šta se radi? Da li treba prst zaštititi nečim (hanzaplastom?) dok ne poraste novi? Pitanje je dana kada će Janku otpasti nokat na nožnom prstu preko kog je prevukao vrata, i nemam pojma šta da radim.
Isla mi je i mama i sestricina kod dr-a zbog toga, jedna u urgentni druga u dz, oni otprilike 'ne dozvoljavaju' da otpadne, vec dezinfikuju i cvrsto zamotaju, pa se ide na previjanje. zasto je to tako - ne znam
Aaaaaaaaaaaaaaa. Ima logike, da štiti taj deo. Možda da ga ipak odvedem kod lekara :nokti2:
:nokti2: ne znam ništa o tome...
sveza sadm sa cupanja dela nokta, nije bas otpadanje ali blizu
kod janka bi trebalo da kad nokat otpadne ispod bude novi, ako se to ne dogodi onda par dana ispirajte hidrogenom, namazite neku antibiotsku mast, u mom slucaju je bio hidrociklin, sterilna gaza i flaster...ja sam previjala 3 dana, moj a komsinica je to radila punih 12 dana dva puta dnevno na hirurgiji u bolnici...
Ne verujem da će biti novi, on je pre par nedelja taj prst povredio :( Nije bilo dovoljno vremena da izraste. Uglavnom ga prskam enbecinom, i lepim flaster jer mu smeta - zakačinje o garderobu, prekrivače i obuću.
nemoj flaster bolje sterilne komprese
Stavljam one sa jastučićem, da se ne zalepi na nokat. Još nokat nije otpao. Ne znam kako bih nešto veće, znaš li kolicki su mu prstići :love32:
ne znam, pitaj doktora, za svaki slucaj
Ceo nokat? ... logicno je da se zastiti i da se maze necim za regeneraciju. Valjda se cuva da ne otpadne da ne umanji niokatnu plocu ili da se ona ne deformise dokje bez nokta, onako mekana,
Jojjj sva se jezim ..... bolje pitaj, tj neka neko pogleda. Dermatolog , svakako.
ne dermatolog...hirurg
U ponedeljak :nokti2:
nije frka, sami nokti sporije rastu ali se prvi sloj koji stiti tkivo brzo formira...ja tipujem da cete ispod ostecenog noktica imati taj prvi sloj novog :kiss1:
joooj ne znam ništa o tome, samo držim fige :kiss1:
mm-u je otpao posle skijanja, jednom, ali je ceo proces trajao jaako dugo, mesecima.
:kiss1: za janka
jaoooo jaooo :crycry: ja upravo prolazim kroz to..udarila sam kaziprst u vrata :crycry:
Pripala mi muka u sekudni, mislila sam da cu se onesvjestiti...nisam znala da tako lose moze da mi bude zbog nokta :ces: ne od bola...vec nekako bas mucnina, hladan znoj... :ces: :hm:
prvo je mijenjao boje...sada se ona ploca odvaja polako :crycry: zalijepila sam flaster jer mi je tako preporucio doktor, da pustim da ga "izgura" novi nokat ispod...nikako da se cupa ili kida sam...a i kacim ga non stop.. i nesvidja mi se kako izgleda :ljut:
:crycry:
Quote from: Ivy on August 23, 2009, 01:48:09 PM
jaoooo jaooo :crycry: ja upravo prolazim kroz to..udarila sam kaziprst u vrata :crycry:
Pripala mi muka u sekudni, mislila sam da cu se onesvjestiti...nisam znala da tako lose moze da mi bude zbog nokta :ces: ne od bola...vec nekako bas mucnina, hladan znoj... :ces: :hm:
prvo je mijenjao boje...sada se ona ploca odvaja polako :crycry: zalijepila sam flaster jer mi je tako preporucio doktor, da pustim da ga "izgura" novi nokat ispod...nikako da se cupa ili kida sam...a i kacim ga non stop.. i nesvidja mi se kako izgleda :ljut:
:crycry:
Ovako je bilo i kod Ines.
Imala je neke cipele koje su joj bile malo vece i pregib na njima joj je pritiskao nokat. Nokat je, sto kaze, Ivy, menjao boje da bi se polako odvajao i otpao na kraju. Nisam joj nista stavljala. Dok je sve to trajalo, nokat je ispod rastao i vremenom je otpao a deo gde je bio nokat je imao, kao, neki rapavi sloj. Malo je ruzno izgledalo ali sada je sve ok.
Quote from: janavi on August 23, 2009, 08:17:33 AM
joooj ne znam ništa o tome, samo držim fige :kiss1:
Da, trebalo bi da ima ispod zastitni sloj.
Meni je nokat na noznom palcu opadao tri puta, ovaj prelazni period je nezgodan, ali za cas ce da poraste novi. Nemojte nista na silu, odvajati, bilo sta, dok samo to ne ode.Sto se tice zavijanja...
Ja sam u junu ostala bez nokta, zbog urastanja, hirurg mi je pocupao sav nokat, ne samo coskove, imala sam 6 konaca, 15-ak dana sam isla na previjanja, a posle toga mi je receno da ne zamotavam. Ja i dalje nosim flaster, skoro pa bez prestanka.
Pre nekih 5-6 godina udarila sam palac od vrata auta tj. zalupila jako vratima, a palac ostao...u tom trenutku sam osetila da me strecnulo po sred srca :shout: nije me odmah palac boleo, nego nisam osecala celu ruku, . U kuci sam stavila led, istusirala se i legla u krevet....jaoooo kako je pocelo da boli da sam molila mm da zove hitnu, ali smo ipak sami otisli i nakon par dana mi je otpao nokat (ja sam kacila onaj stari, jer mi tako bilo lakse) i isla svaki dan na previjanje, pila antibiotike..... i dali su mi tetanus.
Ja bih njega ipak odvela doktoru, zbog sigurnosti.
Ljubi ga teta Jeca :kiss1:
Skroz se neodgovorno osećam što mi to nije delovalo dovoljno ozbiljno :-[ Valjda i on kuka manje nego što bi trebalo, mislim da ima jako visok prag bola, pa to doprinosi mom stavu 'najgore je prošlo'. Vodiću ga odmah sutra. Hvala vam :flower:
I ja se osjecam neodgovorno, jer i Marko ima jedan prilicno modar, a nije mi na pamt palo ni da pitam :(
Racunam da ce proci, upravo kako opisase, stvorice se novi dok stari otpada. Kad ustane bas cu da proanaliziram.
Bili smo kod lekara. Pokazao mi je da je nokat odlepljeniji nego što sam mislila :nesvest: i rekao da dezinfikujemo svako veče, da što manje ide bos i prlja prst, da lepimo nokat da što duže potraje, i da misli da će sve proći bez intervencije.
Joj, ljubim vas :kiss1:
Meni se želudac okrenuo od same pomisli na to.
:kiss1:
A jooooj i meni pripala muka od same pomisli. Ljubimo druga da to brzo dodje na svoje.
uuuh
ljubac za Janka :kiss1:
odlicno :kiss1:
A zasto mu nije previo? Zar to ne bi bilo jednostavnije od ovih 'zadataka' koje vam je postavio?
Mozda zbog svakodnevne dezinfekcije ili zato sto nije 'sveze'? (Ovo ja razmisljam naglas, stvarno me zanima)
:kiss1: za oboje
A jel boli to kad se dezinfikuje?
Quote from: maxic on August 25, 2009, 07:03:19 PM
A jel boli to kad se dezinfikuje?
ne boli...malo hidrogena, eventualno neka antibiotska mast i sterilna kompresa+flaster
Mislim da ne boli. Nemam pojma što mu nije previo, dao je meni instrukcije. :think:
Uh, ja sve preskacem temu jer mislim da pitas za nekog tamo, a nemam savjet :-[
:kiss1: za Janka hrabricu
Nece ga nista boljeti kod dezinfekcije, a ni ovako, samo da se pazi da ga ne zakaci (pa iz tog razloga da bude i zalijepljen)>
htjela sam da napisem isto sto i Liknik...
ja prskam aktivni kiseonik :crazy:
:turpija: :rofl:
Quote from: Ivy on August 26, 2009, 02:19:58 PM
ja prskam aktivni kiseonik :crazy:
I ja sam pocela na sve da prskam :D
vi kao u filmu `moja velika mrsna pravoslavna svadba` kad onaj grk prska `vindex` (mislim da je vindex :lol: ) na sve zivo
Ivana, ubijedila si me, prskam i ja od juce. Vec vidim rezultate. :crazy: :lol:
ehhehhehehh :lol:
ima da trazim procenat za reklamu :crazy: :lol:
Ana kako prstic ???
Nemam pojma :-[ Preksinoć ga je tata ulepio gazom+flasterom, još uvek nismo uspeli da ga odlepimo :crycry:
joj :nokti2:
gaza treba da je preko cijelog nokta...pa flastercic okolo...da se ne bi cupao nokat kad se mijenja gaza :nokti2: e to boli :nokti2:
Ma naravno :) Ali ne uspevamo Janko i ja da odlepimo flaster, tata je to umotao kao da se šalje poštom :krsti:
pa ne bi trebalo da se upari, skinite tj menjajte i neka tata to malo laganije zalepi.... probaj da stavite parcence stanicid gaze, preko kompresu, malo zavoja i tek onda flaster ( predlazem onaj papirnati, najlakse se skida )
sve ostalo znate, ciscenje, mazanje, prskanje
odlepljivanje flastera ide bez po muke hidrogenom (3%)
samo polij :)
u sustini bi trebalo da nokat ima vazduha, a sama obrada bi trebalo da bude ispiranje fizioloskim rastvorom, susenje, povidon jod, neka antibiotska mast, sterilna kompresa i flaster