Main Menu

balavljenje i kasljucanje?

Started by bubi, June 12, 2010, 09:30:43 PM

Previous topic - Next topic

bubi

Luka od sinoc,samo uvece pocinje sa kasljucanjem.
primetili smo da vise balavi i pravi baloncice.
meni kao da je ovo prvo dete,sve mi je novo i svega se plasim.
da li je to ok ili da ga vodim u ponedeljak kod doktora.
nije mi jasno zasto samo uvece? i preko dana je ili u krevecu ili u stolici.

chokoladica

Jel kaslje kao da se zagrcne ili bas kaslje? Iskreno, ja ga ne bih odvela kod lekara ukoliko nije nesto konkretnije.. Prati taj kasalj, a balavljenje batali  :D

bubi

mm misli da to kasljucanje ima veze sa pljuvackom.
kad stavi cuclu manje kasljuca.
kasljucka kao kad se zagrcne ali vise puta zaredom,pa mala pauza pa opet kao da je na alergijskoj bazi.
ma sigurno nije nista jer preko dana ama ni jednom nije zakasljao.

Lani

Možda mu se stvarno te balice slivaju pa mu smeta.
Ne brini draga  :bighug:

MissL

Stivu se desavalo i to cesto, da se zagrcne i kasljuca zbog pljuvacke, uvek je mnogo balavio
Ako se smiri kad stavi cuclu, ne verujem da je alergijski
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

bubi

ma ni ja ne verujem da je alergijski jer preko dana se to ne desava,pomislila sam da mu se sliva kad legne.
evo sad vec skoro pola sata nije ni jednom zakasljao.
a ja sam premorena pa mi sve smeta tj.bojim se.
hvala na brzim odgovorima.

:bighug:

MissL

Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

pra-sence

Bubi a kako spava?? Na ledjima? Probaj da ga okrenes na bok ili stomak mozda mu se te balice nece slivati pa nece ni kasljucati.
Sto se samih balica tice,ne bih se puno brinula,ovaj moj i dana danas balavi kada mu izlaze zubi a sa 2,3 meseca je iz njega lilo :lol:

bubi

sence,
dok je moglo ja sam ga postavljala da spava na boku,sad nema sanse okrene se sam na ledja a glavica mu je okrenuta na stranu.
mislila sam da je rano sa balavljenjem i zubicima,s obzirom da je Akiju prvi zubic nikao sa 10 meseci.
ne znam ali meni kao da su "vrane pojele mozak",kao da mi je ovo prvo dete,skoro pa se niceg ne secam kad je Aki bio tako mali,kao da Aki ima 30 god pa sam sve pozaboravljala.

pra-sence

Pa to balavljenje ne mora obavezno da bude povezano sa zubicima...to ima veze i sa pljuvacnim zlezdama i gutanjem tj kontrolisanjem pljuvacke.

Stefi je isto poceo sa 2 m da balavi a prvi zub mu je izasao sa 4.5 meseca. Hocu da kazem,i ako balavi zbog zuba ne mora da znaci da ce mu uskoro izaci :).

ne brini,nije to nista strasno :)

Despina

pa nije rano za prvi zubic, Sonji ga je dobila sa 3 mjeseca :)
Anja sa 8. a Luka sa 7.
A, L, S

Lani

Quote from: pra-sence on June 13, 2010, 09:21:00 AM
Pa to balavljenje ne mora obavezno da bude povezano sa zubicima...to ima veze i sa pljuvacnim zlezdama i gutanjem tj kontrolisanjem pljuvacke.

Stefi je isto poceo sa 2 m da balavi a prvi zub mu je izasao sa 4.5 meseca. Hocu da kazem,i ako balavi zbog zuba ne mora da znaci da ce mu uskoro izaci :).

ne brini,nije to nista strasno :)

Iva počela da balavi sa 3 meseca a prvi zub dobila skoro sa 9.  :girl_haha:

Deda

Ako imas nekog dr od poverenja, mozda je bolje da ga pogleda, kod nas bi jadnicak odma' dobio sinacilin, trebao mu - ne trebao...
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

anamari

potpuno isto nam se desava stim da  Milos ima 4 meseca.. i ja sam se bila ufrkisala iako mi je on treca beba, kao da imam amneziju, uopste se ne secam da se to desavalo Milici i Danilu... Sad mi je lakse, nismo jedini kojima se to desava  :)
Milica 14.03.2005.
Danilo 12.08.2006.
....iščekujemo jednog Miloša, ovih dana... MILOS stigao 08.02.2010 !

bubi

za sve  :bighug:

ma meni je bilo cudno da se to samo uvece javlja.
preko dana i zaboravim na to.

anamari,iskreno meni mozak funkcionise samo na bazi,daj,donesi,nahrani,obuci...
znaci osnovne radnje,a pri tom jos i radim dva dana u nedelji.i gde god odem svi se ubise objasnjavajuci mi nesto a ja samo bledo gledam i mislim se sjasite sa mene.

eto lepo se ja iskuka :diva: