Main Menu

Sitni kolaci

Started by emge, November 06, 2009, 03:55:41 PM

Previous topic - Next topic

AnaK

E pa ne znam, ali savršene su. Toliko ih dugo nisam pravila, da sam rešila da ove godine napravim sebi za rođendan i donesem na posao  :girl_haha: Taman mi zgodno pada.
Janko 23.7.2002.

anelore

Dedo, ja mogu da ti dam recept za fenomenalno ukusne kolace, koji se lako prave - neki chocko cookies, odlicni su, vole ih i deca i odrasli. Sto se izgleda tice - pa, izgledaju kao obicni cookies.
Evo recepta, za svaki slucaj:
125 gr maslaca umutiti, dodati 100gr secera,
jedno jaje, 3 kasike mleka, 1 vanilin secer,
150 gr brasna, 1 kasicica praska za pecivo
i 2 kasike kakaoa (ovo ne mora, ja sad uglavnom pravim bez toga). >Umutiti testo mikserom pa dodati
100 gr krupnije naseckane cokolade
i 100 gr mlevenih lesnika i 100 g mlevenih oraha (u receptu pise da treba da idu naseckani, ja ih sameljem. U receptu takodje ide manje oraha i lesnika, ali ovako su provereno odlicno, i odlicno je kad ih pomesas). Cokoladu u smesu dodati kasikom.

Vaditi kuglice velicine manjeg jajeta
na pek papir, kasikom i prstima.
Uu toku pecenja se spljoste, i dobiju oblik keksa.
Pece se na 180 stepeni, samo 15 minuta, najbolje je da ukljucis tajmer na rerni. Prvo sacekaj da se malo ohlade pa ih onda prebaci na tanjir.



Deda

Hvala vam  :bighug:, skupljam pa cu probrati ili hola  :lol:
Ovi su komplikovani ali mi izgledaju primamljivo http://www.coolinarika.com/recept/721623/
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Lani

Dedo, ja ove imam sačuvane i često ih gledam i uzdišem i mislim se kad ću ih praviti :girl_sigh: ali stalno sam na nekim dijetama.  :sissyfight: A ne zvuče uopšte teško za napraviti.
http://www.bakedbyjoanna.com/2011/01/dessert-empanadas.html

AnaK

Mislim da su ti za taj povod ovi anelorini savršeni. Ova bregovska pita zvuči ukusno, ali meko i rastresito, neće moću lepo da se seče da izgleda privlačno, plus ne može da se jede iz ruke, što je za klince veliki minus.
Janko 23.7.2002.

Deda

A ako mnogo lepo izgleaju , ostave ih gore za nastavnike  :lol: :sissyfight:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006


AnaK

Na ovom takmičenju na kome su pobedile vanilice, ima baš zanimljivih recepata:

https://food52.com/p/cookies-of-the-world
Janko 23.7.2002.

Glitter

Brazilski Brigadiero je savrsen :balavi:
Ja u jedan restoran idem samo zbog njega :D ali je daleko od sitnog kolaca iako su ga na ovom sajtu soakovali u tu formu

AnaK

Sad pogledah recept, stvarno zvuči neobično i divno. I lako se i pravi, mogla bih da probam  :girl_haha:
Janko 23.7.2002.

Plava Baklava

Osim jedne vrste kolača, sve ostale pravimo ove godine u nekoj zdravoj formi. Sadse pitam u ovom receptu ako bih zamenila slatko mleko iz konzerve pavlakom od kokosa i kokosovim uljem, da li bih dobila sličnu smesu.


moj vrtiguz

...................................................
ima nas i ovde:  http://plavabaklava.wordpress.com/

moje petljancije: http://bojeduse.wordpress.com/

zona sumraka: http://razmisljarnik.wordpress.com/

AnaK

Teško pitanje, pošto nismo pravile ni recept, a ja nisam ni znala da postoji pavlaka od kokosa  :rofl: Ali evo ti vegan verzija:

http://vegontherun.com/tag/brigadeiro/

I raw verzija:

http://injohnnaskitchen.com/2013/05/brigadeiros-a-luscious-chocolate-truffle-with-good-for-you-ingredients/
Janko 23.7.2002.

Glitter

Ne skrnaviti brigadiero :deda:


Plava Baklava

Kakvi divni recepti na ovim linkovima  :girl_in_love: .

Glitt, to nije skrnavljenje, to je oplemenjivanje  :rofl:. Gledaću da isprobam te zdravije opcije.


moj vrtiguz

...................................................
ima nas i ovde:  http://plavabaklava.wordpress.com/

moje petljancije: http://bojeduse.wordpress.com/

zona sumraka: http://razmisljarnik.wordpress.com/

Glitter

Postoje stvari koje se jedu samo i iskljucivo nezdrave :lol:

Ako uspes da repliciras uzivaces, divan je kolac