Main Menu

Najčuvenija Ana(K) torta :)

Started by kalimero, April 30, 2009, 12:13:01 AM

Previous topic - Next topic

.:Aleph:.


AnaK

Nisam je probala u Moskvi, po slici bih rekla da ima, samo sa više korica.
Janko 23.7.2002.

.:Aleph:.

Uopšte ne mogu da prebrojim koliko kora ima, ali izgleda da je ovo recept iz poslastičarnice. Tobož.

http://zena.blic.rs/recepti/recepti-redakcije/13578/6-novogodisnjih-torti

.:Aleph:.

Ah, pa piše 6 kora. Kad ne čitam...

AnaK

Ja se sad ne secam da li u prvom pistu ima istorijat, ali ja sam je prvi put jela u Interkontinentalu pre 15ak godina, pa u Kosavi kod JATa, a recept je iz nekih novina, dao je Mamma's bisquit house.
Janko 23.7.2002.

.:Aleph:.

Ja se sve mislim sad ćeš mi reći ,,A ne, nije to ista torta: u ovoj mojoj nema ruma."

Inače, ovi iz Moskve tako umeju da promene naziv torte pa tako npr. ono što ja znam kao boem-tortu kod njih je Napoleon, a npr. ono što oni zovu Švarcvald-tortom meni vrlo malo liči na pravu Švarcvald-tortu.

AnaK

Pa nema ruma  :girl_haha: ali bih rekla da je to jedina razlika. Sve je to isti fazon - tanke tamne korice, ganaše krem. Divota.
Janko 23.7.2002.

.:Aleph:.

Ja bih vala i ovo ulje zamenio maslacem. :D

AnaK

Ja mislim da ne treba, promenila bi se struktura kore, bila bi čvršća. No, svakako, pošto je najbolje da se prave pojedinačno, probaj  :girl_haha:
Janko 23.7.2002.

.:Aleph:.

Verovatno si u pravu, jer je poznata stvar da je testo mekše kada se u njega dodaje ulje. :D