Main Menu

Juce na Tasmajdanu...

Started by anelore, June 30, 2010, 11:11:52 AM

Previous topic - Next topic

anelore

Dok su se Sava i njegova drugarica skakali u nekoj dzungli na naduvavanje, prilazi nam jedna, pretpostavljam, baka i pita da li poznajemo decaka koji seta sam unaokolo bez roditelja i place. Pogledamo decka, ima oko 4.5-5 godina, seta ukrug, unezvereno, po travi izmedju figurica i igralista na velikom Tasmajdanu. Dete nam je nepoznato. Zena kaze da on vec neko vreme luta tuda i da je uplakan. Sad i mi pocinjemo da ga gledamo, decak se seta, izbezumljen, povremeno potrci ka nekome kad mu se ucini da tu osobu prepoznaje, pa onda zastane. Zene koje su tu sa svojom decom pokusavaju da mu pridju, idu za njim, pitaju ga za ime, za ime mame ili tate, on samo odmahuje glavom, ne odgovara, tuzan i uplasen. Vreme prolazi. Njega niko ne trazi. Mi vec postajemo uznemireni, jedna od zena se odlucuje da pozove policiju. Ja pokusavam da mu pridjem, sa sve Vidom u rukama, on bezi kako mu se ko priblizi, i cuti. Pertle na patikama su mu odvezane, pretpostavljamo da je bio u nekoj skakaonici. I dalje ga niko ne trazi. Policijaca jos nema, vreme prolazi. Decak pocinje da ide sve dalje, i mi se svi odjednom uplasimo da ce otici na ulicu. Jedna zena mu pritrcava, zaustavlja ga, on unezveren krece dalje da bezi. MM kaze "Izaci ce na ulicu, idem da ga uhvatim". Vreme prolazi, njega jos uvek niko ne trazi. MM ga je uhvatio, on se otima, vice "Necu" i nista drugo. Ja mu prilazim, dajem Vidu MM-u, grlim ga, on se otima, jedno dete mu vezuje pertle na patikama, jos roditelja ga pita kako se zove, pokusavamo da pogodimo, on se otima i odlazi, ali ovaj put ka figuricama. Zelimo da ga zadrzimo tu jer se plasimo da ce izaci na ulicu, pretpostavljamo da se tu negde izgubio, cekamo policiju. Vreme prolazi, njega niko ne trazi. On opet pocinje da odlazi ka crkvi Svetog Marka, i POLA SATA nakon sto smo ga MI videli vec uplasenog pojavljuje se njegov otac. Decak mu pritrcava i grli ga, MM mu prilazi, i kaze nesto u stilu "Pa gde ste vi bili" na sta mu decakov otac odgovara "Ostavi me na miru, to je moj sin, nije me bilo 5 minuta, sta mi ti prigovaras". MM se okrece i odlazi. Ja krecem da vidim lice tog coveka, ali mi je okrenut ledjima, na kojima nosi deciji ranac, i oni odlaze iz parka. Jedna od zena koja radi na onim skakalicama mi kaze "Jeste li culi sta je rekao onom coveku koji je drhtao nad tim detetom?" a ja kazem "Da, taj covek je moj muz". Uto stize i policajac, ja mu kazem da se decakov otac pojavio, on pita koliko je staro bilo dete, i sleze ramenima.
MM mi nakon toga kaze "I opet sam ispao budala sto se mesam u tudje stvari". Ja sam mu rekla da mislim da smo uradili - ne samo nas dvoje, vec svi u parku - tacno ono sto je trebalo i da nista ne moze da me uveri da je trebalo da postupim drugacije. A svejedno, ostao nam je oboma bas bas gorak ukus u ustima.
Eto, morala sam to da podelim sa vama.

pra-sence

Naravno da ste uradili pravu stvar.. a njegov otac..razmisljam kako ga nije sramota..Nimalo zabrinut niti ista...strasno ko sve ima decu :girl_to_take_umbrage2:

MissL

Au covece :bighug: Ipak je dobro sto ste odreagovali, mogao je i da se ne pojavi

Pre neki dan kad smo bili kod frizera (mozda sam i pominjala) stiv ceka da zavrsi friz prethodnom decaku, dolazi neko bice, dovodi dete i pita da li moze sisanje... moze,  ostavlja dete, 'vraca se za pet minuta'... Nije se pojavila bar narednih 45 minuta, dete se unervozilo, izlazi, trazi je, doslo mi je da joj zveknem samar kad se vratila
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

Summer

Naravno da ste uradili pravu stvar. Ali i skroz razumem osecaj gorcine.  :bighug:

David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

Lani

Jao bre... Samo mi je žao što mamlaz nije video policajca i shvatio da ste ga pozvali, možda bi to pomoglo da sledeći put ne uradi tako nešto.
Kakav kreten jbt.
Naravno da ste uradili pravu stvar i naravno da je tm uradio pravu stvar.

:bighug:

anelore

Ja sam policajcu rekla da mi je zao sto je otac otisao, inace bih mu trazila da ga legitimise pa da ga prijavim Centru za socijalni rad.
To sto se dete izgubilo i, to je jedna stvar, ali da ga niko ne trazi duze od pola sata a dete je sve izbezumljenije, to je druga. Ja sam se bila rasplakala. Posle mi kaze otac te Savine drugarice "A tata je pio kafu u Sansi ili tako nesto, i boli ga uvo, a ti Ana placi".

stacka

Uh, sva sam se najezila dok sam citala. Uradili ste pravu stvar. :bighug:
Za tog idiota nemam reci, sram ga bilo.
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Lani

I ja bih se verovatno rasplakala na tvom mestu. Kakvi skotovi sve imaju decu, svaki put se smorim najstrašnije kad čujem ovako neku priču. :bighug:

Summer

Mene uvek potrese kad negde u prolazu vidim neku deciju patnju, osecaj bespomocnosti.

Sad nema veze sa ovim, ali nekako vec par puta u isto vreme dolazim u vrtic sa nekom zenom, koja dovodi decaka koji ima 5-6 godina. I svako jutro nesto galami na njega, sva je histericna (a primetila sam je jer super izgleda, mrsava, tip top sredjena). Juce idu ispred nas i ona mu govori: "Brzo, ulazi, da si se obuo dok ja dodjem...", on place i trci. Jutros izlazim iz vrtica sa Sarom, a taj isti decak na ulaznim vratima bukvalno jeca, potresen i doziva mamu. Taman sam htela da ga pitam sta mu je, ta ista zena se vraca sa kapije i pita ga, strogim glasom: "Sta je?". On kaze: "Ne umem da zakopcam pantalone i udji, molim te, reci da ne moram da doruckujem, molim teeeee". Inace je praksa da predas dete vaspitacici, ona to ocigledno nije uradila, jer ga je ostavila da se obuje sam i udje!!! Dete 'ladno moze da odseta iz vrtica, da niko ne zna. Da je nije dozvao jutros, ko zna sta bi bilo. Stresla sam se! I sto kaze MissL prosto ti dodje da joj lupis samar, ali nemas pravo da se mesas.

A u ovoj situaciji, niste mogli drugacije postupiti, svaki bi se normalan covek umesao. Necete pustiti ostavljeno dete da izleti na ulicu.

David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

Deda

:krsti: jadno dete
Imala ja slicno iskustvo na Zlatiboru, dete palo, umalo vrat nije polomilo, raskrvarilo usta i zube, mm i ja ga umivali i prali, ljudi oko emne poceli da se deru (na mene   :crazy:) : "Sto pustas to dete tako, moglo je glavu da slomi", ja ni vremena nisam imala da odgovorim, majka za to vreme mirno sedela na klupici , telefonirala, ni hvala nije kazala. Ljudi su prvo  :blink:, a onda su se smejali od muke.
Inace , cesto vidam da ljudi ostave decu u igraonici, ne jave se a odu , onda mukice idu i placu.
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

anelore

Jedan covek koji je bio na Tasu upravo je to pitao MM-a "A sto mu niste zavalili samar?" a MM kaze "Zar preko njegovog deteta?". Jbg, neke stvari bi voleo da uradis, ali ne mozes.

Deda

Ima jedan mali iz n.grupe, deda ga dovede u dvoriste i ode, on sve sam....jadnicko..i tako vec godinama. I moja blesa onda kaze " Ajde i ti mene tako ostavi, sta se penjes samnom  :crazy:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

AnaK

Nema razloga za gorak ukus  :kiss1: Svi ste uradili sve što ste mogli, u interesu deteta.
Janko 23.7.2002.

Ivanjuška

gospode jadno dete sta je sve moglo da mu se desi  :nokti2:

ne razumem takve ljude, da li je moguce, jesu li operisani ili sta  :ljut: sram ga bilo

dobro ste postupili  :love32:

maggie

uh  :(

Ja jos ne mogu da zaboravim scenu - jednom sam cekala bus dosta dugo, na stanici u Vojvode Misica preko puta Ruske - automobili, busevi  zuje 60 na sat, mrak, mama stoji sa dvoje dece tik uz bankinu, starije drzi za ruku, a mladje (2-3 godine, ne vise) skakuce okolo na pola metra od asfalta  :nokti2: Nisam mogla da gledam, zagledala sam nju ne bi li primetila znake psihicke poremecenosti, ne, izgleda normalno, prica normalno sa decom, razmisljala sam da l nesto sa mnom nije u redu pa mi je to  neuracunljivo, sve u svemu smrznem se kad se setim.
Sonja 18.1.2004
Aleksandar 14.1.2008