Moja Mansarda

SOBICE => Dečja soba => Jaslice => Topic started by: Despina on May 14, 2009, 10:31:59 PM

Title: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Despina on May 14, 2009, 10:31:59 PM
Da li ste cekali bas punih 6. mjeseci za uvodjenje klope?
Sonja samo sisa, ok napreduje i preporuka je da startujemo od 6.mjeseca sa zitaricama.Danas naletih na onu prvu kasicu od rize i kukuruza/4.mjeseca i kupih :)


.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Dawn on May 14, 2009, 10:35:25 PM
Ja nisam čekala, Ana je sisala i uzimala dohranu, pa sam sa 5 meseci krenula sa Rice-Corn kašicom :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Dusica on May 14, 2009, 10:36:17 PM
David je startovao od 5 meseci sa standardnim krompirom, sargarepom, bananom, pirincem pa smo polako uvodili. Daniel kasnije, tek od 6,5
Mislim da slobodno mozes da joj das :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on May 14, 2009, 10:40:55 PM
Krenuli sa 6 meseci i 2 dana, prvo zitarice :)
Ako pokazuje da je spremna za kasice, zasto da ne ;)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on May 14, 2009, 10:41:05 PM
Nisam ni ja čekala, sa Sofijom sam počela sa pet ipo sa Andrijom sa pet.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Summer on May 14, 2009, 10:45:32 PM
E, ne mogu da verujem! Ja juce naletila na tu Milupa kasicu i kupim je. Iako sam mislila da sacekam do 6, ali kao da imam, mozda pocnemo i koji dan ranije. Davidu sam to pocela davati nekih 7 dana pre nego sto je napunio 6 meseci.

Mada nisam pametna da li smem da joj dajem tu sa adapatiranim mlekom, obzirom da ima ekcem i velike sanse da ima neke alergije? Ili da se izmuzam? Ili da kupim onu bez mleka, pa da dodajem ono NAN HA?
Ima li ko savet?

Despina, ubacih se sa pitanjima  :bighug:
:kiss1:za drugaricu Sonju
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on May 14, 2009, 10:53:10 PM
Summer, da ipak malo sačekaš?
Meni se čini da bih sad sa Sofijom možda i kasnije krenula, mada te kašice sa adaptiranim nije ni jela skoro do devet meseci.Mnogo sam vodila računa šta ću da joj dam, baš sam bila opterećena.Kupovala sam one što se prave sa vodom.I ona je imala ekcem, a u 3. godini su joj se pojavile alergije na hranu koje su bile prolaznog karaktera.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Summer on May 14, 2009, 10:58:50 PM
Quote from: cici on May 14, 2009, 10:53:10 PM
Summer, da ipak malo sačekaš?
Meni se čini da bih sad sa Sofijom možda i kasnije krenula, mada te kašice sa adaptiranim nije ni jela skoro do devet meseci.Mnogo sam vodila računa šta ću da joj dam, baš sam bila opterećena.Kupovala sam one što se prave sa vodom.I ona je imala ekcem, a u 3. godini su joj se pojavile alergije na hranu koje su bile prolaznog karaktera.

Pa te sto se prave sa vodom imaju u sebi adaptirano  :ces:

Popila je 2 puta do sada NAN HA, po 50 ml (kad sam je morala ostaviti na par sati, a nisam imala dovoljno mog mleka da joj ostavim) i nije imala reakciju.

I ja sam opterecena, skroz.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on May 14, 2009, 11:01:24 PM
Ne znam imaju li adaptirano u sebi, nije mi logično da imaju ako se već prave sa vodom.Ne sećam se, davno je bilo.
Većinom sam joj  spremala kašice ali ni na jednu kupovnu nije reagovala.

Nadam se da Sara neće ispoljiti alergije.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Despina on May 14, 2009, 11:15:13 PM
Summer :bighug:
Ove moje su posebno kukuruz i riza, kukuruzna se pravi sa maj.mlijekom a sutlija :lol: sa vodom.Rizina ima u sebi adap. mlijeko a kukuruznu je bez glutena i mlijeka.
Ako je vec pila adap., ne vjerujem da ce biti reakcije.Jedino zbog ekcema, mozda da sacekas jos koji dan.
:kiss1: za drugarku Saru :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: chokoladica on May 15, 2009, 08:00:04 AM
Jesam cekala do 6 meseci. Ali!! Sa 4.5 sam mu dala da proba sok  :lol: I, ja sam pocela sa vocem.. pa povrcem, uopste se ne secam u kom momentu sam mu dala zitarice  :ces: Oko prihvatanja bilo koje hrane nije bilo problema, jedino sto stvarno treba voditi racuna oko alerg. reakcija. I kasnije naravno. Secam se da sam mu dala jaje i sir istovremeno, i malo se osuo. I onda nisam znala od cega je  :hm: Pa sam sve to iskljucila do godinu dana (imao je mozda 8-9 meseci tada ). Kivi sa 18 meseci..   :o Kakav osip je dobio, sav je bio u tackama. To mu nisam ponovo dala do skoro. Jesam li otisla malo u OT? Da. Bolje se strpeti, (gledam iz ove perspektive) nema ama bas niceg zanimljivog u davanju cvrste hrane pre vremena, a nesto ne vidim ni da im je potrebno. :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: janavi on May 15, 2009, 08:04:03 AM
mi smo sa 8m punih (korigovano 6) prvo povrće pa voće pa tek posle žitarice
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Despina on May 15, 2009, 10:35:15 AM
Planiramo putovati za 15 dana i to je ono sto mi remeti koncepciju :lol:
Ako cekam tacno 6.mjeseci znaci da cu uvodit klopu na moru, i odmah mi padne na pamet neka reakcija i da necu moci provaliti da li se to desilo zbog klope ili zbog promjene klime :nokti:
Al` sam komplikovana i paranoicna 8)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on May 15, 2009, 11:23:29 AM
Ja sam počela da joj dajem žitarice sa 6mjesci i 1 dan :D

Ne znam čemu žurba, ako lijepo sisa.
Mene je kopkalo da krenemo sa nemliječnom ishranm, a kad smo krenuli pitala sam se čemu sam se nadala. :rofl:

Dok samo sisa, tad je laganica. Kad krene da jede ostalo.. da li je dovoljno, da li joj se sviđa, da li da više skuvam...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Summer on May 15, 2009, 11:25:51 AM
Isto  :lol:

Na moru smo od 1. do 13. juna, a ona puni sest 8. juna. Ne pada mi na pamet da joj uvodim na  moru, ne zelim dodatni stres. Tako da ce verovatno biti sa 6 i 7 dana. Nista joj nece faliti, samo mlekce. Uvescu joj vodu, do sada je nije pila  :rofl:

OT, sto ne idete u Cavtat u avgustu, mi cemo tamo biti svakog dana??   :dance1:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Despina on May 15, 2009, 11:33:13 AM
Isto, voda :lol:
U avgustu Anja krece u skolu :innocent:A za kraj maja smo nasli povoljne karte :girl_smile:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Tchi on May 15, 2009, 11:52:48 AM
nama patronazna rekla od cetvrtog, ne znam da li je to pu cetvrti ili pun treci, pretpostavljam ovo prvo i da dodjemo u dz na savetovaliste za uvodjenje cvste hrane...ovaj moj trpa u usta sve sto mu je u blizini, pa valjda necemo imati problema sa time  :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Nanny Ogg on May 15, 2009, 12:48:02 PM
I ja sa 5 dala sok, sa 5,5 prvu kasicu, ona nije htela ni da je vidi, vratili se na iskljucivo dojenje...Svakih 15-20 dana ponovo pokusavala  :lol: da bi konacno pocela sa punih 7 meseci (pod "pocela" podrazumevam jednu kasicicu, eventualno dve  :lol:). Prvu konkretnu kolicinu je pojela kad je prestala da sisa.
Sad mi se cini da sam se bezrazlozno opterecivala i zurila...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on May 15, 2009, 04:33:20 PM
poceli sa punih 5 meseci sa blendanim povrcem, zitarice tek behu sa 6+meseci, voce takodje...
nisam za zurbu ali verujem da jesam pozurila sa pocetkom nemlecne ishrane, same namirnice sam odlagala koliko god se odlagati moglo, zumance sam mu dala tek sa godinu dana, sa belancetom sam jos sacekala i tako neke frikovske stvari


i da
gotove kasice koje se pripremaju sa vodom vec imaju adaptirano, one koje se spremaju sa mlekom pruzaju izbor sa kojim cete mlekom spremati.
na svim sokovima i vecini bebecih kasica pise 4+ sto ne znaci da tad i treba davati...moje skromno misljenje :innocent:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Elanor on May 15, 2009, 04:40:42 PM
ja licno mislim da je bezveze zuriti, ali je podjednako bezveze i slepo cekati tih sest meseci (ko li odredi tu granicu?).
ima dece koja i dosta pre sest meseci gledaju u usta dok roditelji jedu i cokcu li cokcu (da se razumemo, moja nisu bila medju takvim). zasto takvo dete muciti cekanjem do 6 meseci?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Elanor on May 15, 2009, 04:45:29 PM
trazila sam sada na babycenter.com onaj spisak s znacima da je dete spremno za nemlecnu hranu i naletela na ovo:

http://www.babycenter.com/204_delaying-cows-milk-solid-foods-may-not-prevent-baby-allergie_5234345.bc (http://www.babycenter.com/204_delaying-cows-milk-solid-foods-may-not-prevent-baby-allergie_5234345.bc)

Delaying the introduction of cow's milk may increase, rather than decrease, the risk that a child will develop allergies in the first 2 years of life, researchers from the Netherlands report.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on May 15, 2009, 04:53:53 PM
Lazar je poceo sa pet i po, valjda Milupine pirincane pahuljice, sa mojim mlekom pravljene. Imam snimak prvog obroka, kako je odusevljeno gutao, bukvalno me uhvati za ruku i gura kasicicu u usta :lol: to su bili dani :rofl:
Sa vasim tajmigom odmora verovatno bih pocela posle mora... osim ako nije zaista spremno, kao sto opisuje Elanor.

(Ako pitas Lakijevog dedu :rofl: recice ti da sa tri puna treba da se pocne i da dete do sestog mora sve da proba i od tada nema sisanja, mleko kravlje pred spavanje i sve uobicajeno plus takvo dete ne postane izbirljivo kao ovo moje :lol: )

Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on May 15, 2009, 04:59:50 PM
ako pitas jednu zensku osobu iz moje familije kravlje mleko se odmah daje po rodjenju,jer je adaptirano skupo i vestacko ali zato joj je sad 6 godina kasnije imuna baza na nuli, a uopste ne znaju na sta je sve vise alergicna, a pocelo je kad je imala 3 meseca kao sitan osip oko usta, koji je od vrucine  :fool: a na koji nisu obracali paznju
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Tchi on May 15, 2009, 05:01:12 PM
Quote from: Glitter on May 15, 2009, 04:59:50 PM
ako pitas jednu zensku osobu iz moje familije kravlje mleko se odmah daje po rodjenju,jer je adaptirano skupo i vestacko ali zato joj je sad 6 godina kasnije imuna baza na nuli, a uopste ne znaju na sta je sve vise alergicna, a pocelo je kad je imala 3 meseca kao sitan osip oko usta, koji je od vrucine :roll: a na koji nisu obracali paznju
stomak me zaboleo na ovo
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Despina on May 15, 2009, 05:16:13 PM
Quote from: Marty Maraskino on May 15, 2009, 04:53:53 PM
Lazar je poceo sa pet i po, valjda Milupine pirincane pahuljice, sa mojim mlekom pravljene. Imam snimak prvog obroka, kako je odusevljeno gutao, bukvalno me uhvati za ruku i gura kasicicu u usta :lol: to su bili dani :rofl:
Sa vasim tajmigom odmora verovatno bih pocela posle mora... osim ako nije zaista spremno, kao sto opisuje Elanor.

(Ako pitas Lakijevog dedu :rofl: recice ti da sa tri puna treba da se pocne i da dete do sestog mora sve da proba i od tada nema sisanja, mleko kravlje pred spavanje i sve uobicajeno plus takvo dete ne postane izbirljivo kao ovo moje :lol: )


:rofl: :rofl:uljepsa mi popodne :kiss1:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: hypolina on May 15, 2009, 10:08:08 PM
Evo Nikine tablice dohrane. Skromno verujem da je vrlo korisna.  :lol:

Vidi se da mi nedostaje posao tako da sam sve lepo spakovala u excel, dan po dan do 10.5 meseci.   :crazy:

Odmah da napomenem da je ovo samo dnevnik kako sam ja njoj sta uvodila. Samo je dojena, nikada nije pila ad zato ga nigde ni nema. Pokazala reakciju na jogurt tako da smo i to odlozili. Ja sam njoj dosta kasnije oformila sva tri obroka jer je ona u principu necejed pa nisam mogla brze. Jednostavno sam pratila njen ritam.  :innocent:

Takodje mozete da primetite da su banana i palenta vrlo zastupljeni, a zasto je to tako, samo Nika moze da da objasnjenje.  :wall:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Masha on May 15, 2009, 10:28:31 PM
Hypolina  :clap: ovo je odlicno, da mi je ova tvoja tabela bila ranije ne bih razmisljala sta sutra za klopu :)
Inace, industrijske pahuljice bez mleka mogu i sa vodom da se spremaju.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: AnaK on May 15, 2009, 10:31:33 PM
Quote from: Elanor on May 15, 2009, 04:45:29 PM
Delaying the introduction of cow's milk may increase, rather than decrease, the risk that a child will develop allergies in the first 2 years of life, researchers from the Netherlands report.


:blink:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: hypolina on May 15, 2009, 10:32:19 PM
Quote from: Masha on May 15, 2009, 10:28:31 PM
Hypolina  :clap: ovo je odlicno, da mi je ova tvoja tabela bila ranije ne bih razmisljala sta sutra za klopu :)
Inace, industrijske pahuljice bez mleka mogu i sa vodom da se spremaju.

Znas ti dobro jos jednu streberku koja je toliko pazljivo izanalizirala moju tabelu da mi je i greske u kucanju nasla. Javice se ona... :mrgreen:

Cekaj zar nije Vanjina omiljena kombinacija socivo i jabuka.  :rofl:  :kiss1:

Da, industrijske pahuljice mogu sa vodom i vocem. Tako joj ih ja sada dajem (7 corn)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Despina on May 15, 2009, 10:32:26 PM
Hypo, ovo je sjajno, bas ti hvala :kiss1:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Masha on May 15, 2009, 10:34:36 PM
Ne zna se od kog trenutka se racuna odlaganje, mozda se misli na produzeno dojenje posle prve godine, ili uvodjenje mleka od 2. god.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on May 15, 2009, 10:36:22 PM
hypo stvarno odlicna tabela :good:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: AnaK on May 15, 2009, 10:36:26 PM
Pa piše u članku:

QuoteTests showed that delaying the introduction of cow's milk products beyond 9 months significantly increased the risk of eczema, a chronic skin condition characterized by dry patches of very itchy skin.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: hypolina on May 15, 2009, 10:37:19 PM
Quote from: Elanor on May 15, 2009, 04:45:29 PM

Delaying the introduction of cow's milk may increase, rather than decrease, the risk that a child will develop allergies in the first 2 years of life, researchers from the Netherlands report.


Meni ovo deluje kao ono dansko istrazivanje da je dojenje posle 4. meseca stetno.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: hypolina on May 15, 2009, 10:38:12 PM
Quote from: Glitter on May 15, 2009, 10:36:22 PM
hypo stvarno odlicna tabela :good:

Da je sledece godine u ovo vreme primenis.  :innocent:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Masha on May 15, 2009, 10:39:16 PM
Quote from: hypolina on May 15, 2009, 10:32:19 PM
Znas ti dobro jos jednu streberku koja je toliko pazljivo izanalizirala moju tabelu da mi je i greske u kucanju nasla. Javice se ona... :mrgreen:

Cekaj zar nije Vanjina omiljena kombinacija socivo i jabuka.  :rofl:  :kiss1:

Da, industrijske pahuljice mogu sa vodom i vocem. Tako joj ih ja sada dajem (7 corn)
:rofl: Imamo i novu zumbana (zumance+banana)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on May 15, 2009, 11:20:33 PM
Quote from: hypolina on May 15, 2009, 10:38:12 PM
Da je sledece godine u ovo vreme primenis.  :innocent:
:bighug:




nama je drka za malca rekla negde oko prvog rodjendana da u prvoj godini i ne pokusavamo sa kravljim mlekom, da ako ikako finansijski mozemo da izdrzimo adaptivano i u drugoj, ali da ne produzavamo mnogo jer i neuvodjenje kravljeg mleka moze da prozrokuje neke nezeljene efekte kasnije.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Masha on May 15, 2009, 11:22:36 PM
Bas me mrzi da citam tekst :-[ Da li kazu koje kravlje, obicno ili adaptirano?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: AnaK on May 15, 2009, 11:24:02 PM
E pa stvarno  :-\

Hypo, morala sam i ja da vidim tabelu :) Svaka čast za sistematičnost  :clapping:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Elanor on May 15, 2009, 11:56:14 PM
Quote from: Masha on May 15, 2009, 11:22:36 PM
Bas me mrzi da citam tekst :-[ Da li kazu koje kravlje, obicno ili adaptirano?
misle na obicno kravlje mleko, a pominju i drugu hranu.
u principu, ne daju zakljucak. dojenje je i dalje najpozeljnije (i ostace, sigurno), ne postoji jos dovoljno informacija da bi se promenile trenutne preporuke, ali postoji poprilicna verovatnoca da ipak nije sve onako kako verujemo. ko zna kako ce preporuke izgledati za desetak godina.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vrana on May 16, 2009, 06:52:24 AM
cini mi se da sam prozvana ovde...hypolina pobrala lovorike za sistematicnost...vidim da cu morati da isucem svoju tabelu pod nazivom dinamicki plan sna i ishrane za sedmi mesec  :lol:

Sto se tice uvodjenja nemlecne hrane, ja sam pocela polako da mu uvodim sa nepunih 5 meseci ali je to islo dosta polako (minimu 5 dana sam mu uvodila jednu namirnicu)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on May 16, 2009, 07:18:27 AM
hypo, svaka cast, kakvi detalji :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: janavi on May 16, 2009, 08:01:29 AM
Quote from: Masha on May 15, 2009, 10:39:16 PM
:rofl: Imamo i novu zumbana (zumance+banana)
ti garant imaš moje dete
pečeno meso sa breskvom je najomiljenija od svih omiljenih  kombinacija hihi
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: hypolina on May 16, 2009, 12:15:05 PM
Quote from: janavi on May 16, 2009, 08:01:29 AM
ti garant imaš moje dete
pečeno meso sa breskvom je najomiljenija od svih omiljenih  kombinacija hihi

Da prijavim junetinu i bananu.  :wall:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Masha on May 16, 2009, 12:16:39 PM
Quote from: janavi on May 16, 2009, 08:01:29 AM
ti garant imaš moje dete
pečeno meso sa breskvom je najomiljenija od svih omiljenih  kombinacija hihi
Odlicna ideja, cekamo breskve :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on May 16, 2009, 01:24:43 PM
majkin sin je najvoleo bananu+ jogurt, piletinu + jogurt, banana + mleko :blink:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: irma on May 17, 2009, 05:33:24 PM
joj kad se setim te moje panike :wacko:
pocele sa malko manje od 6 meseci (1.juna, a 12.juna je napunila 6), milupa rice & corn... pa tako 5 dana (mozda cak i 7  :-[)... onda sargarepa, pa krompir, bundeva, jabuka itd itd
inace, sisa jos uvek, doduse ona mazenje-varijanta pred spavanje, a klopa bukvalno sve  :love32:

nego, kad smo kod panike i paranoje... danas sam joj prvi put dala jagodu, celu jednu  :-[, je l' da teram tako par dana, jednu, pa 2... ?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on May 17, 2009, 05:52:01 PM
Quote from: irma on May 17, 2009, 05:33:24 PM
nego, kad smo kod panike i paranoje... danas sam joj prvi put dala jagodu, celu jednu  :-[, je l' da teram tako par dana, jednu, pa 2... ?
jagode u principu izazivaju alergijsku reakciju tek kad se drugi put unese u organizam, daj joj sutra jos jednu, pa ako nema nikakve reakcije neka jede cura koliko god hoce :girl_in_love:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: irma on May 17, 2009, 05:57:47 PM
hvala :kiss1: nadam se da nece imati alergiju, jer su joj se bas dopale  :girl_smile: a i mi ih obozavamo  :D
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on May 17, 2009, 06:03:39 PM
Zanimljivo, nisam znala, hvala Glitter :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Vila on May 17, 2009, 11:11:08 PM
Hypo, sačuvah ja tvoju tabelu, zbog ideja šta da spremam ovom mom prdici :girl_smile:
Sa Ksenijom sam čekala do pred sam kraj 5. meseca sa uvođenjem nemlećne hrane, ali ovaj mali će početi već narednih dana.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: moki on May 18, 2009, 10:22:48 AM
Mi smo otisli na kontrolu sa 5 meseci pitala nas lekarka jesmo li joj poceli da joj dajemo meso  :o, kad smo joj rekla da pije samo mleko napala nas jer je ona napredno zdravo dete. Tih dana poceli smo da joj dajemo milupa rice & corn, i to jedan obrok u flasici jer na kasikicu nije htela. Sa 6 meseci smo poceli postepeno da joj uvodimo ostalu hranu povrce, voce pa tek onda meso
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vrana on May 18, 2009, 10:33:11 AM
Pa ima preterivanja na obe strane, najbolje je naravno naci neku sredinu i pratiti dete.  Al sam izrekla mudrost nevidjenu  :lol:

Ali stvarno, ja sam jedva cekala da krenemo sa uvodjenjem cvrste hrane, i kada smo poceli, prvo je sve islo kako treba, i onda je odjednom poceo da povraca prilikom uvodjenja odredjenih namirnica (banana, krompir npr). Onda smo lepo usporili, ogranicili se na par kasicica dnevno, pa smo vrlo vrlo polako povecavali i kolicinu i asortiman hrane.

I ja sam inace dobila savet od jednog pedijatra (starijeg, naravno i inace vrlo simpaticnog, ali ocito ga je vreme malo izgazilo), da mu sa 4,5 meseca uvedem junetinu. Taj isti mi inace savetovao da sa sokom od sargarepe i jabuke krenem lagano kada Vasa napuni dva meseca. Mislim, stvarno covek da se prekrsti i levom i desnom.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Despina on May 18, 2009, 11:10:58 AM
Vilo, sto krecete sa 4.mjeseca?Jel on samo na adaptiranom mlijeku, pa zato?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Despina on May 26, 2009, 11:19:40 PM
Da svecano objavim pocetak radova od juce :rofl:
Krenuli smo sa pirincanim pahuljicama koje se prave sa vodom, probala malo promuljala i pljunula :girl_haha:
Danas je pojela par kasikica i zakljucila da je interesantno lizati vodu iz case :girl_smile:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Masha on May 26, 2009, 11:30:09 PM
Prijatno :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Vila on June 02, 2009, 10:34:45 PM
Quote from: Despina on May 26, 2009, 11:19:40 PM
Da svecano objavim pocetak radova od juce :rofl:
Krenuli smo sa pirincanim pahuljicama koje se prave sa vodom, probala malo promuljala i pljunula :girl_haha:
Danas je pojela par kasikica i zakljucila da je interesantno lizati vodu iz case :girl_smile:
Prdica siki, ali je napredovao manje od očekivanog, pa sam rešila da ne čekam 6. meseci kao sa njegovom sekom, već da dam čoveku da jede nešto konkretno :D
Počeli smo 20. maja, dakle sa 4. meseca i 1 dan, o dosad je uspešno jeo šargarepu, rice and corn kašicu, šargarepu sa krompirom, sa jabukom, samu jabuku, bananu, a sutra ćemo jesti bundevicu :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gizmolina on June 02, 2009, 10:48:19 PM
Bravo za vrsnjaka Duleta  :clap:
Mi jos nismo poceli, dala sam joj caj neki prije par dana, ispljuvala ga najstrasnije, vodu takodje. Cekacemo jos.

Nego, da pitam i ja nesto, prosto me sramota koliko sam sve zaboravila  :-[
Kako se pravi bebama kukuruzna krupica (griz)? Jel to moze odmah po pocetku dohrane?
I moze li obicna riza ili moraju pahuljice?
Koju vodu koristite za kasice i za pice? Sjecam se da sam kupovala onu Humana vodu, ali ne znam do kad. Moze li da se koristi, recimo, Jana voda?
I do kad ste prokuhavali vodu?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Vila on June 03, 2009, 07:53:50 AM
Quote from: Gizmolina on June 02, 2009, 10:48:19 PM
Bravo za vrsnjaka Duleta  :clap:
Mi jos nismo poceli, dala sam joj caj neki prije par dana, ispljuvala ga najstrasnije, vodu takodje. Cekacemo jos.

Nego, da pitam i ja nesto, prosto me sramota koliko sam sve zaboravila  :-[
Kako se pravi bebama kukuruzna krupica (griz)? Jel to moze odmah po pocetku dohrane?
I moze li obicna riza ili moraju pahuljice?
Koju vodu koristite za kasice i za pice? Sjecam se da sam kupovala onu Humana vodu, ali ne znam do kad. Moze li da se koristi, recimo, Jana voda?
I do kad ste prokuhavali vodu?
hehehe, i  ja pozaboravljala, pa stalno zapitkujem ove mlađe :D
Što se tiče kukuruznog griza, meni se baš sviđa gotova kašica, planiram da mu dajem klasični kačamak tek kasnije, kad budem mogla da mu u njega dodajem sir ili pavlaku. A kad je pirinač u pitanju, mislila sam da mu recimo skuvam pirinač i malo izmiksam, to mora da je fino, pa dodam neko voće.
Dajem mu aqua viva vodu, a planiram da koristim i druge flaširane. Kseniji sam flađiranu davala do 1. rođendana, posle je pila istu vodu kao i mi, česmovaču.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Vila on June 03, 2009, 08:00:01 AM
Da dodam, ni Dulence neće vodu i čaj, ili popije tek gutljaj, a klopa kašice sve u šesnaest :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: SC on June 27, 2009, 11:43:14 PM
Da se i mi prijavimo ovde  :)

Krenuli smo sa nemlecnom ishranom pre desetak dana. Prvo pirincanu kasicu, pa kukuruznu, zatim sargarepicu, i danas smo prvi put probali krompir  :)
Mali guzonja je sve prihvatio iz prve, kao da je to oduvek jeo  :clap:
Neverovatna je promena u ponasanju od kako smo uveli dodatnu klopu! Dete je od jednom postalo dobro  :o, i nasmejano  :o, i igra se u ogradici po sat vremena  :o
Sve vreme je bio gladan :( a ja sam bila ubedjena da je razmazen  :-[ jer je po vagi napredovao u granicama normale... Ocigledno da njemu nije bilo dovoljno...

Hypo, ova tabela je sjajna  :good:, hvala ti sto si je podelila sa nama!  :flower:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: hypolina on June 27, 2009, 11:49:55 PM
Quote from: SC on June 27, 2009, 11:43:14 PM
Da se i mi prijavimo ovde  :)

Krenuli smo sa nemlecnom ishranom pre desetak dana. Prvo pirincanu kasicu, pa kukuruznu, zatim sargarepicu, i danas smo prvi put probali krompir  :)
Mali guzonja je sve prihvatio iz prve, kao da je to oduvek jeo  :clap:
Neverovatna je promena u ponasanju od kako smo uveli dodatnu klopu! Dete je od jednom postalo dobro  :o, i nasmejano  :o, i igra se u ogradici po sat vremena  :o
Sve vreme je bio gladan :( a ja sam bila ubedjena da je razmazen  :-[ jer je po vagi napredovao u granicama normale... Ocigledno da njemu nije bilo dovoljno...

Hypo, ova tabela je sjajna  :good:, hvala ti sto si je podelila sa nama!  :flower:

Hej imam modifikovanu, dopunjenu, novu. Tu imam neku gresku u mesecima, ali niste vi dotle stigli (9-10. mesec) Sad sam u vikendici i nemam je na ovom kompu. Okacicu je kad stignem za par dana u Bgd. Hvala... :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Tchi on June 29, 2009, 10:48:39 AM
hypo  :bighug: ja polako krecem da strebam prvo  ;D
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on July 22, 2009, 10:45:47 AM
Zanimljivost: Hipp je, izgleda, korigovao uzrast kojem preporucuje odredjene proizvode. Prelepili su deo ambalaze na kojem pise od koliko meseci se moze koristiti hrana, tj. sok. Npr. preko "Od 4. meseca" za sok od sljive stoji "Od 6. meseca".
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Tchi on July 22, 2009, 11:11:34 AM
kad je vec podignuta tema, mi poceli da ruckamo pre nekih 10 dana, prvo milupinu kasicu sa pirincem, sad sa pirincem i kukuruzom sto mnogo vise voli i za nekih desetak dana planiram i prvo povrce...dasa lepo jede, sad pojede preko 100 ml
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on July 22, 2009, 11:12:00 AM
Quote from: Marty Maraskino on July 22, 2009, 10:45:47 AM
Zanimljivost: Hipp je, izgleda, korigovao uzrast kojem preporucuje odredjene proizvode. Prelepili su deo ambalaze na kojem pise od koliko meseci se moze koristiti hrana, tj. sok. Npr. preko "Od 4. meseca" za sok od sljive stoji "Od 6. meseca".
ah
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Tchi on July 22, 2009, 11:32:08 AM
sad sam gledala na hippovom sajtu ne pise nista za uzrast, cak nisam ni nasla njihov proizvod, dok na nasem sajtu stoji da je taj sok od 6 meseci, cak nema nista sto bi bilo ispod 6 meseci, sto ukoliko su odredili nasi pedijatri smatram da nije ispravno jer nemaju pravo da sami to propisuju, ali ipak nadam se da je to bila stamparska greska jer soku od sljive nije mesto na 4+
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on July 22, 2009, 11:43:42 AM
Nije ni za uzrast od 6 meseci, ali barem su malo pomerili.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on July 22, 2009, 11:48:28 AM
Quote from: Tchi on July 22, 2009, 11:32:08 AM
sad sam gledala na hippovom sajtu ne pise nista za uzrast, cak nisam ni nasla njihov proizvod, dok na nasem sajtu stoji da je taj sok od 6 meseci, cak nema nista sto bi bilo ispod 6 meseci, sto ukoliko su odredili nasi pedijatri smatram da nije ispravno jer nemaju pravo da sami to propisuju, ali ipak nadam se da je to bila stamparska greska jer soku od sljive nije mesto na 4+
pogledaj pazljivije na mnogim sokicima mnogih proizvodjaca decje hrane pise da su za 4+
a daleko je to od uzasta u kojem bi trebalo da ih piju
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: prevodilica on March 20, 2010, 03:55:23 PM
da podignem temu, valjaće i vama...uskoro... :)

mali dasa mi nešto slabo napreduje sa jelom, mleka popodne i uveče ima slabije , iako bi on stalno sisao i stalno mu na zahtev i dajem
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

pa se razmišljam šta da mu dodam da prevaziđemo to

radije bih krenula sa konkretnom klopom, vidim Vila je tako  - šargarepa, krompir, pirinač, jabuka i Rice/Corn varijanta
mada sam kupila danas i adaptirano, ako mi baš bude frka da probamo
pritom, ne zna ni da pije na cuclu, probala baba da mu daje vode pa nije uspela

šta mislite?
ja računam da će na moju produkciju mleka manje uticati da ga hranim nego da pije adaptirano
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Tchi on March 20, 2010, 09:23:00 PM
moji stavovi sto se tice dohrane i nemlecne i mlecne su mnogo liberalniji nego prosle godine u ovo vreme tako da bolje da cutim  :D
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on March 20, 2010, 09:27:49 PM
Ja sam sa Ivom čekala pet meseci i nešto za uvođenje "čvrste" hrane.
(Ne solim pamet samo kažem kad sam ja.  ;))
U svakom slučaju pošto misliš uskoro da krećeš možda prvo te neke varijante pirinčanih kašica pa onda povrće polako.

Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Vila on March 20, 2010, 10:36:03 PM
Ja sam sa Ksenijom čekala punih 6 meseci, ali ona je napredovala odlično. Dušan je manje napredovao, pa sam počela sa nemlečnom ishranom ranije, sa 4 meseca. On se odmah "primio", svidelo mu se, lepo je prihvatao i povrće, i voće i rice corn.

Sad jede daleko manje nego kad je počeo, to je ono čuveno usporavanje sa godinu dana, sećam se sa setom kako je tamanio klopu, sad se jurimo po kući (tj. moja mama se juri s njim, ja mu dam, ako hoće, ako neće, doviđenja...)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: rafa on March 20, 2010, 11:13:16 PM
Quote from: Lani on March 20, 2010, 09:27:49 PM
Ja sam sa Ivom čekala pet meseci i nešto za uvođenje "čvrste" hrane.
(Ne solim pamet samo kažem kad sam ja.  ;))
U svakom slučaju pošto misliš uskoro da krećeš možda prvo te neke varijante pirinčanih kašica pa onda povrće polako.

I ja sam sve ovako i sve bih ovako.  :kiss1: :rofl:

Hocu da kazem, ako vec zelis da krenes sa dohranom sa njegova 4 meseca, licno ne bih krenula sa povrcem, samo pirincane kasice.   :bighug:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Ivanjuška on September 27, 2010, 03:45:26 PM
da vas pitam, postio sam zaboravila kako sam sa starijom... poceli smo sa dohranom, i prosli smo pirincane pahuljice, krompir, sargarepu, tikvice i dodjosmo do jabuke

kako da dam jabuku? samo sameljem u blenderu sa malo prokuvane vode ili ?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on September 27, 2010, 04:57:29 PM
Prokuvaš jabuku, pa izmiksaš. Za početak im se daje sve kuvano, dok im se crijeva ne naviknu.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on September 27, 2010, 05:01:22 PM
ja sam jabuku i bundevu i pekla u rerni, pa gnjecila. sveze voce je tesko za stomak u pocetku.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on September 27, 2010, 05:24:56 PM
Ja sam sve pozaboravljala :rofl: Mislim da bih tako uradila, skuvala pa propasirala sa malo vode... :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Elanor on September 27, 2010, 05:41:02 PM
ja sam kupovala kasice :-[
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on September 27, 2010, 08:53:58 PM
Slano sam kuvala, slatko kupovala kašice.  :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on September 27, 2010, 08:58:13 PM
I ja sam sve kuvala ili pekla u rerni.Jabuka je lepša pečena.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: anelore on September 27, 2010, 09:40:35 PM
Quote from: Lani on September 27, 2010, 08:53:58 PM
Slano sam kuvala, slatko kupovala kašice.  :)
To kad vasa deca hoce da jedu kupovne kasice. Moja su ih pljuvala.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on September 27, 2010, 09:41:49 PM
ja sam najvise volela kasicu od pecene jabuke i banane. sve sta im ostane ja bih im pojela.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on September 27, 2010, 10:45:36 PM
Što ja to muljavo ne volim, nisam mogla ni da probam.Baš sam grozna :blink: Pečena jabuka može sa svačim lepo da se kombinuje.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: MissL on September 28, 2010, 09:47:27 AM
I meni su pecene jabuke bile :balavi:
Od kupovnih je jeo Juvitaninu sljivu i ne mogu da se setim koju jos :think:
Jednom sam mu kupila neki Nestle mix u teglici i vise nikad :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: anelore on September 28, 2010, 03:26:27 PM
Plus mnoge kasice meso + povrce sadrze i punomasno mleko  :sissyfight:(nestle, hipp).
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on November 09, 2010, 11:11:31 AM
da dignem temu, da nam bude pred ocima-ova junsko-julska grupa ce poceti uskoro...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on November 09, 2010, 11:12:03 AM
 :girl_in_love:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on November 09, 2010, 08:29:23 PM
Sve zaboravila
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on November 10, 2010, 12:14:29 PM
Ja planiram da počnemo 15. decembra.  I sa Martom sam čekala punih 6, mislim da ću i sad. Fino napreduje i samo na siki, pa što bih žurila. Kad se samo sjetim te agonije, spremim a ona neće. E, pa ne žuri mi se još, ovako mi je super :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on November 10, 2010, 12:15:22 PM
Naravno. Ja sam čekala punih 5 meseci i koju nedelju da počnem, videću kako ćemo sad, ima vremena.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on November 10, 2010, 12:21:18 PM
Nasla sam da je A. prvo jeo neku Milupinu kasicu, valjda toga ima jos da se kupi :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on November 10, 2010, 12:37:49 PM
Ima.  :lol:
Mi smo startovali s nekom Milupa pirinčanom, naravno pojma nemam kojom.  :crazy:

http://www.biofarm.hr/milupa2.php?id=71 (http://www.biofarm.hr/milupa2.php?id=71)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on November 10, 2010, 12:43:48 PM
Ja cu ti kazem, pisala si na mojoj temi u proslom zivotu :rofl1: Mi smo neku plavu kutiju, Milupa kukuruzni griz ti si pisala da si uzimala pirincanu... e sad koliko ima Milupinih pirincanih nemam pojma, valjda nema 15  :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on November 10, 2010, 12:48:13 PM
 :rofl:

E hvala. Ima baš na ovom linku ta u plavoj kutiji.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: bubi on November 10, 2010, 01:04:12 PM
Quote from: stacka on November 10, 2010, 12:43:48 PM
Ja cu ti kazem, pisala si na mojoj temi u proslom zivotu :rofl1: Mi smo neku plavu kutiju, Milupa kukuruzni griz ti si pisala da si uzimala pirincanu... e sad koliko ima Milupinih pirincanih nemam pojma, valjda nema 15  :rofl:
imas Milupine pahuljice kojima se dodaje samo voda a mislim da tim plavim kutijama se dodaje mleko.
Luka vise voli humanine kasice iako pije aptamil.
i ne voli onaj mix sa vocem.
ja jos nisam uvela zumance.
hoce da jede kupovne kasice vocne ali nece povrce.vise voli kad mi skuvamo.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on November 10, 2010, 01:07:33 PM
Ja sam Aleksi uzimala te koje se prave sa mlekom i stavljala moje mleko. Malo se neckao ali je prihvatio na kraju. On je posle jeo i one kupovne kasice, nije ih odbijao. Sa Masom cu probati isto tako, pa cemo videti kako ce cica da reaguje.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on November 10, 2010, 02:46:11 PM
Quote from: emge on November 10, 2010, 12:14:29 PM
Ja planiram da počnemo 15. decembra.  I sa Martom sam čekala punih 6, mislim da ću i sad. Fino napreduje i samo na siki, pa što bih žurila. Kad se samo sjetim te agonije, spremim a ona neće. E, pa ne žuri mi se još, ovako mi je super :)
i ja kad se sjetim
mada mislim da je ana bila spremna i prije nego sto sam joj dala kasice
odmah je prestala da bljucka mlijeko
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on November 10, 2010, 02:49:38 PM
Jao :love32: kašice.Kad se setim kako je Sofija obožavala višnju.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Deda on November 10, 2010, 02:53:13 PM
A ja kad se setim da je cudoviste od Andrije od dojenja odmah preso na punjene paprike  :crazy:. Ama ni jednu nije hteo da okusi.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: prevodilica on November 10, 2010, 02:54:33 PM
Quote from: Deda on November 10, 2010, 02:53:13 PM
A ja kad se setim da je cudoviste od Andrije od dojenja odmah preso na punjene paprike  :crazy:. Ama ni jednu nije hteo da okusi.


isto kod nas - Vasko je oma prešo na pečenu skušu, čorbe od povrća, supu, meso itd.
danas jede tako da bi mu svaki nutricionista pozavideo :pljucka:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on November 10, 2010, 03:06:49 PM
Quote from: Deda on November 10, 2010, 02:53:13 PM
A ja kad se setim da je cudoviste od Andrije od dojenja odmah preso na punjene paprike  :crazy:. Ama ni jednu nije hteo da okusi.

I moj :rofl: sa 9 meseci je jeo pasulj spremljen za odrasle sa suvim mesom.Mislila sam da to neće preživeti.Posle toga nije hteo da okusi ni jednu kašicu :rofl: A nije mi bila namera da mu dam nego da svi porodično ručamo :rofl: Lepo videlo dete da mi jedemo nešto drugo :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on November 10, 2010, 03:24:07 PM
moji su jeli sta im dam nikad nista nisu odbijali, nadam se da ce i mali tako kuc-kuc. ja planiram da krenemo oko nove godine-on 12. jan puni 6 meseci-pa tamo negde posle praznika-taman za rusku salatu :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on November 10, 2010, 05:41:17 PM
Quote from: Deda on November 10, 2010, 02:53:13 PM
A ja kad se setim da je cudoviste od Andrije od dojenja odmah preso na punjene paprike  :crazy:. Ama ni jednu nije hteo da okusi.

cijenim da ce ica tako
Title: Re
Post by: disco2000 on November 10, 2010, 05:55:17 PM
Saska, ne moze ruska bez 'ladne prasetine :crazy: pa Nova Godina je :rofl:
Petra jos uvek ne gleda posebno dok neko klopa. Muce je zubici, pa zeva na sve sto joj se stavi pod nos :crazy:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on November 10, 2010, 05:55:55 PM
Nije ni Andrija dok nisam iznela taj pasulj :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: linga on November 11, 2010, 11:50:19 AM
Quote from: interpreter on November 10, 2010, 02:54:33 PM
isto kod nas - Vasko je oma prešo na pečenu skušu, čorbe od povrća, supu, meso itd.
danas jede tako da bi mu svaki nutricionista pozavideo :pu-pu:
To ti je kosmicka nagrada za prvo dete necejeda ;))
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on November 11, 2010, 01:21:29 PM
sta onda mene ceka posle 2 zderavca :nokti2:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: prevodilica on November 11, 2010, 02:27:11 PM
da, ja isto zelim Marty :pljucka:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 07, 2010, 09:47:21 AM
Evo je tema, za Stačku, pa mene, pa Marty :)
Porasla nam djeca :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: anelore on December 07, 2010, 09:48:04 AM
 :love32: velika deca  :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on December 07, 2010, 09:53:57 AM
Kad pre :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on December 07, 2010, 10:03:44 AM
kad startujete, emge?
meni tako zao
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 07, 2010, 10:07:26 AM
Mi cemo sacekati da Masa ozdravi, danas je cetvrti dan pod temperaturom. I sa Aleksom sam krenula tipa dva dana nakon sto je napunio 6.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 07, 2010, 10:09:58 AM
Ja sam se stvarno ponadala da je ta temperatura prošla, i 2 dana je dosta, a ne 4 :(

Mi ćemo iduće nedelje da krenemo. On sad već mljacka i prati kad jedemo, što Marta nije radila nikad :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: linga on December 07, 2010, 10:10:42 AM
Jao matoraci  :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 07, 2010, 10:10:42 AM
meni nije zao. naprotiv, jedva cekam da vidim kako ce mali da reaguje
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 07, 2010, 10:12:00 AM
Petra gleda, ali ne znam da li da pocnemo... Sa Lakijem sam krenula nedelju dana pre punih 6 meseci...
Inace, mala se odusevi, sva je srecna kad joj dajem vodu na kasicicu, kad joj kaplju AD kapi na jezik :crazy:
Mozda cemo sad za vikend... E, da, pravicu joj sa adaptiranim, nema sanse da izvucem ni kap pumpicom :crycry:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 07, 2010, 10:21:41 AM
Marty, to je smor dok krene. Ja sam poslednji put izvlačila tako što sam Marka stavila na jednu, a izvlačila iz druge. Tad samo lije :)

Ali se isto mislim da krenemo sa milupa kojima se dodaje voda :-[
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 07, 2010, 10:24:49 AM
Probala sam i to, da izvlacim dok je ona na drugoj...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 07, 2010, 10:25:53 AM
ja se sad nesto prisecam i uopste se ne secam da sam davala te zitarice u kutijama  :ces: . pocinjali smo sa jabukom i sargarepom.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on December 07, 2010, 10:35:19 AM
Ja samo da vam poželim da vam bebe budu hoćejedi :clap:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on December 07, 2010, 12:18:03 PM
Ja sam A. prvo davala pirincanu kasicu iz kutije, sa adaptiranim. I dalje je sisao normalno do 11 meseci. I sa S. cu tako.
Koristila sam Milupine kasice uglavnom i neke bio decje...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 07, 2010, 12:27:30 PM
Mi vec nekoliko dana pokusavamo da nadjemo tu plavu, Milupinu od kukuruznog griza ali ne uspevamo. Da li se pravi ona jos uvek :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Despina on December 07, 2010, 01:12:34 PM
 velike bebe :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Tchi on December 07, 2010, 02:38:58 PM
stacka, jesi probala u milupino radnjama?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 07, 2010, 05:44:05 PM
Zivela bih u zabludi da mi fina teta u Ivancicu nije otvorila oci da je zuto pakovanje ostalo zuto a plavo pakovanje promenilo boju i postalo zeleno :rofl:
Kupili smo, samo jos da cica ozdravi i krecemo :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on December 07, 2010, 05:58:48 PM
ja mislila prvo mrkvu i jabuku
zaboravila na te kasice
i zaboravila da mi treba nesto da ih razmutim :wall:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Elanor on December 07, 2010, 06:25:10 PM
jackie, nije problem, mozes prvo sargarepu i jabuku, ne moras te kasice uopste. prati svoj osecaj i sta ti je zgodnije, nije to egzaktna nauka :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 07, 2010, 06:42:18 PM
Jackie, mi smo Aleksi krenuli sa zitaricama jer smo se bojali da li ce ih posle prihvatiti kad oseti slatko. Sto kaze Elanor, tu ti je bar sirok izbor, uradi kako mislis da je najbolje i kako ti najvise odgovara. Uostalom, rano ti je jos da mislis o tome :kiss1:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 07, 2010, 06:43:09 PM
Ja razmisljam da li da promenim provereni recept sa Lakijem :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on December 07, 2010, 06:47:23 PM
Ne znam šta bih ti rekla ja sam uradila sa Andrijom drugačije i prvo mu dala slano.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on December 07, 2010, 06:49:20 PM
ja sam prvo tu pirincanu kasicu Milupa i onda slano. Tako mi preporucili kod dr.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on December 07, 2010, 09:06:09 PM
cini mi se da sam ja mrkva, jabuka, krompir, rizolino...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Vila on December 07, 2010, 10:39:51 PM
Jacke, možeš slobodno isti redosled opet.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 13, 2010, 03:36:17 PM
Kod nas je to danas izgledalo ovako :girl_haha:

(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi64.photobucket.com%2Falbums%2Fh196%2Ftweetylina_s%2Fmasha%2FIMG_0313.jpg&hash=17c64c0e5c319fe841d4ee00761d9b2f5bfffc64)
(https://www.mojamansarda.com/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi64.photobucket.com%2Falbums%2Fh196%2Ftweetylina_s%2Fmasha%2FIMG_0311.jpg&hash=b596d8bdcace6df8e545b37a46e85847f0f5e27b)

uopste nije bila odusevljena, definitivno joj nije bilo jasno sta se desava :lol: , sve vreme je pokusavala da I. otme kasiku i tanjir :lol: par kasicica je progutala, par bljucnula, sve u svemu krenuli smo :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on December 13, 2010, 03:39:52 PM
Jao... već  :love32: :'( :kiss1:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on December 13, 2010, 03:43:27 PM
Jao kako je slatka :love32: meni liči ovo na jedno vrlo uspešno ručkanje :clap:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 13, 2010, 03:53:17 PM
Super je Maša :clap:
I meni liči da je to super prošlo. Mi ćemo za 2 dana :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 13, 2010, 03:58:16 PM
i meni lici na zadovoljnu facu  :clap:
emge, koja se cvrsto drzi satnice  :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 13, 2010, 04:10:28 PM
Sad ce biti najveci fazon kako objasniti Aleksi da je pocela da rucka a da moze i dalje da pije mleko iz sike. On je i dalje toliko uporan da hoce da siki i on da ne mogu da vam objasnim :girl_sad:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 13, 2010, 04:18:30 PM
jesi li mu ponudila/ marta je tražila, ja joj ponudila, zvala je da proba. krenula je kao da bi htjela, ali onda joj bilo glupo, nije znala kako i odustala je. sve ovo je trajalo 10ak min, ja je nagovarala "ajde, ajde". od tad nije nijednom tražila. tad sam joj dala da lizna mlijeko koje sam joj sprcnula na prst.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on December 13, 2010, 04:20:12 PM
Sofija je probala, liznula je sa nadlanice,  i rekla da je odvratno.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on December 13, 2010, 04:20:37 PM
Quote from: stacka on December 13, 2010, 04:10:28 PM
Sad ce biti najveci fazon kako objasniti Aleksi da je pocela da rucka a da moze i dalje da pije mleko iz sike. On je i dalje toliko uporan da hoce da siki i on da ne mogu da vam objasnim :girl_sad:

Stvarno?  :nokti2: Iva nema takvih pretenzija na sreću.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Despina on December 13, 2010, 04:33:47 PM
masa :love32:
i moji su probali, Luka vise puta, rekao da je bljak i zbrisao :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 13, 2010, 04:45:00 PM
saška, utorkom idemo u nabavku, tako da mu svakako slijedi srijeda za prvo jelo :lol:
a, eto poklopilo se sa 6m :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 13, 2010, 04:46:59 PM
Emge, nisam mu dala jer se plasim da ce skapirati kako i sta cu onda :crazy: pitala ja njega kako bi on to sikio, pokazao mi, delovao mi je ubedljivo :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 13, 2010, 04:51:04 PM
ja sam marti punudila i izgledala je da hoće, dok se nije baš približila siki, onda je ipak odustala :)
pa šta i ako hoće, sumnjam da bi više od par puta - uz priču da je to za bebe. a i sumnjam da je neki super ukus. nabildovaće mlijeko za mašu :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 13, 2010, 04:53:00 PM
ma mislim da nema sanse da bi uspeo. ipak je to specifican pokret.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 13, 2010, 05:01:19 PM
Quote from: Lani on December 13, 2010, 04:20:37 PM
Stvarno?  :nokti2: Iva nema takvih pretenzija na sreću.
Isto :nokti2: na srecu, valjda...

Bravo, Maso :love32: i mi cemo za neki dan...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Despina on December 13, 2010, 05:01:25 PM
ma nema teorije stacka :rofl:
Luka je stavio i usne u odgovarajuci polozaj i nije uspjeo nista izvuci. daj mu da proba, vidjece da je to bezveze i da je sok od jabuke mnogo bolji :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on December 13, 2010, 05:09:32 PM
Marty naravno da je na sreću.  :rofl: Zamisli da me juri ovde po kući da sisa dete od 5 godina.  :lol: :crazy:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 13, 2010, 05:11:28 PM
Ne znam vise :crazy: mi slavimo kad Lazar izrazi zelju nesto jestivo da proba :wall: ovo bi bio "korak od ocaja"...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: rafa on December 13, 2010, 06:24:49 PM
jao sto je preslatka, bas uspesnmo ruckanje  :girl_in_love:

i teodora je svojevremeno trazila aleksandrovu dozu, cak i povukla, zgrozila se i odustala  :innocent:
ako mu decidirano ne das, mislice da je to nesto ne znam kako lepo i rezervisano samo za masu  :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: AnaK on December 13, 2010, 08:25:20 PM
Quote from: rafa on December 13, 2010, 06:24:49 PM
jao sto je preslatka, bas uspesnmo ruckanje  :girl_in_love:

Baš  :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on December 13, 2010, 09:29:27 PM
masa je medena  :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 13, 2010, 09:35:47 PM
Hvala :innocent:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on December 13, 2010, 09:45:25 PM
bravo, maske!

emge, nemoj da se zabrojis

ja cu 2.2.2011. :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: linga on December 14, 2010, 09:34:31 AM
Masa je veeelika  :love32:
Sacka, daj mu da proba, on vise nema refleks za sisanje, nece znati sta treba da radi, pohvali ga da je veliki decak i to je to.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 14, 2010, 09:54:25 AM
Jesam, sinoc :rofl:
Zbunio se skroz na skroz. Stavio je u usta i nije znao sta dalje. Ja ga pitam "I? Jel vidis da tu nema nista interesantno" kaze on "Vidim" i smeje se. Onda smo se dogovorili da je probao i da je to samo za bebe, da vise nece traziti, rekao je da obecava i to je to. Videcemo koliko ce dugo drzati obecanje :D
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Vila on December 14, 2010, 10:09:36 AM
Jao, veliki čovek :love32:
Ksenija obožava mleko, i kad je Dušan sisao, tražila mi je da proba to mleko iz flašice. Dušanu je ostalo moje izmuzeno mlekce u flašici (ostavljeno za njega dok sam bila kod mm-a u bolnici) i ona je pila malo, rekla da je fino i slatko, i to je to. Nije posle više tražila, valjda je prosto bila radoznala.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 16, 2010, 12:12:56 PM
Ovako je to danas izgledalo :girl_in_love: Kao da je oduvek klopala :girl_haha: posle je popila i malo vode iz soljice :girl_haha:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 16, 2010, 12:13:59 PM
jao ljubav mila  :love32:
kol'ke su joj oci na drugoj slici :girl_in_love:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 16, 2010, 12:16:34 PM
Quote from: Saska on December 16, 2010, 12:13:59 PM
jao ljubav mila  :love32:
kol'ke su joj oci na drugoj slici :girl_in_love:
To se izbuljila u fotoaparat :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: linga on December 16, 2010, 12:16:47 PM
Jao srce malo sto uzivka  :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: MissL on December 16, 2010, 12:17:09 PM
:love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Elanor on December 16, 2010, 12:19:37 PM
jao :girl_in_love:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on December 16, 2010, 12:22:39 PM
marty, ona je med medeni  :girl_in_love:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: janavi on December 16, 2010, 12:49:37 PM
hihi pa poješće i tebe :girl_in_love: :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 16, 2010, 12:51:45 PM
Grabila je kasicicu, odusevljena :rofl: i Laki je tako :nokti2:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Deda on December 16, 2010, 12:51:46 PM
Kakva slatka plavusanka  :girl_in_love:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 16, 2010, 01:04:58 PM
Petra :love32:

Meni Masa ukupno ne pojede ni 20 gr, imam utisak da je Aleksa mnogo vise jeo nego ona. :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 16, 2010, 01:11:45 PM
pa polako, tek pocinju
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 16, 2010, 01:14:25 PM
ma znam da tek pocinju ali aleksa je vec tada iako se mrstio jeo sigurno 6-7 kasika, ona ako pojede 3-4 to je super. doduse, ona je i sa sikom mrljavila, valjda joj treba vremena da se uhoda
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Despina on December 16, 2010, 01:28:26 PM
 :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: maxic on December 16, 2010, 02:19:59 PM
Petra je secer!
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on December 16, 2010, 02:26:36 PM
Joj sad videh Petru, medić medeni.  :love32: :kiss1:
Stacka pusti bre dete.  :sissyfight: :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: bubi on December 16, 2010, 03:40:14 PM
jao kako su slatke i Masa i Petra :love32: :love32:

ovaj moj klopa ali kad je kraj ako nisam oprezna leti i tanjir i kasika i ruku umrlja onda istrlja sa tom rukom nos i na krajus ve je umrljano
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: AnaK on December 16, 2010, 04:53:24 PM
Jao  :love32: Taman sam htela da ti kažem da te je univerzum nagradio, a onda videla tvoj drugi komentar  :nokti2: :kiss1:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on December 16, 2010, 05:27:29 PM
Još jedan uspečan ručak :clap:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 16, 2010, 09:02:10 PM
Quote from: AnaK on December 16, 2010, 04:53:24 PM
Jao  :love32: Taman sam htela da ti kažem da te je univerzum nagradio, a onda videla tvoj drugi komentar  :nokti2: :kiss1:
Bilo nekad, jos se pripoveda... Lakijev rucak sa 14, 15 meseci... kako je sam jeo...brokoli i karfiol, u cveticima, oslic obaren i preliven maslinovim uljem, u komadicima, skuvan proso...  :blink:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on December 16, 2010, 09:28:17 PM
petra :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 16, 2010, 11:45:34 PM
Petra je preslatka :love32:

Marko još nije probao drugu hranu, čekamo vikend :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: bubi on December 17, 2010, 12:19:45 PM
citam po netu ali pitam i vas sta bi trebala da uvodim Luki sad kad ima 9.meseci?
gledam spominju pite,jogurt,pavlaka....
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 17, 2010, 12:22:44 PM
Ja sam sa 9. meseci Aleksi uvela gluten ako se dobro secam.  :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 17, 2010, 12:42:05 PM
Martaje od 7ipo ili 8 pila jogurt. On je bez glutena, njega može. I on je fermetisano mlijeko, pa se lako vari.
Gluten je i Marta sa 9 počela, ja mislim.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 17, 2010, 03:06:33 PM
Ja se ne secam :rofl:

Danas, manje uspeha sto se klope tice, ali kako pije vodu :nesvest: iz one najmanje soljice za kafu... sa kojim odusevljenjem i apetitom :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: janavi on December 17, 2010, 03:38:49 PM
pa žedno dete :girl_in_love:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 17, 2010, 03:48:40 PM
Bude mi je zao u trenutku... siroto zedno dete :rofl: a dajem joj vodu :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on December 17, 2010, 10:18:52 PM
ja se niceg ne sjecam
i ne dam joj nista
:rofl:
dok se ne sjetim
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on December 17, 2010, 10:25:50 PM
Jao i sa sve pozaboravljala. :girl_wacko:
Kupim jedan broj Moje bebe, oni ionako u svakom broju nadugačko i naširoko o dohrani i rešen problem.  ;D
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 20, 2010, 07:22:19 PM
Slabo ide Milupina, bas... Kupila sam Hippovu, mozda ce ici lakse...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 20, 2010, 10:01:05 PM
Ni Marko ne voli Milupu, ali ja računam uskoro će normalan pirinač :)
Sjutra ću da mu dam šargarepu.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 20, 2010, 10:02:29 PM
Masa je citavih nedelju dana mrljavila sa Milupom ali je zato danas sve nadoknadila sargarepicom :rofl: cak je pocela da place jer sam je suvise sporo hranila :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on December 20, 2010, 10:02:40 PM
Uzela sam danas u DZ Humanin flajer o kašicama, ima svakakvih.
Ja sam Ivi samo Milupine davala, držala se njih ko pijan plota.  :crazy:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 20, 2010, 10:05:42 PM
Aleksa je isto jeo samo Milupine i nije bilo problema. Izgleda da sestra ne deli njegovo misljenje :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 20, 2010, 10:10:16 PM
Stačka, šargarepu si samo sa vodom miksala ili sa svojim mlijekom?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 20, 2010, 10:15:27 PM
Skuvana u vodi sa truncicom maslinovog ulja, bez mleka.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on December 20, 2010, 10:16:09 PM
Isto smo tako i mi Ivi davali.  :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 20, 2010, 10:18:03 PM
Pa i ja Marti, ali se sad mislim da li bi moje mlijeko poboljšalo ukus šargarepi. :lol:

Inače, vagala sam ga večeras ima oko 8800gr (koji gr više).
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 20, 2010, 10:19:00 PM
Blesava si :lol:
Ja cu sledece krompir da joj uvedem i to cu praviti sa malo mog mleka, da bude ko pire :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on December 20, 2010, 10:20:23 PM
 :rofl:
Emge veliki dečko.  :girl_in_love:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 20, 2010, 10:27:57 PM
mina je imala malo vise sa godinu dana :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on December 20, 2010, 10:36:38 PM
Quote from: emge on December 20, 2010, 10:18:03 PM
Pa i ja Marti, ali se sad mislim da li bi moje mlijeko poboljšalo ukus šargarepi. :lol:

Inače, vagala sam ga večeras ima oko 8800gr (koji gr više).
mislim da bi vegeta dala bas lijep ukus :rofl1:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on December 20, 2010, 10:39:37 PM
 :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 20, 2010, 10:40:02 PM
jackie :burko:

toliko slaže face na milupin pirinač (koji je pravljen samo sa vodom, znači neko adaptirano je unutra). Mrzi me da izvlačim mlijeko, ali sam počela i o tome da razmišljam :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on December 20, 2010, 10:46:36 PM
ja cu opet
necu pumpicu necu pumpicu necu pumpicu
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 20, 2010, 10:51:27 PM
ma neću ni ja i kraj. ako joj se svidi šargarepa, ješće pirinač i šargarepu :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 20, 2010, 11:00:39 PM
Quote from: emge on December 20, 2010, 10:51:27 PM
ma neću ni ja i kraj. ako joj se svidi šargarepa, ješće pirinač i šargarepu :)

O Boze, ti si prsla idi spavaj :lol: Valjda ako mu se svidi :lol:
Btw. ova Milupa je sa mojim mlekom pa se opet mrsti, izgleda da generacija nula nije fan Milupe :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 20, 2010, 11:03:18 PM
prsla sam potpuno :lol:

stačka, sad mi lakše, da sam izvlačila mlijeko, a da se mršti... bojim se da bismo se posvadjali :lol:

probao mm milupu i kaže da je OK, ali on je generacija 3 :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 20, 2010, 11:12:41 PM
A sta posle ovih pahuljica, sargarepu, a?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 20, 2010, 11:21:08 PM
ja ću šargarepu, pa krompir, pa jabuku, pa krušku, pa palentu.

mada na rodi nadjoh da oni šargarepu i krompir tek od 7 mjeseci, a za početak tikvice. Ipak ću šargarepu :D
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 20, 2010, 11:25:51 PM
Pa tikvice su veci alergen nego sargarepa, gde je tu logika? :ces: Sargarepa rules :D
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 20, 2010, 11:31:20 PM
Mislim da je to zbog bezukusnosti istih :D
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 21, 2010, 12:21:07 AM
Evo ga tekst http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=238&Show=2778, (http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=238&Show=2778,) na dnu strane je njihov preporučeni redosled.
Ja ću se držati svog :D
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 21, 2010, 08:27:26 AM
TakoDZe :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 21, 2010, 09:06:12 AM
A ja cu vaseg :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 21, 2010, 10:34:06 AM
Kad treba bundeva?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on December 21, 2010, 10:39:48 AM
Ja sam bundevu posle krompira. Bas rano.
pirincana kasa,sargarepa, krompir bundeva.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Elanor on December 21, 2010, 10:40:29 AM
kad hoces
(moja je probala s pune tri :D )
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 21, 2010, 12:06:53 PM
moji su prosto tamanili bundevu u bebecem uzrastu, jer im je bas bila sezona oba puta. evo sad  i treci. ona je tu u klasi sa krompirom i sargarepom.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 21, 2010, 01:06:07 PM
šargarepa mu se nije nešto svidjela :)

Kako pripremate bundevu bebama?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 21, 2010, 01:07:42 PM
Aleksa je jeo kupovnu, tada nije bila sezona. Masa odusevljena sargarepom, pojela je 80 gr danas :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on December 21, 2010, 01:51:11 PM
Ja sam bundevu davala pečenu bez ikakvih dodataka.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on December 21, 2010, 02:12:39 PM
Ili tako pečenu klot ili Juvitanu muskatnu tikvu.  ;D Iva je obožavala.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 21, 2010, 04:01:08 PM
pecenu, a u kasnijem uzrastu sa pirincem i mlekom. sto je to dobro, i mi veliki smo jeli, al sam skroz zaboravila na tu poslasticu.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 21, 2010, 04:19:34 PM
A, koliko je pečete i na koliko? Ja probala jednom, bila sva suva i bljaks.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 21, 2010, 04:24:26 PM
Ja nemam odgovor na to pitanje :rofl:
Petra samo lizne iz prve kasicice i posle nece :(
A sad je blenula u djuvec bez mesa (pirinac i mesano povrce) i dala sam joj da proba i zevala je na drugu kasicicu :nesvest: Ako joj bude nesto, znacu od cega je :nokti2:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on December 21, 2010, 04:39:22 PM
Pekla sam je pokrivenu folijom da se ne isuši.Ne sećam se ni koliko ni na kojoj temperaturi.Bocneš viljuškom, pa kad je mekano gotovo je :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: AnaK on December 21, 2010, 05:02:20 PM
Malo parče 10-15 minuta u MW  :turpija:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 21, 2010, 06:32:08 PM
AnaK :friends:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on December 21, 2010, 08:13:49 PM
To, Marty! Ja cu odmah sarmu!

A te tikve, jedete li ih vi? Boze me sacuvaj...  ;D
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 21, 2010, 08:34:44 PM
ja volim bundevu. uzmem malo vece parce, pa kad se ispece skinem gornji sloj koji se osusi i stvrdne, a ono iznutra bude bas ukusno.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: AnaK on December 21, 2010, 08:40:06 PM
I ja volim bundevu  :girl_in_love:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on December 21, 2010, 11:13:05 PM
I ja, najviše u piti.  :balavi:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 21, 2010, 11:39:05 PM
 pa sa cimetom :balavi:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on December 22, 2010, 12:12:52 PM
obozavam  :balavi: dobro ste me podsetile da kupim ovih dana.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 25, 2010, 03:53:32 PM
Jela je sargarepu :clap:

A kad se pocinje sa "vecerom"? Ako je ovo sad sto klopa "rucak" :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on December 25, 2010, 03:55:03 PM
 :clap:
Edit: ne znam odgovor na pitanje,.sve sam zaboravila. Prepisacu od vas
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 25, 2010, 06:24:10 PM
Ja cu posle nekih mesec dana da uvedem i veceru.
Sargarepa i krompir uspesno, danas jabuka - ne bas, ali ni Aleksa je nije voleo.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 27, 2010, 12:17:11 PM
dala sam malom da lizne sargarepu. malo je lickao, ne bas odusevljeno, pa mi se cinilo da nije nista otislo u stomak. medjutim, malopre je bljucnuo narandzasto, znaci malo je ipak uslo.

Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 27, 2010, 11:03:57 PM
Ja se razmisljam sta bih mogla Masi sutra da dam. Bila je Milupina kasica, sargarepa, krompir, jabuka. Da li krusku ili neko povrce :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 27, 2010, 11:14:39 PM
ja cu krusku. nego, sta radis kad pojede samo kasikicu-dvije? ja sam danas prvi put posle dvije kasikice jabuke spremila milupin pirinac, da bar nesto pojede. to je sad poceo da voli, znaci pojede cetvrtinu doze :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 27, 2010, 11:26:50 PM
Nista. Ponudim siku. Ne pada mi napamet da spremam drugu klopu, vaspitam je od malena :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 27, 2010, 11:31:00 PM
ma ja racunam da onda ostadosmo na iskljucivom dojenju :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: linga on December 28, 2010, 10:47:30 AM
Quote from: emge on December 27, 2010, 11:14:39 PM
ja cu krusku. nego, sta radis kad pojede samo kasikicu-dvije? ja sam danas prvi put posle dvije kasikice jabuke spremila milupin pirinac, da bar nesto pojede. to je sad poceo da voli, znaci pojede cetvrtinu doze :)

Ja sam im "zalivala" sikom dokle god su hteli. Mislim da im su im tek sa oko 9 meseci to postali pravi obroci.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 28, 2010, 10:48:45 AM
ma zalivam i ja sikom, nego da pojede svaki dan makar 7-8 mini kašičica nečega :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 28, 2010, 11:48:51 AM
Cekam da Petra ozdravi pa da nastavimo sa eksperimentisanjem.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 30, 2010, 10:38:50 AM
Kako da joj dam krusku a da je pojede? :girl_haha: Juce je bas slabo jela, malo sam je prokuvala, kao i jabuku. Nju je htela. I, mogu li bananu da joj dajem ili da cekam 7? Ne znam sta bih posle kruske :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 30, 2010, 10:42:38 AM
Bundevu?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 30, 2010, 10:43:42 AM
supa od mesa?
bundeva?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on December 30, 2010, 11:23:59 AM
podgrij joj rucak od juce ;)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 30, 2010, 11:26:21 AM
ja ću marku rice&corn. da posle mogu i na palentu da predjem. Možeš i bananu i bundevu.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 30, 2010, 01:57:12 PM
Razmislicu. Definitivno nije fan kruske :crazy:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 30, 2010, 03:39:26 PM
marko nije ničega fan :lol: za sad :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 30, 2010, 03:43:10 PM
Masa je sargarepu i krompir bas lepo prihvatila.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 30, 2010, 11:03:00 PM
Petra je odusevljena cevapom :wall: jedva sam odbranila cevap od nje :lol: kad ga je zgrabila i pocela da grize :blink: a ja joj samo dala da pomirise :crazy: bila je to lavovska borba... rasplakala se :nesvest:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: AnaK on December 30, 2010, 11:05:26 PM
Jao  :love32: Marty, sestro, obećava  :girl_in_love:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Elanor on December 30, 2010, 11:06:05 PM
:love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on December 30, 2010, 11:08:27 PM
srceeee  :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 30, 2010, 11:11:24 PM
Ne place kad joj otimam kasicicu sa Hippovom ili Milupinom kasicom :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 30, 2010, 11:14:53 PM
Pa sto zadirkujes dete :ljut: :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 30, 2010, 11:15:44 PM
A sta da radim, da joj dam da jede?! :nokti2:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Elanor on December 30, 2010, 11:16:02 PM
pa do sada je vec trebalo sarme da joj dajes, pitaj vd svekra :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 30, 2010, 11:18:06 PM
Da, do punih sest sve, vec kasnim sa virslama :rofl:
Kao moja mama danas: "Kako sam ja vama sa tri i po dzigericu przenu..." :deda: bareno zumance, i to cetvrtinu i cedjenu narandzu
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 30, 2010, 11:18:32 PM
Elanor :rofl:
Aleksa je Masi dao lizalicu skoro :crazy: kaze htela je, gledala je u njega :lol:
ja joj ne bih dala cevap ali bih joj verovatno uvela neko meso... sta bese ide prvo, piletina? :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 30, 2010, 11:19:51 PM
Quote from: stacka on December 30, 2010, 11:18:32 PM
Elanor :rofl:
Aleksa je Masi dao lizalicu skoro :crazy: kaze htela je, gledala je u njega :lol:
ja joj ne bih dala cevap ali bih joj verovatno uvela neko meso... sta bese ide prvo, piletina? :think:
Ne bih ni ja, ali gledala je :rofl: dala sam joj da pomirise, kad vec tako gleda :lol: sirota... istraumirana Lazarom... mukica, sad mi je zao :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 30, 2010, 11:22:14 PM
Cek, pa jesi dala ili nisi? Nisam te skapirala :rofl: ja sam razumela da si uspela da joj otmes i da nas sad pitas sta da radis :girl_haha: odo' da spavam, ocigledno mi vijuge ne rade kako treba :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 30, 2010, 11:27:06 PM
Ugrabila je i strpala u usta i pocela da cokce dok sam ja pokusavala da joj otmem :crazy: brza je i jaka :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: AnaK on December 30, 2010, 11:32:18 PM
 :love32: :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on December 30, 2010, 11:34:49 PM
Nije lako izboriti se, svega mi :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 31, 2010, 09:13:20 AM
 :rofl:

tako je mm jovi pruzio bananu, kao da vidi sta ce da uradi. kad je odgrizao parce i krenuo da mulja, jedva sam mu izvadila iz usta. jos je bio mali i jeo samo pasirano.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: linga on December 31, 2010, 10:13:47 AM
Quote from: Marty Maraskino on December 30, 2010, 11:03:00 PM
Petra je odusevljena cevapom :wall: jedva sam odbranila cevap od nje :lol: kad ga je zgrabila i pocela da grize :blink: a ja joj samo dala da pomirise :crazy: bila je to lavovska borba... rasplakala se

Jana je tako maznula mladi luk, kakvo je to uzivanje bilo  :lol: a Aleksa prasece pecenje  :nesvest:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: prevodilica on December 31, 2010, 10:25:56 AM
Vasko je juče jeo onu pulpu ili kako se već zove, kad u sokovniku cedis sok, pa ono sto ostane od voca (ljuske i sl) :nesvest: ceđena pomorandža, jabuka, šargarepa...
kaže mm - ko kuče me gledao dok mu nisam dao i na kraju negodovao što nema još
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Vila on December 31, 2010, 11:53:45 AM
Jao, mali njupavci :rofl:
Marty, pa mogla si da joj daš malo da ga gnjavi, ionako ne bi mogla da ga stvarno pojede, pretpostavljam da ni nema čime da grize :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 31, 2010, 01:07:42 PM
jova je dobio prvi zub sa 14 meseci, a dotle je vec jeo sve i kidao meso i hleb i kekse.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on December 31, 2010, 01:20:57 PM
Danas je smazala skoro celu porciju kruske :crazy: :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 31, 2010, 01:22:01 PM
trebalo joj vremena da se navikne na ukus
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 31, 2010, 02:03:30 PM
kupila sam juce onaj Milupa pirinac i sad sam 100% sigurna da to nikad nisam davala.  Jel 4 supene ili kafene kasike? Napravila po uputstvu sa 4 kafene i ispalo maltene tecno.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on December 31, 2010, 02:07:42 PM
Supene kašike :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on December 31, 2010, 02:09:11 PM
probacu danas, ono je bilo bljak-prosula sam
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on January 06, 2011, 08:46:44 AM
:sreca:
Sinoc je trazila veceru! :rofl: I ja sam konacno videla kako izgleda dete, odnosno beba koja guta hranu ocima dok drugi jedu :nesvest:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on January 06, 2011, 08:55:31 AM
Petra :love32:
Marty, da potraje :kiss1:

Ja ne mogu da se setim posle kog vremena se uvodi i drugi obrok, mislim da je i Masa spremna za to :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on January 06, 2011, 09:00:19 AM
Ovo nije bilo planirano, ali.. ona je tako gledala u nas... i tako mljackala posle svoju kasicu :blink:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on January 06, 2011, 09:05:34 AM
skapirala sam da nije bilo sa namerom, al kakve veze ima :love32: jos ako mi kazes da je i lepo spavala posle toga ima da joj uvedem koliko veceras :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on January 06, 2011, 09:31:44 AM
........pa........onako :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on January 09, 2011, 06:24:44 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


poceo pre nekih 10tak dana, probao sargarepu, jabuku i pirinac iz kutije. danas mu dala malo soka od jabuke. imam utisak da ce pojesti i mene i onaj tanjir  :)

samo da tako i ostane  :pljucka:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: AnaK on January 09, 2011, 08:55:52 PM
Saška  :love32: :pljucka:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on January 09, 2011, 09:49:01 PM
saška divno :love32:

Marko i dalje slaže face na sve što sam mu ponudila, kad je extra raspoložen pojede par kašičica. Čekam dan kad će da počne da jede, mislim da samo treba da mu kvrcne :D
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on January 09, 2011, 10:14:02 PM
Divan je, Saska :love32:

Ja mogu slobodno da kazem da Masa rucka :girl_in_love: danas je smazala karfiol kao od sale. Aleksa se na to, naravno, mrstio... ne kapira da je i on to nekada isto tako slatko jeo :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on January 09, 2011, 10:59:47 PM
Saska, kakav je :love32:

Krompir, sargarepa, sta posle? Karfiol?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on January 09, 2011, 10:59:53 PM
Cice male  :girl_in_love: Mihajlo je kao šećer.  :girl_in_love:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on January 09, 2011, 11:13:09 PM
Marty mi smo ovim redom: Milupa kukuruzni griz, sargarepa, krompir, jabuka, kruska, banana, bundeva i danas karfiol.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on January 09, 2011, 11:35:51 PM
Tako nekako ja planiram, za jedno dva meseca. Primaklo se baš. :blink:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on January 09, 2011, 11:38:26 PM
Mislila sam na povrce... To je onda karfiol, dakle. Mada, i bundeva, zvanicno, spada u povrce, jel' da?! :crazy:
Probala je jabuku, sad cemo dalje sa vocem, onda...
Sve cu da prepisujem od vas :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on January 10, 2011, 09:17:27 AM
Stačka, jel stavljaš svoje mlijeko u povrće?

Da li praviš nekad mliječne kaše?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on January 10, 2011, 09:26:54 AM
Ne stavljam, samo sam u krompir stavljala da bude kao pire ali i to sa mojim mlekom.
Ostalo rucka sa malo maslinovog ulja. U voce ne stavljam ni to  :rofl:
Mlecna je bila Milupina i to sam joj davala prvih nedelju dana, posle toga nisam. Plan mi je da kada bude imala dva obroka jedan budu zitarice sa mojim mlekom a drugi voce/povrce.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: bubi on January 10, 2011, 11:30:10 AM
bravo za njupatore male  :love32: :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on January 10, 2011, 04:28:09 PM
sa velikima sam brzo uvodila 2 obroka-vocna uzina i rucak: povrce, kasnije povrce+meso ili povrce+zumance. posle nekog vremena sam uvodila mlecnu uzinu popodne i na kraju veceru i dorucak. tako cu i sad.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on January 12, 2011, 03:15:11 PM
Danas je ruckala prokelj sa mojim mlekom... kako je samo mljackala da ste je videli :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on January 22, 2011, 10:32:12 AM
Prokelj, solo, pasiran, i nije bila odusevljena... a onda sam joj dala jedan, onako u komadu :rofl: grickala i mljackala :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on January 22, 2011, 04:59:46 PM
Lako je njoj da gricka kad ima cime :girl_haha:
Masa klopala do sada: jabuku, bananu, krusku, krompir, sargarepu, bundevu, karfiol, prokelj, brokoli, milupu kukuruzni griz.... sta bi mogla sledece da joj dam  :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on January 22, 2011, 05:04:50 PM
meso...

Mihajlo je jeo jabuku, bananu, sargarepu, krompir i bundevu. Najbolje je prosla bundeva, najlosije sama banana, ali u komb. sa jabukom smlati punu ciniju.

sutra cu da probam krusku
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on January 22, 2011, 05:05:24 PM
Meso?

Ja sam počela Marku da kuvam povrće sa mesom prekjuče.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on January 22, 2011, 05:43:45 PM
Koje?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on January 22, 2011, 05:45:53 PM
Ja sam počela sa pilećim bijelim. Sledeće ću teleće ili juneće. Malo mesa, jedna kockica :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on January 22, 2011, 05:46:55 PM
tenk ju :kiss1:
Title: Re
Post by: disco2000 on January 22, 2011, 09:38:18 PM
Vec meso? Kako vreme leti :nesvest:
P je probala zutu boraniju. Sa maslinovim.
I vecera redovno vec dve nedelje.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on January 22, 2011, 09:40:15 PM
Stvarno, dva obroka? Znaci, mogla bih Masi da uvedem jos jedan, nije red da nas mukica gleda kako klopamo uvece a ona nista :girl_haha:
Title: Re
Post by: disco2000 on January 22, 2011, 09:43:01 PM
Pa, da, koji dan posle Ngod. Pisala sam negde...kako nas je gledala dok smo vecerali. Prvi put sam videla tako nesto (kao kuce :rofl: )
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on January 22, 2011, 09:45:12 PM
E, pa secam se kad si pisala :girl_haha: nego nisam skapirala da vam je preslo u rutinu. I, sta joj das za rucak a sta za veceru? Meni manjka ideja :girl_sigh: kao da mi je prvo  :fool: :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on January 22, 2011, 09:52:23 PM
nama se opasno priblizilo
moracu da iscitam temu pazljivo

je l ovo sve sto jedu masa, mihajlo, petra, marko blendano ili gnjeceno viljuskom?

joj kad se sjetim kockica mesa :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on January 22, 2011, 09:54:01 PM
i, da, je l oni nisu nista pili, jeli do 6 punih? Voda? Ivana nije ni vodu. Kako sad da je uvedem? Posle obroka? Kasicica ili flasica?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on January 22, 2011, 09:57:20 PM
vec neko vrijeme guta ocima i hoce da sjedi za stolom dok jedemo

i, da, neki dan mi je rodbina sa sela rekla da ce mi dijete biti gluvonijemo
jer nisam davala vodu
Title: Re
Post by: disco2000 on January 22, 2011, 10:21:47 PM
Petra pije vodu, pomalo i caj, od rodjenja i to joj dajem iz soljice ili kasicicom. Dajem kad god, sada trazi tokom obroka malo i posle. Klopa je blendirana, ali bude i mrvica, nije skroz glatka.
Za veceru dobija zitarice, Milupin pirinac i Hippov pirinac/kukuruz, preci ce sad na one "sa vocem" :rofl: Za rucak isprobavamo voce ili povrce. Nesto mi se i ne svidja raspored...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Deda on January 22, 2011, 10:55:54 PM
Quote from: jackie on January 22, 2011, 09:57:20 PM
vec neko vrijeme guta ocima i hoce da sjedi za stolom dok jedemo

i, da, neki dan mi je rodbina sa sela rekla da ce mi dijete biti gluvonijemo
jer nisam davala vodu
:krsti:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: AnaK on January 23, 2011, 12:05:24 AM
Ta rodbina je... no comment... Izbegavaj ih, pliz  :kiss1:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on January 29, 2011, 04:09:00 PM
A kada planirate:
- zumance
- mlecne proizvode
- gluten?
:think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on January 29, 2011, 04:26:33 PM
Ja se secam samo da sam gluten Aleksi sa 9 meseci tako cu i sad. Ostalo cu morati da procitam, zaboravila sam :-[
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on January 29, 2011, 05:34:26 PM
Žumance sa punih 8.
Jogurt ću za jedno nedelju dana, a gluten od punih 9.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on January 29, 2011, 09:38:44 PM
nisam iscitala temu
a sledece sedmice treba da dam djetetu hranu
qq
:crycry:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 01, 2011, 01:41:08 PM
neprocitah temu
a sutra djetetu treba da dam da jede
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on February 01, 2011, 01:42:32 PM
Pa, dobro, ne mora to u dan :bighug:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 01, 2011, 01:44:30 PM
ma, znam, nego mi mrsko da citam :rofl:
bice da cu ofrlje
sutra mrkva
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 01, 2011, 01:45:06 PM
ne mogu je vise gledati kako guta dok mi jedemo
i ne moze da nas gleda dok jedemo za stolom
nego moram da i nju dovedem
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on February 01, 2011, 02:46:17 PM
Pa daj joj danas :)

Mi smo krenuli sa pirinčanom kašom, ali možeš bilo šta iz te prve palete: šargarepa, krompir, jabuka, pirinač...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on February 01, 2011, 03:01:19 PM
Ivana ce da rucka  :love32:

jedva cekam da i Sofija krene sa pravom hranom  :clap:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on February 01, 2011, 03:11:45 PM
Ja sam krenula sa 5.5 meseci. Isto je bilo mljackanje dok mi jedemo i pruzanje rukica prema hrani. Za sad jede fino, pojede po punu ciniju. Dala sam mu i curetinu danas. Jedino se malo mrstio na kupovnu kasicu od breskve, ali i to je jeo.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 02, 2011, 12:35:18 PM
dala sam malo mrkvice
super je liskala za prvi put
nekoliko kasicica

uopste ne mogu da se sjetim kako sam blendala te male kolicine
jedna mala mrkvica nema sanse da se samelje u velikom blenderu
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on February 02, 2011, 12:40:55 PM
Ivana  :girl_in_love:
Saška verovatno mu je breskva malo kisela.  :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: AnaK on February 02, 2011, 07:29:31 PM
Quote from: jackie on February 02, 2011, 12:35:18 PM
uopste ne mogu da se sjetim kako sam blendala te male kolicine
jedna mala mrkvica nema sanse da se samelje u velikom blenderu

Štapnim mikserom?

:girl_in_love:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on February 02, 2011, 07:53:25 PM
Jao a kad se setim seckanja komadića mesa dovoljnog za jedan obrokić, na veličinu kutije šibica.  :girl_haha: :love32: :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on February 02, 2011, 08:08:58 PM
Još malo pa ćeš ponovo :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on February 02, 2011, 08:10:20 PM
Primaklo se i to, prolete vreme. :girl_sigh:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 02, 2011, 08:54:47 PM
ja ne vjerujem da cu ponovo
kuvam nezacinjenu supicu nama
procijedim i to je to
ani sam skoro do 3.god sjeckala meso posebno za nju

stapni mikser, hvala
moracu da kupim
preporuka neka ili na sta da obratim paznju?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: AnaK on February 02, 2011, 09:23:45 PM
Ja stvarno mislim da za to što ti treba bilo koji sasvim odgovara  :kiss1:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on February 02, 2011, 09:40:59 PM
Ma da Jackie bilo koji. Moj je valjda Moulinex. :think: Najprostiji neki, ništa ono sto funkcija, ludilo...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: janavi on February 03, 2011, 07:25:38 AM
ja sam imala neki mali malecki blenderčić (mi smo blendali duuuuuuuugo ;D), u kom sam kasnije seckala kojekakvo povrće
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on February 03, 2011, 08:29:11 AM
Ja sam imala blender za Ivu, pa isto posle seckali u njemu sve i svašta. Zato sam kupila ovoj maloj da ima novi štapni, mislim da je sa njim lakše za te manje količine, eksperimentisala sam.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on February 03, 2011, 08:32:39 AM
Ja sve blendiram štapnim mikserom :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 04, 2011, 12:06:04 PM
ponovo shvatam zasto sam obozavala stolicu za hranjenje
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 05, 2011, 09:36:46 PM
mislim da sam danas pretjerala sa mrkvicom
gurala sam koliko sam mogla
opteretili smo stomacic :(
i voda joj je potpuno nepoznata
nema pojma sta bi kad joj dam
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on February 05, 2011, 11:17:15 PM
Šta znači opteretili ste stomačić, koliko kašičica, grama?
Ako ona lepo sisa i OK napreduje, nemoj da forsiraš, treba vremena da se navikne i da nauči na sve te nove ukuse. Tek ste počeli.  :kiss1:

Moje malo prase više ne gura onako panično kašičicu jezičkom kad joj dajem AD kapi, sad joj je najnormalnije ubacim u usta, bez otpora. :girl_haha: Još par nedelja pa i mi krećemo. :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 06, 2011, 12:04:15 AM
nisam bas brojala
ali nije puno bilo
mozda 1/4 male hipp teglice
ali da je stvarno pojela
toliko je podrigivala dusa
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 08, 2011, 01:19:04 PM
skuvala kasicu
dok sam samljela, ovo ono
ona zaspala  :hm:

kupovne kasice
ani ih nisam skoro ni davala
ivani hocu
mijesacu kupovne i domace
mislim da ovo povrce i voce koje sad imam da kupim u supermarketima nije nista zdravije od onog u teglici

pitanje:
kad ne pojede beba kasicu, da li je ostavite u frizider za sutra ili bacate?
mislim kao ono sto pise na teglici
izvaditi dio, podgrijati
ostatak ostaviti u frizider

jeli smo ovih dana krompir i mrkvicu
sad cemo na jabuku mislim
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Vila on February 08, 2011, 01:58:58 PM
Ja sam ponekad ostavljala u frižider on što nije pojeo, pa onda nekad davala sledeći put, nekad mešala s nečim što sam napravila - npr. kad otvorim voćnu, on ne pojede, ja je posle umešam u neku žitnu kašicu, milupu npr. Ali ako stoji više od dan-dva frižideru, ide u kantu.

Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: janavi on February 08, 2011, 01:59:23 PM
ako je jela kašičicom direktno iz teglice, onda baci, jer ima njene pljuvačke
zato bolje odspi malo, ugrej, pa ostatak zatvoriš i u frižider, mislim 24 ili 48h nisam sigurna
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on February 08, 2011, 02:11:49 PM
Ovako kako Janavi kaže.

Marko sad fino jede, mjera mu je oko pola hipp teglice, bilo da pravim ili kupujem.
On jede neki dan kupovno, neki pravljeno, kako kad. Povrće i voće koje sad kupujemo stiglo ko zna odakle, a na hipp kašicama piše da su bio proizvodnja :)

Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 08, 2011, 02:42:41 PM
ok, uglavnom sam tako mislila
hvala

emge, je l siki posle pojedene pola teglice?
on je jos uvijek na jednom obroku?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on February 08, 2011, 02:48:39 PM
Ima dva obroka, jedan oko 12-13h, drugi oko 19h. Oba puta po pola teglice, količinski.
Siki oko 14-15h i pred spavanje oko 20:30.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on February 08, 2011, 05:53:59 PM
Samo da pribelezim kako je fino pojeo mesavinu krompira i prokelja. Sve, sve, al sto onaj prokelj gadno mirise...
Ovaj mali ladno pojede po punu teglicu bilo cega. I sisa. I opet ne dobija mnogo u kilazi, izgleda da je laka kategorija :)  Uglavnom pravim kasice, kupovnu sam mu dala samo breskvu do sad.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on February 08, 2011, 08:10:22 PM
zato moji ne jedu na oko puno, a dobijaju na kilaži bez problema. Jadna Marta kad poraste :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on February 09, 2011, 12:23:37 PM
Danas klopala jogurt prvi put. Koje odusevljenje :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on February 09, 2011, 12:30:55 PM
 :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: rafa on February 09, 2011, 01:40:35 PM
 :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 09, 2011, 01:55:06 PM
jogurt :love32:
sa cim?

ivana danas jabuku
ona nije odusevljena hranom
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on February 09, 2011, 02:13:02 PM
sa onim milupinim grizom sa kojim smo i poceli pricu.
nije nista cudno sto ica nije odusevljena hranom, masa klopa gotovo dva meseca pa i dalje vecinu hrane koju prvi put proba gleda pa... cudno :girl_haha: drugi, treci dan je vec mnogo bolja prica. ovo sa jogurtom je izuzetak, bas se vodelo da ga slatko jede
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on February 09, 2011, 02:19:12 PM
Marko je tek posle skoto mjesec dana počeo da jede bolje, kad smo stili do karfiola i brokolija. Danas je probao prokelj, svidio mu se. Jogurt je probao prije 3 dana, isto mu se svidja.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on February 09, 2011, 05:34:48 PM
A zar ne treba prvo zumance? Pa tek kasnije mlecni proizvodi :think:

Petra obozava supu :nesvest:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 09, 2011, 05:46:43 PM
jedva cekam da dodjem do supe
ana je othranjena na supama, corbama
tek prosle godine pocela da jede viljuskom
to je zakon
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on February 09, 2011, 06:12:35 PM
Mi smo Aleksi zbog ekcema uveli zumance tek oko 10 meseci, bas sam citala u dnevniku.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on February 09, 2011, 07:17:30 PM
:think:
A ekcem nije reagovao na mlecne proizvode?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on February 09, 2011, 07:21:08 PM
ne.
da ne bude zabune tako nam je rekla pedijatar da uradimo, nismo na svoju ruku.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on February 09, 2011, 07:22:36 PM
Jasno, naravno.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on February 09, 2011, 10:04:52 PM
Meni pedijatar rekla da uvedem žumance odma, ali nisam danas jer nisam imala svježa jaja.
Ovih dana krećem sa žumancem, a jogurt sam dala prije par dana. Mislim da sam tako i Marti.

Ni Marku ekcem zasad ne reaguje na jogurt.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on February 10, 2011, 01:21:22 PM
Na prvoj kontroli mi je dr dala odstampan tekst sa ishranom i vezbicama. Elem, po tom kalendaru zumance ide sa punih 7, ono postupno 1/8, 1/4, 1/2 i na kraju celo, naizmenicno sa mesom. Sa punih 8 jogurt, kiselo mleko i mladi sir. Tad i prestaje pasiranje, a pocinje gnjecenje viljuskom, pa sitno seckanje. Sa punih 9 gluten.
To se poklapa sa onim sto sam radila sa Jovom i Minom, pa cu i sad. 
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Finalina on February 10, 2011, 01:26:57 PM
moji nisu okusili prvih godinu dana ni jaja, ni kravlje mleko ni bilo šta pšeničnog porekla ... a ni banane :D

.... ubacih se na temu iz dosade :rofl:   
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on February 10, 2011, 01:36:26 PM
Iz nekog posebnog razloga ili onako?
Meni je najzesce bilo kad je Mina krenula u jaslice (23. Juna-a dva dana pre toga napunila godinu) i zove me mama na posao da mi kaze da za dorucak imaju virsle :wall: -ona je vodila na privikavanje. A ja dotad birala samo najlepsa mesa, biftek, kao nesto pazila, a ovamo odma pa virsle.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: janavi on February 10, 2011, 01:44:19 PM
Quote from: Finalina on February 10, 2011, 01:26:57 PM
moji nisu okusili prvih godinu dana ni jaja, ni kravlje mleko ni bilo šta pšeničnog porekla ... a ni banane :D

.... ubacih se na temu iz dosade :rofl:   
isto, sve, uključujući i poslednju rečenicu :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Elanor on February 10, 2011, 01:50:46 PM
a iz dosade: sto banane?
meni bi dete umrlo od gladi u nekom periodu 8-10 meseci, kad su je napali virusi i dobila netoleranciju na laktozu da nije bilo banana.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: janavi on February 10, 2011, 01:53:44 PM
banane su jako teške za stomak, tako mi rekli
a i oko godinu pri put kad je probala, recimo pola sata posle je povratila, sve što je pojela
i tako 2-3 puta kad god je jela bananu
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Finalina on February 10, 2011, 01:58:13 PM
Quote from: Saska on February 10, 2011, 01:36:26 PM
Iz nekog posebnog razloga ili onako?
objektivno iz posebnog razloga -zato sto sam odrasla uz komentare (strucnjaka) da se tako najlakse provociraju alergije tj odgovor organizma na sastojke jaja, pileceg mesa i mleka ( hormoni i sl) , pa mi je to nekako bilo logično&primenjivo kada su moja deca dosla na red ...... istina, moj otac me vise puta pitao "kada ces prestati da im dajes ovu bolnicku hranu" :lol:

subjektivno sasvim bez razloga - nije mi niko u tom trenutku tako savetovao :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Finalina on February 10, 2011, 01:59:27 PM
banane nisu voce sa naseg podrucja, to je jedina logika kod ishrane njom tj uvodjenja iste kod beba
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on February 10, 2011, 02:05:57 PM
To je istina, ali su toliko rasprostranjene u nasoj ishrani, mislim na banane. Verovatno su bile retkost kad smo mi bili mali. Ko zna kad sam ih ja prvi put jela  :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Finalina on February 10, 2011, 02:16:14 PM
ista priča i sa citrusima
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: rafa on February 10, 2011, 02:18:33 PM
a secate se kad smo bili klinci da je bas bilo hoh poklanjati banane (uz kafu i bombonjeru)  :lol:

udje mamina prijateljica na vrata, nama po secernu tablu, mami kafu i jos pod miskom visak grozd banana...wow  :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Finalina on February 10, 2011, 02:19:51 PM
ja se uopste ne secam da su banane bile neki hit .... pamtim samo kivi :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: rafa on February 10, 2011, 02:22:20 PM
kivi je stupio na scenu posle banana  :lol:

ili si ti malo mladja od mene, ne bih znala kaz'ti  :turpija:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Finalina on February 10, 2011, 02:25:58 PM
pa jeste posle banana nastupio kivi, zato se i ne sećam jer je bilo davno :D .... šalim se, stvarno se ne sećam da su banane bile hit

upropastismo ovaj deo teme :rofl: .... iz dosade :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on February 10, 2011, 02:27:56 PM
Ih, kivi je egzotika :lol:
a da ne skrecem sa teme, moja velika deca ga jos nisu jela, nema sanse da probaju. Ja ga obozavam, al me mrzi da ga gulim.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Finalina on February 10, 2011, 02:31:19 PM
dakle saska, nemajko nijedna .. tol'ka deca, a kivi jos nisu jela :lol: ... ma ovo je tema za bebe, a ne za školski uzrast :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Margarita on February 10, 2011, 02:31:42 PM
ja se secam, kad je moj brat bio beba (mladji 10 god) da smo mu davali na kasicicu po nekoliko kapi soka od pomorandze
a secam se i hit banana ;)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on February 10, 2011, 02:31:57 PM
Kad smo kod kivija, iz dosade, samo ga Andrija voli ali pošto mene peku dlanovi kad ga ljuštim ne jede ga :D
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on February 10, 2011, 02:42:13 PM
Quote from: Finalina on February 10, 2011, 02:31:19 PM
dakle saska, nemajko nijedna .. tol'ka deca, a kivi jos nisu jela :lol: ... ma ovo je tema za bebe, a ne za školski uzrast :rofl:
a ni mango, papaju, a bogami ni avokado :lol: . Ma, dobro im uvalim i jabuke.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Finalina on February 10, 2011, 02:44:16 PM
hoćeš reći da redovno jedu pomelo? :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 10, 2011, 02:56:43 PM
ish odavde
ja sam tek na mrkvici
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on February 10, 2011, 02:59:44 PM
Quote from: Margarita on February 10, 2011, 02:31:42 PM
ja se secam, kad je moj brat bio beba (mladji 10 god) da smo mu davali na kasicicu po nekoliko kapi soka od pomorandze
a secam se i hit banana ;)
To mi je i moja mama pricala. Prva klopa, valjda, posle soka od narandze sa jedno dva, tri meseca, jeste dzigerica, pa zumance :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on February 10, 2011, 03:03:32 PM
Posle toga ide cuvena recenica: i sta mu/nam/vam fali?  :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Finalina on February 10, 2011, 03:08:21 PM
džigericu nikada nisu okusili, niti će, dok se ja pitam :D
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Margarita on February 10, 2011, 03:09:45 PM
bez recenice nista :lol:
ma secam se da smo mu muckali u flasicu sa mlekom sargarepu, pilecu dzigericu i zumance (propasirano kroz cediljku, jelte,
posto nije bila nikakvih aparata na tu temu :D ) :nesvest:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Margarita on February 10, 2011, 03:11:01 PM
dzigericu ni moji nece da okuse, dok se oni pitaju :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Elanor on February 10, 2011, 03:24:40 PM
Quote from: Saska on February 10, 2011, 02:27:56 PM
Ih, kivi je egzotika :lol:
a da ne skrecem sa teme, moja velika deca ga jos nisu jela, nema sanse da probaju. Ja ga obozavam, al me mrzi da ga gulim.
kivi se ne guli :D
presece se na pola i jede kasicicom, kao rovito kuvano jaje.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Vila on February 10, 2011, 03:29:50 PM
Dobijala sam ja savet da Dušanu dam vodu s malo limuna kad je imao mesec dana :crazy:
A džigu sam im davala tek negde u drugoj godini, i tad samo zato što je mm voli (ja je mrrrzim), on insistirao :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 10, 2011, 03:31:12 PM
zasto su svi davali dzigericu?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: rafa on February 10, 2011, 03:32:04 PM
Ja ne znam da li su moji nekad jeli dzigu, mislim da nisu.  :think: ILi ipak jesu pokoji put...
Kao bebe sigurno nisu.
Strasno retko pravim, ali se sad ne secam da li je retko ili nikad u prethodnih nekoliko godina. :crazy:
A secam se dogadjaja iz ranog detinjstva....  :nokti2: :nokti2: :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: AnaK on February 10, 2011, 03:43:39 PM
Quote from: jackie on February 10, 2011, 03:31:12 PM
zasto su svi davali dzigericu?

jer se smatralo da je super za krvnu sliku :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Despina on February 10, 2011, 04:12:57 PM
Quote from: Elanor on February 10, 2011, 03:24:40 PM
kivi se ne guli :D
presece se na pola i jede kasicicom, kao rovito kuvano jaje.
sad htjedoh ovo napisati.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on February 10, 2011, 05:04:38 PM
A ne, ja ga ogulim, isecem na kriske i jedem viljuskom. Ili ubacim u vocnu salatu.  :sissyfight: .
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on February 10, 2011, 05:06:59 PM
Moja mama obavezno opise kako sam ja to bas slatko ruckala :rofl:

edi: dzigericu
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on February 10, 2011, 05:43:11 PM
I moji su jeli pilecu dzigu u bebecem uzrastu, al tad sam imala proverenog dobavljaca. Sad ne vole ni da je vide.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: janavi on February 10, 2011, 06:57:55 PM
Quote from: Elanor on February 10, 2011, 03:24:40 PM
kivi se ne guli :D
presece se na pola i jede kasicicom, kao rovito kuvano jaje.
ovako i ja
to je neka francuska fora ;)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: janavi on February 10, 2011, 06:58:23 PM
e da, i Vanja je pila citruse u vodi vrlo rano, ništa joj ne fali, majke mi :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 13, 2011, 10:54:29 PM
definitivno omiljena kombinacija za sada
bundeva + banana
a i bundeva + krompir je super prosla
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 14, 2011, 02:05:31 PM
najela se rizolina prvi put
super je
i dosta joj je
treniramo nezalivanje mlijekom (sikenje) ako ikako moze

sa koliko ste poceli da uvodite 2. obrok?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on February 14, 2011, 02:38:10 PM
Masa ima drugi obrok tek unazad 10ak dana. Verovatno ne bi ni tad da nisam procitala u Aleksinom dnevniku da je on sa 8.5 imao i treci :-[ :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on February 14, 2011, 03:45:58 PM
Petra je imala 6 i po meseci.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on February 14, 2011, 04:29:05 PM
I ja ovako kao Marty, bilo mi bezveze da jede voce u vreme rucka, pa sam rasporedila na vocnu uzinu prepodne i povrce za rucak.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 14, 2011, 04:37:13 PM

paaa mi imamo 6,5 mjeseci
ali tek smo poceli
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on February 14, 2011, 04:41:19 PM
Marko 3 nedelje posle uvodjenja prvog, dobio i drugi obrok - večeru. Ručak povrće (zadnjih dana sa mesom), večera voće i žitarice.
Danas sam mu prvi put dala malo jabuke maloprije, kao voćnu užinu. Za večeru planiram palentu i jogurt.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on February 14, 2011, 08:00:25 PM
Samo da prijavim da je oduševljen palentom, kao što mu je i sestra bila :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: AnaK on February 14, 2011, 08:00:43 PM
 :love32: :girl_in_love:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 14, 2011, 09:15:08 PM
divno
palenta je super
ana jogurt ni danas ne pije :(
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on February 16, 2011, 07:25:46 PM
Jesi porbala razne proizvodjače, neki su manje kiseli.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 16, 2011, 08:42:42 PM
Quote from: cici on February 16, 2011, 07:25:46 PM
Jesi porbala razne proizvodjače, neki su manje kiseli.
jesam
njoj je i mladi sir kiseo :(
bar sad pije mlijeko
u jednom periodu nije pila ni mlijeko
Title: Re
Post by: disco2000 on February 16, 2011, 08:58:11 PM
P je probala jogurt jutros, kako se samo stresla sva :rofl: zevala je na svaku sledecu kasicicu ali i namigivala :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: AnaK on February 16, 2011, 09:07:34 PM
 :girl_haha: :girl_in_love:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on February 16, 2011, 11:06:54 PM
Quote from: jackie on February 16, 2011, 08:42:42 PM
jesam
njoj je i mladi sir kiseo :(
bar sad pije mlijeko
u jednom periodu nije pila ni mlijeko
Šteta za jogurt.Možda da joj ponudiš ponovo posle nekog vremena?

Moji su jedno vreme pili samo subotički.Sad pijemo neki šabački jer se meni svidja :lol: jer ponekad popijem i ja a samo od tog me ne boli želudac.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 16, 2011, 11:09:31 PM
probam svako malo

kad je bila mala tamanila je vocne jogurte
kad se ono uvode?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on February 16, 2011, 11:10:29 PM
Uopšte se ne sećam za voćni.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: maxic on February 17, 2011, 02:10:51 AM
Ja sam vocne uvela kad i obicni, ali recimo sa ukusom breskve.

Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 17, 2011, 08:41:28 AM
da, sa ukusom breskve
ana je to tamanila
toliko da su joj se zgadili
i onda ih vise nikad nije okusila
a sjecam se da su joj svi samo to kupovali
jer je obozavala
posle je tako bilo za monte
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on February 17, 2011, 08:53:36 AM
I Mina je obozavala vocne jogurte kad je bila beba, sad nece. Za Jovu se ne secam ni da li je to tad imalo da se kupi kod nas.
Ja ne volim mleko, nikad ga nisam pila, kaze mama od kako sam prestala da sisam. 
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: maxic on February 18, 2011, 04:25:23 AM
Ni ja mlijeko ne volim, samo sa cerealijama.
Moji drugi jogurt, kasiku, dvije, uglavnom vocne jedu.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: linga on February 18, 2011, 07:34:03 AM
Moji obozavaju mleko i jogurt, sad nam nema nista litar mleka, litar jogurta dnevno, to je obavezno uz dorucak ili veceru. Jedna od stvari koju volim u vezi s njihovom ishranom, mada ja forsiram jogurt...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cici on February 18, 2011, 02:59:25 PM
I kod nas se jogurt troši na litre.Mleko ne toliko a i nije velika šteta.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 19, 2011, 11:25:21 PM
dakle, kasicu od jabuke ooobozava
sva se zacrvenila danas dok je jela koliko je zurila
i nije dala da prestanemo
:)
Title: Re
Post by: disco2000 on February 20, 2011, 08:51:59 AM
:love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 21, 2011, 01:26:41 PM
molim cijenjeni sud da mi potvrdi da je ok
da ono sto ostane od kasice
moze da se pojede za nekoliko sati (u toku istog dana)
cuvano na sobnoj temp, pokriveno, nepodgrijano

mislim da pocinjemo da uvodimo polagano drugi obrok
kad hoce, kad je ostavim s babom da ima cime da se zabavi (pocinjem da treniram ostavljanje u glavi)

neke slatke kasice, za sada
a moze malo i one od rucka, pa slatka

juce je liskala krompir (gnjecen) pecen za nas za stolom :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 22, 2011, 11:34:50 AM
kad karfiol?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on February 22, 2011, 11:40:54 AM
mi odavno klopamo karfiol, to joj je jedna od omiljenih namirnica.
sto se tice onog prvog pitanja, od juce, nemam pojma, ja joj spremam uvek drugaciji rucak od vecere, ali kapiram da moze, ne ide tu nista kvarljivo.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 22, 2011, 11:43:16 AM
i ja spremam drugaciji rucak od vecere
ali ponekad mi ostane malo bundeve
a ona je bas voli
pa mi zao da je bacim
jer imam neku domacu
koju necu moci vise nabaviti
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on February 22, 2011, 12:16:31 PM
Ma bundeva moze sigurno.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 22, 2011, 01:15:56 PM
e, danas je ruckila karfiol
i poslije zalila sokicem
nisam joj do sada davala sokice
mislila sam i da necu
ali sam se predomislila ;)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on February 22, 2011, 03:02:48 PM
ja dam pola one kupovne flasice dnevno, to bude oko 60 ml
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 22, 2011, 03:09:05 PM
Quote from: Saska on February 22, 2011, 03:02:48 PM
ja dam pola one kupovne flasice dnevno, to bude oko 60 ml
da, i ja sam pola nasula
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on February 26, 2011, 06:27:35 PM
Nisam se pohvalila, od utorka večeramo pirinčanu kašicu. :)
To su naravno minimalne količine (mislim da ne pojede više od supene kašike ukupno) ali definitivno imam utisak da joj se sviđa.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 26, 2011, 06:33:18 PM
divno :love32:
mi klopamo sta stignemo
Title: Re
Post by: disco2000 on February 26, 2011, 06:35:33 PM
Super! :clap:
Petra dobija vocnu uzinu uz dva obroka. Zumance planiramo uskoro...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on February 28, 2011, 04:03:24 PM
Sofi probala sinoc Milupinu pirincanu kasicu, dobro je krenulo. Prvo se mrstila, a onda malo i gutala. Sve u svemu, par kasicica.
A danas je vec htela da pojede i mene i kasicicu i ciniju  :love32: I posle je popila 3 kasicice vodice. Htela sam samo da probam, da vidim kako reaguje na vodu.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on February 28, 2011, 04:17:40 PM
Srculence medeno  :love32: :kiss1:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on February 28, 2011, 04:31:45 PM
 :kiss1:
Title: Re
Post by: disco2000 on February 28, 2011, 04:41:47 PM
Bravo :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on February 28, 2011, 08:56:34 PM
sofi :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Margarita on March 01, 2011, 11:33:04 AM
kako rastu :love32:
alex, a da je vidimo? :ljut:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on March 01, 2011, 11:36:31 AM
postavljam slike jos koliko veceras  :kiss1:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on March 01, 2011, 11:38:19 AM
 :clap:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on March 01, 2011, 12:41:34 PM
jedva cekam :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on March 19, 2011, 06:35:18 PM
Ljudi, kad se kreće sa bananom? :think:
Una je danas pojela prvu teglicu, bili smo napolju u vreme ručka, celu je slistila.  :girl_haha: :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on March 19, 2011, 08:30:56 PM
Ja sam bananu Masi uvela medju prvim stvarima i pogresila :-[ navukla se skroz na nju, mislim da se silno razocara svaki put kad vidi da nije nju dobila za jelo :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on March 19, 2011, 09:00:28 PM
Marko ne voli bananu, ali nije ni Marta voljela, pa mi nekako normalno.
Marta je zavoljela banane sa 3 godine, a i sad čini mi se radije jede jabuku nego bananu.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on March 19, 2011, 09:17:32 PM
ja mislila nekad kasnije  :think:

mada, Sofija nije nesto odusevljenja hranom. Sta znam...bundevu bas obozava, krompir onako, sargarepu i jabuku ni da pomirise...
Ni paskanat nece...ne znam ni sta bih dalje davala.

moram da iscitam paziljivo ovu temu.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on March 19, 2011, 10:25:02 PM
Iva ni dan danas ne voli bananu. :hm:
Jel davao neko bebama avokado? Ja sam njoj (Ivi) probala ali nije bila oduševljena pa sam odustala.
On je baš zdrav i jedina mu je mana što nije sa ovog podneblja ali što se hranljivih vrednosti tiče je super.

Aleks evo ti jedan fini link.
http://www.askdrsears.com/html/3/t032000.asp (http://www.askdrsears.com/html/3/t032000.asp)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on March 19, 2011, 10:27:29 PM
hvala, bas mi treba :kiss1:
nekako sam totalno izgubljena...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on March 19, 2011, 10:31:06 PM
Isto :wacko:
Danas sam kupila mnogo lepe banane, pa mm pitao kad sme banane a ja muu  :blink: pojma nemam.
Baš ću da pitam nutricionistu kad to treba, dogovorile smo se da dođem kad bude sledeći pentaxim, to je za deset dana.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: janavi on March 20, 2011, 07:24:32 AM
ja sam banane tek posle godine
tj, probali smo sa oko 10m (prva hrana bila sa 8, mi smo korigovani)
ali je povraćala od nje svaki put (dva puta), pa sam prestala

inače mislim da je banana teška za stomak

ne znam za avokado, al on jeste jako zdrav, naročito mu je odličan sadržaj masti, sve nezasićene
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on March 20, 2011, 07:46:35 AM
Jeste, zato ga baš i preporučuju za bebe.
Mogla bih da probam nekako Ivi da opet počnem da ga dajem, da joj ga mešam s nečim drugim i tako podvalim. :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on March 20, 2011, 10:20:53 AM
avokado nisam sigurna ni da sam ja jela  :ces:
moram da kupim da probam

Bananu mesam sa svezom jabukom, ne dajem je samu, jer je bas bljak onako smuljana, ne svidja se ni meni.

Mali zasad jede sve sto mu dam, malo se mrsti na jogurt, kiselo mu je, sav se strese  :girl_haha: , ali ne odbija
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on March 20, 2011, 02:10:45 PM
ivani je omiljena kasica banana
ana ih ne jede ni danas
nisam joj davala kad je bila mala
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on March 28, 2011, 10:32:14 PM
kad ste uveli jogurt?
A kad vocni jogurt

mi smo na 3 obavezna obroka vec neko vrijeme, inace kuka

danas kombinacija
riza, mrkva, brokoli, zumance :crazy:
ona odusevljena :D
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on March 28, 2011, 10:49:54 PM
Mozes vec sad jogurt, mladi sir, kiselo mleko. Pavlaku malo kasnije zbog % masti.
Vocni jogurt nisam jos, zbog secera, ima ga mnogo u kupovnim.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on March 28, 2011, 11:14:53 PM
Jogurt sa 8, znaci mozes sad. Vocni nisam, ali mozes da pravis vocni jogurt.
Koje obroke ima i sta jede?

Marko insistira da zvace, pravi problem kad ga hranim kasikom. Poceo je da jede sjeckano meso, povrce na kockice, ali ja tako ne znam koliko je pojeo. 
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on March 29, 2011, 09:10:42 AM
Blago vama. Masa je jedno krace vreme bila dobra, sad opet izvodi gluposti. Jede lepo za rucak, povrce, kad je bez mesa, sa mesom kad ima to je katastrofa, dorucak i veceru stavi 3-4 kasicice u usta i dalje nece. Vise ne znam sta da joj radim, izgleda da gajim malog necejeda  :girl_sad:
Koricu hleba nece ni da uzme u ruke, jedino sto voli da gricka je plazma i to je vise onako trlja o desni, kapiram da joj prija jer jos zubici nisu izasli.

Koje sve kombinacije pravite za dorucak/ veceru?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on March 29, 2011, 10:34:59 AM
Ja ću danas da probam da nahvatam nutricionistu, vodim Unu u DZ pa ako vas nešto zanima mogu da je pitam.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on March 29, 2011, 12:58:18 PM
Quote from: emge on March 28, 2011, 11:14:53 PM
Jogurt sa 8, znaci mozes sad. Vocni nisam, ali mozes da pravis vocni jogurt.
Koje obroke ima i sta jede?

Marko insistira da zvace, pravi problem kad ga hranim kasikom. Poceo je da jede sjeckano meso, povrce na kockice, ali ja tako ne znam koliko je pojeo. 
jede slano oko 11h (zavisi od spavanja, setnje...)
oko 15h obicno neku slatku, vocnu kasicu
oko 18 ponovo slanu ili neku mlijecnu, tipa rizolino...
sisa oko 20h, pa ujutru 6-7h, onda nastavi obicno da spava jos do jedno 9-9.30h, pa opet siki, mada ovo sisanje odavno namjeravam da pretvorim u dorucak
ponekad sisa i u po dana

sta spremam?
nista pretjerano zanimljivo
krompir i riza su mi kao osnova, da, i mrkva uglavnom
kombinujem sa tikvicama, brokolijem, karfiolom...
meso ili zumance
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on March 29, 2011, 01:08:35 PM
jackie, to i za dorucak/veceru? meni ove sto si nabrojala sluze kao namirnice za rucak

edit: ignorisi me, prsla sam, citav prvi deo posta mi je promakao :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on March 29, 2011, 01:11:56 PM
I kod mene ovako kao kod jackie, s tim sto su nam zamenjene vocne kasice i slan obrok.
I nema sanse da preskoci nesto, odmah se buni. Juce smo isli u neku radnjicu gde kupujem bebecu hranu, kad je video pune rafove teglica, hteo je da iskoci iz kolica
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on March 29, 2011, 01:13:33 PM
Quote from: stacka on March 29, 2011, 01:08:35 PM
jackie, to i za dorucak/veceru? meni ove sto si nabrojala sluze kao namirnice za rucak

edit: ignorisi me, prsla sam, citav prvi deo posta mi je promakao :lol:
ma, mi nemamo dorucak :rofl:
imamo rucak, uzinu, veceru ::)
ovo je za rucak
ako ostane povrca, moze i da vecera
ma, nemam pojma, dovijam se...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on April 01, 2011, 09:14:24 AM
Meni Una poslednjih dana slabo šta hoće osim mleka, čak ni pirinčane koje inače baš voli.  :hm:
Ovo kako je bila bolesna sisala je 20 sati dnevno  :nokti2:, ništa drugo nije htela da uzme i nastavila tako i kad je ozdravila.
Inače mi je drugarica rekla da je čula od nutricioniste da je sigurnije bebi davati  neke stvari tipa jabuku iz teglice nego sa pijace "jer ko zna čime ih prskaju".
Mi jedemo jabuke sa pijace sve u šesnaest.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: anelore on April 01, 2011, 09:22:12 AM
Vida je jela i jabuke i banane sa pijace (dobro, uglavnom iz Vera), kasice nije htela ni da pomirise.
I vama sto se nervirate oko nejedenja:
Vida je sa 11 meseci imala ukupno 2 obroka cvrste hrane dnevno, ostalo je kategoricki odbijala, a i ta dva su bila hranjenja na misice, uz pesmu, pricu, cvrkutanje, cucanje ispod hranilice pa iznenadno pojavljivanje, bacanje i pljuvanje hrane. Bila sam ocajna, a koliko sam hrane pobacala, tesko mi je i da pomislim. Moja mama mi jedno vreme nije verovala, a onda probala u nekoliko navrata da je nahrani, bez uspeha - i rekla "Ovo dete CAK NI JA ne mogu da nahranim, odustajem".
Negde oko prvog rodjendana je to pocelo da se sredjuje.
Sada kolicinski ume da pojede vise nego Sava. Banane tamani, meso takodje, cak i kupus salatu, koju Sava jede samo u vrticu. U jaslicama su mi jednom rekli da nisu vise smeli da joj sipaju pasulja, plasili se da joj se ne slosi od kolicine.
Dakle, ima svetla na kraju tunela.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on April 01, 2011, 09:41:04 AM
Petra se cereka naglas od srece kad joj dan celu, oljustenu jabuku, kakva je to ljubav :lol: glodje, tapse, okrece, bori se k'o lav :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on April 01, 2011, 09:55:22 AM
Ja sam ocajna sto se njenog jela tice, ali zaista. Masa bukvalno ima jedan obrok dnevno i to rucak, kad je povrce. Ovo ostalo, ma ni pod tackom razno :girl_cray: Banane koje je tamanila nece ni da lizne, jogurt kad oseti pravi facu kao da ce da povraca, uzas, uzas, uzas :girl_cray:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on April 01, 2011, 10:17:23 AM
ja cutim, zasad, ako pocnem da se zalim, znacete da se promenilo :pljucka:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: anelore on April 01, 2011, 10:22:59 AM
Stacka, znam kako se osecas, kroz sve to sam prosla, bila uplasena za njeno napredovanje, i to kako ce u jaslice kad ne jede nista, hranila je, ona pljuje, ja placem, pa bacam hranu, pa izmisljam sto kerefeka, a ona i dalje nista. Dobro je jela proslog leta na placu, i onda odjednom - paf, nece nista. U novembru je pocelo da ide na bolje, u decembru i januaru se skroz sredilo - kako, zasto, nemam pojma.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on April 01, 2011, 10:47:10 AM
Stačkice  :bighug:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on April 01, 2011, 11:07:12 AM
Quote from: Saska on April 01, 2011, 10:17:23 AM
ja cutim, zasad, ako pocnem da se zalim, znacete da se promenilo :pljucka:
i ja
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on April 01, 2011, 09:46:47 PM
Marko zadnjih par dana jede OK, do prije 5-6 dana je bilo na mišiće, ali izgleda da je to bila posledica boginja.
I dalje voće ne ljubi, ali uspijevam da mu podmetnem pomalo. Količine koje pojede su uglavnom pola količine male teglice. Ima ručak oko 13h, voće oko 17h i večeru oko 19h- večera je nekad kao ručak, nekad palenta, nekad pavlaka i hleb.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on April 16, 2011, 03:03:53 PM
piju li vase bebe one instant cajeve, npr hipp?
danas pokusala ici da dam kamilicu, u nedostatku sokica, ne svidja joj se
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on April 16, 2011, 03:08:34 PM
Pila je onaj od komoraca prvih nekoliko meseci, davacu joj, mozda kasnije, vocna, zbog homeopatije.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on April 16, 2011, 08:14:14 PM
Marko samo vodu pije osim sisanja i to slabo, 20ml dnevno u vr' glave.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on April 16, 2011, 08:20:32 PM
Mi kao kod emge.
Imam neki Hipp od kamilice koji Iva pije ponekad  :lol:, ova mala uzela jednom-dvaput.
Sokove neće.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on April 21, 2011, 10:33:21 PM
Moje pilence za sada ima samo rucak. Gotove kasice ne ljubi nesto posebno, ali mora i to da se jede ponekad  :D Kuvano rucka skoro celu vecu teglicu.
Voce skoro nikako, na tome cemo da poradimo jos.

Kod nas ce biti dorucak, rucak i uzina, jer je spavanje vec oko 18-19h pa ne znam kako da uguramo i veceru.

Sve u svemu, samo strogo  :diva:

Jos samo da je nekako naviknem da malo gucne i adaptirano i moja misija je uspela :turpija:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on May 05, 2011, 09:19:12 PM
rekoh da necu sjeckati meso na kockice, a sjeckam i pakujem :)

jogurt voli
voli da pije iz case
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on July 07, 2011, 10:28:48 AM
Odavno nismo pisali ovde.
Jutros je mali doručkovao kajganu od 2 žumanca i jednog belanca, nadam se da neće biti reakcije.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on July 07, 2011, 10:34:43 AM
o, ici jede sve zivo
ne moze se od nej jesti
prvo nju nahranim, pa onda mi
a onda ona hoce da jede
e, pa, sad je fino stavim sa nama za sto
i dalje je mrvica
zovemo je sitnis
neki dan me drka pita koliko kila ima
ja kazem 9
ona klimnu glavom
mi na vagu nabrzaka
7kg
omg


kad se onomad razboljela izgubila i apetit
nije mogula one kasice da jede :D
dzaba sam nosala :lol:
otimala je sestrinu pastetu za dorucak :lol:

juce sam joj dala punjene paprike sa pavlakom
pola paprike (mesa iz iste) je smazala u trenu

voli da jede banane i jogurt obozava
suprotno od sestre totalno
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on July 07, 2011, 10:38:39 AM
Ma kako samo 7 kila, po slikama se nikad ne bi reklo.
I mali voli punjene paprike :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on July 07, 2011, 10:39:57 AM
nemam pojma
onda moja vaga nije tacna
na mojoj kucnoj, digitalnoj (iz tempa :) ) kaze 9kg
kad se probudi izvagacu je ponovo

a ono je bila neka u dz
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
, ona stocna
i nabrzaka smo se vagalivise me bilo sramota sto ce se vidjeti koliko ja imam kg  :crazy:

a jeste sitna
ana izuzetno krupna za svoj uzrast
a ica sitna
vidim po drugoj djeci
no, ne marim

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on July 07, 2011, 11:26:21 AM
moja vaga kaze 9,1kg
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on July 07, 2011, 11:34:47 AM
Ma, to je onda ispravno, sigurno. Mali je pre mesec dana, znači kao sad Ica imao 9.5. Ne izgleda mi ni mršav ni debeo, baš onako taman.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Gost51 on July 07, 2011, 11:49:55 AM
tako i meni ica izgleda
ni malo debelo
a ni mrsavo uopste
mislim mozda je mrsava u odnosu na nas ostale :D
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on July 20, 2011, 12:48:09 PM
imam pitanje :)

koliko pojedu vasa decica po obroku? jel smazu celu teglicu? Sofija je uspela samo dva puta za ovih 10 meseci.
I sta im dajete za dorucak? ja uglavnom one hipp teglice, zitarice i voce. Ali nesto joj dosadilo...za veceru one mlecne kasice i poparu...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on July 20, 2011, 12:54:35 PM
Ja za doručak Uni neku od pirinčanih kašica ili kašica sa ostalim žitaricama koje se mute s vodom, kiselo mleko sa i bez sredine od hleba, jogurt sa hlebom/kiflom... Mislim, nešto od toga, ne sve zajedno. :lol:
A teglica joj je mera ona veća, od 190 g. Iva te velike nije uspevala da pojede u cugu ni sa godinu dana :blink: ova mala već sa 7 meseci prešla isključivo na te.
U Grčkoj su velike Nestle teglice 250 g, čak i sa tom je uspela da se izbori.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on July 20, 2011, 01:00:23 PM
Mali pojede celu onu veliku teglicu.
Za doručak vrtim kačamak, poparu, griz, leba i pavlake, kajganu i one pahuljice za bebe. Danas sam mu dala prženice i jogurt. Al to sa jajima sam počela oko rodjendana.
Za večeru isto, ponekad mu dam i onog Barnija (to je kao neki keks) i mleko.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on July 20, 2011, 01:01:28 PM
Una za kačamak ni da čuje  :(
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on July 20, 2011, 01:04:25 PM
Marko tek zadnjih 3-4 nedelje pojede po cijelu teglicu - malu :lol:
Do skoro mu je mjera bila pola male teglice, pa smo prešli na pola velike teglice - i to onoga što ja kuvam.
A ono voće i žitarice, kupovno HIPP, velika teglica mi je bila za dva dana. Pred more nas je šokirao i pojeo cijelu.

Jedino pojede cijelu breskvu, pojede sredinu od normalnog parčeta hleba sa pavlakicom...

Ima oko 11,5kg 80cm i na oko je baš dundast.

Marta je sa godinu dana imala 9.9kg i 77cm i bila na oko dundasta.

Koliko je Ica dugačka?


Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: aleks on July 20, 2011, 01:16:47 PM
hvala   :kiss1:

Znaci, ok je. Pojede skoro celu teglicu, ali celu nikada...
Nekako mi je mrskasta. Tj. nije mi mrsava, samo nekako malo jede. 7660gr i 76cm.

Sa jajima cekam jos malo. Dr mi je rekla da je bolje zbog koze. Imala je neki iritacioni ekcem prvih par meseci i kao bolje da sacekam do godinu dana.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on July 20, 2011, 01:56:58 PM
Ja teglice ne kupujem, nece ni da ih lizne :crycry: a da bar s vremena na vreme hoce nesto od toga nego svaki dan lupam glavu sta da joj spremam.
Ona za dorucak i veceru jede jogurt i mlevenu plazmu :crazy: kiselo ili pavlaka sa kriskom hleba, 7 corn opet sa jogurtom... adaptirano nece ni da lizne, ja mog nemam dovoljno da joj pravim kasice sa njim.
Jedino za rucak pojede lepo povrce, kad je bez mesa pojede vise nego sa mesom, mislim da pojede oko 200 gr u proseku. Aleksa je jeo mnogo vise u tom periodu (nije ni cudo sto je imao 2.5 kg vise od nje :lol: )
Da li se belance uvodi nesto posebno ili tipa tako przenice, przeno jaje, proja? Posto je od ovoga ponesto i probala, nije bilo reakcija :pljucka:
Zaboravila sam :-[
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on July 20, 2011, 02:10:12 PM
Ja jedan dan samo napravila kajganu od 2 žumanca i jednim belancem. Pojeo i nije bilo reakcije, pa sam nastavila.
Počela sam i kravicu da mu dajem, tj pravim kašice.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on July 20, 2011, 02:15:33 PM
Ja sam Uni već davala celo jaje  :-[, ne samo nego kao deo pohovane tikvice, koju je u slast smazala.  :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on July 20, 2011, 02:16:02 PM
Ja cu svakako morati da joj dam i kravicu uskoro jer ce je piti u vrticu :crazy: ja uopste nisam znala da deca u jaslicama imaju isti obrok kao deca u vrticu :crazy: kako ce ona mukica da jede ono meni stvarno nije jasno...da, moracu da pocnem i jela sa zaprskom da joj dajem  :fool:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: disco2000 on July 20, 2011, 02:18:14 PM
E, digle ste temu, super :rofl:
Laki je pojeo 3/4 od jedne palacinke, a ona dve cele :rofl:
Uzela je nekoliko zrna pasulja, a onda shvatila da joj se vise svidja suvo meso :girl_in_love:
Jedva cekam da krene u vrtic :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cecab on July 23, 2011, 11:11:06 AM
Evo i mene da se prijavim ovde i osvezim temu malo :D

V. ce sutra napuniti 8 meseci i za razliku od seke, voli da rucka.
Trenutno smo na 2-3 obroka, vecericu cesto ne stignemo, prosto kratak nam je dan, ali da se on pita rado bi imao 3 obroka svaki dan plus sika, razume se :)

Planiram da mu uvedem jogurt, zumance, gluten, a s'obzirom da su to sve potencijalni alergeni, ne znam kojim redom da idem i koliki razmak da pravim izmedju uvodjenja... Da li i za njih vazi 3 dana ili treba duze?

Za sada ruckimo sve od (bezglut.) zitarica osim projinog brasna, to ne voli (zato i mislim da ce mu jogurt pomoci), od voca: jabuke, kruske, sljive, kajsije, breskve, od povrca: sarg,tikvice, krompir, paskanat
i iskrena da budem, sve mu se svidja :clap:

Pozdrav svim bepcima i prijatan ruckic vam zelimo!  :bighug:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on July 23, 2011, 03:22:32 PM
Super ceco, da tako i ostane
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cecab on July 23, 2011, 04:09:21 PM
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
  :bighug:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on July 23, 2011, 09:24:46 PM
Kakav divan avatar.  :girl_in_love:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: cecab on July 23, 2011, 09:38:36 PM
 :flower:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vojka on February 05, 2013, 07:23:41 AM
kako ste pravile bundevicu?
stavim je u rernu, koliko dugo i na koliko stepeni?
pokrivale alu folijom da ili ne?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: prevodilica on February 05, 2013, 09:47:06 AM
ja bih ti rado odgovorila, da sam je pravila, ali nisam, ne podnosim miris bundeve, samo pssst...jer sam ja iz Kikinde, tamo to ne smeš reći :lol:
ali moja svekrva inače kad je peče ne pokriva folijom, ni mama moja, možda možeš samo da skineš taj tvrđi sloj
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on February 05, 2013, 10:51:45 AM
Evo tu mi je mama, ona kaže iseku se iste veličine kocke i tako u pleh da se peče.
Bocneš nečim da proveriš da li je mekana pa ćeš tako znati jel gotovo.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vojka on February 05, 2013, 12:36:54 PM
inter  :lol: za psssst
hvala devojke  :kiss1: :bighug:
svidja joj se :pljucka:

krompir i sargarepa, dolaze u obzir samo ako pomesam sa pirincem i dodam mnooogo mleka da bude skoro tecno, nesto to ne ljubi bas preterano  :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Finalina on February 05, 2013, 12:51:58 PM
i ja sam mesala sa princem, on mi je skoro svuda prolazio
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vojka on February 06, 2013, 06:16:09 PM
danas je u necejed fazi  :crazy:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on February 06, 2013, 07:30:21 PM
Biće toga, samo polako.  :bighug:
Sećam se kako sam iščekivala te kašice da počnemo, kao malo da im bude raznovrsnije, pa uvek neka drama sa dojenjem te ima li mleka te nema li. Posle vidiš koliko je dojenje zapravo milina i lagano naspram ovog kasnije.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vojka on February 06, 2013, 08:05:30 PM
Quote from: Lani on February 06, 2013, 07:30:21 PM
Biće toga, samo polako.  :bighug:
Sećam se kako sam iščekivala te kašice da počnemo, kao malo da im bude raznovrsnije, pa uvek neka drama sa dojenjem te ima li mleka te nema li. Posle vidiš koliko je dojenje zapravo milina i lagano naspram ovog kasnije.
potpuno si u pravu, uvek adekvatne t, ispravnosti, i uvek dostupno
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vojka on February 08, 2013, 12:49:05 PM
probali i jabuku  :clap:
svidja joj se sve sto je tecnije konzistencije
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on February 08, 2013, 01:15:31 PM
Super  :clap:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vojka on March 04, 2013, 08:32:34 AM
probali jos svasta nesto
i dobro proslo :pljucka:
presli smo i na kasastu konzistenciju  :girl_haha:
da vas pitam koji jogurt ste im davali da probaju?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on March 04, 2013, 08:35:51 AM
Ja sam samo pazila da bude punomastan a uzimala sam od raznih proizvođača.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vrana on March 04, 2013, 08:41:51 AM
ja onaj sboticki 5 plus ili kako se vec zove, u crvenom pakovanju
ali mislim da to nema veze mnogo
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Saska on March 04, 2013, 09:06:57 AM
i ja isto uvek samo punomasan, a obično Imlek, jer i inače pretežmo to kupujem
Al u svetlu ove afere s mlekom, sad im kupujem ono Organik Bello, čisto da umirim savest.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on March 04, 2013, 09:10:41 AM
Da da, sad možda najsigurnije da uzmeš to Organic, i mi ga uzimamo, i mleko i jogurt.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vojka on March 04, 2013, 09:16:08 AM
hvala  :bighug:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: AnaK on May 11, 2013, 12:46:25 AM
http://abcnews.go.com/GMA/video/kids-hilarious-reactions-food-19152881 (http://abcnews.go.com/GMA/video/kids-hilarious-reactions-food-19152881)

:girl_haha: :girl_haha: :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Pepi on May 11, 2013, 12:15:36 PM
 :girl_haha: :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vojka on July 03, 2013, 08:03:41 AM
 :girl_haha:

kad ste poceli da im dajete keks?
i koji? :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: stacka on July 03, 2013, 08:18:33 AM
Plazmu sa oko 9 meseci.


Nece da mi otvori video, pogledacu od kuce.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on July 03, 2013, 08:20:39 AM
Ja mlevenu plazmu a ima i neki mleveni Lino keks da se kupi, plava kutija sa velikom slikom mede na njoj.
Una je počela mlevenu plazmu negde sa 8-9 meseci, ali samo kao dodatak voćnoj kašici.
Čim je prvi zub izašao počela sam polako da joj dajem pravi keks da gricka, da vežba, isto plazmu. :)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vojka on July 03, 2013, 08:32:51 AM
to sam mislila  :think:, da nesto gricka, da vezba girckanje
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on July 03, 2013, 08:43:05 AM
Obavezno. Uni je prvi zub izbio kad smo bili na moru, odmah sam joj kupila tamo neki njihov bebeći keks, glabala ga je i strugala na taj jedan zub stalno.  :girl_haha: :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on July 03, 2013, 08:52:04 AM
Ja sam davala i polovinu jabuke, da struže - onako debeo komad, da ne može da odolomi komadić :)
A keks sa nekih 9-10m. Mada Marta je krenula u vrtić sa 11m, pa je sve tad uvela :lol: osim bjelanca, za to su vodili računa da napuni 12m.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vrana on July 03, 2013, 10:07:15 AM
Najzgodnije za vezbanje grickanja je kora hleba
Sto se keksa tice,svi su ti oni isti po sastavu,nije plazma tu nista bolja od drugih
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on July 03, 2013, 10:14:50 AM
Meni je uvek bila frka od hleba i jabuka, ipak keks omekša u ustima, lakše se istopi...
Koliko god da vrebam uvek sam mislila da može da se omakne pa da slučajno proguta veće parče jabuke ili hleba nego što sam ja zamislila.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Finalina on July 03, 2013, 11:55:29 AM
vojka, ja sam keks pocela da dajem sa skoro dve godine (koliko se secam), ukljucujuci i mleveni, a zvanicno su krenuli da jedu palzmu&mleko sa cetiri-pet :D .... za vezbanje grickanja nama tj meni ;D korica hleba je bila sasvim ok
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vojka on July 03, 2013, 12:01:00 PM
pa ja sam se nesto mislila da plazmu kao odlozim, zato sto ima med u sebi
a opet da joj dajem nesto da vezba grickanje

pogotovu sto krece u jaslice u septembru
i na sastanku su nam rekli da bebe dobijaju istu hranu kao i predskolci , samo vaspitacice bebama izgnjece viljuskom
pa da je izvezbam do septembra  :think:
a mozda da joj dam i plazmu,  bolje da proba preda mnom plazmu tj med, da znam da nema alergiju
nego da je prvi put u jaslicama
glasno razmisljam  :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on July 03, 2013, 12:02:20 PM
Ja znam to za med i svesno sam im dala i jednoj i drugoj. Što ti kažeš, ako će da ima reakciju, bolje kod kuće nego jednog dana u vrtiću.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Finalina on July 03, 2013, 12:06:03 PM
i ja sam dala da probaju, kao i jos dosta toga i to bas po sistemu "neka probaju sa mnom", ali nisu jeli neke stvari do daljnjeg
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on July 03, 2013, 12:07:55 PM
Do 2. godine nisu jele med na kašiku, jagode, kivi, kikiriki i sve tome slično...
A ovaj med u tragovima koji postoji u Plazmi smo probali rano.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Finalina on July 03, 2013, 12:09:51 PM
takodje
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vrana on July 03, 2013, 12:38:49 PM
Meni vujin alergolog rekla da med uopste nije problematican alergen

Meni je to sve cudno.riba recimo koja moze da da izuzetno ozbiljnu al.reakciju,ukljucujuci anaf.sok. se bebama uvodi sa 9,10 meseci,a jagode i med kao ne treba pre godinu dana iako su daleko bezopasnijh.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Summer on July 03, 2013, 12:42:27 PM
med nije alergen, koliko ja znam. sporan je kod dece zbog neke vrste bakterije koja se nalazi u medu, koja nama odraslima ne skodi, a kod njih moze da izazove haos. zaboravila sam kako se zove.

Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vojka on July 03, 2013, 01:16:04 PM
ta bakterija je clostridium botulinum
ali sa njom se tesko nose i odrasle osobe
pravilnom kontrolom proizvda to se izbegava
ja sam vise zbog mogucih alergijskih efekata, izbegavala kod coke med pre druge godine
ali cu dujki dati da proba, ne cisrti med, vec recimo plazmu
da bih je prpremila za jasle
primetile ste da sam opterecena tim polaskom u jasle i tamosnjom ishranom  :lol: :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Blue on August 31, 2013, 03:37:23 PM
evo mene sa jednim pitanjem.

malenica je veoma lepo jeo, sve do pre mesec dana. od tada pocinje da odbija da jede kuvan rucak - dakle kuvano povrce i meso, bilo da je pasirano ili gnjeceno ili u komadicima. jednostavno nece, odmice usta, place, udara, ma koliko gladan bio. iz ocaja sam mu ponudila i gotovu hranu (rucak), ali ni to bas nece.

da li postoji nacin da ga se privoli da jede i da li se to prevazilazi?

napomena: voce, jogurt, hleb, keks i ostalo hoce. med. sestra savetuje da mu se ponudi kuvano predvece i da mu se nudi 30 min. i onda ako nece, da mu se nista ne daje osim sisanja sve do sutradan i tako 3-4 dana i kaze kada shvati da nece nista dobiti i da ostaje gladan, onda ce poceti da jede nakon par dana. samo meni to zvuci previse surovo i kao dresiranje pasa i zao mi je kada place koliko mu se to ne jede  :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on August 31, 2013, 04:13:38 PM
Ja bih mu u slani ručak dodala malo jogurta, probala bih tako.

Blue, koliko on ima mjeseci?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Blue on August 31, 2013, 04:26:42 PM
deset, a ceo problem je poceo negde oko devet i nesto. :think:

samo rucak preskace, koliko god bio gladan, bilo da je u 14 ili u 17, ostalo ne.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: emge on August 31, 2013, 11:56:36 PM
NJima se mijanja ukus...
meni su djeca znala mjeseci-dva da svaki slani obrok jedu sa šargarepom, jer šta god da ima šargarepu nisu odbijali. Posle par mjeseci nisu htjeli da je taknu, ali bi se pojavila druga omiljena namirnica :girl_haha:

Ako voli jogurt, ja bih njega dodavala u slane obroke, jer bi mi bilo bitno da ručak pojede.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Blue on September 01, 2013, 10:17:31 AM
problem je sto je taj jogurt koji voli takodje sladak, pa mi ne ide u slano  :crazy:

nista, smislila sam da cu da izbacim iz ishrane sve slatko osim mleka (umesto slatkog voca cu avokado i slicno), dok se ne progladni.  :turpija:

Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: gasha on September 01, 2013, 10:20:29 PM
ja sam stavljala malo pavlake
ali su i dalje slabo jeli slano, najbolje su klopali supicu
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Blue on September 10, 2013, 11:47:18 AM
stanje se pogorsava  :(

pavlaku bas i nece. uglavnom hoce samo slatko.

bilans sa danas (do sada) - 20 borovnica i jedna sljiva  :crazy:

juce - 2 maline i manje od pola kruske, 2 zalogaja sendvica i 2 keksa  :girl_cray:

borba se nastavlja, danas kuvam povrce sa mesom...

ako ovo ne prodje uskoro, otici cu kod pedijatra da vidim da li tu ima ikakvog leka

nemoguce da mu je ok da je samo na mleku i nikada, ali nikada ne pokazuje glad. kao neki bunt, sta ja znam  :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Pepi on September 10, 2013, 11:56:43 AM
Moguće, moguće, i moj dasa bio nećejed, ja svaki dan kuvala, on kašičicu-dve i neće, samo visi na sisi  :rofl:
Ni sada nije bolji, kod kuće retko šta jede, a u vrtiću skoro sve, u društvu  ::)
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Blue on September 10, 2013, 12:00:30 PM
pepi, moj ima vec oko 11,5 kg i bucmast je, sto je super. ali, skoro sve bojkotuje osim da sisa. rado konzumira samo keks i borovnice  :crazy:

uzas, znaci vrtic je jedino resenje  :fool:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vojka on September 10, 2013, 12:56:34 PM
blue, a da mu dodas svoje mleko u svaki obrok  :think:
onako dosta, da mu bude poznat ukus i to voli
pa da ako to proradi, vremenom smanjujes kolicinu svog mleka u kasicama
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Finalina on September 10, 2013, 01:14:07 PM
Quote from: vojka on September 10, 2013, 12:56:34 PM
blue, a da mu dodas svoje mleko u svaki obrok  :think:
onako dosta, da mu bude poznat ukus i to voli
pa da ako to proradi, vremenom smanjujes kolicinu svog mleka u kasicama
ovako i ja mislim
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Blue on September 10, 2013, 02:39:45 PM
problem je sto on nece ni da proba, ni da okusi. a ako mu dam na silu, onda kao da povraca, ispljune sve. udara me, place.
nije stvar u ukusu, on skoro nista nece da jede. i ne bi mi to bio problem da to vec ne traje mesec dana, a ranije je tako lepo jeo :(
sada sam mu spremila povrce sa pavlakom, jako ukusno, plakao je i nije hteo :(

a onda sam mu ponudila da sisa, i naravno navalio je kao lud. to uvek hoce.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Finalina on September 10, 2013, 03:24:00 PM
blue, koliko puta dnevno sisa? ... u svakom slucaju budi strpljiva :kiss1:, dogadja se to kod nekih beba, ali sve se sredi i sigurno ces naci neki trik da krenete sa konkretnom ishranom ... ne vredi nista na silu pa da povraca tj ja mislim da dete i ne moze da se nahrani na silu... nacices mu neki ritam, napravi neki svoj raspored i drzi ga se makar tri dana da vidis kako ce da reaguje kada mu samo nudis hranu preko dana ... probaj da smanjis svoju nervozu, nije nista strasno i neobicno, bice to sve u redu, videces
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Blue on September 10, 2013, 04:28:10 PM
posto sam na odmoru sisa sigurno 3-4 puta dnevno i isto toliko puta nocu.

dok nisam bila na odmoru obicno je sisao oko 3 puta dnevno i 2 puta nocu.

fina, hvala puno na recima utehe  :bighug:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vojka on September 10, 2013, 07:09:20 PM
blue  :bighug:
naidje im takav neki period kad slabije jedu ili ne jedu
kod dosta beba se to poklopi i sa nicanjem zuba
mozda te iznenadi za koji dan sa nekim zubicem
ako lepo sisa , nema razloga da se sekiras, unosi potrebnu kolicinu energije
meni dujka je letos na moru, mesec dana vadila mast  :lol:
vec sam bila na rubu nervnog sloma  :lol: u strahu da ne postane necejed kao njena starija sestra
ali to se poklopilo sa nicanjem cetvorki
kako su sve cetiri izbile tako se stanje sredilo  :turpija:
pri tom htela je da jede iskljucivo ono sto mi ostali jedemo
ni da lizne iz njene casice  :ces:
ali iz mog tanjira je sve bilo jako interesantno  :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Blue on September 23, 2013, 12:17:04 PM
vojka, jos davno procitah, ali zaboravih da ti se zahvalim  :bighug:

samo da se pohvalim, izgleda smo krenuli sa mrtve tacke: BB je od jutros pojeo jednu bananu i jednu sargarepu, a juce 3 jogurta i parce hleba :sreca: :sreca: :sreca:

borovnice je u medjuvremenu poceo da odbija  :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on April 30, 2015, 10:05:21 PM
moram da dignem temu, imam trilemu..... 10 dana je na zitaricama (pirinac - nemlecne pahuljice + moje mleko, pa kukuruz - kacamak od belog projinog brasna na vodi)... onaj pirinac na pocetku ga je zapusio, treci dan nije imao stolicu a pusta gasove... nista to nije za neku ogromnu brigu, ali me interesuje sta dalje da mu dajem.....
- sargarepu ? to mu dodje po redu ako sam planirala zitarice/povrce/voce
- sljivu ? da mu regulise stolicu....
- neku drugu povrcku/vocku koja bi ga otcepila ili bar ne bi zacepila dodatno? kruska?
- samo da siki ceo dan?

:think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on April 30, 2015, 10:07:07 PM
kacamak je odlican za ciscenje creva ako ima zatvor
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on April 30, 2015, 10:08:18 PM
pa evo treci dan na kacamaku i nihc....samo pusta gasove i kuka po malo.....  :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on April 30, 2015, 10:08:49 PM
Ja bih mu šargarepu počela polako. I imao je Hipp neki sokić/čajić od šljive baš za male bebe a protiv zatvora, da probate to?  :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on April 30, 2015, 10:08:54 PM
 :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on April 30, 2015, 10:10:43 PM
pa, mogla bih da mu i sutra dam kacamak a da mu dam i taj sokic od sljive....  :think:
a je l mu onda dajem i naredna 2-3 dana sljivu ili se taj sok ne racuna u "trodnevno" uvodjenje? mislim, sta prekosutra onda? kasicu od sljive? ili nesto dalje kao da sokic nisam ni dala?  :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: monochrome on April 30, 2015, 10:12:52 PM
avokado...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on April 30, 2015, 10:12:58 PM
Ja bih mu davala tu šljivu tj. sokić dok se ne sredi situacija sa stolicom. A ne bih računala kao novu uvedenu hranu... ako sam te dobro razumela.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on April 30, 2015, 10:13:58 PM
 :kiss1: razumele smo se  :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on April 30, 2015, 10:17:13 PM
Quote from: Lani on April 30, 2015, 10:12:58 PM
Ja bih mu davala tu šljivu tj. sokić dok se ne sredi situacija sa stolicom. A ne bih računala kao novu uvedenu hranu... ako sam te dobro razumela.
i ja bih ovako :good:

A za tropsko voce nisam sigurna da bi mogao pre prvog rodjosa :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on April 30, 2015, 10:23:23 PM
avokado mu ne dodje tropsko voce, moze i on odmah, al mi malko bljutkast tj bezlican da mu ga uvedem tako samog.....  :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: monochrome on April 30, 2015, 10:25:39 PM
bebe obozavaju avokado...ovi malci od mojih drugara ne mogu da se najedu, a jako je hranjiv + pomoci ce mu kod konstipacije...sad se setih da i sredin (sa R.) mali obozava avokado, pricala je...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on April 30, 2015, 10:27:24 PM
Ma meni je tropsko ono sto se ne gaji na toj teritoriji :girl_haha:
Ja bih (i jesam) izbegavala voce kome nije sezona u trenutku kada ga uvodim
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: monochrome on April 30, 2015, 10:29:32 PM
pa kako bananu dajemo...i one su tropske :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on April 30, 2015, 10:30:41 PM
Ja nisam pre mislim 11. Meseci zajedno sa limunom pomorandzom kivijem ...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on April 30, 2015, 10:31:39 PM
I ne samo zbog alergena no i zbog tretiranja samog voca kojecime da ostane sveze (i sazri) u putu
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: monochrome on April 30, 2015, 10:32:02 PM
ja se vise ni ne secam sta sam i kako sam davala :-[
secam se samo da nije volila jabuku :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on April 30, 2015, 10:37:50 PM
Quote from: kalimero on April 30, 2015, 10:23:23 PM
avokado mu ne dodje tropsko voce, moze i on odmah, al mi malko bljutkast tj bezlican da mu ga uvedem tako samog.....  :girl_haha:

Avokado je super, ako ga on hoće naravno, mojima je uvek bio bljutav, nisu volele.  :(
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on April 30, 2015, 10:40:44 PM
avokado je extra, samo bih ga ja uvek dala sa jos necim, ne znam, neki kombo, avokado+sargarepa ili avokado+sljiva ili tako nekako  :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on April 30, 2015, 10:42:11 PM
Mogao bi da se meša sa jabukom i bananom. Od kada sme banana, sve sam pozaboravljala...  :crazy:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: monochrome on April 30, 2015, 10:43:01 PM
secam se da ja nisam puno mesala te prve namirnice, da bi se stelka naviknula na ukus :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on April 30, 2015, 10:43:49 PM
Pa da, to je kao neko pravilo ali ako je namirnica zdrava a bljutava i deci generalno bezukusna (kao avokado) bolje da ga unose i tako nego nikako.  :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: monochrome on April 30, 2015, 10:48:33 PM
dobro, slazem se :good:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Dacko on April 30, 2015, 10:51:55 PM
Pa da, ako neće drugačije, pomeša se s nečim ukusnijim, ali dobro je prvo probati da li tu namirnicu koja je nama bezukusna ipak hoće da ručkaju i pojedinačno. Kad se samo setim kako je B. tamanio kašu od brokolija, brrrr. Inače, protiv zatvora kod bebe probala bih najpre s kruškom.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on April 30, 2015, 10:52:03 PM
dakle, sutra sok od sljivke i kacamak ..... i tako dok se ne otcepi  :rofl:

:clap: :clap: :clap:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on April 30, 2015, 10:53:04 PM
Quote from: Dacko on April 30, 2015, 10:51:55 PM
Pa da, ako neće drugačije, pomeša se s nečim ukusnijim, ali dobro je prvo probati da li tu namirnicu koja je nama bezukusna ipak hoće da ručkaju i pojedinačno. Kad se samo setim kako je B. tamanio kašu od brokolija, brrrr. Inače, protiv zatvora kod bebe probala bih najpre s kruškom.

sad si me vratila na dilemu  :lol: :lol:


a za brokoli, uh....stresem se i dan danas kad se setim kako je Bata necejed mljackao na kasicu brokoli/karfiol....a ono smrdi na kilometar a njemu lepooooo  :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: monochrome on April 30, 2015, 10:55:02 PM
moje je dete volilo sve to zeleno...ja njenu hranu duuugo, dugo nisam solila...kako je samo spinat jela :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Dacko on April 30, 2015, 10:55:13 PM
Nisam htela da te vraćam na dilemu, nego smo pisale post skoro u isto vreme pa nisam znala da si se već rešila. Svakako je i šljiva korisna, nego ja taj sok nisam probala da dajem bebi pa kažem za ovo što znam da deluje (i danas :lol:).
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on April 30, 2015, 10:55:33 PM
Ja sam aleksi sprremala spanac sa belim lukom :lol:
Sedam meseci bebac cela spavaca soba celu noc bazdi na beli luk :lol:
Sve zeleno je jeo
A sada kao da ga koljes ako mu stavis brokoli u tanjir
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: monochrome on April 30, 2015, 10:56:49 PM
moja i danas sve zeleno voli...osim spinata :hm:
ukoliko nije skriven...mislim, moze i da zna da ga ima, ali da ga ne vidi u originalnom obliku :girl_haha:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on April 30, 2015, 10:57:27 PM
meni je samo dilema sto bih nekako da prvo uvedem povrce (tj to mi je bila ideja) a kad razmislim sta bi mu bilo korisno probavu, prvo mi na pamet padaju sljiva i kruska....tj vocke.... a ne znam je l to sad nesto strasno ako prvo uvedem jednu vocku posle zitarica a onda krenem sa povrcem....

sve mislim, ako uvedem jednu od ove dve, onda uvek imam spas ako se zapusi, je l da?

a lako cu povrce da krenem za par dana, pa po redu.....  :think:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: monochrome on April 30, 2015, 10:57:32 PM
a nesto se ne secam da'l sam davala sljive i da'l je to meni uopste padalo napamet :-[
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Dacko on April 30, 2015, 11:02:05 PM
Eh, sad, pa nije to mnogo bitno, taj redosled povrće pa voće služi kao da se dete ne navikne na slatke ukuse pa da posle odbija bljutavu hranu, ali to mislim da se neće desiti kod malaca koji vole da ručkaju. Postoji i drugi preporučen redosled, gde se kreće od najmanjih alergena, i ja sam tako davala, znači: rižolino, jabuka, krompir, šargarepa, kruška pa nadalje...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on April 30, 2015, 11:03:51 PM
Ja sam mesala povrce i vice dane ali sam kao dacko isla po alergenima pa kada isprobam spektar ja ih mesam i tako u krug :crazy:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on April 30, 2015, 11:07:18 PM
nista, onda sutra kacamak i sljivka.....  :clap:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on April 30, 2015, 11:08:17 PM
Moja deca su kao bebe mnogo volela i tikvice, ili same ili pomešane sa šargarepom/krompirom.
A od voća smo uvek počinjali sa jabukom, što se kašica tiče.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on May 01, 2015, 07:04:19 AM
nista sljiva, nista kruska, ipak idemo na povrcance..................























obavio je sve nocaaaaaaas bez drame, u snu

:sreca: :sreca: :sreca:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Summer on May 01, 2015, 07:46:32 AM
super  :clap: :clap:

ja sam svakome razlicito davala  :rofl: kod ilije sam isla odmah na povrce, redom, pa onda voce. obozava zeleno. voce nije hteo izmiksano, samo onako da grebem kasicicom pa pu dam.

david je kao beba imao ponekad muku sa zatvorom, davala sam mu taj hipp sok, ali i kompot od suvih sljiva.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on May 01, 2015, 08:44:23 AM
 :clap: :kiss1:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: monochrome on May 01, 2015, 08:45:29 AM
 :clap: :clap: :clap: kakio mocke :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: bubi on May 01, 2015, 09:47:02 AM
Mojima je kod zatvora pomagala ona kasica od muskatne tikve.
Bravo za Mocu :clap:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Blue on May 01, 2015, 02:28:57 PM
BB je kao bebac obozavao jabuku, izgnjecenu bananu, a jeo je cesto i avokado i mango i sargarepu.
ovde bas jako preporucuju avokado.
ono sto nazalost nikada nije voleo je cvekla, spanac, brokoli, karfiol i slicno.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on May 21, 2015, 03:50:59 PM
nego, opet bag..... kako ste i kad uveli zumance? po koliko kolicinski, koliko dana? i dok dodjete do nesrecnog celog je l jede samo poznato + zumance ili mogu da mu uvodim i nadalje namirnice?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on May 21, 2015, 03:54:36 PM
Ja mu nikad nisam davala samo zumance nego mesala sa povrcem prvo cetvrtinu pa pola pa celo
I dok sam uvodila uvek je bilo isto povrce tipa tikvica
I alo se dobro secam negde oko 7 meseci
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Summer on May 21, 2015, 03:54:46 PM
Zumance se po novom uvodi od 7.meseca. Ja sam Prvo 1/8 sa povrcem, pa posle par dana 1/4, pa 1/2 i onda celo. Nisam davala novo povrce dok nisam došla do celog. I u danima kad sam davala zumance, nisam davala meso.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on May 21, 2015, 04:02:36 PM
Quote from: Glitter on May 21, 2015, 03:54:36 PM
Ja mu nikad nisam davala samo zumance nego mesala sa povrcem prvo cetvrtinu pa pola pa celo

:girl_haha: nisam ni mislila da mucim dete da guta samo suvo zumance  :kiss1:  :bighug:

Quote from: Summer on May 21, 2015, 03:54:46 PM
Zumance se po novom uvodi od 7.meseca. Ja sam Prvo 1/8 sa povrcem, pa posle par dana 1/4, pa 1/2 i onda celo. Nisam davala novo povrce dok nisam došla do celog. I u danima kad sam davala zumance, nisam davala meso.

e, to.....  :kiss1: :bighug:
i jos, ovo "posle par dana", to mu onda dodje dva/tri dana pa jedan dan 1/4 pa opet dva/tri dana pa 1/2? da mi se ne razvuce na mesec dana uvodjenja zumanca i nicega drugog, odlepicu..... jos nisam sigurna da li da vec sa 6,5 uvodim zumance a posle voce (tako rekla dr) ili da uvedem sad i voce, pa onda lagano zumance od 7 punih  :think:


Boze, Bata kao da se uobrocen i naviknut na sve rodio, nista se ja to ne secam  :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: moma on May 21, 2015, 04:18:43 PM
Ja samo da (opet) kazem kako mi je slatko kako opet i opet ne znamo nista i kako je sve to tako znacajno ispocetka :) :love32:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Summer on May 21, 2015, 04:24:13 PM
Ja sam vec zaboravila da.li sam iliji uvela.zumance pre voca haha

Da, tako, 2-3 dana razmaka. Uvesces ga za dve nedelje. Mozda bolje za mocu prvo zum, pa.onda voce, napredan je.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on May 21, 2015, 05:21:41 PM
Quote from: Summer on May 21, 2015, 04:24:13 PM
Ja sam vec zaboravila da.li sam iliji uvela.zumance pre voca haha

Da, tako, 2-3 dana razmaka. Uvesces ga za dve nedelje. Mozda bolje za mocu prvo zum, pa.onda voce, napredan je.

:rofl: :rofl:sto si fina, nije napredan no tapaciran  :rofl: :rofl: :kiss1:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: vrana on May 23, 2015, 12:04:00 PM
sve isto kao summer, samo sam povecavala kolicinu cini mi se svaki drugi dan, krenula od osmine
i nisam davala meso naravno tih dana
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on May 23, 2015, 01:50:21 PM
vranicka, kako svaki drugi? Boze, ko kvantna fizika..... :wall:
dakle, ako sam vas razumela, dva vezana dana dam po 1/8, pa 2 dana pauze, pa onda dva vezana po 1/4 pa dva dana pauze, pa tako nadalje?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Summer on May 23, 2015, 02:05:07 PM
sto dva vezana dana? evo na primeru, ja sam ovako: ponedeljak 1/8 zumanca+povrce, utorak i sreda povrce i meso, cetvrtak 1/4 zumanca, petak, subota i nedelja meso i povrce, ponedeljak 1/2 zumanca....

kod vrane isto, samo je davala zumance ponedeljak, sredu, petak, nedelju pa ga je uvela brze.

je li sad jasnije  :rofl: :bighug:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on May 23, 2015, 02:15:33 PM
aaaa, upalis motorku.... :rofl: ja sam ga u stvari zakomplikovala...
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on May 23, 2015, 06:28:01 PM
kako sto dva dana vezana...pa da se ne baci zumance...nego ne navikne na zumance tako sto pojede jedno celo :lol:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on May 23, 2015, 08:32:32 PM
 :sissyfight: ne unosi mi koMfuziju, vidis da sam pogubitis  :rofl:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on July 12, 2015, 08:59:41 PM
da opet dignem temu...kad i kako finger food? Koju? :nokti: ovaj mali lenjivac a alavac samo se uvali u stolicu i otvara usta, nista on to sam ne pokusava...al kuka cim nije pasirano, tj, glumi povracanje... :fool: za sad uspevam da mu kao "teksturu" uvalim ovsene i jecmene pahuljice, malo samlevene...al je l vreme za krupnije?
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Lani on July 12, 2015, 09:02:17 PM
Nije još vreme za krupnije, pa skoro je tek prešao na te pasirane kašice, zar ne...  :think:
Ja sam uvek čekala da krenu zubići pre nego što sam davala išta što nije bilo dobro propasirano.
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on July 12, 2015, 09:03:02 PM
on skoro osam meseci? jeste za krupnije mleveno
moj je tako glumio povracanje pa sam pasirala i duze nego sto sam zelela  :crazy:
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: Glitter on July 12, 2015, 09:03:55 PM
mocke bese imas zubice? mada oni i ne zvacu tim zubicima

ja bih sacekala sa necim sto bas mora da zvace
Title: Re: Uvodjenje nemlijecne ishrane
Post by: kalimero on July 12, 2015, 09:17:49 PM
ima 4 zubica a sad ce punih 8 meseci... Ne secam se kad prestaje pasirano, kad ide gnjeceno, kad komadici...