Main Menu

Evrovizijska kladionica 2010

Started by Blue, May 28, 2010, 10:18:55 PM

Previous topic - Next topic

Blue

Dakle, igramo se ovako:

Kladionica je vezana za ishod finalne veceri ovogodisnjeg izbora za Pesmu Evrovizije, koja ce se odrzati sutra, 29. maja 2010., u tacno 21 cas, u Oslu u Telenor Areni (ovo poslednje je jako bitna informacija).

Pravila su ovakva, svako od nas (ko zeli da ucestvuje), pise svoju prognozu redosleda, ali samo za prvih 10 zemalja.

Dakle, ne glasamo prema svom ukusu, vec pokusavamo da pogodimo ukus Evrope i konacan ishod.

:good:

Svi ucesnici su nakon jucerasnjeg polufinala vec poznati i nastupace sledecim redosledom:

1.  Azerbejdzan
2.  Spanija
3.  Norveska
4.  Moldavija
5.  Kipar
6.  Bosna i Hercegovina
7.  Belgija
8.  Srbija
9.  Belorusija
10. Irska
11. Grcka
12. Velika Britanija
13. Gruzija
14. Turska
15. Albanija
16. Island
17. Ukrajina
18. Francuska
19. Rumunija
20. Rusija
21. Jermenija
22. Nemacka
23. Portugal
24. Izrael
25. Danska

Potpuniju listu ucesnica (koja sadrzi i imena ucesnika i nazive pesama), mozete videti na oficijelnom sajtu ESC: http://www.eurovision.tv/page/oslo2010/the-participants/final

oficijelni sajt je takodje odlican izvor informacija: http://www.eurovision.tv/page/home, kao i ovaj forum: http://www.evropesma.org/forum55/

Glasanje moze da pocne odmah, a zatvara se sutra, u 23:00 (po srednje evropskom vremenu),  nakon cega ce AnaK,  Predsednica Komisije za brojanje glasova, saopstiti konacan ishod sabranih glasova, tj. statisticki presek.

Veliko hvala AniK u ime fanova Evrovizije i moje licno ime :flower:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Blue

evo da ja probijem led  :lol:

dakle, javlja mi se da ce konacan ishod biti ovakav:

1.  Azerbejdzan
2.  Nemacka
3.  Turska
4.  Izrael
5.  Grcka
6.  Srbija
7.  Jermenija
8.  Norveska
9.  Ukrajina
10. Albanija

Lani

Mislim da ti je dobra prognoza, jedino ne bih ostavila isti broj 1 (a koga bih tu metila, još ne znam  :lol:) i mislim da će Srbija da ide niže od 6. a Jermenija više od 7. mesta. Jermenija će biti u top 5 verovatno.

Blue

Quote from: Lani on May 28, 2010, 10:39:11 PM
Mislim da ti je dobra prognoza, jedino ne bih ostavila isti broj 1 (a koga bih tu metila, još ne znam  :lol:) i mislim da će Srbija da ide niže od 6. a Jermenija više od 7. mesta. Jermenija će biti u top 5 verovatno.

Lani, napisi slobodno i ti tvoju prognozu kada smislis  :good:

Ovo ja onako malo i lupam, ako cemo iskreno... :think:

Znam da za nase nisam objektivna, ali malo sam dodala i gasterbajter-faktor i homo-lobi faktor :lol: i cinjenicu da ce mlade curice da glasaju dobrim delom  :girl_haha:

Lani

Hoću, ova lista će mi biti lakša nego ona po afinitetima.  :lol:

Xe

1.  Francuska  :girl_blum:
2.  Nemacka
3.  Turska
4.  Izrael
5.  Azerbejdzan
6.  Grcka
7.  Jermenija
8.  Norveska
9.  Srbija
10. Albanija
Recimo...  :turpija:
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

nelly

ajte meni ludoj i ne upućenoj .......
šta denem tamo a šta ovdi  :blink: ?
...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

Despina

1.  Azerbejdzan
2. Francuska
3.  Njemacka
4.  Grcka
5.  Norveska
6.  Albanija
7.  Turska
8.  Jermenija
9.  Izrael
10. Ukraina

A, L, S

Lani

1. Nemačka
2. Azerbejdžan
3. Izrael
4. Jermenija
5. Turska
6. Grčka
7. Island
8. Norveška
9. Ukrajina
10. Srbija

nelly

Quote from: nelly on May 28, 2010, 10:59:13 PM
?

Blue

Quote from: nelly on May 28, 2010, 10:59:13 PM

Nelly - na ovoj temi pises tvoju prognozu ishoda - koji ce biti poredak sutra, samo prvih deset zemalja

Na zasebnoj temi, koja se zove: "mansardski izbor za pesmu evrovizije" - glasas prema svojoj savesti, kao da si clan zirija. dakle - tvoji afiniteti i rang lista prema tvojoj savesti (ne prognoziras).

nelly

aaaaaaaaaaaa pališ
meni ishod i savest  dva brata blizanca  :girl_haha:  :girl_haha:

kalimero

Quote from: Lani on May 28, 2010, 10:39:11 PM

Slažem se sa Lani da će Jermenija verovatno dobro da prodje (ovo naročito posle katastrofalnog Safurinog izdanja na polufinalu), Eva Rivas odlično peva i još bolje izgleda, mada je pesma ništa posebno....
i čak mislim da će ovde nastati havarija usled podele "lokalnih" glasova - istočni front predstavlja 6 zemalja  :blink: od toga jedna EXTRA glasovnih mogućnosti - Ukrajinka, veoma dobra Jermenka, još bolja Gruzijka, Azerbejdžanka sa svim evrovizijskim potencijalima, Rus sa jakom internet popularnošću..... bojim se da će da jedni drugima da "kradu" glasove....

Nemica nema konkurenciju na zapadu..... Danci su klasično evrovizijski, Belgijanac sjajan, i to je to što se tog dela glasova publike tiče.....

"Naši" glasovi su podeljeni izmedju BiH i Srbije, kapiram da će gay lobi da podrži Milana, ovi "homofobični" Vukašina :lol: ali nema tu te konkurencije kao na istoku....

Isto tako, RUmunija - Moldavija..... Kipar-Grcka-Malta-Turska..... Spanija-Portugal-Francuska.....VB-Irska....

što se glasanja žirija tiče, nadam se, ali stvarno se nadam, da će ozbiljno birati najbolju kompoziciju i/ili najkvalitetnijeg izvodjača..... a što se toga tiče, Ukrajinka (po meni) ubedljivo je najjača ove godine..... i glas i pesma i text......sve.....
Po glasu još mogu da joj dobace Gruzijka, Islandjanka, Irkinja, Portugalka, cak i Španac i Izraelac od muških.....

i naravno, pitanje toga da l je ove godine "hit" balada ili "šou" ili "rok/pop" pesmičica.....

eto, uh, udavih sa analizom :lol: al znate da volEm :lol:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.

maripoza

1. Nemačka
2. Azerbejdžan
3. Turska
4. Izrael
5. Jermenija
6. Ukrajina
7. Srbija
8. Rusija
9. Albanija
10. Gruzija

Ne zaboravite da pravo glasa imaju i one zemlje koje ne ucestvuju. :lol:
Ako je Nelly dobro izagitovala, mozda budemo i 6.  :rofl1:
Old enough to know better, but too young to care.

nelly

izdajice roda svoga  :'( :ljut: :girl_cray: :-\

ni bod onamo :crycry: