Main Menu

Ideje za rodjendanske torte

Started by Beatrix Kiddo, May 04, 2009, 02:17:09 PM

Previous topic - Next topic

gasha

Nisam videla natavak teme, napravila sam ovu Nugat,
Cici mislila sam  tvoja napoleon je bila u uzem izboru, ali nisam bila sigurna da ce mi kore uspeti, a nisam stigla da je probam jednom ranije,

a sada POMAGAJTE
Plaseci se da li ce nugat da izdrzi fondan, resila sam sliku Dzorda Praseta, i mislim da stavim na slag???
ili sam totalno pogresila.
Torta izgleda kao da moze da izdrzi fondan.
I jos cime se lepi fondan jedan za drugi, da li je malo vode dovoljno.
I da li se cuva u frizideru?
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

Oli

Quote from: gasha on May 22, 2009, 08:15:23 PM
Nisam videla natavak teme, napravila sam ovu Nugat,
Cici mislila sam  tvoja napoleon je bila u uzem izboru, ali nisam bila sigurna da ce mi kore uspeti, a nisam stigla da je probam jednom ranije,

a sada POMAGAJTE
Plaseci se da li ce nugat da izdrzi fondan, resila sam sliku Dzorda Praseta, i mislim da stavim na slag???
ili sam totalno pogresila.
Torta izgleda kao da moze da izdrzi fondan.
I jos cime se lepi fondan jedan za drugi, da li je malo vode dovoljno.
I da li se cuva u frizideru?
Nisam pravila nugat,ne znam odgovor.
A fondan za fondan,da moze sa malo vode,ja koristim cetkicu.
A na sta god da si mislila da li ce cuva u frizideru,ovih dana se cuva  :lol:
Sreca pa znam da me razumete.

gasha

Quote from: Oli on May 22, 2009, 09:31:13 PM
Nisam pravila nugat,ne znam odgovor.
A fondan za fondan,da moze sa malo vode,ja koristim cetkicu.
A na sta god da si mislila da li ce cuva u frizideru,ovih dana se cuva  :lol:
Sreca pa znam da me razumete.
:kiss1:
hvala za pomoc

lepila sam vodom, i onim stapicem za usi, nisam mogla nigde da nadjem cetkicu :rofl:
napravila sam super slikicu , jos samo da je sutra stavim na fondan  :dance1:
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

Deda

Obavezno stavi slike Dzordza, ja trebam da pravim iduce nedelje, vec sam odustala od Pepica...ali nada umire poslednja...
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Deda

I sve, sve mi opisi do detalja
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Dawn


gasha

Dzorz je ispao super, samo sam mislila da mi torta malo veca.
Evo slike kao je bilo u radu, a posle cu kako je  na torti

a objasnjenja detaljna sutra
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

Lani


Oli


Masha

Gasho, bas sam dosla da vidim stasi uradila sa prasicima :rofl: ?
Super super je ispalo. Danas mozgam da li da pravim ovako kao ti slicku ili 3d Pepu :ces: Koje si boje koristila i da li je ratluk masa?

Deda

Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006


gasha

Evo me da javim, slike torti su na temi fototorte

ideja je potekla od moje dece koja obozavaju Pepu, pa sam pocela pepu da trazim na netu, i ima finih ideja. A onda sam shvatila da je Pepa devojcica , i da Dusan pod uticajem sestre ima i previse zenskast ukus, jer mu se moj bratanac cesto ruga na racun toga. Potrazila sam slike Dzordza i predlozila mu to, bio je odusevljen.
Ideja je bila da je napravim bas u 3d izdanju, ali posto za takvu akciju koristim grilijas tortu, koju mi pravi mama :-[, a ona je otisla na more, morala sam da se snadjem.
Napravila sam nugat tortu i Banana tortu, pa sam procenila cvstocu i na ovu nugat stavila sliku koju sam prethodno napravila.
Ova dekor mas je fenomenalana, lepo se boji i lepo se sa njom radi.

Nisam genije za ovakve stvari, nego sam nasla sliku Dzordza, istampala, pa krojila od mase, kao kada pravis snit za sivenje, isto.
MOglo je i bolje da ispadne, da bude ravnije i slicno, ali pored alergija i ostalog, super sam je i napravila.

Citava ova akcija je zahvaljujuci vama, idejama i savetima koje sam ovde dobila :innocent:
i naravno podrsci :kiss1:
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

gasha

Quote from: Masha on May 23, 2009, 10:14:51 PM
Gasho, bas sam dosla da vidim stasi uradila sa prasicima :rofl: ?
Super super je ispalo. Danas mozgam da li da pravim ovako kao ti slicku ili 3d Pepu :ces: Koje si boje koristila i da li je ratluk masa?
prvo sam pisala post, pa sada vidim tvoj post

koristila sam ovu masu za torte, i kupila kod njih neke boje u gelu, i mnogo se lepo radi i boji, i bude brzo gotovo, ono sa ratlukom je bas trajalo, dok se zamesi :hm:
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

cici

Kad si stavila fondan i da li ti se topio, i šta si stavila ispod fondana?