DIJETA...ko ce, ko ce , ko ce...

Started by Deda, May 04, 2009, 10:05:07 AM

Previous topic - Next topic

AnaK

Molim te, kad budeš imala vremena, napiši malo detaljnije (može i link), o planu ishrane sa ciljem smanjenja stomaka. I meni je to najkritičnija tačka.
Janko 23.7.2002.

Praslin

Pa, to je više-manje ona moja dijeta, koju sam postavljala malo ranije.
Poslaću ti na pp, da ne tražiš.

Caka je u tome da moram da jedeš! Apsurdno, ali je potpuno zabranjeno da gladuješ.
Laički rečeno, kad imaš duže periode kada ne jedeš (duže od 4 sata), organizam počne da se "zaključava", jer nema pojma kada će mu sledeći obrok doći.
I onda kada prva hrana stigne, on pakuje prvo masne naslage (pre svega u stomak) za svaki slučaj.
Takođe, ako pojedeš nešto što su koncentrovani UH, što nemaš načina da potrošiš pre nego što se pretvori u masnu naslagu, onda se to nataloži, a ono što je vać nataloženo, se mnogo teže troši, nego ono što je trenutno u krvotoku.

Naravno da je za mršavljenje važan ukupan skor unosa i potrošnje kalorija, to je nesporno. Ako hoćemo da skinemo, moramo više da trošimo nego što unosimo.

Međutim, ritam i način unosa, vrsta namirnica, jako utiče na koji način i kojim redom će organizam trošiti to što dobija.



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

AnaK

Janko 23.7.2002.

chokoladica

Quote from: Praslin on July 10, 2010, 07:51:51 AM
Pa, to je više-manje ona moja dijeta, koju sam postavljala malo ranije.
Poslaću ti na pp, da ne tražiš.

Caka je u tome da moram da jedeš! Apsurdno, ali je potpuno zabranjeno da gladuješ.
Laički rečeno, kad imaš duže periode kada ne jedeš (duže od 4 sata), organizam počne da se "zaključava", jer nema pojma kada će mu sledeći obrok doći.
I onda kada prva hrana stigne, on pakuje prvo masne naslage (pre svega u stomak) za svaki slučaj.
Takođe, ako pojedeš nešto što su koncentrovani UH, što nemaš načina da potrošiš pre nego što se pretvori u masnu naslagu, onda se to nataloži, a ono što je vać nataloženo, se mnogo teže troši, nego ono što je trenutno u krvotoku.

Naravno da je za mršavljenje važan ukupan skor unosa i potrošnje kalorija, to je nesporno. Ako hoćemo da skinemo, moramo više da trošimo nego što unosimo.

Međutim, ritam i način unosa, vrsta namirnica, jako utiče na koji način i kojim redom će organizam trošiti to što dobija.
Ovo ja radim, tj cak je retko da jedem dva puta dnevno..

Summer

Quote from: Praslin on July 10, 2010, 07:36:40 AM
Stomak ima najviše veze sa pravilnošću ishrane.
Dakle, ne regulišeš ga vežbama, ne regulišeš ga čak ni količinom hrane, nego pravilnom ishranom - pravila balans proteina, UH i masti, raspoređen na česte, male obroke.
Stomak se dobija, ali i gubi u kuhinji.

U pravu si, Praslin, za strukturu ishrane, ali ovo nije tacno. Stomak se itekako regulise vezbama.


David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

Praslin

Napraviš ti mišiće na stomaku vežbama, ali šlauf preko mišića skidaš primarno pravilnom ishranom.
Naravno, kad dovoljno smršaš, kad trošiš dovoljno više od unesenog, onda odlazi salce sa svih strana, pa i sa stomaka.
Ali za nekoga ko generalno nema viška (kao na primer, Chokoladica), a ono što ima od viška se nalazi upravo na stomaku, bolji sistem ishrane je najbolje rešenje.

Hoću da kažem da će mnogo više postići i lakše rešiti problem ako malo poradi na sistemu ishrane (koji je sa jednim do dva obroka na dan sasvim, sasvim nepravilan), nego vežbanjem.

Viđala sam sportiste koji vežbaju, troše silne kalorije, imaju i dobru mišićnu masu, ali opet imaju salce preko stomaka - najviše je do pravilnosti ishrane.

A vežbanje je važno i uvek ga zagovaram najviše zbog zdravlja.



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

rafa

OK Praslin, a sad jedno vrlo glupo pitanje.  :lol:
sta uopste ne treba jesti da stomak spadne, skoro sve prazne UH or what?
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

Praslin

Vidi sad mene što se pravim pametna  :rofl: :-[

DakleM, da bi stomak spao (kaže teorija, a potvrdila praksa), treba jesti često, ali po malo i treba izbegavati koncentrovane UH. Energija iz hrane se pretvarau glikogen i, ako se ne potroši odmah, pretvara se u masti.
Računica je jednostavna - ako ubaciš u organizam više kalorija nego što on može da potroši PRE nego što glikogen pretvori u masti, onda će se to pretvoriti u masne naslage, a organizam se nerado oprašta od masnih naslaga (radije troši glikogen, čak i mišiće, nego masne naslage).

DakleM - ako i pojedeš UH, onda moraju da budu sa puno vlakana, pa onda sporije glikogen iz njih ulazi u krvotok, uspe da se potroši pre nego što postane mast.
Ako pojedeš 100g čokolade, onda nema aktivnosti koja to može da potroši PRE nego što se ta energija pretvori u mast.

Isto važi i za gladovanje, pa jedenje većeg obroka - veći obrok znači juriš energije, koji ne može da se potroši, pa se pretvara u mast.

Sve u svemu, za skidanje stomaka treba izbegavati UH koji nemaju mnogo vlakana - svi slatkiši, sokovi, grickalice, beli hleb, čak i banane, a u manjoj meri jesti krompir i mahunasto povrće...
Svakako smanjiti masnoće. Hleb jesti integralni i nikako dnevnu dozu odjednom, nego raspoređeno bar u tri obroka.



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

janavi

dakle, moraću da prestanem da jedem jednom dnevno :-[ :-X
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Ivy

Praslin hvala  :bighug: 
meni je stomak bolna tacka... tu se gojim...i gram da dobijem, tu ce se zalijepiti :wall:

emge

Meni ovo što Praslin priča zvuči logično, posebno što sam ja sa onom dijetom od 5 obroka dnevno baš fino gubila salo sa stomaka. Ako se sjećate, nevjerovatno je kako sam za kratko vrijeme bila izgubila puno cm.

U svakom slučaju, čeka me to ponovo, samo mi rano da krenem sa bilo kakvim restrikcijama, dok se makar mlijeko ne ustali :)

AnaK

Sećam se, i taman sam htela da tražim tvoj režim, jer mi je stomak najgori  :crycry: ali mi je praslin poslala svoj, koji, po sećanju, jaaaaaako liči na tvoj.
Janko 23.7.2002.

Praslin

Emge, ti samo opušteno... dijeta neće pobeći  :flower:
Uostalom, odu tebi sada silne kalorije u mleko.

A što se tiče logične priče - nisam ja to ništa sama izmudrovala, nego sam naučila od doktorke koja je specijalista ... e, ne mogu sada da se setim kako se ta subspecijalizacija zove, ali recimo da je "higijena ishrane" ili tako nešto.
Žena je baš veliki stručnjak i kao i svaki veliki strčnjak, ume komplikovane stvari da objasni na jednostavan način.  :innocent:



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

AnaK

Pridržavam se, zadovoljna sam sobom :)

No, tražeći koliko kcal ima ananas, nađoh ovo što mi je baš zamimljivo, generalno. Spisak užina do 100 kcal:

http://www.dijeta.net/phpBB/viewtopic.php?f=19&t=161
Janko 23.7.2002.

Ivy