Main Menu

Dojenje

Started by emge, June 26, 2010, 07:07:07 PM

Previous topic - Next topic

pra-sence

Super Emqe,vidis da si se bezveze nervirala :love32:

Despina

A, L, S

rafa

bravo emge  :clap:

ja sam sasvim sigurna da ce to sve biti kako treba, znas svu teoriju (meni je mnogo zao sto je u svoje vreme nisam znala), imas ogromnu zelju, iskustvo i pomoc ovoliko devojaka ovde  :bighug:
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

emge

Jeste Rafo, teorija je bitna. Da nije bilo nje, ne bih uspjela da Marti izbacim flašice.
Ali ipak, kad ne krene da dobija na kilaži, kad ti majka i sestra svakih malo savjetuju da daš ipak flašice... to bude malo čupavo. Sreća pa mm zna koji su smor flašice (od sterilisanja do spremanaj svaki čas) pa on ni jednom nije bio u fazonu da dodamo flašicu :rofl:

linga

Quote from: emge on July 10, 2010, 12:14:14 PM
Jeste Rafo, teorija je bitna. Da nije bilo nje, ne bih uspjela da Marti izbacim flašice.
Ali ipak, kad ne krene da dobija na kilaži, kad ti majka i sestra svakih malo savjetuju da daš ipak flašice... to bude malo čupavo. Sreća pa mm zna koji su smor flašice (od sterilisanja do spremanaj svaki čas) pa on ni jednom nije bio u fazonu da dodamo flašicu :rofl:

S obzirom da ostajes bez savetodavaca uskoro, tek onda nece biti problema. Oni to rade iz najbolje namere ali nisu svesni koliko potkopavaju napore, pogotovo ako je mami jako stalo da doji, onda je i psihicki ubiju u pojam...
Drago mi je da idete super, a normalni su skokovi u razvoju i dani kada su gladniji. Ja stalno navodim licni primer, bas zato sto su razliciti Jana je jela cesce a manje napredovala a Aleksa obrnuto.
Sikite, mazite se i bice sve super.

Gost51

nemam vremena ni ovu temu da procitam
treba mi pomoc
mlijeko doslo 3.dan
ona sisa
jako me boli
sisa kad hoce
i na 15 min i na 3 h
kad hoce
ne dajem nista drugo
mozda bih trebala bar cuclu ili vodu?
Kaki vise puta dnevno
da li je ok kad zareda 5 puta na 15 min?
Koliko treba da traje podoj?

Gost51

ja nemam apetita
grudi mi ne pucaju
ali uvijek ima nesto

Deda

Jackie, A.je isto tako i jeo i kakio, sve je normalno. Nekad je imao i po 10 stolica dnevno( da je sveki bila u toku, garant bi dobio preporuku za infektivno)
Ja malo dosadna ali meni je caj za dojilje bio zakon.
Dodala , ne dodala vodu nista ne fali, vrucina je pa joj daj malo.
Probaj bez cucle , ako  ne ide- daj da coka, i mi majke imamo dusu  :crazy:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Despina

sve je ok, meni je boza bila zakon :balavi:
a ti pojedi nesto :kiss1:
A, L, S

Lani

Jackie, sve je to normalno, još uvek se uhodavate. Ivi sam ja davala cuclu pomalo.
Mažeš li nečim bradavice, moraš da paziš da ti se ne napravi problem sa ragadama.

emge

Jackie, sve je normalno, uspostavlja se laktacija.

Maži lanolin, ako imaš ragade probaj da pozajmiš bioptron lampu.
Grudima treba oko 15 dana da se naviknu na maltretman, posle ne boli ništa.
:bighug:

Vila

Jackie, uzmi obavezno Bioclin lanolin ili komprese, da lečiš bradavice - mene je Dušan urnisao par puta, i lanolin me je spasao. Boleće dok ne naučite obe šta treba da radite, sisanje je ozbiljan posao :love32:
Stavljaj joj u usta što veći deo bradavice, da dobro uhvati, boli i kad ne uhvati dobro pa vuče na prazno.
Ja sam jela sve normalno, a mleka je bilo - samo gledaj da uzimaš dosta tečnosti, ostalo kao i obično.
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

Gost51

juce sisala citav dan
predvece spavala jedno sat i po
22-0h sisala na 15min
0-3h spavala
3-6h svakih 15min
6-9h spavala i kenjkala, ali nije sisala
9h sisala i sad spava vec sat vremena

mlijeka imam da sve puca i curi i preko ulozaka kad sastavi 3h

kaki dosta
sinoc je 3 puta zaredom
u ovom prvom naletu sisanja na 15min
i jos bljucne
imala sam osjecaj da je taman napunim, a ona prospe
ili gore ili dole

komentar molim

Lani

Kad kažeš spavala i kenjkala ali nije sisala, šta to znači?
Nudila si joj pa neće?

To što ima periode kad sisa na 15 min. nije ništa neobično, niste još uhvatile ritam, to će da se sredi.
Važno je da ti imaš i osećaš da imaš dovoljno mleka, vodi računa da redovno prazniš grudi (ali ne previše samo dok ne osetiš olakšanje u grudima) i pazi samo na bradavice.
Ragade mogu da se naprave očas posla a treba vremena da prođu.

Deda

Najvaznije je da  imas mleka i da ona hoce da vuce. Sve ce se ostalo resiti vec i ustaliti.
Znas kako kaze moja komsinica-kuca do nas, pricala sam vec ima deckica od skoro 2 godine i bebu od 2 meseca ? "Pa nisam valjda nenormalna da ga celi dan drzim na sisi "
I tako ja ispadoh nenormalna  :turpija: .
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006