Evo i mene da se konacno javim al eto ne sa bas dobrim vijestima, Ena mi je juce pala i razbila tj. izbila donju jedinicu i dvojku lijevu :( da ne pricam koliko sam se zabrinula i iznervirala i isplakala i sve na gomilu. Naravno i usnicu je razvalila i bilo je krvi bas puno.
Odmah smo otisli do Dr i konstatovao je kako jesu izbijena oba zuba i ja ne pitah kad ce novi zubi da joj niknu? Dali mi znate reci? To su joj prvi zubici, njoj je 3,5 god i sad se pitam kad bi trebali novi da niknu onako regularno.
Poludjela sam, doslo mi je da se samoubijem... Ona je vec jutros mnogo bolje, al vec me pita: A kad ce mi porasti zubi? Jel kad tata dodje :( ? A tata nikako da se javi pa da mu saopstim ovu "divnu" vijest, ufffffff!!
Joooj simply, skroz te razumem... :bighug:
Zubi nicu oko 6, 7, verujem da ce ovi ranije jer je napravljeno mesto, ja sam ko mala izbila jedinicu i ona je nikla vec oko 4 i ako joj nisu davali prognozu.
Sad ti je neobicno, ali sta ces, desava se, meni je A.prosle nedelje pao, jako povredio usnu-nije zube niti ga ko dirao, niti jurio....Ja verujem da je preslatka i bez zuba :kiss1:
Uf :( Jadna Enica :( Ali, dobro, vazno je da se nije vise povredila. Bojim se da cete na nove zube morati da cekate ...bar 3 godine. Pretpostavljam, ako negde oko 6-7 mlecni pocnu da ispadaju, i tad rastu stalni.. to je onda to.
Fala zene, samo da dodam da cemo danas i do zubara da svratimo pa da vidimo i sto on ima da kaze
Nego sto vise razmislajm sve mi se cini da smo jeftino prosli, ako je tako zube slomila mgla je i glavu bem ti... >:(
Sad i zubi ranije nicu, tokom prosle godine, deci u N.grupi su masovno ispadali i rasli zubi...pa je ona bila ljuta sto i njoj nisu :wall:
Klincu moje drugarice su mlecni zubi sa 2 godine propali i ispali, a novi su poceli da mu rastu tek sa 6 godina
Joooj :girl_cray:
Srecica mala, mogu da zamislim kakav joj je srtres to bio, a i tebi :kiss1:
Moj mali kum je polomio ovo leto isto donjeg keca, ali stalan zub :girl_sad:
A, jel imate te zubiće?
Zar ne postoji način da ih zubar vrati?
kAKO DA IH VRATI? :blink:
Oni se sami vrate ako su rasklaceni i to ne previse, i ako je dete bas malo2-2,5 god najkasnije
Meni je moja kuma zubarka rekla da kad god dijete izbije zubic treba sačuvati zubić i pravac kod zubara da se vidi da li mogu da se vrate. I doći što prije.
E, sad... da li u ovom slučaju može, to ne znam.
Cerka MM izbila je zubic, gornju jedinicu, kad je imala nesto vise od godinu dana. Znam da su morali da prate da li se pravi zub razvija. Na kraju je sve bilo u redu.
:kiss1: za mukicu malu.
Zubi su joj u parcicima ispali :'( tako da nista od toga. Evo se spremamo da odemo do oralnog hirurga da vidi kako njemu to izgleda.
josj dusa mala
:kiss1: da bude dobro
samo da :kiss1:
i ja :kiss1:
:kiss1: za cicu
I ja da :kiss1: To stvarno zvuči kao jezivo težak pad, i prava sreća što su samo zubići stradali :kiss1:
Nemoj da se sekiraš.
Sreća je što su mlečni otišli. Ćerka moje drugarice je polomila gornju jedinicu (stalnu) 6 meseci nakon što je izašla.
Izrašće novi, to je bitno, a kada će - čuće se.
:kiss1:
Evo David je tako tresnuo, razbio gornje jedinice, rasekao usnu i to posteno. Otisli smo kod zubara, izvadila mu je obe jedinice i rekla da je usna trebala da se sije medjutim sve mu je samo zaraslo.
Jedinice nove mu jos uvek nisu izrasle, niti se vide da ce u skorije vreme izaci
Nije nista to strasno, jedino sto se ona uplasila i sto je boli :(
:kiss1: za devojku
:kiss1:
:kiss1: :kiss1: :kiss1:
Anji su poceli zubici da se mjenjaju sa nepunih pet , nadam se da ce i vama pozuriti.
Uh, misa mu! Narasce novi, sreca da su mlecni. :kiss1:
Uh :kiss1: za detence
jao :nokti2: mogu samo da pomislim kako ti je bilo
a ona, mrvica mala sigurno se puno uplašila :girl_sad:
ljubim te
Quote from: Dusica on August 25, 2009, 03:28:54 PM
Jedinice nove mu jos uvek nisu izrasle, niti se vide da ce u skorije vreme izaci
Nije nista to strasno, jedino sto se ona uplasila i sto je boli :(
:kiss1: za devojku
One izadju malko kasnije nego sto bi uobicajeno izasle. Ali izadju :) Milici su kasnile jedno sest meseci u odnosu na generacijski prosek.
:kiss1: za uplasenu Enu
Joj, dusa moja :(
Dobro je da se nije vise povrijedila, a zubici ce izrasti :kiss1:
Evo nas sa raportom.
Bili kod zubara, pogledao, konstatovao da imamo elasticnu vilicu na nasu srecu, i odemo da snimimo zub. Oba su skroz izbijena al velika sreca je to da novi zubici koji su unutra nisu natuceni sto se, kaze Dr cesto desi u ovakvim slucajevima. Tacno se vide novi zubi :) i super su cijeli ;) Prosli smo i bolje nego sam se nadala.
Ali, culi smo se i sa tatom... dakle nemogu vam opisati tu tragediju, ja neznam jel vise ona plakala sinoc ili on veceras preko telefona... uzas... a ja nemam adekvatne rijeci da ga utjesim tamo daleko... Sad je sav u fazonu " molim te ne vodi ih nigdje vise, nek sjede kuci, nece im nista biti..." iako se sve to moglo i kuci desiti al ajde, nisam znala kako da ga smirim uopste. On nista nije vidio i vjerujem da zvuci gore nego sto jeste, ali dzaba mi to sada...
Ja i dalje nemogu da se opasuljim da ona niti jednu ogrebotinu niti modricu nema na tijelu, kako je uopste pala nije mi jasno.
Ona vec danas jede i grize i zvace najnormalnije, i pomalo zaboravlja na sam dogadjaj, al ja ga nikada necu zaboraviti... ufff, ego sad mi tezi mm i smirivanje njega nego sve ostalo...
Bravo za Enu a tata brine vise jer nije tu sa vama, sve to na daljinu izgleda mnogo gore veruj mi :bighug:
:bighug: dobro je da je ipak sve proslo kako jeste, zubici ce izrasti, ljubim vas puno!
Eh tate....ma pusti ga molim te, najveca shit su se sa decom desavala bas meni kad sam imala najvise vremena da ih pazim..Andrija se sam spotako u kuci i ujeo za usta, cuo da poceo crtani pa pojurio ...u sred dnevne sobe-sam samcijat...Neda mi pala u vodu kad je bacala kamencice a ja bila tik uz nju-mogla da se udavi a majka je pazila....kad je zamalo izbila zubic-pala sa stolice dok je rucala sa tatom....
uf :( dobro je sto su mljecni, ljubi ljepoticu :love32:
Samo da vas :kiss1: Misica mala, bitno da nije povrijedila stalne zubice.
Dobro je :clap:
:bighug:
Dobro je sto su stalni zubici neosteceni :kiss1:
Vjerujem da ti je bilo uzasno, i da ces uvjek pamtiti.
Sjajno sto stalni zubici nisu povredjeni :clap:
:bighug: za mamu i tatu