taj sokic od sljive.... :think:
a je l mu onda dajem i naredna 2-3 dana sljivu ili se taj sok ne racuna u "trodnevno" uvodjenje? mislim, sta prekosutra onda? kasicu od sljive? ili nesto dalje kao da sokic nisam ni dala? :think:
avokado...
Ja bih mu davala tu šljivu tj. sokić dok se ne sredi situacija sa stolicom. A ne bih računala kao novu uvedenu hranu... ako sam te dobro razumela.
:kiss1: razumele smo se :girl_haha:
Quote from: Lani on April 30, 2015, 10:12:58 PM
Ja bih mu davala tu šljivu tj. sokić dok se ne sredi situacija sa stolicom. A ne bih računala kao novu uvedenu hranu... ako sam te dobro razumela.
i ja bih ovako :good:
A za tropsko voce nisam sigurna da bi mogao pre prvog rodjosa :think:
avokado mu ne dodje tropsko voce, moze i on odmah, al mi malko bljutkast tj bezlican da mu ga uvedem tako samog..... :girl_haha:
bebe obozavaju avokado...ovi malci od mojih drugara ne mogu da se najedu, a jako je hranjiv + pomoci ce mu kod konstipacije...sad se setih da i sredin (sa R.) mali obozava avokado, pricala je...
Ma meni je tropsko ono sto se ne gaji na toj teritoriji :girl_haha:
Ja bih (i jesam) izbegavala voce kome nije sezona u trenutku kada ga uvodim
pa kako bananu dajemo...i one su tropske :girl_haha:
Ja nisam pre mislim 11. Meseci zajedno sa limunom pomorandzom kivijem ...
I ne samo zbog alergena no i zbog tretiranja samog voca kojecime da ostane sveze (i sazri) u putu
ja se vise ni ne secam sta sam i kako sam davala :-[
secam se samo da nije volila jabuku :girl_haha:
Quote from: kalimero on April 30, 2015, 10:23:23 PM
avokado mu ne dodje tropsko voce, moze i on odmah, al mi malko bljutkast tj bezlican da mu ga uvedem tako samog..... :girl_haha:
Avokado je super, ako ga on hoće naravno, mojima je uvek bio bljutav, nisu volele. :(
avokado je extra, samo bih ga ja uvek dala sa jos necim, ne znam, neki kombo, avokado+sargarepa ili avokado+sljiva ili tako nekako :girl_haha:
Mogao bi da se meša sa jabukom i bananom. Od kada sme banana, sve sam pozaboravljala... :crazy:
secam se da ja nisam puno mesala te prve namirnice, da bi se stelka naviknula na ukus :think:
Pa da, to je kao neko pravilo ali ako je namirnica zdrava a bljutava i deci generalno bezukusna (kao avokado) bolje da ga unose i tako nego nikako. :think:
dobro, slazem se :good:
Pa da, ako neće drugačije, pomeša se s nečim ukusnijim, ali dobro je prvo probati da li tu namirnicu koja je nama bezukusna ipak hoće da ručkaju i pojedinačno. Kad se samo setim kako je B. tamanio kašu od brokolija, brrrr. Inače, protiv zatvora kod bebe probala bih najpre s kruškom.
dakle, sutra sok od sljivke i kacamak ..... i tako dok se ne otcepi :rofl:
:clap: :clap: :clap:
Quote from: Dacko on April 30, 2015, 10:51:55 PM
Pa da, ako neće drugačije, pomeša se s nečim ukusnijim, ali dobro je prvo probati da li tu namirnicu koja je nama bezukusna ipak hoće da ručkaju i pojedinačno. Kad se samo setim kako je B. tamanio kašu od brokolija, brrrr. Inače, protiv zatvora kod bebe probala bih najpre s kruškom.
sad si me vratila na dilemu :lol: :lol:
a za brokoli, uh....stresem se i dan danas kad se setim kako je Bata necejed mljackao na kasicu brokoli/karfiol....a ono smrdi na kilometar a njemu lepooooo :rofl:
moje je dete volilo sve to zeleno...ja njenu hranu duuugo, dugo nisam solila...kako je samo spinat jela :girl_haha:
Nisam htela da te vraćam na dilemu, nego smo pisale post skoro u isto vreme pa nisam znala da si se već rešila. Svakako je i šljiva korisna, nego ja taj sok nisam probala da dajem bebi pa kažem za ovo što znam da deluje (i danas :lol:).
Ja sam aleksi sprremala spanac sa belim lukom :lol:
Sedam meseci bebac cela spavaca soba celu noc bazdi na beli luk :lol:
Sve zeleno je jeo
A sada kao da ga koljes ako mu stavis brokoli u tanjir
moja i danas sve zeleno voli...osim spinata :hm:
ukoliko nije skriven...mislim, moze i da zna da ga ima, ali da ga ne vidi u originalnom obliku :girl_haha:
meni je samo dilema sto bih nekako da prvo uvedem povrce (tj to mi je bila ideja) a kad razmislim sta bi mu bilo korisno probavu, prvo mi na pamet padaju sljiva i kruska....tj vocke.... a ne znam je l to sad nesto strasno ako prvo uvedem jednu vocku posle zitarica a onda krenem sa povrcem....
sve mislim, ako uvedem jednu od ove dve, onda uvek imam spas ako se zapusi, je l da?
a lako cu povrce da krenem za par dana, pa po redu..... :think:
a nesto se ne secam da'l sam davala sljive i da'l je to meni uopste padalo napamet :-[
Eh, sad, pa nije to mnogo bitno, taj redosled povrće pa voće služi kao da se dete ne navikne na slatke ukuse pa da posle odbija bljutavu hranu, ali to mislim da se neće desiti kod malaca koji vole da ručkaju. Postoji i drugi preporučen redosled, gde se kreće od najmanjih alergena, i ja sam tako davala, znači: rižolino, jabuka, krompir, šargarepa, kruška pa nadalje...
Ja sam mesala povrce i vice dane ali sam kao dacko isla po alergenima pa kada isprobam spektar ja ih mesam i tako u krug :crazy:
nista, onda sutra kacamak i sljivka..... :clap:
Moja deca su kao bebe mnogo volela i tikvice, ili same ili pomešane sa šargarepom/krompirom.
A od voća smo uvek počinjali sa jabukom, što se kašica tiče.
nista sljiva, nista kruska, ipak idemo na povrcance..................
obavio je sve nocaaaaaaas bez drame, u snu
:sreca: :sreca: :sreca:
super :clap: :clap:
ja sam svakome razlicito davala :rofl: kod ilije sam isla odmah na povrce, redom, pa onda voce. obozava zeleno. voce nije hteo izmiksano, samo onako da grebem kasicicom pa pu dam.
david je kao beba imao ponekad muku sa zatvorom, davala sam mu taj hipp sok, ali i kompot od suvih sljiva.
:clap: :kiss1:
:clap: :clap: :clap: kakio mocke :love32:
Mojima je kod zatvora pomagala ona kasica od muskatne tikve.
Bravo za Mocu :clap:
BB je kao bebac obozavao jabuku, izgnjecenu bananu, a jeo je cesto i avokado i mango i sargarepu.
ovde bas jako preporucuju avokado.
ono sto nazalost nikada nije voleo je cvekla, spanac, brokoli, karfiol i slicno.
nego, opet bag..... kako ste i kad uveli zumance? po koliko kolicinski, koliko dana? i dok dodjete do nesrecnog celog je l jede samo poznato + zumance ili mogu da mu uvodim i nadalje namirnice?
Ja mu nikad nisam davala samo zumance nego mesala sa povrcem prvo cetvrtinu pa pola pa celo
I dok sam uvodila uvek je bilo isto povrce tipa tikvica
I alo se dobro secam negde oko 7 meseci
Zumance se po novom uvodi od 7.meseca. Ja sam Prvo 1/8 sa povrcem, pa posle par dana 1/4, pa 1/2 i onda celo. Nisam davala novo povrce dok nisam došla do celog. I u danima kad sam davala zumance, nisam davala meso.
Quote from: Glitter on May 21, 2015, 03:54:36 PM
Ja mu nikad nisam davala samo zumance nego mesala sa povrcem prvo cetvrtinu pa pola pa celo
:girl_haha: nisam ni mislila da mucim dete da guta samo suvo zumance :kiss1: :bighug:
Quote from: Summer on May 21, 2015, 03:54:46 PM
Zumance se po novom uvodi od 7.meseca. Ja sam Prvo 1/8 sa povrcem, pa posle par dana 1/4, pa 1/2 i onda celo. Nisam davala novo povrce dok nisam došla do celog. I u danima kad sam davala zumance, nisam davala meso.
e, to..... :kiss1: :bighug:
i jos, ovo "posle par dana", to mu onda dodje dva/tri dana pa jedan dan 1/4 pa opet dva/tri dana pa 1/2? da mi se ne razvuce na mesec dana uvodjenja zumanca i nicega drugog, odlepicu..... jos nisam sigurna da li da vec sa 6,5 uvodim zumance a posle voce (tako rekla dr) ili da uvedem sad i voce, pa onda lagano zumance od 7 punih :think:
Boze, Bata kao da se uobrocen i naviknut na sve rodio, nista se ja to ne secam :rofl:
Ja samo da (opet) kazem kako mi je slatko kako opet i opet ne znamo nista i kako je sve to tako znacajno ispocetka :) :love32:
Ja sam vec zaboravila da.li sam iliji uvela.zumance pre voca haha
Da, tako, 2-3 dana razmaka. Uvesces ga za dve nedelje. Mozda bolje za mocu prvo zum, pa.onda voce, napredan je.
Quote from: Summer on May 21, 2015, 04:24:13 PM
Ja sam vec zaboravila da.li sam iliji uvela.zumance pre voca haha
Da, tako, 2-3 dana razmaka. Uvesces ga za dve nedelje. Mozda bolje za mocu prvo zum, pa.onda voce, napredan je.
:rofl: :rofl:sto si fina, nije napredan no tapaciran :rofl: :rofl: :kiss1:
sve isto kao summer, samo sam povecavala kolicinu cini mi se svaki drugi dan, krenula od osmine
i nisam davala meso naravno tih dana
vranicka, kako svaki drugi? Boze, ko kvantna fizika..... :wall:
dakle, ako sam vas razumela, dva vezana dana dam po 1/8, pa 2 dana pauze, pa onda dva vezana po 1/4 pa dva dana pauze, pa tako nadalje?
sto dva vezana dana? evo na primeru, ja sam ovako: ponedeljak 1/8 zumanca+povrce, utorak i sreda povrce i meso, cetvrtak 1/4 zumanca, petak, subota i nedelja meso i povrce, ponedeljak 1/2 zumanca....
kod vrane isto, samo je davala zumance ponedeljak, sredu, petak, nedelju pa ga je uvela brze.
je li sad jasnije :rofl: :bighug:
aaaa, upalis motorku.... :rofl: ja sam ga u stvari zakomplikovala...
kako sto dva dana vezana...pa da se ne baci zumance...nego ne navikne na zumance tako sto pojede jedno celo :lol:
:sissyfight: ne unosi mi koMfuziju, vidis da sam pogubitis :rofl:
da opet dignem temu...kad i kako finger food? Koju? :nokti: ovaj mali lenjivac a alavac samo se uvali u stolicu i otvara usta, nista on to sam ne pokusava...al kuka cim nije pasirano, tj, glumi povracanje... :fool: za sad uspevam da mu kao "teksturu" uvalim ovsene i jecmene pahuljice, malo samlevene...al je l vreme za krupnije?
Nije još vreme za krupnije, pa skoro je tek prešao na te pasirane kašice, zar ne... :think:
Ja sam uvek čekala da krenu zubići pre nego što sam davala išta što nije bilo dobro propasirano.
on skoro osam meseci? jeste za krupnije mleveno
moj je tako glumio povracanje pa sam pasirala i duze nego sto sam zelela :crazy:
mocke bese imas zubice? mada oni i ne zvacu tim zubicima
ja bih sacekala sa necim sto bas mora da zvace
ima 4 zubica a sad ce punih 8 meseci... Ne secam se kad prestaje pasirano, kad ide gnjeceno, kad komadici...