Main Menu

kako perete dzempere?

Started by mango, January 21, 2010, 09:45:59 AM

Previous topic - Next topic

mango

pre neki dan sam oprala omiljeni braon dzemper i sad vise ne  lici ni na sta  :girl_sad:

prala sam ga rucno, u ledenoj vodi, perwool-om. nisam ga uvrtala, par puta stisnula, ostavila da se ocedi na ravnom, susila ga polozenog, dalje od radijatora, i opet ne vredi.

i to mi nije prvi  :girl_sad:
kao da ih prave da se nose dok se ne isprljaju.




Deda

Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Dusica

Rucno, u toplijoj vodi, cak ga i onako iscedim, neki mi se skupi, a neki ostanu isti.  Kazu da dzemperi treba da se peru kao kosa, mlaka voda i malo praska, moja mama je prala u samponu i stavljala balzam za kosu.l



AnaK

#3
Isto kao deda. U vrećici za pranje, hladna voda, sa smanjenom centrifugom. No, jedan mm-ov sam i tako upropastila (i to ne pri prvom pranju, uopšte ne znam šta se desilo)  :girl_cray:
Janko 23.7.2002.

Lani

U mašini, nemam ja živaca za ručno pranje.  :crazy:
Mada ni nemam nešto mnogo džempera...

Margarita


stacka

U masini, ali sam uspela jedan I. vuneni prsluk tako da upropastim :-[ Mislim da mi jos nije oprostio :D
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

emge

U mašini na 30 stepeni, mada isto nemamo puno džempera.

janavi

uglavnom u mašini, negrejana voda, u vrećici, smanjena centrifuga
samo ako pušta njega na ruke, u toploj vodi (jer mi je hladno)
preko peškira sušim na TA peći, rašireno
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

aleks

u masini na 30 stepeni, onaj program za vunu.
bez centrifuge.
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

NenaS

U masini. Sto mora da se pere na ruke - pere mama. :D
Aleksandra   14.09. '87.
Jovana         29.12. '90.
Kristina        14.01. '97.

Jasenko        23.10. '95.
Nikola           01.11. '97.

maripoza

Prala na ruke dok mi nije dojadilo, sad u masini na 30. I centrifugu nekad raspalim na 700 obrtaja. :lol: Susim ih polozene na neku povrsinu. Jedino ako zbog boje treba, perem na ruke.
Old enough to know better, but too young to care.

limun

u masini, program za vunu, prasak za vunu i omeksivac. Susenje na peskiru na susilici






Kafica

Quote from: limun on January 21, 2010, 10:58:24 AM
u masini, program za vunu, 

ovako
običan prašak, omekšivač
Ana 25.10.2004.
Zakon o održanju energije :girl_smile:

gold fish

U ves-masini .Imam neki program koji imitira rucno pranje.Temperatura vode je 30. Klasican prasak,omeksivac..Nikad mi se nesto nepredvidjeno nije desilo  ;)