Moja Mansarda

DOM ZDRAVLJA => Zdravlje => Topic started by: simply on August 25, 2009, 09:23:50 AM

Title: Slomili smo donje zubice :(
Post by: simply on August 25, 2009, 09:23:50 AM
Evo i mene da se konacno javim al eto ne sa bas dobrim vijestima, Ena mi je juce pala i razbila tj. izbila donju jedinicu i dvojku lijevu :( da ne pricam koliko sam se zabrinula i iznervirala i isplakala i sve na gomilu. Naravno i usnicu je razvalila i bilo je krvi bas puno.
Odmah smo otisli do Dr i konstatovao je kako jesu izbijena oba zuba i ja ne pitah kad ce novi zubi da joj niknu? Dali mi znate reci? To su joj prvi zubici, njoj je 3,5 god i sad se pitam kad bi trebali novi da niknu onako regularno.
Poludjela sam, doslo mi je da se samoubijem...  Ona je vec jutros mnogo bolje, al vec me pita: A kad ce mi porasti zubi? Jel kad tata dodje :( ? A tata nikako da se javi pa da mu saopstim ovu "divnu" vijest, ufffffff!!
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Deda on August 25, 2009, 09:28:12 AM
Joooj simply, skroz te razumem... :bighug:
Zubi nicu oko 6, 7, verujem da ce ovi ranije jer je napravljeno mesto, ja sam ko mala izbila jedinicu i ona je nikla vec oko 4 i ako joj nisu davali prognozu.
Sad ti je neobicno, ali sta ces, desava se, meni je A.prosle nedelje pao, jako povredio usnu-nije zube niti ga ko dirao, niti jurio....Ja verujem da je preslatka i bez zuba :kiss1:
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: chokoladica on August 25, 2009, 09:30:08 AM
Uf :( Jadna Enica :( Ali, dobro, vazno je da se nije vise povredila. Bojim se da cete na nove zube morati da cekate ...bar 3 godine.  Pretpostavljam, ako negde oko 6-7 mlecni pocnu da ispadaju, i tad rastu stalni.. to je onda to.
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: simply on August 25, 2009, 09:36:41 AM
Fala zene, samo da dodam da cemo danas i do zubara da svratimo pa da vidimo i sto on ima da kaze
Nego sto vise razmislajm sve mi se cini da smo jeftino prosli, ako je tako zube slomila mgla je i glavu bem ti... >:(
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Deda on August 25, 2009, 09:38:29 AM
Sad i zubi ranije nicu, tokom prosle godine, deci u N.grupi su masovno ispadali i rasli zubi...pa je ona bila ljuta sto i njoj nisu :wall:
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: chokoladica on August 25, 2009, 09:41:11 AM
Klincu moje drugarice su mlecni zubi sa 2 godine propali i ispali, a novi su poceli da mu rastu tek sa 6 godina
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Unabebili on August 25, 2009, 09:44:40 AM
Joooj  :girl_cray:
Srecica mala, mogu da zamislim kakav joj je srtres to bio, a i tebi  :kiss1:
Moj mali kum je polomio ovo leto isto donjeg keca, ali stalan zub :girl_sad:
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: emge on August 25, 2009, 09:48:45 AM
A, jel imate te zubiće?
Zar ne postoji način da ih zubar vrati?
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Deda on August 25, 2009, 09:53:17 AM
kAKO DA IH VRATI? :blink:
Oni se sami vrate ako su rasklaceni i to ne previse, i ako je dete bas malo2-2,5 god najkasnije
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: emge on August 25, 2009, 09:57:39 AM
Meni je moja kuma zubarka rekla da kad god dijete izbije zubic treba sačuvati zubić i pravac kod zubara da se vidi da li mogu da se vrate. I doći što prije.
E, sad... da li u ovom slučaju može, to ne znam.
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Xe on August 25, 2009, 10:12:04 AM
Cerka MM izbila je zubic, gornju jedinicu, kad je imala nesto vise od godinu dana. Znam da su morali da prate da li se pravi zub razvija. Na kraju je sve bilo u redu.
:kiss1: za mukicu malu.
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: simply on August 25, 2009, 10:26:57 AM
Zubi su joj u parcicima ispali  :'(  tako da nista od toga. Evo se spremamo da odemo do oralnog hirurga da vidi kako njemu to izgleda.
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Margarita on August 25, 2009, 10:52:25 AM
josj dusa mala
:kiss1: da bude dobro
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Elanor on August 25, 2009, 11:12:11 AM
samo da :kiss1:
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Despina on August 25, 2009, 12:01:58 PM
i ja :kiss1:
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Dawn on August 25, 2009, 12:38:24 PM
:kiss1: za cicu
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: AnaK on August 25, 2009, 12:51:57 PM
I ja da  :kiss1: To stvarno zvuči kao jezivo težak pad, i prava sreća što su samo zubići stradali  :kiss1:
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Praslin on August 25, 2009, 01:31:39 PM
Nemoj da se sekiraš.
Sreća je što su mlečni otišli. Ćerka moje drugarice je polomila gornju jedinicu (stalnu) 6 meseci nakon što je izašla.

Izrašće novi, to je bitno, a kada će - čuće se.

:kiss1:
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Dusica on August 25, 2009, 03:28:54 PM
Evo David je tako tresnuo, razbio gornje jedinice, rasekao usnu i to posteno. Otisli smo kod zubara, izvadila mu je obe jedinice i rekla da je usna trebala da se sije medjutim sve mu je samo zaraslo.
Jedinice nove mu jos uvek nisu izrasle, niti se vide da ce u skorije vreme izaci

Nije nista to strasno, jedino sto se ona uplasila i sto je boli :(
:kiss1: za devojku
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: cici on August 25, 2009, 04:12:11 PM
:kiss1:
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: maxic on August 25, 2009, 05:02:39 PM
 :kiss1: :kiss1: :kiss1:
Anji su poceli zubici da se mjenjaju sa nepunih pet , nadam se da ce i vama pozuriti.
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: zvoncica on August 25, 2009, 05:03:59 PM
Uh, misa mu! Narasce novi, sreca da su mlecni.  :kiss1:
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: MissL on August 25, 2009, 06:17:18 PM
Uh :kiss1: za detence
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: nelly on August 25, 2009, 06:19:30 PM
jao :nokti2: mogu samo da pomislim kako ti je bilo
a ona, mrvica mala sigurno se puno uplašila :girl_sad:

ljubim te
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Xe on August 25, 2009, 08:31:56 PM
Quote from: Dusica on August 25, 2009, 03:28:54 PM

Jedinice nove mu jos uvek nisu izrasle, niti se vide da ce u skorije vreme izaci

Nije nista to strasno, jedino sto se ona uplasila i sto je boli :(
:kiss1: za devojku
One izadju malko kasnije nego sto bi uobicajeno izasle. Ali izadju :) Milici su kasnile jedno sest meseci u odnosu na generacijski prosek.
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Lukina mama on August 25, 2009, 08:54:52 PM
 :kiss1: za uplasenu Enu
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Beatrix Kiddo on August 25, 2009, 09:34:25 PM
Joj, dusa moja  :(

Dobro je da se nije vise povrijedila, a zubici ce izrasti  :kiss1:
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: simply on August 26, 2009, 12:06:56 AM
Evo nas sa raportom.
Bili kod zubara, pogledao, konstatovao da imamo elasticnu vilicu na nasu srecu, i odemo da snimimo zub. Oba su skroz izbijena al velika sreca je to da novi zubici koji su unutra nisu natuceni sto se, kaze Dr cesto desi u ovakvim slucajevima. Tacno se vide novi zubi :) i super su cijeli ;) Prosli smo i bolje nego sam se nadala.

Ali, culi smo se i sa tatom... dakle nemogu vam opisati tu tragediju, ja neznam jel vise ona plakala sinoc ili on veceras preko telefona... uzas... a ja nemam adekvatne rijeci da ga utjesim tamo daleko... Sad je sav u fazonu " molim te ne vodi ih nigdje vise, nek sjede kuci, nece im nista biti..." iako se sve to moglo i kuci desiti al ajde, nisam znala kako da ga smirim uopste. On nista nije vidio i vjerujem da zvuci gore nego sto jeste, ali dzaba mi to sada...

Ja i dalje nemogu da se opasuljim da ona niti jednu ogrebotinu niti modricu nema na tijelu, kako je uopste pala nije mi jasno.

Ona vec danas jede i grize i zvace najnormalnije, i pomalo zaboravlja na sam dogadjaj, al ja ga nikada necu zaboraviti... ufff, ego sad mi tezi mm i smirivanje njega nego sve ostalo...
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Lukina mama on August 26, 2009, 12:22:58 AM
Bravo za Enu a tata brine vise jer nije tu sa vama, sve to na daljinu izgleda mnogo gore veruj mi  :bighug:
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: stacka on August 26, 2009, 08:11:33 AM
 :bighug: dobro je da je ipak sve proslo kako jeste, zubici ce izrasti, ljubim vas puno!
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Deda on August 26, 2009, 08:18:55 AM
Eh tate....ma pusti ga molim te, najveca shit su se sa decom desavala bas meni kad sam imala najvise vremena da ih pazim..Andrija se sam spotako u kuci i ujeo za usta, cuo da poceo crtani pa pojurio ...u sred dnevne sobe-sam samcijat...Neda mi pala u vodu kad je bacala kamencice a ja bila tik uz nju-mogla da se udavi a majka je pazila....kad je zamalo izbila zubic-pala sa stolice dok je rucala sa tatom....
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Ivy on August 26, 2009, 12:34:55 PM
uf  :(  dobro je sto su mljecni, ljubi ljepoticu  :love32:
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: zelena on August 26, 2009, 01:36:21 PM
Samo da vas :kiss1: Misica mala, bitno da nije povrijedila stalne zubice.
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: MissL on August 26, 2009, 06:26:13 PM
Dobro je :clap:
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Glitter on August 26, 2009, 07:49:48 PM
 :bighug:
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: maxic on August 26, 2009, 08:24:49 PM
Dobro je sto su stalni zubici neosteceni :kiss1:
Vjerujem da ti je bilo uzasno, i da ces uvjek pamtiti.
Title: Re: Slomili smo donje zubice :(
Post by: Xe on August 27, 2009, 11:07:45 AM
Sjajno sto stalni zubici nisu povredjeni  :clap:
:bighug: za mamu i tatu