Main Menu

Tips & tricks-fondan

Started by cici, February 09, 2010, 09:11:57 PM

Previous topic - Next topic

Masha

ANAK, KAO ZA MAFINE, SAMO MALO DUBLJI

:ph34r:

Quote from: stacka on February 13, 2010, 08:07:50 AM
Na FB sam pitala kako se pravi ona fora sa iskakanjem iz torte i uvrnutim listovima (Dusko Dugousko od pre neke strane) medjutim nisu mi odgovorili.
Onda sam sinoc sasvim slucajno naletela na njihov forum i odusevila se jer tamo vec postoji objasnjenje!
Dakle, fondan se prebaci citav na tortu. Onda se uzme skalpel i pazljivo se zasece po fondanu i jos pazljivije zarola koliko treba.
Nakon toga se postave figurice koje trebaju i na kraju ona dodaje kokos.
Eto, ispade mnogo jednostavnije nego sto smo mi mislile :)


Btw. sinoc sam probala Wiltonovu crnu boju, cisto da uporedim sa Barvallo jer treba da pravim buba maru pa nisam znala da li da idem po crni fondan ili ce i ovo proci. Prolazi 101%. Nije bas bas mat crna ali je jedno 650 hiljada puta bolja od barvallo crne boje!
Prezadovoljna sam!

:diva:

ja rekla odmah

cici

Stručnjače :lol:
Ja bih se plašila da ću da secnem i ono što ne treba :rofl:


stacka

Masho, ovi jeftiniji su papirni. Oni od 1050 dindzi su neki sa nogicama, mislim da ni oni nisu za pecenje nego ukrasni. A sigurna sam da sam videla i te kalupe ali uopste nisam skapirala da ti treba to :-[
Pogledacu kasnije u cenovniku, ako ih imaju sigurno pise tamo koliko su. Ili 'oces da ti pustim ceo mail?
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Despina

#169
Sta mislite da li moze ovaj gel za dekoraciju da se iskoristi za farbanje fondana?
http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=3E30D8C0-475A-BAC0-53F48D4F3C882548&killnav=1
Mogu li one obicne prehrambene boje ili moraju biti specijalne za fondan?
A, L, S

cici

Ne verujem da bi moglo sa ovim.Prehrambene boje može.


Masha


stacka

Poslala sam ti na onaj koji stoji na FB :)
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Beatrix Kiddo

A gdje kupujete te Barvalo i wilton boje (ako ih kupujete u Bg) ?
Da kupim i ja zalihu, ako budemo isli u Bg
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

cici

Ima kod ovih u Pančevu a i kod ovih na Čukarici.


Despina

A, L, S

:ph34r:

Quote from: cici on February 13, 2010, 12:53:01 PM
Stručnjače :lol:
Ja bih se plašila da ću da secnem i ono što ne treba :rofl:

pa jesam li lijepo objasnila da kokos sluzi da se sakriju dublji tragovi od noza  :girl_haha:

cici

Jesi, al kad dunu svećice odeeeeeeee kokos :rofl:


AnaK

Zalepiš ga butter cremom  :rofl:
Janko 23.7.2002.

:ph34r:

na onoj slici je kokos nisam ga ja izmislila  :girl_blum: